Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2004., 19:52   #41
Quote:
Zelda kaže:
Lovran otpada, zvali smo bolnicu Salata, i rekli da je 15 na redu. jos citavu vjecnost treba cekati....a sve teze se krece
Ako je 15 zašto čitavu vječnost? Pa koliko oni toga rade dnevno?
Ja sam u Lovranu na dvije liste(bila sam dva put kod dva različita ortopeda na pregledu) i kad sam u svibnju zvala da pitam: odgovor je glasio: sada vršimo operacije onima koji su bili 2002 na pregledu! (a ja sam bila 2003!)
A da se stvar drastično pogoršava, pogoršava se!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2004., 09:24   #42
mislila sam citava vjecnost zato sto joj je sve gore i gore. po cijele noci ne spava od bolova. rekli su da u 12 mj. zbog blagdana ljudi odustanu od operacije, pa mozda, mozda, bude nesto. i
Zelda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2004., 19:46   #43
Ja trebam operirati desni kuk.U svibnju prošle godine sam dobila štake da ga poštedim.No, kako sam hodala s jednom štakom, kao sa štapom, naravski do rujna iste godine, dakle u 4 mjeseca se pogoršao lijevi.
Pijem Ibuprofen 400 mg ujutro(da mogu funkcionirati) i navečer (da mogu spavati), ostatak dana se "nosim" s bolovima.
Dali su mi u Lovranu u svibnju ove godine savjet: idite malo na fizikalu terapiju dok čekate!
Pa sam bila sada (jer i to treba čekati )
16 puta, žestoko "napali" oba kuka i križa.I moram reći da mi je , hm, hm, malo i pomoglo.
Možda bi mama dok čeka mogla na fizikalnu.
Kažu (hm, kažu) vježbe jedino pomažu.Al' priznajem, jako malo vježbam, jer boli ludo.
Eto, nek mama proba terapiju.Ako ima u ZG zatvoreni bazen, vodi ju bar jednom tjedno na plivanje.To svakako pomaže, jer je lakše vježbati u vodi, ne boli toliko.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2004., 10:07   #44
da li netko slucajno uzima Glukosamin Sulfat u kombinaciji s MSM i Condroitinom, jel to pomaze sta kod artritisa i artroze? thanx
Zelda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 01:23   #45
moja teta stavila umjetni sa 39-40 godina
prosla pun k doktora, rigalo joj se od doktora i prica sta se dogadalo u lovranu, zg joj isto nije bio mio, njemacke/austrije se bojala radi nepoznavanja jezika, zamjenila kuk u sloveniji
turbo zadovoljna
neki moderni kuk koji duze traje (navodno jer jos se nezna, nitko tko ga ima nije jos umro niti ga mjenjao, nov proizvod jel)
bila samo na epiduralnoj (to je normalno) ali su joj ponudili tabletu za spavanje ako ne zeli slusat/gledat...
ah da to u slo je platila naravno (kao stranac) ali je dobila sve i bolnica je savrseno uredjenja, a nije nepoznato da u hrv isto trebas stogod doktorima uvalit tako da vjerovatno nije nista skuplje prosla (sam prvi pregled recimo opce nije kostao puno ko sve privatne klinike)
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 20:56   #46
operirala mi baka kuk, ima preko 70 godina, nikad nije bila bolesna, pokupio ju neki kreten na cesti, autom i odbacio u stranu i pobjegao, operirana je na sv.duhu i dobila je rehabilitaaciju u varazdinu, ali samo 3 tjedna, evo ide sutra doma i ocekuju da hoda (na one hodalice koje se micu ispred sebe) mojima je frka jer rade, da barem moze sama na wc dok nikog nema, boje se kako ce psihicki podnjeti zena koja je do nedavno mogla sve, ni operirati je nisu htjeli jer kao da ima preslabo srce, moji su morali potpisati - na njihovu odgovornost, jer druge opcije nije ni bilo. Na opce cudjenje doktora baka izdrzala operaciju, dobro se oporavila, jela odmah, obrazi rumeni ko uvijek, bila je najstarija u sobi a ujedno ona kojoj je stalno bilo vruce pa je stalno trazila da otvaraju prozor, uzas
uglavnom, kako brzo se moze ocekivati da osoba tih godina (sad hoda sama uz pomoc te metalne hodalice na 4 met.noge) ali samo kratko, da se sama digne iz kreveta (bolnicki je poviseno uzglavlje, doma ce imati samo na debelo jastuke) ode do wc-a (odmah vrata do njene sobe) i vrati se sama u krevet
starci su mi ocajni, nemaju love da nekog plate da pomogne preko dana (a nece ona ni cuti za tudju pomoc) svi radimo...hvala
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 14:33   #47
eto, napokon moja mama došla na red!!! u utorak ide na operaciju, rekli su joj epiduralno.
mene je malo strah zato sto je imala rak dojke, pa kemo, pa zracenje, nedavno joj ustanovili metastaze na plucima (starci nis ne znaju), pa se bojim kako ce proci sama operacija, hoce li izdrzati. bas me je strah.
jos je koma kaj 1. 3. pocinjem raditi na drugom radnom mjestu, pa im necu moci pomagati doma, a ne zive u blizini.
Zelda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 14:42   #48
koliko ti je mama stara? Evo s mojom bakom nije dobro. Mislim kuk je, to se fino oporavlja, seta po stanu, moze sama na wc itd. ali do prije operacije je bila savrseno bistra zena, sama se za sebe brinula, zvala familiju na ruckove, stan je bio super cist. Valjda od narkoze, pocela je uzasno zaboravljati, tako da je u roku od 2 mjeseca doslo do toga da je neki dan pitala mene tko sam ja i kad cu zavrsiti faks (jesam prije 10 godina i ona mi je jos pekla kolace za promociju). Onda je neki dan moju staru pitala da kaj se stara nije rastala od onog blesana (a stari u istoj sobi) - moja stara i stari su skoro 40 godina skupa i nikad nisu dosli do rastave. Eto, sad se bojimo ostaviti ju samu u stanu preko dana (svi rade) otici ce van i nece se znati vratiti
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 15:17   #49
mama mi ima 66 godina, a tvoja baka?
Zelda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 15:43   #50
Quote:
Zelda kaže:
mama mi ima 66 godina, a tvoja baka?
70 i nesto sitnog.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2005., 05:01   #51
imam jednu preporuku za one koji su na listi čekanja u lovranu.. raspitajte se za bolnicu u sisku nisam operirala kuk (a nadam se da ni neću ), no bila sam nedavno tamo na ortopediji, tako da svima tu bolnicu mogu preporučiti
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 11:57   #52
eto, moja mama operirala kuk, u ponedjeljak. danas ce biti premještena na odjel. sve je proslo super s obzirom na njezino trenutno stanje (rak, metastaze), jucer se ustala iz kreveta.
Zelda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 14:08   #53
Ugradnja umjetnog kuka

Zanima me koliko traje oporavak poslije operacije i koliko zapravo sama operacija poboljšava kvalitetu života?
 
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 14:57   #54
Odgovor ti jako ovisi o dobi, stanju kostiju, lomovima.... Moja sveki je operirala kuk u svojoj 75. godini i vec nakon mjesec dana je hodala bez staka i bolova koji su prethodili zahvatu. S druge strane, znam neke mladje osobe koje su losije prosle i duze se oporavljale.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 23:33   #55
Radi se o osobi od 45 god, koja nije imala problema s lomovima kostiju. Zanima me nešto više o samom procesu oporavka, tj. od čega se on sastoji, koliko otprilike traje fizikalna, toplice, štake i sl. i kako je sve to raspoređeno?
 
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 23:38   #56
U principu, pravilo je sto je osoba mladja da ce se prije oporaviti. Inace, poslije operacije, pravilo na Zapadu jeste da se odmah slijedeci dan ustaje iz kreveta i pocinju vjezbe. Sto vise vjezbas, to ces se brze oporaviti, tu ti je racunica vrlo kratka. Vjezbe su kljucna stvar. Ja sam negdje imala jednu brosuru za pacijente koje su se na KCU u Sarajevu davale dzabe, vrlo su poucne i sve pacijentu dobro opisu pa cu pogledati. Ako te zanima.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 09:50   #57
Quote:
heidi* kaže:
Radi se o osobi od 45 god, koja nije imala problema s lomovima kostiju. Zanima me nešto više o samom procesu oporavka, tj. od čega se on sastoji, koliko otprilike traje fizikalna, toplice, štake i sl. i kako je sve to raspoređeno?
Ugradnja umjetnog zgloba je velika operacija, prirodni zglob se izreze i onda se kosti rezu da ih se moze spojiti na umjetni zglob, te se umjetni zglob montira na kosti (recimo serafima). Po tome mozes vidjeti da se radi o velikoj operaciji nakon koje mozes ocekivati bolove i oporavak.

Oporavak sam po sebi nijeveliki problem, covijek bude na bolovanju, dobije sredstva protiv bolova, ako mu trebaju, te ide na fizikalnu terapiju. Tamo ce ponovo uciti hodati, jer ce mu sve biti drugacije nego prije.

Umjetni zglob nikad nece biti kao prirodni, vec ce raditi suboptimalno. Ako je ikako moguce izbjeci ugradnju umjetnog zgloba, treba sacuvati prirodni, ugradnja umjetnog zgloba je zadnja opcija s koje nema povrtka.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 18:50   #58
Quote:
heidi* kaže:
Radi se o osobi od 45 god, koja nije imala problema s lomovima kostiju. Zanima me nešto više o samom procesu oporavka, tj. od čega se on sastoji, koliko otprilike traje fizikalna, toplice, štake i sl. i kako je sve to raspoređeno?
Vjerojatno će joj stavljati bescementnu endoprotezu jer je mlađa. Tu je onda oporavak nešto sporiji i treba duži vremenski period koristiti štake (treba proći više vremena za opterećivanje) nego kod cementnih proteza koje se obično daju starijim osobama. No, bescementne proteze su u principu bolje.

U svakom slučaju, dobit će detaljne upute u bolnici od svog ortopeda i fizioterapeuta, a i kasnije u toplicama. U bolnici se ostaje oko 7-10 dana, iz kreveta se ustaje već drugi dan od operacije ako je sve OK, prvo samo do wc-a i nazad, kasnije se sve više hoda. Bitno je naučiti pravilno koristiti štake i biti vrlo discipliniran oko zabranjenih pokreta.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 19:03   #59
Hvala vam puno na odgovorima, jos me samo zanima moze li se nakon cijele te operacije i oporavka sasvim normalno hodati?


@nordea: ne moras se muciti, nesto sam ja sama uspjela pronaci
 
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 19:35   #60
Quote:
heidi* kaže:
Hvala vam puno na odgovorima, jos me samo zanima moze li se nakon cijele te operacije i oporavka sasvim normalno hodati?


@nordea: ne moras se muciti, nesto sam ja sama uspjela pronaci

Moj tata je konačno nakon puno godina odlučio zamijenit svoj kuk umjetnim i preporodio se nakon operacije i fiikalne terapije!
Veli da je bil majmun kaj to nije napravil bar 20 godina ranije.
Sad hoda sasvim dobro. Mislim da uopće ne šepa, dok je prije bil pravi šeponja
__________________
Pes mater kosti oglabal!
idy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.