Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2007., 11:03   #21
Metuzalem da ti imaš imalo pameti onda uopće nebi otvoria ovakav topic jer bi zna da zemlja nebi mogla imat svoje magnetsko polje da nema željeznu jezgru. Osim toga sonarnim ispitivanjima, a i puno ranije nego šta je postojao sonar otkrivene su litosferne ploče, magma i željezna jezgra. Čemu raspravljat o nećemu šta je opće poznato? Eto to je jedan od razloga zbog kojeg na tvoju temu nema puno ulaza. To je isto ka da ja postavim temu: banana je zapravo kruška, a vi ste svi kreteni koji ne preispitate svoje ranije stavove zbog toga šta sam ja otvoria ovaj topic.
hereticST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:27   #22
hereticST

meni izgleda da si jedan od onih mladih, nepodnosljivo pametnih, dobrih i pristojnih momaka, koje majke i tetke rado vide kao buduce popove, ucenjake i ostale duhovne skrbnike...

No, ja sam jedan star i veoma pokvaren covjek koji nikome ne vjeruje na rijec, pogotovu priznatim autoritetima... Vjerujem da ja necu, ali ces ti vjerovatno dozivjeti da tvoja djeca ovo uce u skoli a ukoliko tako ne bude bice znak da ste svi skupa poprilicno (duhovno) - najebali...

Zato, smiri loptu i vjeruj dalje, jer je to itekako lakse no misliti svojom glavom...
metuzalem* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:31   #23
Iz više raznih izvora sam čuo informaciju da će ubrzo doći do velikih promjena kod čovječanstva, odnosno da će doći do globalnog osvještavanja.
Par savjeta s moje strane.
Ovakvoj senzacionalnoj temi bi trebalo prići sasvim znanstveno i kao najvažnije, otvorenog uma. Glupo je odmah sljepo vjerovati ili sljepo nevjerovati. Također nevalja uzimati razne predpostavke (koje se predstavljauju kao znanstvene) kao činjenice i tako graditi svoj svjetonazor.
I nemojte krivo shvatiti moje stavove, pa zaključiti da zagovaram teoriju šuplje zemlje i razne druge New Age teorije.
Klis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:39   #24
Quote:
metuzalem* kaže: Pogledaj post
hereticST

meni izgleda da si jedan od onih mladih, nepodnosljivo pametnih, dobrih i pristojnih momaka, koje majke i tetke rado vide kao buduce popove, ucenjake i ostale duhovne skrbnike...

No, ja sam jedan star i veoma pokvaren covjek koji nikome ne vjeruje na rijec, pogotovu priznatim autoritetima... Vjerujem da ja necu, ali ces ti vjerovatno dozivjeti da tvoja djeca ovo uce u skoli a ukoliko tako ne bude bice znak da ste svi skupa poprilicno (duhovno) - najebali...

Zato, smiri loptu i vjeruj dalje, jer je to itekako lakse no misliti svojom glavom...
Oprosti, sva svoja uvjerenja ću ubuduće temeljit na teorijama zavjere. To mi je najpametnije. Zašto vjerovat fizici? Pa bolje vjerovat nekom šizofrenićaru koji smišlja sve jednu veću od druge pizdariju. Inače kako dokazat postojanje magnetskog polja zemlje? hm? Pa kupi kompas. Najjednostavnije riješenje. Ajde daj mi jedan jedini dokaz da je zemlja šuplja. SAMO JEDAN JEDINI DOKAZ TRAŽIM! ja ću tebi dat koliko god treba da nije šuplja. Interesantno je da u zadnje vrijeme se pridaje sve veću važnost tim teorijama zavjere. Pa sada postoje "dokazi" da čovjek nije bio na Mjesecu. Jel vjeruješ i tome?
hereticST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:42   #25
Quote:
hereticST kaže: Pogledaj post
Metuzalem da ti imaš imalo pameti onda uopće nebi otvoria ovakav topic jer bi zna da zemlja nebi mogla imat svoje magnetsko polje da nema željeznu jezgru. Osim toga sonarnim ispitivanjima, a i puno ranije nego šta je postojao sonar otkrivene su litosferne ploče, magma i željezna jezgra. Čemu raspravljat o nećemu šta je opće poznato? Eto to je jedan od razloga zbog kojeg na tvoju temu nema puno ulaza. To je isto ka da ja postavim temu: banana je zapravo kruška, a vi ste svi kreteni koji ne preispitate svoje ranije stavove zbog toga šta sam ja otvoria ovaj topic.
Snažno magnetsko polje nastalo bi i od mini Sunca u centru, hereticST. Pitanje su jedino njegove dimenzije. Tesla je svojedobno tvrdio da bi mogao raskoliti zemlju, jer je struktura slična kuglastom kondenzatoru. Kuglasti kondenzator ne mora nužno imati čvrstu jezgru.
No ajde, zakaj već jednom ne počnu kopati. Preskupo?
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:44   #26
Quote:
Klis kaže: Pogledaj post
Iz više raznih izvora sam čuo informaciju da će ubrzo doći do velikih promjena kod čovječanstva, odnosno da će doći do globalnog osvještavanja.
Par savjeta s moje strane.
Ovakvoj senzacionalnoj temi bi trebalo prići sasvim znanstveno i kao najvažnije, otvorenog uma. Glupo je odmah sljepo vjerovati ili sljepo nevjerovati. Također nevalja uzimati razne predpostavke (koje se predstavljauju kao znanstvene) kao činjenice i tako graditi svoj svjetonazor.
I nemojte krivo shvatiti moje stavove, pa zaključiti da zagovaram teoriju šuplje zemlje i razne druge New Age teorije.
Postoje stvari koje se dokazane. To nisu nikakve teorije nego su činjenice. Njih se nemože pobit jer one su jednostavno takve kakve jesu i ne ostavljaju prostor za sumnju. Današnja fizika koja se sastoji od ogromne količine takvih činjenica nije na strani ovakve teorije. Zbog čega onda raspravljat o tome? Ako nećemo naša razmišljanja temeljit na racionalnom i znanstvenom razmišljanju onda mislim da idemo prema srednjem vijeku kad se vjerovalo da su ljudi sa oštećenjima mozga opsjednuti vragom itd.
hereticST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:46   #27
Tocno je da covjek toliko malo zna, ustvari, u nekom univerzalnom smislu ne zna nista, da je svaka iskljucivost tu negdje, u simbiozi sa neinteligencijom.
Zato treba svaku mogucnost uzeti kao mogucu. Opet, to ne znaci da neke totalka nevjerovatne mogucnosti ne smijes ismijati ili barem kritizirati.
Ko sto je neko vec spomenuo, ima ljudi koji jos uvijek barataju "istinom" o Zemlji-ravnoj ploci. E pa jebiga, da je Zemlja ravna ploca, valjda bi je sateliti i razna Apola kao takvu i usnimili...
Teorija o supljoj Zemlji je negdje na tom tragu...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:46   #28
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Snažno magnetsko polje nastalo bi i od mini Sunca u centru, hereticST. Pitanje su jedino njegove dimenzije. Tesla je svojedobno tvrdio da bi mogao raskoliti zemlju, jer je struktura slična kuglastom kondenzatoru. Kuglasti kondenzator ne mora nužno imati čvrstu jezgru.
No ajde, zakaj već jednom ne počnu kopati. Preskupo?
Da mini sunce u sredini Pa jel ti znaš da mini sunce ne može postojat jer je sama veličina tog nebeskog tijela preduvijet da nastane zvijezda.
hereticST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:54   #29
Quote:
hereticST kaže: Pogledaj post
Postoje stvari koje se dokazane. To nisu nikakve teorije nego su činjenice. Njih se nemože pobit jer one su jednostavno takve kakve jesu i ne ostavljaju prostor za sumnju. Današnja fizika koja se sastoji od ogromne količine takvih činjenica nije na strani ovakve teorije. Zbog čega onda raspravljat o tome? Ako nećemo naša razmišljanja temeljit na racionalnom i znanstvenom razmišljanju onda mislim da idemo prema srednjem vijeku kad se vjerovalo da su ljudi sa oštećenjima mozga opsjednuti vragom itd.
Postoje stvari koje su dokazane. Postoje stvari koje se ne mogu dokazati, ali se proglašavaju dokazanima. Postoje teorije koje se temelje na činjenicama ali tu takve teorije samo predpostavke, koje ne moraju nužno proizlaziti iz postojećih činjenica.

Zašto bježati od rasprave. Koliko god informacija izgledala nevjarovatna i smješna za nečiji um, treba se suzdržati i pristupiti racionalno, znanstveno i bez nepotrebnih predrasuda.
Klis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:55   #30
OK, ja sam mislio da je ovo zajebancija, kad netko STVARNO misli da je Zemlja šuplja ida je u sredini Sunce.

dobro, pa KAKO?
dobro kaže hereticST, daj JEDAN dokaz. samo jedan
OMG OMG
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:56   #31
Autoru topica preporučam bodovanje teorije prema testu na slijedećoj stranici http://math.ucr.edu/home/baez/crackpot.html Nesumljivo će rezultat biti iznimno visok.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:57   #32
Quote:
hereticST kaže: Pogledaj post
... Pa jel ti znaš da mini sunce ne može postojat jer je sama veličina tog nebeskog tijela preduvijet da nastane zvijezda.
"Naše" sunce je također mini verzija nekog većeg sunca, za koje znamo da postoji. Što sprečava tvoj uma da sunce koje je manje od "našeg" smatra mogućim?
Klis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:59   #33
Quote:
Klis kaže: Pogledaj post
Postoje stvari koje su dokazane. Postoje stvari koje se ne mogu dokazati, ali se proglašavaju dokazanima. Postoje teorije koje se temelje na činjenicama ali tu takve teorije samo predpostavke, koje ne moraju nužno proizlaziti iz postojećih činjenica.

Zašto bježati od rasprave. Koliko god informacija izgledala nevjarovatna i smješna za nečiji um, treba se suzdržati i pristupiti racionalno, znanstveno i bez nepotrebnih predrasuda.
Stvar je u tome šta teoretičari zajvera ne pristupaju racionalno i znanstveno. Oni odbacuju sve znanstvene dokaze i svoje teorije temelje na rekla-kazala argumentima. Ja opet ponavljam: dajte mi jedan čvrsti dokaz za ovu "teoriju" i ja ću onda razmislit o svojim stavovima
hereticST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:02   #34
Quote:
Klis kaže: Pogledaj post
"Naše" sunce je također mini verzija nekog većeg sunca, za koje znamo da postoji. Što sprečava tvoj uma da sunce koje je manje od "našeg" smatra mogućim?
jesi li učio fiziku nuklearnih reakcija? vjerojatno ne.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:03   #35
Quote:
hereticST kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome šta teoretičari zajvera ne pristupaju racionalno i znanstveno. Oni odbacuju sve znanstvene dokaze i svoje teorije temelje na rekla-kazala argumentima. Ja opet ponavljam: dajte mi jedan čvrsti dokaz za ovu "teoriju" i ja ću onda razmislit o svojim stavovima
zapravo ovo nema veze s teorijom zavjere...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:07   #36
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
jesi li učio fiziku nuklearnih reakcija? vjerojatno ne.
Nisam učio fiziku nuklearnih reakcija. Ne budi arogantan, negi mi objasni zašto nije moguće mini sunce.
Klis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:08   #37
Quote:
Klis kaže: Pogledaj post
"Naše" sunce je također mini verzija nekog većeg sunca, za koje znamo da postoji. Što sprečava tvoj uma da sunce koje je manje od "našeg" smatra mogućim?
Evo ovako, kad baš oćeš fiziku. Zna se da u nekom trenutnu plinoviti objekt postane toliko masivan da ga vlastita gravitacija i složeni nuklearni procesi jednostavno pretvore u zvijezdu. Materijal se tada vuče u jezgru gdje započinju fuzijski procesi i zvijezda biva rođena.
Zvjezdica OGLE-TR-122B (najmanja zvijezda do sad pronađena) je samo 16% veća od Jupitera ali ga masom nadmašuje za gotovo 100 puta. Točnije – 96 puta je masivnija od najvećeg i najmasivnijeg planeta našeg Sunčevog sustava. Znanstvenici su također utvrdili da je ova mala zvjezdica čak 50 puta gušća od našeg Sunca.
Dakle da bi se iz plinovitog diva počela ispuštat veća količina energije i da bi na njemu počeli nuklearni procesi on mora imat veliku masu i gustoću. A kako svi znamo Zemlja nije plinovita i nije div. Nemoguće je da ona postane zvijezda. Također je nemoguće da se u njoj događaju fuzijski procesi jer bi ogromna količina zračenja bila vidljiva na njenoj površini, a i Zemlja bi se samim početkom takvih procesa u jezgri jednostavno raspala.
hereticST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:19   #38
Quote:
hereticST kaže: Pogledaj post
Evo ovako, kad baš oćeš fiziku. Zna se da u nekom trenutnu plinoviti objekt postane toliko masivan da ga vlastita gravitacija i složeni nuklearni procesi jednostavno pretvore u zvijezdu.
Kako se zna? Jel to teroija o postanku zvijezda, pa se od od predpostavljene teorije stvara scenarij i prikupjaju dokazi? Nema sumnje da teorija ima smisla i logike, ali kako se zna da se baš tako formiraju zvijezde. Taj proces bi trajao milijunima godina. Ne možeš ga pratiti teleskopom.
Klis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:27   #39
Quote:
Klis kaže: Pogledaj post
Kako se zna? Jel to teroija o postanku zvijezda, pa se od od predpostavljene teorije stvara scenarij i prikupjaju dokazi? Nema sumnje da teorija ima smisla i logike, ali kako se zna da se baš tako formiraju zvijezde. Taj proces bi trajao milijunima godina. Ne možeš ga pratiti teleskopom.
Ako za promatranje uporabimo već i mali astronomski teleskop možemo vidjeti upravo neka od mjesta na kojima u oblaku plina i prašine nastaju mlade zvijezde, kao što je to npr. Orionova maglica.
hereticST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:30   #40
Jebote koja frka se digla ovdje!
Plazibat is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.