Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2010., 21:10   #41
Quote:
200kn kaže: Pogledaj post
... alkohola i duhanskih proizvoda.

To mi nije jasno.
Neki dan sam prolazio ispred jedne osnovne škole i dječica masovno puše. Mogu imati 10 - 12 godina i puše ko sivonje. Prodaja cigareta im je zabranjena (i to se vrlo manjkavo kontrolira), ali zašto im nije zabranjena konzumacija? Isto je i s alkoholom.

Naime, pretpostavljam da je zakonodavac, kada je propisao zabranu prodaje, imao za cilj sprječavanje konzumacije. Zašto jednostavno nije zabranio konzumaciju?

Vjerojatno postoji odgovor. Ne bi se čudio ni da je vrlo smislen, ali ja ga ne vidim

Tenks.
nisu se sjetili napisati i konzumiranje ...aljkavost
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 21:32   #42
Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
nisu se sjetili napisati i konzumiranje ...aljkavost
Nije aljkavost. Sličnih primjera ima i drugdje.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 11:42   #43
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ček,ako se bavim prodajom,a odbijam prodavati mušterijama, ne vidim baš kako će mi posao cvijetati, kao susjedu koji se neće obazirati na to
Zasto ne ocinkas susjeda

Quote:
sjeverni vjetar kaže: Pogledaj post

.....

Jebeni antipušački fašisti/socijalisti
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 00:21   #44
Svi pricamo o nekom zakonu, policiji..... trebali bi roditelji malo bolje odgajati i kontrolirati djecu pa nebi dolazilo do tih stvari, jer roditelji djeci daju preveliku slobodu, pogotovo u manjim mjestima. Isto tako svi smo htjeli nekakvu demokraciju i dobili smo je, svako odgavara sam za svoje postupke, a postupci djece idu na roditeljevu dušu.
Gizm0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 11:15   #45
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
Zasto ne ocinkas susjeda

pa nemam potrebu
jer i on sigurno pita, da li imate 18,ako ovaj kaže da, ja vjerujem kupcu,kao i susjed
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 11:56   #46
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
pa nemam potrebu
jer i on sigurno pita, da li imate 18,ako ovaj kaže da, ja vjerujem kupcu,kao i susjed
Naravno, kupac je uvijek u pravu.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 15:14   #47
po ovom ispada da policija ako zaustavi npr u parkicu grupu 17 godišnjaka kako piju nemože im ništa jer nije zabranjena konzumacija nego samo prodaja ?????
aragorn27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 16:00   #48
Quote:
aragorn27 kaže: Pogledaj post
po ovom ispada da policija ako zaustavi npr u parkicu grupu 17 godišnjaka kako piju nemože im ništa jer nije zabranjena konzumacija nego samo prodaja ?????
Ne ispada, nego tako stvarno jest.

P.S.: Kažnjivo bi bilo jedino da se više puta zateknu isti ljudi na istom mjestu kako se opijaju.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 17:09   #49
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ne ispada, nego tako stvarno jest.

P.S.: Kažnjivo bi bilo jedino da se više puta zateknu isti ljudi na istom mjestu kako se opijaju.
U teoriji.

Ja se u svom maloljentičkom opijačkom stažu nikad nisam susreo s takvom situacijom.A bilo ih je, dvoznamenkasti broj.
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 17:28   #50
Quote:
200kn kaže: Pogledaj post
... alkohola i duhanskih proizvoda.

To mi nije jasno.
Neki dan sam prolazio ispred jedne osnovne škole i dječica masovno puše. Mogu imati 10 - 12 godina i puše ko sivonje. Prodaja cigareta im je zabranjena (i to se vrlo manjkavo kontrolira), ali zašto im nije zabranjena konzumacija? Isto je i s alkoholom.
za nešto zabranjeno mora postojati i kazna... kako bi ti kaznio dijete od 12 godina, dozvoljava li to naš zakon? ili ćeš kazniti roditelja koji za to i ne zna
Quote:
Naime, pretpostavljam da je zakonodavac, kada je propisao zabranu prodaje, imao za cilj sprječavanje konzumacije. Zašto jednostavno nije zabranio konzumaciju?
isti odgovor, prodavača možeš sankcionirati, trgovinu/ugostiteljski objekt isto. kako ćeš kazniti klinca?

Quote:
Vjerojatno postoji odgovor. Ne bi se čudio ni da je vrlo smislen, ali ja ga ne vidim

Tenks.
sad sam se sjetio frendice koja klinji o 15 godina nije htjela prodati kondome, ta što će to njemu, i još se posvađa sa mnom da je ona u pravu
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 19:15   #51
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
U teoriji.

Ja se u svom maloljentičkom opijačkom stažu nikad nisam susreo s takvom situacijom.A bilo ih je, dvoznamenkasti broj.
nego kakva je situacija bila kad je policija dosla i kaj je bilo??
aragorn27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 21:22   #52
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
za nešto zabranjeno mora postojati i kazna... kako bi ti kaznio dijete od 12 godina, dozvoljava li to naš zakon? ili ćeš kazniti roditelja koji za to i ne zna
Naravno da bih kaznio roditelje. Ako ne znaju, neka se potrude znati.
I naravno da bih kaznio i dijete. Kaj je tu tak čudno?

Pa djeca od 12 godina ne smiju puno toga - ne smiju voziti automobile, ne smiju krasti u dućanu, ne smiju maltretirati svoje vršnjake ili mlađe klince i slično.
Sve su to stvari koje klinci uglavnom rade bez znanja (i bez odobravanja) svojih roditelja i za sve postoje razne kazne.

Isto tako možemo uvesti i nekakve kazne za pušenje i pijenje alkohola. Prvi stupanj može biti obavještavanje roditelja, drugi stupanj upozoravanje roditelja, treći stupanj kažnjavanje roditelja novčano...
Možemo pokrenuti postupak pri centru za socijalnu skrb i slično...

A klinac može isto tako dobiti nekakvu vrstu odgojne mjere koja ga može malo opametiti. Dovoljno je da se mora dva mjeseca dvaput tjedno javljati nekom psihologu ili ići negdje na razgovore. To bi ga među kul frendovima ponizilo, a takav mu razgovor sigurno ne bi škodio.
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 10:12   #53
Slušao sam predavanje na temu "Roditelj i Adolescent" Andrija Štampar.... Marija Cahunek Žunec, žena pokušava roditeljima to približiti da se to opijanje ne događa "nekom drugome", već i našoj djeci.... no maloljetnik može konzumirati alkohol pred policijom i nažalost, (zakn tu ne može ništa), ali pred N Teslom u Klaićevoj klinci kupuju alkohol SVAKI dan, pivo na gajbu!!!! Diona i konzum plus, i druge oblike, piju kod staračkog doma, svakodnevno, ili iza konzum plusa, iza pekare, u Mrzloj pivi klincima prodaju pivi itd. I nitko ništa. To sam neko vrijeme pratio i još ni jedna trgovina nije kažnjena ipak radi se o PRAVNOJ osobi, kafići dalje radi.... ZAŠTO i kako????
Tornado11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 10:48   #54
a Ritmo si zaboravio ?
ah kad bi Tesli i X gimnaziji alkohol bio najveći problem

ljepi dani prošlosti

ps evo grad Karlovac ide prema tome o čemu govori tema
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 16:29   #55
a jel isi slucaj i u bircevima, mislim da se maloljetnike uhavti s alhoholom da im se nemoze nista?
prosli tjedan ja u bircu i ulazi policija i dolazi do nekih deckiju stol do mog decki piju pivu i policajac ih trazi osobne i oni daju osobne,kolko sam skuzio samo je jedan imo 18 drugi 16 i 17 i policajci ih otfurali u postaju, narano ovog punoljetnog su pustili....
aragorn27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 13:46   #56
Quote:
aragorn27 kaže: Pogledaj post
a jel isi slucaj i u bircevima, mislim da se maloljetnike uhavti s alhoholom da im se nemoze nista?
prosli tjedan ja u bircu i ulazi policija i dolazi do nekih deckiju stol do mog decki piju pivu i policajac ih trazi osobne i oni daju osobne,kolko sam skuzio samo je jedan imo 18 drugi 16 i 17 i policajci ih otfurali u postaju, narano ovog punoljetnog su pustili....
Debilana.

Ovaj od 18 je punoljetan jer je on zrela i odgovorna osoba, a ovi maloljetnici od 17 nisu. Samo me zanima koja je stvarna razlka između njih, osim što su neki imali sreće roditi se par mjeseci prije drugih.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 13:49   #57
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
a Ritmo si zaboravio ?
ah kad bi Tesli i X gimnaziji alkohol bio najveći problem

ljepi dani prošlosti

ps evo grad Karlovac ide prema tome o čemu govori tema
To ništa neće riješiti, osim što će sad piti po nekim zatvorenim prostorima, eventualno će se okupljati kod nekog, ali rjeđe.

Oni koji imaju para će sad jednostavno piti po birtijama(pili bi i ovi iz parkova da imaju love toliko). Na kraju će ispasti da ako imaš love smiješ piti u birtiji praktički nekažnjeno, a ako nemaš, nema sreće.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 07:21   #58
aj se dogovori s sobom prvo

post prije kažeš da te policija odfura (nikad vidio,al ajde ) ak piješ u bircu,sad kažeš da će se piti i dalje ali rjeđe


inače ako nisi znao, život ti nije pošten
da oni koji imaju će moći,a ovi će ispaštati

ps tu je i metoda,ako se ne vidi kao da se i ne dogodi
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 21:51   #59
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
aj se dogovori s sobom prvo

post prije kažeš da te policija odfura (nikad vidio,al ajde ) ak piješ u bircu,sad kažeš da će se piti i dalje ali rjeđe


inače ako nisi znao, život ti nije pošten
da oni koji imaju će moći,a ovi će ispaštati

ps tu je i metoda,ako se ne vidi kao da se i ne dogodi

Mene nisu otfurali, jer sam se znao paziti kad pijem, bio maloljetan ili ne, a osim toga dosad nije ni imala razlog dirati nekoga tko pije, a ne pravi nered, a sad će poboljšavati statistike preko klinaca.

Onio tš sam želio reći, je da ovakvi debilni propisi neće riješiti problem maloljetničkog opijanja, samo će ga prikriti, oni koji imaju para će i dalje piti po birtijama, a oni koji nemaju će se sad skrivati po kutovima da ih policija ne kupi k'o najgore kriminalce( preciznije, umjesto njih ne smije dirati).

Treba klincima uklanjati razlog da ne piju, a ne ih proglašavati kriminalcima zbog alkohola, i oni traže način da se opuste.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:52   #60
djeca i trgovci
krivnja je obostrana. trgovac bi trebao biti pametniji i odgovorniji ali svejedno se alkoholna pića i cigarate prodaju maloljetnicima na veliko. Mladi vecinom vide nekog kome se dive da pusi/pije pa da se ne osjecaju manje vrijednima isto tako započinju pusiti i piti, svaka cast djeci koja imaju karakter i mogu se oduprijeti
veyronx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.