Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2008., 22:15   #1
Maloljetnički dosje

dobio sam maloljetnički dosje kao stariji maloljetnik(16god) zbog tučnjave,te me zanima dali će se dosje brisati nakon navršenih 18.god ???

isto tako me zanima dali ću moći dobiti posao u policiji, ako naravno ne budem opet prijavljivan na policiju ????....te, hoću li imati probleme pri traženju posla ??
rocky20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 22:42   #2
kad si to dobio dosje?mislim da neces imati problema sto se trazenja posla tice,ali moglo bi biti problema ako u buducnosti zelis raditi u policiji.dosje se ne brise nakon navrsenih 18.god,ali ako nemas daljnjih prekrsajnih prijava mislim da bi te mogli primiti i u policiju.zavisi o kakvoj se tucnjavi radilo..nije bas da svaka tucnjava spada u isti ˇkosˇ.
__________________
u magli jos trazim tragove koji vode do tebe
poison girl90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 16:15   #3
Quote:
rocky20 kaže: Pogledaj post
dobio sam maloljetnički dosje kao stariji maloljetnik(16god) zbog tučnjave,te me zanima dali će se dosje brisati nakon navršenih 18.god ???

isto tako me zanima dali ću moći dobiti posao u policiji, ako naravno ne budem opet prijavljivan na policiju ????....te, hoću li imati probleme pri traženju posla ??
obilježen si za cijeli život.nema brisanja i to ostaje u policijskoj evidenciji trajno
ana-horvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 16:21   #4
Nema brisanja.
Kolembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 22:37   #5
Koliko sam vidio po drugim temama ti imas 20 godina. Tako da bi valjda trebao dobiti neki info o dosjeu da se brisao. A i evo, ostali ti govore da nema brisanja, ali mislim da poslodavci nece biti picajzle upravo zato sto imas maloljetnicki.
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 01:59   #6
Mozes jedino zatraziti od policje da ti obrisu uz zamolbu da vise nisi cinio tako nesto.E sada da li ce ti oni obrisati to je pitanje?Ali bitno je da ti nisi kaznjavan a ovo je samo njihova evidencija.
ana-horvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 23:40   #7
Quote:
rocky20 kaže: Pogledaj post
dobio sam maloljetnički dosje kao stariji maloljetnik(16god) zbog tučnjave,te me zanima dali će se dosje brisati nakon navršenih 18.god ???

isto tako me zanima dali ću moći dobiti posao u policiji, ako naravno ne budem opet prijavljivan na policiju ????....te, hoću li imati probleme pri traženju posla ??
već više puta je odgovarano na ovakvo i sl. pitanje, oko zapošljavanja, "velom tajne" obavijene potvrde/uvjerenja o nekažnjavanju..
ajd, skraćeno..
pitanje je gdje se zapošljavaš i o tome ovisi odgovor da li će ili neće biti problema...
sve što si počinio kao maloljetnik nije zavedeno u kaznenu evidenciju koja se vodi pri min. pravosuđa..to je i tako podatak koji ne može dobiti svatko (samo sud, drž.odvj.)..a ti ga nećeš sam od sebe spominjati..
drugo su evidencije u pp, njihove interne, baze podataka..to stoji..ni one nisu javne, pa da svatko ima uvid u njih..

više bi te trebalo brinuti ovo zapošljavanje u MUP-u, jer tada se rade sigurnosne provjere i ovaj podatak (i svaki drugi) će njima biti dostupan..pitanje je kako će ga tretirati..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 18:51   #8
Quote:
rocky20 kaže: Pogledaj post
dobio sam maloljetnički dosje kao stariji maloljetnik(16god) zbog tučnjave,te me zanima dali će se dosje brisati nakon navršenih 18.god ???

isto tako me zanima dali ću moći dobiti posao u policiji, ako naravno ne budem opet prijavljivan na policiju ????....te, hoću li imati probleme pri traženju posla ??
Ukoliko vise neces biti evidentiran poslije punoljetnosti mozes zatraziti brisanje dosjea,te ce ti ga ma temelju zahtjeva izbrisati ili ne izbrisati zavisi o kazneno djelu.U tvom slucaju dosje ce biti obrisan.
__________________
Cro Mafia
Pinki_Rowdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 19:56   #9
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
sve što si počinio kao maloljetnik nije zavedeno u kaznenu evidenciju koja se vodi pri min. pravosuđa..to je i tako podatak koji ne može dobiti svatko (samo sud, drž.odvj..

..
nije točno.......
maloljetnički dosje je vidljiv.....
maloljetnički dosje smeta kod zapošljavanja u državnim službama..
Čak ti je onemogućen ulaz pri obavljanju posla i za privatne firme kooperante u državnim ustanovama, primjerice ured predsjednika ili radovi na zračnoj luci....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 20:00   #10
Quote:
Kolembo kaže: Pogledaj post
Nema brisanja.
i to nije točno...
nakon deset godina automatski se sakriva u bazi, i nije vidljiv, to jest tretiraš se kao da ga nikad nisi imao.
Aktivira se jedino ako ponoviš neko kazneno djelo, i onda više nema sakrivanja.......
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 20:01   #11
Quote:
Pinki_Rowdy kaže: Pogledaj post
Ukoliko vise neces biti evidentiran poslije punoljetnosti mozes zatraziti brisanje dosjea,te ce ti ga ma temelju zahtjeva izbrisati ili ne izbrisati zavisi o kazneno djelu.U tvom slucaju dosje ce biti obrisan.
ovo je točna tvrdnja......
uz dodatak da neće biti brisan, ali neće biti ni vidljiv...
a aktivira se opet.... etc.

Zadnje uređivanje exAzriel : 21.12.2008. at 20:12.
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 22:22   #12
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
nije točno.......
maloljetnički dosje je vidljiv.....
što podrazumijevaš pod tim "dosje"? gdje se vodi, tko ga vodi?kome je vidljiv i kada?
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 22:27   #13
govorim ti iz iskustva...
kad te murija legitimira i pita jeste li kažnjavani...
kad tražiš posao u državnoj ustanovi, i u primjerima kojima sam naveo, to jest ako radiš u privatnoj firmi a kooperant si državne firme ili ustanove nemaš pristup....
nakon deset godina dosje se ne vidi.....
iako maloljetnički dosje ne bi trebao biti svima na raspologanju, to nije tako!
znam za slučaj kad je bio vidljiv i nakon 20 godina (ilegalno oružje)
pa je sakriven tek nakon privatne tužbe!
nisam pravnik, ali imam nekad problema sa radnicima zbog maloljetničkog dosjea......
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 22:38   #14
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
govorim ti iz iskustva...
kad te murija legitimira i pita jeste li kažnjavani...
kad tražiš posao u državnoj ustanovi,
vidi..
to su policijske evidencije..to nisu nikakvi dosjei..to su podaci koje policija ima za svoje potrebe, pa kako god se one zvale..
pokretač topica je pitao hoće li mu smetati kod zapošljavanja u mup-u..i rekoh mu da hoće..jednako bih mu odgovorila za sva radna mjesta koja se odnose na rad npr. u vojsci, drž. uredima i sl. i to samo zato što se tada rade sigurnosne provjere..a tada su svi podaci, pa i stari, vidljivi onima koji traže..


i ja govorim iz iskustva..svakodnevno se s tim susrećem..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 22:48   #15
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
kad te murija legitimira i pita jeste li kažnjavani...
ovo mi je super..
zašto bih im ja to rekla? ako ih baš zanima, neka provjere..
i vidi..
policija podnosi kaz. prijave drž. odvjet. ako ono odbaci prijavu, to rješenje policija dobije..ako pokrene kazneni post. dobije obavijest i o tome..ali, u vrlo malo slučajeva dobiju od suda pravomoćnu presudu..tako da ti u njihovim evidencijama ima svašta..
a pogotovo kod maloljetnika..jer kod njih se ide u prvom redu na preventivu i rad s njima i obiteljima, pa ima dosta odbačaja..ne evidentiraju se niti izrečene odgojne mjere kako mlt. tako i mlađim punoljetnim osobama..
sve u svemu, njihove evidencije nisu pouzdan izvor nečije osuđivanosti..samo prijavljivanosti..a to je nešto potpuno drugo..
evo, baš se negdje pisalo o tome kako su i mesić i sanader prijavljivani..što ćemo s njima? :-) mogu li oni raditi??
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 23:12   #16
onda mi objasni zašto su radnici dobili odbijenicu za obavljanje radova u zračnoj luci zbog maloljetničkog dosjea...
a kada je prošlo deset godina imali su pristup?
radi se dakle o pravomoćnim presudama odgojnih mjera, tipa, sudski ukor....

Zadnje uređivanje exAzriel : 21.12.2008. at 23:20.
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 23:23   #17
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
onda mi objasni zašto su radnici dobili odbijenicu za obavljanje radova u zračnoj luci zbog maloljetničkog dosjea...
a kada je prošlo deset godina imali su pristup?
radi se dakle o pravomoćnim presudama....
tko je tražio podatke i od koga? tko je dostavio podatke?

pristup čemu?

( usput, kod maloljetnika nema presuda, samo ako se izriče maloljetnički zatvor, sve ostale odgojne mjere izriču se rješenjima..)
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 23:29   #18
.....
__________________
Cro Mafia
Pinki_Rowdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 23:30   #19
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
tko je tražio podatke i od koga? tko je dostavio podatke?

pristup čemu?

( usput, kod maloljetnika nema presuda, samo ako se izriče maloljetnički zatvor, sve ostale odgojne mjere izriču se rješenjima..)
čini mi se da si rekla da se svakodnevno sa time susrećeš!
Ako hoćeš obaviti neki posao u državnim ustanovama, primjer zračna luka Zagreb, mjesec dana prije obavljanja posla moraš poslati popis radnika, i kopije njihovih osobnih iskaznica, službi osiguranja, dakle zaštitarskoj službi.
u roku sedam dana dobiješ dozvole ili odbijenice, oni koji imaju odbijenicu, dobiju ju kako zbog kaznenog dosjea punoljetne osobe, tako i zbog maloljetničkog dosjea.
ista stvar je bila na radovima dolaska Pape u RH, radovima u predsjedničkim dvorima, ministarstvima.
To je uobičajena praksa, i priznajem da mi je čudno kako ti je nepoznata a često si u doticaju sa tim stvarima.
jedno od tih maloljetničkih rješenja imalo je dodatak da se nigdje neće bilježiti niti koristiti kod zapošljavanja, no odbijenica je uredno stigla!
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 23:34   #20
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
iako maloljetnički dosje ne bi trebao biti svima na raspologanju, to nije tako!
znam za slučaj kad je bio vidljiv i nakon 20 godina (ilegalno oružje)
pa je sakriven tek nakon privatne tužbe!
nisam pravnik, ali imam nekad problema sa radnicima zbog maloljetničkog dosjea......

Decko je dobio dosje zbog tucnjave kako je naveo a to ne spada pod teska kaznena dijela znaci njemu se za zahtjevom o brisanju dosje po pravili mora obrisati odnosno on ce pri zaposljavanju imati potvrdu o nekaznjavanju
__________________
Cro Mafia
Pinki_Rowdy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.