Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2011., 12:38   #21
Možda u neko dogledno vrijeme netko i dokaže da marihuana nije štetna za vozača pa će se moći i vozit pod utjecajem marihuane.To onda znači i da će se na svakom mjestu i moći konzumirat.Kazne su takve kakve jesu ili ne puši travu ili ne dozvoli da te uhvate.Isto vrijedi i za alkohol.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje Katrin : 09.03.2011. at 15:45.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:00   #22
h

ja ne pušim dok vozim, ne pijem dok vozim. ako izričito meni govoriš. probao sam oboje ranije i dobro znam o ćemu govorim. ovo o pušenje na svakom mjestu ne znam kako da komentiram...nema veze s ovim o ćemu se priča i ne slažem se s tim baj d vej
jerfra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:08   #23
Quote:
jerfra kaže: Pogledaj post
... evo članak, nije baš nešto...
Piše "kod nekih vozača", a i dosta je općenit. Može biti da je istraživanje bilo "istraživanje", a i da je prijevod (i kraćenje članka) bio loš.


Quote:
jerfra kaže: Pogledaj post
... ako izričito meni govoriš...
Nije išlo tebe osobno, nego općenito "ti".
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:17   #24
Quote:
jerfra kaže: Pogledaj post
ja ne pušim dok vozim, ne pijem dok vozim. ako izričito meni govoriš. probao sam oboje ranije i dobro znam o ćemu govorim. ovo o pušenje na svakom mjestu ne znam kako da komentiram...nema veze s ovim o ćemu se priča i ne slažem se s tim baj d vej
Ne tebi nego svima.Dao si link pa sam ga pročitao.Nisi se izjasnio jesi da ostane takvo što u zakonu o vozačima ili nisi.Ili im treba dozvolit bez kazne pošto ne postaju agresivni.

Ako se iz zakona izbaci testiranje vozača na droge onda valjda mogu pušit i osali i na drugim mjestima da budu ravnopravni po ustavu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:50   #25
d

drot13...članak je "portalski", ali kužiš moju poantu...nije tako jednostavno, kako naš zakon kažnjava.
siivkić...sjediti u kafiću i pušit travu, nije isto što i voziti pod utjecajem trave...dvije teme različite. a i smeta me kad kažeš "test na droge", ja govorim o marihuani (i članak), ne o svim drogama. mislim da ne postoji čovjek prosječne inteligencije koji ne razlikuje marihuanu (biljka) od kemijskih tvorevina, tj. teške i lake droge.
jerfra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 14:14   #26
Quote:
dr blue kaže: Pogledaj post
Imam dugu kosu, šišala sam se, konzumirala sam prije 6 godina. Da li je teoretski moguće dokazati?
Malo je stariji post ali ipak samo jedna napomena. Ova testiranja se ne moraju raditi samo na kosi, to vrijedi za sve dlake na tijelu. Dakle ako imaš negdje dlake koje nisi skratila nikad onda je moguće vidjeti sve što si uzimala u životu. Bar u teoriji, ne znam koliko je to precizno u praksi.
Sanable is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 14:19   #27
Mislim da nema dlaka starih 6 godina.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 14:25   #28
Ona vjerojatno nema, ja imam i puno starije.
Sanable is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 14:34   #29
Ne trebaš stavljati slike, vjerovat ćemo ti na riječ.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 22:19   #30
Talking

Zašto naša policija ne provodi test motoričkih/kognitivnih sposobnosti ako sumnjaju da osoba upravlja vozilom pod utjecajem ?
Znate ono kao u Americi, hodanje po liniji, stajanje na jednoj nozi, brojanje i abeceda naprijed nazad i slično.

Po meni se takav test čini jednostavniji i brži od sisanja lakmus papira 15 minuta.
I poprilično dobro ocijeni koordinaciju pokreta i percepciju.
A za test brzine reagiranja možete izvesti onu dječju igru, kada ispružiš dlanove
i "suparnik" te mora oplesti po prstima a ti to moraš izbjeći.

Ako se vozač kojeg testirate počme nekontrolirano smijati, znači da je nedavno konzumirao MARIHUANU!
Neznam kako se manifestiraju ostale droge, ali vjerovatno ima nekakav vladin prospekt o tom.
__________________
Comprehension would blow your mind!
r1chard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 19:54   #31
Zato što rezultat takvog testa ovisi isključivo o subjektivnoj procjeni policajca i nije mjerljiv.

Kad smo već kod toga, zašto onda policija ne bi brzinu mjerila temeljem vlastite procjene, pa da te zaustave i kažu "Gospodine, vi se vozili prebrzo. Auto vam se čuo vvvvvvvvrrrrrUUUUUMMMMMMMMM", a trebao se čuti zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz......"
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 20:50   #32
h

ako je netko zapalio joint prije 2 dana i test u prometu pokaže da si pozitivan na thc...kakve to ima veze s tvojom vožnjom u trenutku zaustavljanja ? o tome se radi. neki ovdje govore do 3 dana da ti ostaje u slini.
ljudi se spore da li uopće utječe pušenje 1 jointa na vožnju, odnosi čini li ju rizičnijom po sebe i druge.
jerfra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 21:05   #33
Quote:
jerfra kaže: Pogledaj post
ako je netko zapalio joint prije 2 dana i test u prometu pokaže da si pozitivan na thc...kakve to ima veze s tvojom vožnjom u trenutku zaustavljanja ? o tome se radi. neki ovdje govore do 3 dana da ti ostaje u slini.
ljudi se spore da li uopće utječe pušenje 1 jointa na vožnju, odnosi čini li ju rizičnijom po sebe i druge.
da mislim da utjece...ali rizicnijom ju u svakom slucaju iz moje perspektive ne cini..jer ipak je tada sve lakse...mislim opusti,zar ne?
__________________
Just follow your dream...
sale-xxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 21:20   #34
f

a ne znam jel sigurnije ili ne, nisam znanstvenik...
ja kažem za taj test da nema baš smisla...ako ti zapališ sad joint, a zaustave te za 2-3 dana negdje na cesti bilo gdje bilo kad, teste pokaže pozitivan na thc !
oni tebi lupe kaznu kužiš ? a utjecaj thc-a je prestao odavno i nema nikakve veze s tvojom vožnjom kad te zaustave.
ne znam jel sam ćorav na jedno oko ili mi to nema smisla.
kao da ti izmjeri da si se napio prije 3 dana
jerfra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 08:02   #35
Quote:
jerfra kaže: Pogledaj post
a ne znam jel sigurnije ili ne, nisam znanstvenik...
ja kažem za taj test da nema baš smisla...ako ti zapališ sad joint, a zaustave te za 2-3 dana negdje na cesti bilo gdje bilo kad, teste pokaže pozitivan na thc !
oni tebi lupe kaznu kužiš ? a utjecaj thc-a je prestao odavno i nema nikakve veze s tvojom vožnjom kad te zaustave.
ne znam jel sam ćorav na jedno oko ili mi to nema smisla.
kao da ti izmjeri da si se napio prije 3 dana
Valjda je šeks to mislio po sebi kad je pisao ili pazio kako će se napisat zakon.Zakone pišu oni koji nemaju previše veze sa stvarnošću ili stvarnim situacijama.Ako si se dobro napio ishlapit će sutradan a ako te uhvate gotov si jer je bit da u sebi imaš alkohola ili thc-a bez obzira kad si pio ili pušio.Zakon kaže ako mu se u organizmu pronađe.....znači nije bitno kad je korišteno nego je bitno da li i koliko ima u trenutku kontrole.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 08:29   #36
Pravite se pametni.
Ako imate supstance u krvi, onda ona i djeluje na vas.

Subjektivno vam se možda "jutro nakon" dobrog alkoholiziranja čini kao da je to sad to i da možete voziti, ali lako moguće da imate i preko 1 promil u krvi. A nije da samo mjerni instrumenti registriraju te promile nego ih registrira i vaš mozak.

Kažem, nije da vam mjere razinu alkohola ili droga na neki forenzički način tako da vam gledaju ispod noktiju ili uzimaju uzorak kose ili nešto slično nego uzimaju uzorak krvi, a ako je u krvi onda djeluje.
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 10:14   #37
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
... Ako si se dobro napio ishlapit će sutradan...
Kao što je 200kn napisao, meni je nekada gore "dan nakon", nego za vrijeme fešte.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 21:24   #38
Quote:
200kn kaže: Pogledaj post
Pravite se pametni.
Ako imate supstance u krvi, onda ona i djeluje na vas.

Subjektivno vam se možda "jutro nakon" dobrog alkoholiziranja čini kao da je to sad to i da možete voziti, ali lako moguće da imate i preko 1 promil u krvi. A nije da samo mjerni instrumenti registriraju te promile nego ih registrira i vaš mozak.

Kažem, nije da vam mjere razinu alkohola ili droga na neki forenzički način tako da vam gledaju ispod noktiju ili uzimaju uzorak kose ili nešto slično nego uzimaju uzorak krvi, a ako je u krvi onda djeluje.
ne govorim o alkoholu, povukao sam usporedbu s njim ali nakon 2-3 dana, ne ujutro.
a što se tiče marihuane, Columbia University se jako cijeni, a njihova istraživanja kažu da thc u prosjeku 4-8 sati u čovjekovom tijelu se zadržava, tj.djeluje...nus produkt jer ide u masti ostaje duže, njega se traži na testovima (ima neka stručna formula) ali on ne djeluje na čovjekovo ponašanje. dakle pravi utjecaj marihuane je između 4 i 8 sati. to su činjenice do kojih stručnim osobama ne bi trebalo biti teško doći, uostalom imamo i mi institute pa mogu naručit studiju ako ne vjeruju amerima...i onda imaju zakon kako spada za idućih 50 godina. kužiš?
jerfra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.