Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2011., 14:31   #61
Ne znam koliko se može pričati o neustavnosti, ali meni se taj zakon nimalo ne sviđa :/
Ja ne volim ići u zagušljive glasne kafiće pune ljudi i 3 puta skupljeg pića, ja volim s prijateljima sjesti u park, na plažu, rivu, šetalište i slično i popiti vikendom.
Ovako ispada da imam izbor: pij doma, pij u kafiću ili pij vani i plati kaznu.

Doma ne smijem zbog susjeda navečer biti glasan, u kafiću mi se ne sviđa i preskupo mi je, što mi ostaje, da se odreknem alkohola?
Đaba mi što je legalan na ovaj način...
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 14:33   #62
U ovom zakonu se podrazumjeva onda da se nesmije piti ni na terasi kafića ?! Ako je tako,onda stvarno nema logike jer se unutra nesmije pušiti,a na terasi se nesmije piti -.-' ..Isto tako,nekome je užitak u Osijeku uzeti pivo i popiti u sred dana na Dravi,i onda dobije 1000 kuna kazne ?!?! Bezveze..:asshole:
Schiphol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 14:35   #63
Quote:
Schiphol kaže: Pogledaj post
U ovom zakonu se podrazumjeva onda da se nesmije piti ni na terasi kafića ?! Ako je tako,onda stvarno nema logike jer se unutra nesmije pušiti,a na terasi se nesmije piti -.-' ..Isto tako,nekome je užitak u Osijeku uzeti pivo i popiti u sred dana na Dravi,i onda dobije 1000 kuna kazne ?!?! Bezveze..:asshole:
Smije se na terasi, imaš na prošloj stranici citiran zakon da je dopušteno u sklopu ugostiteljskih objekata i organiziranih događaja.
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 14:37   #64
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
Smije se na terasi, imaš na prošloj stranici citiran zakon da je dopušteno u sklopu ugostiteljskih objekata i organiziranih događaja.
Ja sam čula da će biti zabranjeno i na terasama , ali u svakom slučaju zakon je ,kao što si napisao: ''Ja ne volim ići u zagušljive glasne kafiće pune ljudi i 3 puta skupljeg pića, ja volim s prijateljima sjesti u park, na plažu, rivu, šetalište i slično i popiti vikendom.'',a u tome je problem jer tako svi rade,jer je puno jeftinije i bolje,a ovaj zakon to zabranjuje ,neznam..jedino preostaje sakrivati se po vani
Schiphol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 15:18   #65
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
A da je u Osijeku bila bi kriva.Jel tako?
Jest.

Iako ju osobno ne bih prijavio u takvoj situaciji.


Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... To je zadiranje u osobne slobode. Zašto je dozvoljena konzumacija na jednim mjestima, a na drugima nije ?...
Zašto onda nije dozvoljeno prakticirati seks na javnim mjestima? To isto zadire u moje osobne slobode.


Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... Kao što su već napisali ovdje, opasnost prijeti i od onih koji voze (ili idu u lov, posjeduju oružje itd.), pa to nije zabranjeno (naravno, treba educiranje i dozvola za to)(bilo bi logičnije da se izdaju i dozvole za pijenje alkohola...)...
Kao što si napisao, za vožnju i oružje je potrebna dozvola, ali i za alkohol (iako neizravno - prema godinama starosti). Inače, potpuno se slažem s tobom da treba postrožiti i prvo i drugo i treće.


Quote:
Schiphol kaže: Pogledaj post
U ovom zakonu se podrazumjeva onda da se nesmije piti ni na terasi kafića ?!
Quote:
Schiphol kaže: Pogledaj post
Ja sam čula da će biti zabranjeno i na terasama...
Ne podrazumijeva se i krivo si čula.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 15:55   #66
Nije zakon nego Komunalni red, btw.

I molim vas da prestanete trubiti gluposti o osobnim slobodama i imaginarnim zabranama vezanim za terase kafica.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 17:04   #67
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Nije zakon nego Komunalni red, btw.

I molim vas da prestanete trubiti gluposti o osobnim slobodama i imaginarnim zabranama vezanim za terase kafica.
joj oprosti pametni,neću nikad više trubiti
Schiphol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 17:09   #68
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Jest.
Iako ju osobno ne bih prijavio u takvoj situaciji.
evo o tom subjektivizmu sam govorila:
Quote:
ok, ali još uvijek mi se ne sviđa "mogućnost" koja ostavlja prostora nečijoj osobnoj procjeni i raspoploženju, tj. subjektivnom doživljaju u datom trenutku.
ne želim da mi soma kuna ovisi o tome je li se ophodnja ustala na lijevu nogu, ili mu je kao jamcu stigla rata kredita koju kum nije otplatio.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 17:45   #69
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Nije zakon nego Komunalni red, btw.

I molim vas da prestanete trubiti gluposti o osobnim slobodama i imaginarnim zabranama vezanim za terase kafica.
Nego što je nego uplitanje u osobnu slobodu ako mi netko propisuje kad i gdje ja smijem nešto trpati u sebe, a nikoga pritom ne ugrožavam, niti se ikoga to tiče ?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 18:01   #70
Znači, teoretski (a i više od toga) me policija može zajebavati ako jedem griote? (da da, već smo dosadni sa griotama). Jer ako je potpuno nebitna količina popijenog, već sam čin, onda ovo stoji.
__________________
Za domaćicu spreman/ Perun i Hrvati! Zadrt sam
Napoleon Bonaparte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 18:06   #71
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
...
Zašto onda nije dozvoljeno prakticirati seks na javnim mjestima? To isto zadire u moje osobne slobode.
Dobro protupitanje... seks je kulturološki tabu, razlozi njegove zabrane su dublji i složeniji... ali i dalje nema logike da se konzumacija alkohola dozvoljava (potiče čak) ili kažnjava tako selektivno, osim interesa pojedinih skupina...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 18:21   #72
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Dobro protupitanje... seks je kulturološki tabu, razlozi njegove zabrane su dublji i složeniji... ali i dalje nema logike da se konzumacija alkohola dozvoljava (potiče čak) ili kažnjava tako selektivno, osim interesa pojedinih skupina...
deder malo pojasni ove razloge za zabranu sexa, kakav tabu, zašto, zar nije to po desmondu sve prirodno iliti animalno? to bi značilo, zgrabi di zagori!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 19:39   #73
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
evo o tom subjektivizmu sam govorila:

ne želim da mi soma kuna ovisi o tome je li se ophodnja ustala na lijevu nogu, ili mu je kao jamcu stigla rata kredita koju kum nije otplatio.
Ne samo pri postupanje po komunalnom redu već i sva postupanja policije ili ostalih uredovnih organa imaju u sebi subjektivizma i od toga nećeš i ne možeš pobjeć.Ipak su to ljudi koji kažnjavaju a nisu roboti.Jedanput su lošije volje pa netko nadrapa a drugi put jako dobre pa oproste i ono što bi trebali kaznit.Uvijek netko gubi a neko dobiva.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 20:17   #74
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ne samo pri postupanje po komunalnom redu već i sva postupanja policije ili ostalih uredovnih organa imaju u sebi subjektivizma i od toga nećeš i ne možeš pobjeć.Ipak su to ljudi koji kažnjavaju a nisu roboti.Jedanput su lošije volje pa netko nadrapa a drugi put jako dobre pa oproste i ono što bi trebali kaznit.Uvijek netko gubi a neko dobiva.
Nijedan pravi profesionalac u kontaktu s ljudima si neće dozvoliti uplitanje emocija u posao, pogotovo ne na tako banalnom nivou. Ako policija, ili bilo koji državni službenici, rade svoj posao u skladu s trenutnim raspoloženjem, onda je bolje da ga uopće ne rade. Nisu oni mali bogovi, oni su državni službenici; zaslužuju naše poštivanje, ali su, još više od toga, dužni ga dati.

Zadnje uređivanje haram : 12.04.2011. at 20:24.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 20:21   #75
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
deder malo pojasni ove razloge za zabranu sexa, kakav tabu, zašto, zar nije to po desmondu sve prirodno iliti animalno? to bi značilo, zgrabi di zagori!
... to je za podforum sajkolođi
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 20:30   #76
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Nijedan pravi profesionalac u kontaktu s ljudima si neće dozvoliti uplitanje emocija u posao, pogotovo ne na tako banalnom nivou. Ako policija, ili bilo koji državni službenici, rade svoj posao u skladu s trenutnim raspoloženjem, onda je bolje da ga uopće ne rade. Nisu oni mali bogovi, oni su državni službenici, zaslužuju naše poštivanje, ali su ga dužni i dati.
Trebali bi bit hladna mozga i vruća srca kako to narod kaže ali im i u školi govore da se tako trba ponašat ali...ipak su ljudi a ne roboti.Pokušat će si ne dozvolit a da li će uvijek uspijet, neće.I sasvim je normalno da posao obavlja u skladu sa trenutnim raspoloženjem jer to radi kao i svi drugi bilo gdje zaposleni.

I nije poanta da li su oni raspoloženi ili nisu nego u onome koji je donio komunalni rd.Trebao se držat drugih propisa i stavit da će se kaznit opijanje i ostavljanje smeća na javnim površinama a ne samo pijenje alkohola.Zašto bi bio neko kažnjen je je vani pojeo hot dog i popio pivo, ili normalno kulturno društvo popilo koje pivo na klupi u parku bez galame i ostalih gluposti.Možda se bore protiv alkohola?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 20:37   #77
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
evo o tom subjektivizmu sam govorila...
Po propisima nema mjesta subjektivizmu. Moraš biti kažnjena i točka. Vidiš, rijetko mi ljudi govore da sam popustljiv, a i kada mi to kažu, ispadne negativno. Zaključak je samo jedan.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 20:41   #78
Znači ti si robot? Ne pričaj da nikada nisi samo opomenuo nekoga koga si po propisima morao kaznit?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 20:56   #79
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
deder malo pojasni ove razloge za zabranu sexa, kakav tabu, zašto, zar nije to po desmondu sve prirodno iliti animalno? to bi značilo, zgrabi di zagori!
Društvo ima za cilj razvijanje standarda, pravila i normi, a seks na javnom mjestu nije društveno prihvatljiva norma i smatra se devijantnim ponašanjem, a i zakonski je zabranjen, ali alkohol nebi smio biti jer ispijanjem alkohola ne vrijeđas nicije norme niti ikome nanosi nekakvo zlo, osim osobi koja konzumira alkohol
Vare is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 21:13   #80
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Znači ti si robot? Ne pričaj da nikada nisi samo opomenuo nekoga koga si po propisima morao kaznit?
Nisam robot i opomene su potpuno legitimno sredstvo, barem kod ovakvih svari. Međutim, u velikoj većini situacija jednostavno nisu dovoljne.


Quote:
Vare kaže: Pogledaj post
Društvo ima za cilj razvijanje standarda, pravila i normi...
I ovo je jedna od njih.


P.S.: Pa niti seks između dvije osobe ne nanosi zlo trećoj, ali ispijanje alkohola ipak vrijeđa nečije norme. Meni se osobno gadi fraza "kultura pijenja" jer sam uglavnom u doticaju s negativnom stranom, tako da sam i za neke represivne mjere.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.