Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2012., 11:01   #61
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post

cuj, moja je mala, ne moze ona stisnuti tu kocnicu rukom kako treba. nogom je ipak lakse, ima vremena kad joj rucica poraste bude dobila bic s rucnim kocnicama.
Mi imamo neki noname biciklić, mala je sad 4 godine i nemamo torpedo kočnicu, no ona koči pomalo ručnom. Iskreno, ona baš i nije brza na tom biciklu pa nam te ručne kočnice funkcioniraju ok. Ja kraj nje hodam /potrčim ako krene malo brže, tako da i ja stignem intervenirat ako bi trebalo iznenada kočit. Nije nam neki problem, a i ona raste pa će moći pravilno stisnut kočnicu.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 11:09   #62
Moja za 3 tjedna puni 3
i naselje nam na kosini, uz to neda mi se trcat za njom jer bum ja na svom bicu, mm na svom
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 12:18   #63
http://www.xplorerlife.hr/proizvod/1...ikli-mystic-14
Mi imamo ovaj i super nam je!
bio oko 600 kn u Konzumu
soeur is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 15:02   #64
Mi imamo Schwinn biciklić, vozi ga već 4 dijete i još uvijek je kao nov. Baš sam jih neki dan vidjella u Pevecu na akciji za 600 kn. Ovakav http://www.schwinnbikes.com/bikes/kids/tiger
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 18:24   #65
Summer, predivan je


Koliko je ona sad visoka i je li to 12" ili 14"?

MM je i mala su išli isprobati bicikle i on kaže da je njoj bicikl 12" prevelik

Da li dijete mora moći do poda s nogama dok sjedi?

Ja bih rado da joj kupimo bicikl jer se muči s nekom plastičnom trokolicom, mislim da bi joj bilo lakše voziti bicikl
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 19:14   #66
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Summer, predivan je


Koliko je ona sad visoka i je li to 12" ili 14"?

MM je i mala su išli isprobati bicikle i on kaže da je njoj bicikl 12" prevelik

Da li dijete mora moći do poda s nogama dok sjedi?

Ja bih rado da joj kupimo bicikl jer se muči s nekom plastičnom trokolicom, mislim da bi joj bilo lakše voziti bicikl
ne, pa ne treba ni kad nema pomocne a kamoli kad ih ima.
nisam obracala paznju bas, mislim da vrhovima prstiju doalzi do poda, ali pedale sasvim normalno okrece, ovo je 14tica. Visoka je oko 95cm.
12 joj je ok, ali se vidi da bi joj do kraj aljeta vjerojatno bio premali a sljedece godine sigurno. 16 moze voziti, ali je nesigurna, vidi se da jojje prevelik. Ovaj je ko saliven
Koliko je tvoja visoka?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 19:49   #67
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ne, pa ne treba ni kad nema pomocne a kamoli kad ih ima.
nisam obracala paznju bas, mislim da vrhovima prstiju doalzi do poda, ali pedale sasvim normalno okrece, ovo je 14tica. Visoka je oko 95cm.
12 joj je ok, ali se vidi da bi joj do kraj aljeta vjerojatno bio premali a sljedece godine sigurno. 16 moze voziti, ali je nesigurna, vidi se da jojje prevelik. Ovaj je ko saliven
Koliko je tvoja visoka?
Nemam pojma, tu je negdje, kad su ih u jesen mjerili u vrtiću bila je 92.

Ja sam zbog cijene mislila odmah uzeti 14", a mm veli da joj je 12" prevelik. Probali su xplorera, mislim da kod nas niti nema nikakav drugačiji, nismo iz Zg.

Čak sam razmišljala kupiti manji na njuškalu nekakav rabljeni pa onda novi uzeti taj veći koji će se duže koristiti, ali nema baš neke ponude.

Ali ako bi joj 14" odgovarao, to bi bilo čak i ok, moramo probati zajedno

Koliko dugo onda djeca voze takav bicikl?
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 20:02   #68
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, tu je negdje, kad su ih u jesen mjerili u vrtiću bila je 92.

Ja sam zbog cijene mislila odmah uzeti 14", a mm veli da joj je 12" prevelik. Probali su xplorera, mislim da kod nas niti nema nikakav drugačiji, nismo iz Zg.

Čak sam razmišljala kupiti manji na njuškalu nekakav rabljeni pa onda novi uzeti taj veći koji će se duže koristiti, ali nema baš neke ponude.

Ali ako bi joj 14" odgovarao, to bi bilo čak i ok, moramo probati zajedno

Koliko dugo onda djeca voze takav bicikl?
koji? 14? ja racunam ovo i iduce ljeto posve sigurno, najvejrojatnije i ono iduce.
ne znam zakaj je zabrijao da joj je 12 prevelik, moja je 12 vozila u ducanu s dvije godine
moguce da su pedale tvrde bile, mi smo jucer xplorer isprobavali i tesko je okretala pedale jer je prezategnuto sve bilo.
opcenito je ovaj puno lakse vozila a nje razlika u cijeni neka sad s popustima.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 20:20   #69
Da, sad bas pricamo i kaze da nije uopce mogla okrenuti pedale, pa je zakljucio da joj je prevelik, tj. da je jos premala za njega.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 20:59   #70
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Da, sad bas pricamo i kaze da nije uopce mogla okrenuti pedale, pa je zakljucio da joj je prevelik, tj. da je jos premala za njega.
vjerojatno je isto prezategnut taj u ducanu. Mi zapravo ne znamo da li se moze dovoljno olabaviti te pedale, samo smo probali neke druge xplorer bicikle i nisu tako bas tvrdo isle pedale. Samo je bio plavi pa se gdicnu nije moglo natjerati da proba
Di vam je najblizi Hervis? zaletite se pa probajte scirocco ili schwinn, njih ima i u intersportu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 21:40   #71
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
vjerojatno je isto prezategnut taj u ducanu. Mi zapravo ne znamo da li se moze dovoljno olabaviti te pedale, samo smo probali neke druge xplorer bicikle i nisu tako bas tvrdo isle pedale. Samo je bio plavi pa se gdicnu nije moglo natjerati da proba
Di vam je najblizi Hervis? zaletite se pa probajte scirocco ili schwinn, njih ima i u intersportu.
Evo i mi konačno kupili


Mm je odabrao Scirocco jer mu se činio bolji oblik rame, ona ih je u dućanu jednako teško vozila.

Prvi dan ju je užasno mučio torpedo, samo je kretala pa kočila, tak je naučila na trokolici, ali danas, treći dan, super vozi!
Još samo da usavrši skretanja i bit će super
Mi ko idioti trčimo za njom, nije nam baš zabavno po ovim vrućinama

Čak smo danas primijetili da joj je sic prenisko, sputane su joj noge.
Bicikl izgleda malo glomazno, ali po visini nije ništa višlji od onod 12"
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 22:40   #72
taman sam htjela izvjestaj napisati
dali smo joj za rockas u subotu, vozila ga je po stanu, u nedjelju bili malo vani, danas ujutro bili puno vani i savladala je kompletno sve. i kocenje i skretanje
to 12, 14, 16 je velicina kotaca, sama visina se podesi sa sicom, samo kaj ne mozes nikad 12 dignuti kao 14 ili 16.
mi smo joj skroz spustili sic sad za pocetak, moze jace zakociti a mi smo nizbrdo uzbrdo pa nam je vazno.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 12:40   #73
Trebam kupiti bicikl djevojcici od skoro 6 godina dakle 16''. Je li realno za ocekivati da ce nesto npr. ovakvo posluziti njoj i jos dvjema sestrama poslije nje? Znaci nekih 6-7 godina voznje uzastopno? Postoji li dječji bicikl koji je to u stanju i koliko kosta?
lubyanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 00:18   #74
Quote:
lubyanka kaže: Pogledaj post
Trebam kupiti bicikl djevojcici od skoro 6 godina dakle 16''. Je li realno za ocekivati da ce nesto npr. ovakvo posluziti njoj i jos dvjema sestrama poslije nje? Znaci nekih 6-7 godina voznje uzastopno? Postoji li dječji bicikl koji je to u stanju i koliko kosta?
Mi imamo Swinn Stardust i naša je već druga vlastnica, a na jesen ide njezinoj prijateljici (bicikla se koristi već 5g) i još uvijek je skroz ok.
Mali swinn tiger je u upotrebi već jedno 7-8g i još uvijek u skroz voznom stanju, tako da se isplati platiti malo više u početku pa si na miru za par godina (ako imaš više klinaca )
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 18:10   #75
pitanje; mala ima tek godinu i pol. al pitam za unaprijed.
like a bike mi se čini super stvar ali za ravnice. mi smo na kilometarskoj uzbrdici. čak i u rijetkoj varijanti sa kočnicama mi nema smisla tu.

najradije bih kupila sljedeće- jako mali 12" biciklić sa pomoćnim kotačima i ako uopće postoji takvo što- sa šipkom odostraga za guranje!? onako ko što trokolice imaju. al trokolica mi je bzvze. plastičarija, inerntna..ne znam da ijedno dijete to zaista vozi, uglavnom ga guraju.

biciklo s pedalama i to iza bi bio pun pogodak- u pogonu bi bio od evo sad,pa dogodine kad bude imala 2ipol nek ga sama vozi, a sa 3ipol možda bi mogla pokušati bez pomoćnih kotača

jel krivo brijem ili?
i da, najvažnije, postoji li ta varijanta bicikla??
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 10:54   #76
mislim da nema, ali tricikl je moja mala zbilja vozila. super je jer mozes malo pogurat na uzbrdici (i mi smo an uzbrdici) i mozes uzpravljati kad si uz cestu.
i da nadjes bicikl s time, upravljat sigurno ne mozes a to je dosta dobro za male.
ako si na uzbrdici, tesko da ce i s 2,5 moci voziti bicikl sama slabi su oni, i moja se sad mora ustati i stojeci voziti da savlada uzbrdicu
uglavnom, ona je za prvi rockas dobila tricikl i u njemu je bila do sad treceg rockasa, kad je dobila 14' bicikl
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 00:12   #77
Koje su kvalitetnije marke bicikla i gdje ih u zg ima za kupiti? Zanimaju me najmanji biciklici
__________________
28.07.2010. Angel of mine
Bibi3456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 15:14   #78
nakon sto sam se nagledala ovih biciklica za 350kn(12) i 450-500kn (16) vidjela sam schwinn gremlin za 750kn(16) i shvatila razliku.
Gdje se mogu povoljnije naci schwinn biciklici? mozda SLO?

Koju 12icu preporucate (klinac ima dvije i pol i zabranjeno mu je voziti ride a bike,od strane fizijatra, preporuka je za pedaliranje?

Evo i super tablica, kome treba, u svezi velicine djeteta i biciklica
http://www.bikezone.hr/web/index.php...897&Itemid=387
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 21:35   #79
Quote:
Dancica kaže: Pogledaj post
nakon sto sam se nagledala ovih biciklica za 350kn(12) i 450-500kn (16) vidjela sam schwinn gremlin za 750kn(16) i shvatila razliku.
Gdje se mogu povoljnije naci schwinn biciklici? mozda SLO?

Koju 12icu preporucate (klinac ima dvije i pol i zabranjeno mu je voziti ride a bike,od strane fizijatra, preporuka je za pedaliranje?

Evo i super tablica, kome treba, u svezi velicine djeteta i biciklica
http://www.bikezone.hr/web/index.php...897&Itemid=387
ako smijem pitati zasto su mu zabranili ride a bike?
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 13:35   #80
djeca koja imaju problema sa stopalima (valgus,ekvinovarus,...) moraju se svakako konzultirati sa ortopedom ili fizijatrom prije koristenja guralica, ride a bike,....
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.