Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2011., 22:44   #41
Molim vas da ne ulazite opet u iste rasprave.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 23:13   #42
Pravo ne znam niti me zanima ali me ipak zanima ovaj slučaj, tj koliko možemo nadrapat radi interneta. Ja nekako brijem da se dotični baš i nije snašao

Treba sve negirat, izjavit da više osoba koristi isto računalo a tu je i mogućnost da je netko neovlašteno upao. Zanima me di je to bilo,ovdje, fejs
T'om is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 23:59   #43
Pa npr dodjes tu na forum, odes na pdf zdravlje i napises da je doktor iz te i te klinike te sjebao, pokrao, whatever, ovaj te tuzi za klevetu i eto ti sranja.
Dok si platis odvjetnika i sudske troskove ako si kriv, pa jos i kazna ode ti na dno mora. (Financijski)
To sto se skrivas iza nicka na forumu ti ne garantira jedno veliko nista sto je i autor ove teme svojim primjerom dokazao.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 20:50   #44
Ako je tvojim pisanjem pogođen netko utjecajan pa ti pri ispitivanju malo stisnu jajca, priznat ćeš i da si ubio Kennedyja i oteo malog Lindbergha. Mokre novine i vezanje za radijator su univerzalne metode za takve stvari i svagdje se primijenjuju, a ti se poslije žali da je netko "prekoračio ovlasti".
igor_wolfowitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 21:06   #45
Priznanje se može povući na sudu. A čovjeka se može osuditi i bez priznanja. Čemu ga onda iznuđivati?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 12:07   #46
Pa iznuđivanjem se lakše dođe do cilja,nije li?
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 16:36   #47
Opet, koji je tu cilj? Pribaviti priznanje koje ne vrijedi? Doći do pojedinosti koje kasnije nećeš smjeti uporabiti u postupku jer do njih nisi smio doći na taj način?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 10:47   #48
Pozdrav svima, imam jedno pitanje za drot13
posto sam pratio forume i covjek se kuzi u zakon.
Koliko te u stvari mogu zadrzati na razgovoru u stanici?
Dobrovoljno sam dosao na poziv, jer sam kao osumnjicenik
za provalu i otudjenje novca, taj dan sam otišao i druzali su
Me dva i pol sata, rekli su mi da dodjem ujutro u 8 na poligraf
ali su me odveli u Pulu mada nisam ni znao gdje me vode!
zar im to nije dužnost reci dan prije gdje te vode?
uspješno sam ga prošao- poli- vracamo se iz Pule ioni me opet vode
u stanicu i tamome gnjave jos 3 sata protiv moje volje ne i li
nesto saznali. Vidite ja sam prošli dana čitao zakon i članak
225 sve stavke od 1-9 prekrsili su jednu da mi nisu ponudili
branitelja? Dali ih sada ja mogu tužiti da su maltretirali
bez veze? I koliko ja sad jos moram ići tamo? članak 177
Kaže da me nemogu vise zvati ako sam bio!! I to dva puta
svojevoljno mada sam mogao i odbiti.
Hrast4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 11:48   #49
Ako si dobrovoljno došao, mogao si otići u bilo kojem trenutku. Da su te htjeli konkretnije ispitivati, mogli su te uhititi i držati 24 sata (u nekom redovnom postupku).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 16:25   #50
Hvala na odgovoru! Kakva je procedura
Poslije ovoga? Znaci neće me vise zvati ni
Gnjavit, i šta da sam pao na poliu? znam
Da poli nemoze biti upotrebljen na sudu,
I dosta sam čitao i učio ovih dana o zakonima
jer me je izivciralo mene i cjelu familiju.
Oni su sad mogli da sam pao na poliu
sto napravit? A ovo je pocinio NN... i proslo
je bilo 24 sata od mog dobrovoljnog dolaska u pp
Šta DORH odlučuje? Čitao sam ali mi malo to mutno,
pa molim onako laicki da mi objasnis?
Hvala drot13
Hrast4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 16:30   #51
Stvarno ti ne bih mogao konkretnije prognozirati daljnji postupak, jer ne znam o čemu se radilo, a ne bih ti preporučio niti da na forumu daješ detaljnije podatke. Ako imaju temelja za kaznenu prijavu, prijavit će te, pa će te ispitati i državni odvjetnik. Onda će se odlučiti hoće li te goniti na sudu ili ne. Što se tiče držanja na policiji, vrijeme od kad si dobrovoljno došao do onog vremena kada ti je ograničena sloboda kretanja (uhićenjem) se ne računa u ta 24 sata. Da si pao poligraf, još bi te ispitivali po elementima za koje procjene da treba i to je to, težih posljedica ne bi bilo.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 23:50   #52
Imam jedno pitanje.
Danas me zove neki nepoznati broj na mob i predstavi se kao g.Gvozdanović iz odjela za gospodarski kriminal. Reko wtf.... Zove me na razgovor kao svjedoka već ovaj vikend u Heinzlovu. Ja reko da ne mogu nikako za vikend jer nemam vremena i nakon što mi je zaprijetio sankcijama i ja ga otkanto dogovorimo se za ponedjeljak u 10. Kad sam ga pitao u vezi čega kaže mi da je u vezi nekog studentskog ugovora iz 2006g. s firmom Prva stranica doo. Jel netko ima kakav savjet? Ne sjećam se šta sam jeo jučer, a kamoli šta je bilo 2006.... I otkud im mo broj mobitela kad nije u imeniku? Mislio sam da me netko zajebava,al izgleda da nije.
zecster is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 18:41   #53
Pozdrav. Dakle tvrtka smo sa preko 250 zaposlenih. Zbog osnovane sumnje u počinjenje kaznenog dijela, krim policija je najavila da ce ispitivanja (za koga oni procijene) provesti u tvrtki. Da li ce se to smatrati sluzbenim iskazom budući da se ispitivanje ne provodi u policijskoj postaji?
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 10:45   #54
Ionako nema veze gdje je ako ne bude snimanja iskaza jer samo tako vrijedi na sudu.ostalo je obavljanje razgovora koji se može napravit i na ulici.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.