Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2011., 00:49   #1
Neugodna iskustva s policijom

Jučer sam se dobrano napio i nakon večeri provedene po lokalnim birtijama legao u park na klupu i zaspao... u jedno doba noći dođu dva murjaka, dignu me sa klupe,a jedan mi odalami šamarčinu, i pošalju me doma? Ja se odgegah, bio sam 5 min od doma. Na licu nemam nikakvih ožiljaka, al me zanima mogu li ih tužit i tražit nekakvu odštetu?
technotronic is offline  
Old 02.07.2011., 00:50   #2
Ako možeš dokazati to, naravno da možeš
Pero_Kanister is offline  
Old 02.07.2011., 14:48   #3
A kako ćeš dokazati da te je ošamario?
__________________
working class hero...
moril is offline  
Old 02.07.2011., 15:11   #4
Dobio sam i ja prije 7-8 godina šamar u splitu od policajca. Prijatelj vozio, mi pripiti. Ja par puta rekao da ga pustu, vjerovatno sam ih ugnjavio i puste prijatelja a mene u maricu. On meni šamar, ja njemu tužit ču te a on...dokaži.
najbolje da zaboraviš, a ovima kaznu nisam ni platio. Tog se lica još sječam. Ako ga prepoznam jednom u civilu nadam se da če isto biti hrabar.
VDCOTO is offline  
Old 02.07.2011., 15:12   #5
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
A kako ćeš dokazati da te je ošamario?
Pa drugi policajac će posvjedočiti. Na forumu smo čuli iz prve ruke da policajci ne smiju lagati na sudu
kamenjar1 is offline  
Old 02.07.2011., 15:19   #6
Quote:
Pa drugi policajac će posvjedočiti. Na forumu smo čuli iz prve ruke da policajci ne smiju lagati na sudu
Pusti forum za takve stvari. Svak če kolegu braniti, bar kad je šamar u pitanju.
VDCOTO is offline  
Old 02.07.2011., 19:12   #7
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
Jučer sam se dobrano napio i nakon večeri provedene po lokalnim birtijama legao u park na klupu i zaspao... u jedno doba noći dođu dva murjaka, dignu me sa klupe,a jedan mi odalami šamarčinu, i pošalju me doma? Ja se odgegah, bio sam 5 min od doma. Na licu nemam nikakvih ožiljaka, al me zanima mogu li ih tužit i tražit nekakvu odštetu?
ne opravdavam tvoje pijanstvo, ali daj fkt, šamar, pa zar je to potrebno??? mislim a kaj da si neki bogec beskućnik, ali ono dobroćudan a ne jedan on onih kaj žica ispred dućana za litru vina i onda se svađa sam sa sobom po cesti.... nezz ako to i takvim rade onda stvarno
heybaby is offline  
Old 02.07.2011., 22:05   #8
to si ti sanjao , inace šamar je poznati pravni lijek protiv svih sranja, jer osim crvenog obraza ništa ne ostaje, i jako je popularan kod izbacivača i murjaka, jer u praksi da te grunuo šakom to bi se vidjelo al zato šamar je majka. Znate šta je 5 prstiju reklo licu?
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Old 02.07.2011., 23:36   #9
Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
Pa drugi policajac će posvjedočiti. Na forumu smo čuli iz prve ruke da policajci ne smiju lagati na sudu
Samo mali ispravak - svjedoci ne smiju lagati.
drot13 is offline  
Old 03.07.2011., 01:48   #10
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Samo mali ispravak - svjedoci ne smiju lagati.
Nisam pravnik, ali mislim da ne bi ni u izvješću/izjavi ( u slučaju da ovaj stvarno tuži ) smio lagati. ( Ali prešućivanje nije laž,ne? )
Pero_Kanister is offline  
Old 03.07.2011., 20:12   #11
U smislu ovakvih izjava, prešućivanje jest laž (kažnjava se "davanje lažnog iskaza", a to je izraz koji pokriva i jedno i drugo).
drot13 is offline  
Old 04.07.2011., 15:29   #12
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Samo mali ispravak - svjedoci ne smiju lagati.
Yeah right

tako bi to trebalo bit a praksa pokazuje drugacije

i kako ces ti dokazat (u ovom slucaju) da je lagao
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Old 19.09.2011., 16:53   #13
Maltretiranje u policiji

Stovani ofrumaši prijavio sam se ovdje da bi mogao olakšati dušu s obzirom na način koji su u policijskoj postaji posstupali samnom . Naime prije tri dana bio sam priveden u policijsku postaju radi navodnog remećanja javnog reda i mira. Da budem sto kraći policajci su prtumačili da sam ih vrijeđao sto je kompletna laž i duboko sam razočar u policiju jer su lagali i maltretirali me
Te noći bio sam priveden radi navodnog remećenja javnog reda i mira . Dolaskom u policijski postaju zatražio sam čašu vode te su mi je odma uskratili s njima sam surađivao potpuno normalno. Moram napomenuti da nisam imao osobnu te sam bio uvjeren da cu dobiti kaznu i pustiti me kući . Kada su mi rekla i da sam uhićen jer kako kažu "Jebao sam im majku " zatražio sam da mi daju da zovem svoje bližnje rekli su mi da nemam pravo nikakoga zvati te sam zatražio odvjetnika sto su isto odbili . Napominjem da nisam bio upoznat sa svojim pravima te su me lišili svih prava. Kada sam opet zatražio da zovem rekli su mi da evo ti telefon pa zovi . Uzeo sam telefon naravno trebo sam upisat izlazni kod koji nisam znao te su mi rekli da ga nema a jasno je bilo da ga ima. Kada sam rekao da idem dole zvati jedan od policajaca mi je rekao da neidem nikud te je zatvorio vrata kernuo sam prema vratima te me je odgurnou uz napomenu "jesil li ti retadriran nedeš nikud uhićen si " te sam odma zatražio odvjetnika te mi je rekao da ga necu dobit. Te sam opet kreni opet prema vratima i opet sam bio odgurnut. Rekao sam im da cu tuziti ih . na sto su se nasmijali i rekli da ih tužim. Nakon tga usao je drugi policajcac i trazio me je da nesto potpisem i to sam glatko odbio jer sam bio lišen svih prava. isto tako odbio sam puhati alkotest.TE su me opet vrijeđali sa pitanjem jesam li retardiran a se neću potpisat. Bio sam pod "gasom" ali to je manje bitno. Nakon toga odveli su me u pritvor i zatvorili te sam lupao u vrata da mi daju casu vode. Lupao sam negdje ca pol sata a oni u postaji su se pravili gluhi nakon negdje cca 45 minuta je negko lolupao meni u vrata i rekli da prestanem rekao sam da neću dok nedobim vode i pravo na poziv. Nakon negdje sat vremena lupanja otovrili su vrata od pritvora i rekao mi je policajac da cu dobit vode kada prestanem lupati na sto sam ja rekao da necu prestati lupati dok mi neomoguće poziv te me je policajac zalio sa vodom kroz mali prozor.Nakon nekog vremena lupanja sam odustao i lezao u krevet koji je bio zarigan . Otisao kod sutkinje nako 12 sati provedenog u pritvoru vodu sam dobio tek kada sam se probudio .Na sudu sam dobio papir u kojem je pisalo njihov iskaz koaji je kompletno lažan i neistinit.Isto tako napisali su da sam odbio odvjetnika sto je isto bila laž. Pisalo je toliko laži da sa se pred sutkinjom zgražao . Hvala dragom bogu da imam svjedoke koji ce potvrditi moju priču .Rekoa sam sudkinji da nista od navedenog nije istina te sam joj rekao kako su se prema meni ponašali . i pitao sam kako da to riješim. Rekla je da moram pokrenuti privaatnu parnicu
Moje pitanje glasi imali smisla te policajce tužiti ili ne? ja sam u velikom uvjerenju da to moram napraviti kako bi sprijećio takvo ponašanje nad drugim građanima .
Molio bi vas forumaše da objavite i vi svoje neugodnosti sa policijoma

Zadnje uređivanje LisenSvihPrava : 19.09.2011. at 17:03.
LisenSvihPrava is offline  
Old 20.09.2011., 08:52   #14
Kako je završilo ročište kod sutkinje?Presuda ili ide na saslušanje tvojih svjedoka?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 20.09.2011., 08:59   #15
ma to im je standardno postupanje.., 3 puta sam bio u stanici i dvaput su se tak isto ponašali (s time da su nas jednom pokupili usred bijela dana sa stepenica ulaza u kojem su se neki narkići potukli a mi o tome pojma nismo imali)....tuži ih i kad dođeš do podataka šalji priču novinarima....

Zadnje uređivanje Katrin : 20.09.2011. at 13:33.
magjar07 is offline  
Old 20.09.2011., 11:44   #16
Izdalo se riješenje koji sam samo pušten na slobodu istoga dana . Bit će saslušanje mojih svjedoka.Nakon tog ročišta ću imati pravo žalbe.Bio sam kod odvjetnika danas i rekao mi je da je ovakvih i gorih slučajeva već naslušao i da je najbolje zasada prije ročišta napisat prigovor unutarnjoj kontroli u Zagrebu. Odvjetnik mi je tako savjetovao s obzirom da živim u maloj sredini(svi se znaju svi su si dobri) pa bi mi najbolje bilo da to šaljem u Zagreb (tamo se valda neznaju)
Sramotno je koliko je represivna naša policija. Nisu svi policajci takvi ali velika većina je .

Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
ma to im je standardno postupanje.., 3 puta sam bio u stanici i dvaput su se tak isto ponašali (s time da su nas jednom pokupili usred bijela dana sa stepenica ulaza u kojem su se neki narkići potukli a mi o tome pojma nismo imali)....tuži ih i kad dođeš do podataka šalji priču novinarima....

inače u zadnje vrijeme u toj policiji sami debili (valjda su ih maltertirali kad su bili mali)...nema tu dobar dan, dobra večer....
Za novinare ću još pričekati. Vidjet ću kako će se ova situacija sa odviti unutar par dana .
Napominjem da nikad u životu nisam bio osuđivan niti priveden radi bilo kakvih izgreda . Postupali su se prema meni kao prem teroristu a nisam ništa napravio .

Molim vas ako ima itko informacije za adresu unutarnje kontrole u Zagrebu
Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Ulica grada Vukovara 33, 10000 Zagreb...jeli je to to ?Nigdje nepiše konkretno

Zadnje uređivanje Katrin : 20.09.2011. at 13:32.
LisenSvihPrava is offline  
Old 20.09.2011., 12:51   #17
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
… Bio sam pod "gasom" ali to je manje bitno…
Upravo to je najbitnije. Naravno, uz (razumljivo) nepoznavanje pravnih procedura.


Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
… Moje pitanje glasi imali smisla te policajce tužiti ili ne?…
Možeš se žaliti/tužiti, ali obzirom da si bio pijan, velika je vjerojatnost da se baš ne sjećaš svih okolnosti događaja.


Inače, ti nisi bio uhićen, nego zadržan. Ovo su tvoja prava u tom slučaju:

Osoba uhićena ili zadržana pod sumnjom da je počinila prekršaj mora biti odmah upoznata o razlozima uhićenja ili zadržavanja…

To su ti rekli. To što se ti s tim razlogom ne slažeš ne mijenja na stvari.

… na njezin će zahtjev nadležno tijelo o uhićenju ili zadržavanju izvijestiti njezinu obitelj ili drugu osobu koju ona odredi…

Znači, nemaš pravo na poziv. Takvo pravo kod nas ne postoji, a ljudi ga često vole spominjati jer ga vide u filmovima/serijama. Da si tražio da obavijeste nekoga da si priveden, napravili bi to.

… a ako se ispituje kao osumnjičenik ili okrivljenik i poučiti da nije dužna iskazivati te da ima pravo na stručnu pomoć branitelja kojeg može sama izabrati.

Obzirom da si bio pijan (što se u slučaju zadržavanja može utvrditi i vizualno u slučaju odbijanja alkotesta) nitko te nije ispitivao, tako da nemaš pravo na odvjetnika.


Što se tiče samog postupanja, trebali su ti dati vode (onako ljudski, iako si za dehidraciju sam kriv), ali ako si bio bezobrazan, nisi se htio smiriti i sl., razumljivo je da te nisu htjeli puštati van prostorije.
drot13 is offline  
Old 20.09.2011., 13:45   #18
Jako mi je drago da ste se vi javili. . Cini mi se da ste vi jedan od poštenijih policajca.
Definirajte mi ispitivanja ?. nije li uzimanje podataka samo po sebi ispitivanje tj . pitanje za ime i prezime ime oca i majke njihovo zanimanje, moje zanimanje , gdje sam prijavljen . Po zakonu znam da i ako sam bio pijan nisu smjeli mene ispitivati s obzirom da se proglašavam "alkoholiziran" tj nesposoban.
Druga stvar sjećam se svega jer je to za mene bilo traumatično iskustvo. Nadam se samo da je tamo gdje su me ispitivali ima kamera pa će se sve vidjeti .
Policajca mi je rekao citiram :" Nemaš ti nikavih prava ti si uhićen " nije mi rekao da sam priveden. Kada sam pitao zasto sam uhićen dobio sam odgovor "zato što si nam j.....majku" ..Sto je kopletna laž...
Treća stvar i kada su mi rekli da nemam pravo na poziv onda sam ih ljepo zamolio da oni to naprave sto su glatko i bez srama odbili.
Četvrta stvar nitko mi nije pročitao prava. Mada sam negjde pročitao da to ni netrebaju ako sam bio jako alkoholiiran (definirajte mi to ) meni se čini da sam trebao biti u alkoholnoj deliriju da mi nečitaju prava.
Napominjem bio sam vemo pristojan niti sam se derao na njih niti sam im psovao ista samo sam tražio vode.Vrijeđali su me sa upitnim pitanjima jer očito znaju da me nesmiju omalovažavati drugđije . Jedino sto je njih razljutilo to sto nisam htio priznati optužbe koje su oni rekli i nisam htio nista potpisati s obzirom DA SAM BIO LIŠEN SVIH PRAVA. Jedina uvreda ako se to može nazvati koji sam im rekao je bilo da ih sram može biti kako se ponašaju prema meni s obzirom da nikad u životu nisam ništa napravio protuzakonito.
U optužnom prijedlogu piše da sam UHIĆEN a ne PRIVEDEN .
Isto tako odbili su mi dati broj značke (zanima me jeli je to moje pravo ?)
Osim sto sam bio istraumatiziran još me više pogodilo to što u njihovom iskazu su napisali tolike laži i neistine.
Ako sam ja zaista nesto njima rekao a nisam, cemu onda tolike laži u iskazu ? Hvala bogu imam svjedoke
I kada te policajc ujutro pita da li si bio upoznat s svojim pravima kažeš da nisi i onda se izdere na tebe šta lažeš to je onda to ... Hvala vam policijo sto nas služite i zaštičujete

Zadnje uređivanje Katrin : 20.09.2011. at 14:11.
LisenSvihPrava is offline  
Old 20.09.2011., 14:06   #19
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
… nije li uzimanje podataka samo po sebi ispitivanje…
Nije.


Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
… Policajca mi je rekao citiram :" Nemaš ti nikavih prava ti si uhićen " nije mi rekao da sam priveden…
Vjerujem da se niste razumjeli, budući da se to stalno događa, pogotovo ako je osoba pijana. Npr. ja se uvijek trudim ljudima objasniti te stvari kod privođenja, ali rijetko me netko razumije. Obično samo spominju svoja nepostojeća prava, negiraju razlog privođenja i sl.


Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
… Treća stvar i kada su mi rekli da nemam pravo na poziv onda sam ih ljepo zamolio da oni to naprave sto su glatko i bez srama odbili…
Ako je tako (obzirom da nisi tako napisao na početku), pogriješili su. Trebali su nekoga obavijestiti na tvoj zahtjev.


Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
… Četvrta stvar nitko mi nije pročitao prava. Mada sam negjde pročitao da to ni netrebaju ako sam bio jako alkoholiiran…
Nisu niti trebali. Što se tiče alkohola, nije bitno koliko si bio pijan, niti da li si odbio alkotest. Dovoljna je procjena policajca.


Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
… Vrijeđali su me sa upitnim pitanjima jer očito znaju da me nesmiju omalovažavati drugđije…
Vrijeđali su te pitanjima?


Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
… nisam htio nista potpisati s obzirom DA SAM BIO LIŠEN SVIH PRAVA…
Potpisao ili ne, ne mijenja ništa u postupku.


Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
… U optužnom prijedlogu piše da sam UHIĆEN a ne PRIVEDEN…
Priveden, zadržan na triježnjenju, uhićen.


Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
… Isto tako odbili su mi dati broj značke (zanima me jeli je to moje pravo ?)…
Trebali su ti dati,bez obzira na alkoholiziranost. Pretpostavljam da su bili u odori?


Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
… Hvala vam policijo sto nas služite i zaštičujete…
U stvari da, micanjem (s ulice) pijane osobe koja remeti javni red i mir su služili i zaštitili ostale građane. To tako i treba biti.
drot13 is offline  
Old 20.09.2011., 14:20   #20
Vjerujte mi još mi je u glavi lice policajca koji mi je rekao jasno da sam uhićen a ne priveden.Točno tim riječima, sjećam se i njegove face i njegovog tona kojim mi je rekao .
Ispričavam se da možda to nisam napisao u početku ali bilo je toliko stvari da nisam mogoa sve zapisati ..bez brige sve mi je u glavi i na dva velkia formata a4 zapisano .
Ako su procijenili da sam pijan i da neću razumjeti svoja prava . Zašto mije onda policajca iz jutarnje smjene nazva lažljivčem ?
Vrijeđati pitanjem ?! Da kada nekog upitate "Jesi li ti retardiran(glup) pa se neznaš potpisat! To je po meni a i po mišlajnjima drugih vrijeđanje neznam kako to nebi svatio kao uvredu možda vi nebih
Terminologija vam je malo u banini tri riječi vrijede za jednu mada su si kontradiktorne
Da bili su u odori i odbili su mi dati
Istina bio sam pijan ali nisam se derao,bljuvao,razbijao , tukao . Stajao sam u krugu svojih prijatelja pijan ako je to protuzakonito onda super presatjem piti
Zahvaljujem puno na odgovorima
LisenSvihPrava is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.