Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2011., 12:02   #1
alternativno...

dakle malo alternativne povijesti...
Tjedan je dana nakon napada na Pearl Harbour, a vi kao nekakvo biće slično Q iz Star Treka morate omogućiti Japancima pobjedu (apsolutna pobjeda ili mir s minimalnim dobitcima... nije ni bitno). Na raspolaganju imate tri izloga, ne možete dodavati niti kombinirati stvari iz njih, niti utjecati na način koji će biti korišteni... Sva oružja/oprema osim pješačkog naoružanja imaju posadu koja je prošla obuku, te goriva i rezervnih djelova i streljiva za 2.5 godine rata, nakon toga imaju ono što industrija uspije proizvesti

Izlog broj 1
a) 1000 operativnih Fw. 200 sa kompletnim nacrtima i 2 tvornice za proizvodnju istih
b) 450 operativnih p-51 mustanga sa kompletnim nacrtima i 2 tvornice za proizvodnju istih
c) 1000 v-1 raketa sa kompletnim nacrtima i3 tvornice za proizvodnju istih
d) 15 000 komada Mp44 sa kompletnim nacrtima i 2 tvornice za proizvodnju istih
e) 5000 Panzerschrecka sa kompletnim nacrtima i jednom tvornicom za proizvodnju istih
f) 400 panzer IV auf g tenkova sa kompletnim nacrtima i 2 tvornice za proizvodnju istih
g) 3 Bojna broda Jamato klase naouružana oružjem nakon modernizacije 1944/1945
h) 25 razarača klase Z45 ili sličnih


Izlog broj 2
a) 50 000 komada Gewehr 43 sa teleskopskim nišanom i 4 tvornice za proizvodnju istih
b) 25 000 panzerfausta sa kompletnim nacrtimai 2 tvornice za proizvodnju istih
c) 700 BAV 485 amfibijskih vozila sa kompletnim nacrtima i jednom tvornicom za proizvodnju istih
d) 4 v-3 supertopa sa kompletnim nacrtima
e) 3 nosača zrakoplova sa kompletnim inventarom Shōkaku klase
f) 25 razarača klase Z45 ili sličnih
g) 500 me-262 (od kojih 150 bombarderska varijanta) sa kompletnim nacrtima i 2 tvornice za proizvodnju istih
h) 400 ju-52 transportnih zrakoplova sa kompletnim nacrtima i 2 tvornice za proizvodnju istih

Izlog broj 3

a) 100 000 pušaka M1 Grand sa kompletnim nacrtima i 4 tvornice za proizvodnju istih
b) 10 000 pomorskih mina i jednom tvornicom za proizvodnju istih
c) 600 Sd.Kfz. 250 vozila sa kompletnim nacrtima i jednom tvornicom za proizvodnju istih
d) 1000 Wasserfall raketa sa sa kompletnim nacrtima i 4 tvornice za proizvodnju istih
e) 1 nosač zrakoplova Shimane Maru klasa i 1 jedan džepni bojni brod
f) 65 podmornica Type XXI sa kompletnim nacrtima i 2 brodogradilišta sposobna za njihovu proizvodnju kao i 7 podhodnika/baza
g) 1 900 fw-190 (F-8/U3 varijanta!) sa kompletnim nacrtimai 2 tvornice za proizvodnju istih
h) 400 Fw ta-400 sa kompletnim nacrtima i jednom tvornicom za proizvodnju istih


.....
neka igre započnu
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους

Zadnje uređivanje von_ungern : 08.09.2011. at 12:08. Reason: 666
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 20:41   #2
da malo proučimo stvar

Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
Izlog broj 1
a) 1000 operativnih Fw. 200 sa kompletnim nacrtima i 2 tvornice za proizvodnju istih
japan je planirao nabaviti kondore od njemaca ali kupnja nikad nije realizirana - ovaj zrakoplov bi mogao poslužiti kao dalekometni izviđač i napadač na brodove zbog čega sam ga i stavio ovdje, no kako bi ga japanci koristili? jedno je napad na osamljeni razarač ili trgovački brod a drugo na grupo nosača zrakoplova. Koliko bi im situaciju olakšale njegove izviđačke sposonosti?
Quote:
b) 450 operativnih p-51 mustanga sa kompletnim nacrtima i 2 tvornece za proizvodnju istih
Ovo bi trebalo kompenzirati nedostatak čvrstih lovaca... da li bi ovaj zrakoplov mogao znatnije utjecati na tok rata dok tvornice ne budu izbacivale dovoljne brojeve? Što mislite, gdje bi ih poslali?
Quote:
c) 1000 v-1 raketa sa kompletnim nacrtima i3 tvornice za proizvodnju istih
Ok ovo je već preseravanje...zvuči kul, ali ne znam kako bi ove rakete poslužile u 1941. Za teroriziranje kineskih gradova su se koristile druge metode... možda v-1 punjeni s nečim što bi smiješala jedinica 371? Možda bi proučavajući njih uspjeli napraviti neku navođenu protubrotsku raketu do '45?
Inače se mogu koristiti samo u situacijama kad se gađa veći cilj poput mostobrana ili luke na guadalcanalu ili slično...
Quote:
d) 15 000 komada Mp44 sa kompletnim nacrtima i 2 tvornice za proizvodnju istih
e) 5000 Panzerschrecka sa kompletnim nacrtima i jednom tvornicom za proizvodnju istih
f) 400 panzer IV auf g tenkova sa kompletnim nacrtima i 2 tvornice za proizvodnju istih
Sve jasno, s obzirom na očajnu opremljenost japanaca dobro posluži na pacifiku, kini ili mandžuriji...
Quote:
g) 3 Bojna broda Jamato klase naouružana oružjem nakon modernizacije 1944/1945
beskorisno reći će te, ali u početku rata, dok još ima topovskih obračuna dobro dođe, a nosači mogu biti poslani drugdje...
Quote:
h) 25 razarača klase Z45 ili sličnih
Od viška glava ne boli, pogotovo kad ih možete upotrijebiti za lov na us podmornice
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 14:49   #3
Biram opciju 3. Za južnu aziju Japanci i ovako imaju dovoljno i Sd.Kfz.250 je ljepi dodatak, s druge strane u kopnenom sukobu sa ozbiljnijim igračima poput Rusa niti jedan ponuđeni tenk nemože puno pomoći.
Za pomorske bitke i kontrolu zraka, ono što japancima najviše treba, relativno velika količina Fw-190 i podmornice Type XXI, od svega ostalog ponuđenog, mogu najviše pomoći. Od ovih eksperimentalnih oružja Wasserfallovi im najviše mogu koristiti. 100 000 Garanda je ljep bonus, obzirom na poznatu kvalitetu japanskog lakog naoružanja.
Svejedno, nisam baš siguran da iti jedna opcija od ove 3 može spasiti Japance.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 18:09   #4
Malo su mi opcije van balansa, jedino opcija 2 ima više nosača, a mislim da su oni jako bitni...a ne može iz drugih izloga na VISU?

BTW nigdje se ne nudi par pametnih generala...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 18:10   #5
zanimljivo, na netovom forum su više manje svi izabrali opciju 2 s napomenom da v-3 topove mogu nabiti sebi u guzicu
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους

Zadnje uređivanje von_ungern : 09.09.2011. at 18:16. Reason: 666
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 18:19   #6
Evo, zbog boljeg balansa male preinake

Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
Izlog broj 1
a) 1000 operativnih Fw. 200 sa kompletnim nacrtima i 2 tvornice za proizvodnju istih
b) 450 operativnih p-51 mustanga sa kompletnim nacrtima i 2 tvornice za proizvodnju istih
c) 1000 v-1 raketa sa kompletnim nacrtima i3 tvornice za proizvodnju istih
d) 15 000 komada Mp44 sa kompletnim nacrtima i 2 tvornice za proizvodnju istih
e) 5000 Panzerschrecka sa kompletnim nacrtima i jednom tvornicom za proizvodnju istih
f) 400 panzer IV auf g tenkova sa kompletnim nacrtima i 2 tvornice za proizvodnju istih
g) 2 Bojna broda Jamato klase naouružana oružjem nakon modernizacije 1944/1945 i jedan nosač Shōkaku klase
h) 25 razarača klase Z45 ili sličnih


Izlog broj 2
a) 50 000 komada Gewehr 43 sa teleskopskim nišanom i 4 tvornice za proizvodnju istih
b) 25 000 panzerfausta sa kompletnim nacrtimai 2 tvornice za proizvodnju istih
c) 700 BAV 485 amfibijskih vozila sa kompletnim nacrtima i jednom tvornicom za proizvodnju istih
d) 4 v-3 supertopa sa kompletnim nacrtima
e) 3 nosača zrakoplova sa kompletnim inventarom Shōkaku klase
f) 25 razarača klase Z45 ili sličnih
g) 500 me-262 (od kojih 150 bombarderska varijanta) sa kompletnim nacrtima i 2 tvornice za proizvodnju istih
h) 400 ju-52 transportnih zrakoplova sa kompletnim nacrtima i 2 tvornice za proizvodnju istih

Izlog broj 3

a) 300 000 pušaka M1 Grand sa kompletnim nacrtima i 4 tvornice za proizvodnju istih
b) 10 000 pomorskih mina i jednom tvornicom za proizvodnju istih
c) 600 Sd.Kfz. 250 vozila sa kompletnim nacrtima i jednom tvornicom za proizvodnju istih
d) 1000 Wasserfall raketa sa sa kompletnim nacrtima i 4 tvornice za proizvodnju istih
e) 2 nosača zrakoplova Shimane Maru klasa i 1 jedan džepni bojni brod
f) 65 podmornica Type XXI sa kompletnim nacrtima i 2 brodogradilišta sposobna za njihovu proizvodnju kao i 7 podhodnika/baza
g) 3000 fw-190 (F-8/U3 varijanta!) sa kompletnim nacrtimai 2 tvornice za proizvodnju istih
h) 400 Fw ta-400 sa kompletnim nacrtima i jednom tvornicom za proizvodnju istih

__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 18:30   #7
Jebiga, ja sam vječito gunđalo...i dalje je recimo opcija 3. nelogična: 2 nosača, džepni bojni brod , podmornice. Nigdje krstarica, nigdje razarača, ne bi ta flota nikad iz luke, osim podmornica na njemački način: k'o vukovi, kud koji, mili moji...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 18:33   #8
Opcija 2 definitivno. 3 Shokaku nosaca bi bila dovoljna da odnesu prevagu na Midway-u i to bi im donjelo mozda vremena za daljnje sirenje na Australiju i Havaje nakon cega bi udaljenosti bile takve da bi rat protiv US bio vodjen samo na moru.
BAV485 i transportni avioni bi bili korisni.
Razaraci bi bili korisni protiv US podmornica.
Me262 ne bi se mogli koristiti s nosaca, u ranoj fazi rata nije bilo znacajnog bombardiranja Japana (pri cemu bi mogli biti korisni za obranu) a 1000km range je premali da bi ga koristili s kopna protiv ciljeva na moru. Moguce da bi bili korisni kao tehnologija ili za obranu Havaja.
Small arms sumnjam da bi ista bitno promjenilo.
v3 supergun, fakat ne kuzim cemu bi bi koristan japancima u WW2.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 18:58   #9
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Jebiga, ja sam vječito gunđalo...i dalje je recimo opcija 3. nelogična: 2 nosača, džepni bojni brod , podmornice. Nigdje krstarica, nigdje razarača, ne bi ta flota nikad iz luke, osim podmornica na njemački način: k'o vukovi, kud koji, mili moji...
misli se uz sve ono što već imaju, a mislim da bar krstarica japanskoj floti nikad nije falilo
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 19:06   #10
Onda i ja ostajem kod 2.
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 09:59   #11
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
Evo, zbog boljeg balansa male preinake
S ovime opcija 3 postaje još primamljivija. Jest da Focke-Wulfove nemogu lansirati sa nosača (iako bi i tu možda mogli raditi preinake i poseban nosač) tamo gdje je dostupna pista mogu dugo vremena dominirati i tu velika količina dolazi do izražaja.
Američkim avionima u tom trenutku će biti svejedno dali ih je napao Fw-190 ili me-262, ali im neće biti svejedno dali ima 3000 takvih gadova ili 500.

Još razmišljam za što bi najbolje japanci mogli koristiti ta-400.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 10:22   #12
Quote:
ljiga kaže: Pogledaj post
S ovime opcija 3 postaje još primamljivija. Jest da Focke-Wulfove nemogu lansirati sa nosača (iako bi i tu možda mogli raditi preinake i poseban nosač) tamo gdje je dostupna pista mogu dugo vremena dominirati i tu velika količina dolazi do izražaja.
Američkim avionima u tom trenutku će biti svejedno dali ih je napao Fw-190 ili me-262, ali im neće biti svejedno dali ima 3000 takvih gadova ili 500.

Još razmišljam za što bi najbolje japanci mogli koristiti ta-400.
problem je što ti fw-ovi nemaju dovoljan kapacitet spremnika za pacifik... nitko ti ne garantira reprizu marijanskog otočja...
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 19:46   #13
To je istina, ali niti jedan od ovih dodataka ne omogučuju baš Japanu efikasan dugotrajniji napadački rat na pacifiku i dominaciju nad amerima. Eventualno sa 3 Shokakua više u opciji 2 bi mogli izdržati koju bitku više, ali to bi teško moralno slomilo Amere da priznaju poraz, ponude mir i ustupe Japanu dio Pacifika. Vjerojatno ni sve 3 opcije kombinirano nebi to baš omogučile.

Ovako sa 3000 dodatnih Fwa i nezgodnim podmornicama mogli bi igrati efikasan defanzivni rat, prepustiti Amerima večinu Pacifika ali osigurati kakav takav mir i nediranje samog Japana.
Podmornice zbog svoje relativne "nevidljivosti" bi bile bolje sredstvo razbijanja protivničkog morala od kapitalnih brodova dok bi Fwovi znatno pojačali kišobran nad samim Japanom i možda bi prisilili Amere da se zadovolje samo moralnom pobjedom bez apsolutne okupacije. Više od toga se Japan teško može nadati sa ovim opcijama.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 20:21   #14
Definitivno izlog broj 3.
Pogotovo f) 65kom type XXI taj stroj 1941 ta podmornica je bila brža pod vodom nego večina američkih brodova
Mislim da bi ameri brzo izgubili borbene grupe nosača zrakoplova ako bi se radilo o kordiniranim napadima npr napasti borbenu grupu kod solomonskih otoka
I definitivno bi trebali odbaciti one samoubilačke juriše i sl gubiš ljude sa jako malo koristi
A pošto se radi o tjednu nakon pearl harbora napasti gradove uz zapadnu obalu svim snagama ili usporedno uz napad na pearl harbor ali ne nosačima nego krstaricama i sl klasično bombardiranje sa brodova taktikom udari i povlačenje a kasnije spajanje sa nosačima koji su napali pearl harbor
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 19:44   #15
Opcija broj 3
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 23:21   #16
Opciju 2

FW je FW ali tri nosača su tri nosača.

Da sam pak Q smislio bih malo drugačiji mix.

Između ostalog, svakako bi im pribavio MG-42, 88-ice i T-34.

I da, naravno, Fritza-X koji bi se montirao na Kawanishi H8K

Zadnje uređivanje fgzcvijetic : 12.09.2011. at 23:36.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 08:30   #17
Ja san se kasno sjetio Fritza-X, ispočetka sam mislio napraviti mix samo sa strateškimk sirovinama i tehnologijama poput avionskih motora ali mi se nije dalo... inače
http://forum.net.hr/forums/t/328105.aspx
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 16:36   #18
Ja bi nadodao i različite vrste njemačkih Flammpanzera, pogodnih za ratovanje u džungli.Sitnica, ali su i sitnice ponekad bitne .

EDIT: Da li ova tema služi samo za Japance, ili mogu i ostali?
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.

Zadnje uređivanje Zagorski Križar : 13.09.2011. at 16:41.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.