Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2011., 21:35   #41
Quote:
Elessael kaže: Pogledaj post
Znači, trebali bi vozit prek svih šahtova i rupa pa makar se raspali nasred ceste?

Uostalom, opasno je vozit skroz uz desni rub jer onda primitivci poput matka_gsi i zvonca imaju potrebu proći pokraj mene na udaljenosti od 2 cm, tako da me skoro pokupi retrovizorom, a ako se vozim malo dalje od desnog ruba bar se mogu skloniti na vrijeme. I ne znam da li su ti vozači koji ne znaju zaobilaziti na normalnoj udaljenosti svjesni da tako mogu ubit nekoga, ili im je naprosto svejedno, bitno da pokazu da su oni face jer voze auto?
Gledaj - takav je zakon. Ako ti se ne sviđa, piši u Sabor prijedlog da ga promijene.

Ja osobno na biciku izbjegavam cestu (osim kvartovskih uličica i parkinga) i preferiram voziti po trotoaru, čak i ako nema nacrtane biciklističke staze. Da, i ja kršim zakon, a za neke ću radi toga i ja biti neotesana seljačina - ali sam se uvijek vodio principom kulture i obzira prema ostalim sudionicima u prometu, kako prema pješacima, tako i prema vozačima auta (takav se trudim biti i za volanom automobila), i na biciklu nisam nikad imao nikakvih problema niti nezgoda ni sa autima ni sa pješacima.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 21:41   #42
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Gledaj - takav je zakon. Ako ti se ne sviđa, piši u Sabor prijedlog da ga promijene.

Ja osobno na biciku izbjegavam cestu (osim kvartovskih uličica i parkinga) i preferiram voziti po trotoaru, čak i ako nema nacrtane biciklističke staze. Da, i ja kršim zakon, a za neke ću radi toga i ja biti neotesana seljačina - ali sam se uvijek vodio principom kulture i obzira prema ostalim sudionicima u prometu, kako prema pješacima, tako i prema vozačima auta (takav se trudim biti i za volanom automobila), i na biciklu nisam nikad imao nikakvih problema niti nezgoda ni sa autima ni sa pješacima.
To znači da se ne zalećeš na bicikliste, a matko se hvali s tim kako se zaleće na bicikliste.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 21:45   #43
Pa naravno da se ne zalijećem, ni na bicikliste ni na nikog drugog, ja nisam ni rekao da podržavam matkove postupke - ali ne podržavam ni bicikliste koji voze sredinom ceste i ne jebu živu silu. Neki biciklisti misle da su neka povlaštena kasta u prometu i dozvoljavaju si raditi svakakva sranja, što se uostalom vidi i kad se ode tu na forumu čitati pdf o biciklizmu.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 21:54   #44
Quote:
Elessael kaže: Pogledaj post
Znači, trebali bi vozit prek svih šahtova i rupa pa makar se raspali nasred ceste?

Uostalom, opasno je vozit skroz uz desni rub jer onda primitivci poput matka_gsi i zvonca imaju potrebu proći pokraj mene na udaljenosti od 2 cm, tako da me skoro pokupi retrovizorom, a ako se vozim malo dalje od desnog ruba bar se mogu skloniti na vrijeme. I ne znam da li su ti vozači koji ne znaju zaobilaziti na normalnoj udaljenosti svjesni da tako mogu ubit nekoga, ili im je naprosto svejedno, bitno da pokazu da su oni face jer voze auto?
Jap , tak i ja otprilike idem , ne skroz uz rub al generalno uz desnu stranu jel..ne kuzim cemu tolki gnjev na ovom topiku neki jbt koda su se u auto izglegli i ne micu se iz njega , mrdnite malo ljenom guzicom , prodite 500m na biciklu pa bute vidli da nije tak strasno, ekonomicno je i stedljivo.

Kazna za voznju u suportnom smjeru na bicikli
kakva debilana
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 22:00   #45
Quote:
Elessael kaže: Pogledaj post
Znači, trebali bi vozit prek svih šahtova i rupa pa makar se raspali nasred ceste?

Uostalom, opasno je vozit skroz uz desni rub jer onda primitivci poput matka_gsi i zvonca imaju potrebu proći pokraj mene na udaljenosti od 2 cm, tako da me skoro pokupi retrovizorom, a ako se vozim malo dalje od desnog ruba bar se mogu skloniti na vrijeme. I ne znam da li su ti vozači koji ne znaju zaobilaziti na normalnoj udaljenosti svjesni da tako mogu ubit nekoga, ili im je naprosto svejedno, bitno da pokazu da su oni face jer voze auto?
upravo sam to htio napisati..
imao sam razdoblje u životu kada sam pedalirao svaki dan skoro 10 mjeseci u godini..i nemali broj puta su me ili okrznuli tako da sam jedva održao ravnotežu ili su prošli 2 cm od mene..a to nije zabavno ni kada ti automobil napravi,a kamoli šleper..
tada sam odlučio bojkotirati taj zakon koji je napisan za neku zemlju gdje su ceste fino uređene i vozači kulturni i počeo se voziti na trećini trake..pa neka fino oni pričekaju da se susjedna traka oslobodi i obave preticanje po propisima..
ništa meni ne bi vrijedilo to što sam ja imao pravo po zakonu ako bih bio pokojni..
i da,odustao sam od pedaliranja jer nije bilo dana da nisam imao 2 kritične situacije..a uredno sam se vozio po propisima ,osim gore navedenog..čak sam poštivao i kontra smjerove i sve ostale pizdarije..
sagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 22:01   #46
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Gledaj - takav je zakon. Ako ti se ne sviđa, piši u Sabor prijedlog da ga promijene.

Ja osobno na biciku izbjegavam cestu (osim kvartovskih uličica i parkinga) i preferiram voziti po trotoaru, čak i ako nema nacrtane biciklističke staze. Da, i ja kršim zakon, a za neke ću radi toga i ja biti neotesana seljačina - ali sam se uvijek vodio principom kulture i obzira prema ostalim sudionicima u prometu, kako prema pješacima, tako i prema vozačima auta (takav se trudim biti i za volanom automobila), i na biciklu nisam nikad imao nikakvih problema niti nezgoda ni sa autima ni sa pješacima.

Ja po pješačkom ne volim voziti jer je tako teško stići ikamo (osim ako vozim slalom između pješaka 20 na sat kao neki luđaci).

Isto tako nastojim što kulturnije voziti, i ako npr. vidim da me netko na cesti ne moze zaobići, pomaknem se, nije da sad blokiram promet, i većina vozača nema problema s tim...ali uvijek se nađe ljudi kojima je iz nekog razloga problem zaobići bicikl makar cesta bila prazna, pa radije trube. Mislim da je ono što skoro svima u prometu (vozačima, biciklistima pa i pješacima) najviše fali je malo tolerancije.
Elessael is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 22:05   #47
Ja biciklom nikada ne blokiram promet, čak sam i brži od gradskog prometa. Ne vozim po sredini, nego oko pola metra od ruba. U sredini trake sam samo kada sam iza tramvaja, kombija, ili kamiona. Pješačke mrzim, a ni od bic staza nema koristi. Šetaju se psi, parkiraju auti...
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 22:06   #48
Pomislit ću da san u kini a ne da nas ima jedva 4 miliona u ciloj državi
E30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 22:08   #49
Kakve su to gluposti kažnjavanje biciklista za krivi smjer na biciklističkoj stazi!? JEl' to skrivena kamera na forumu? I kako mogu uzeti bicikl? To se ne smije! Zašto onda ne zaplijene auto svakome tko napravi prometni prekršaj? Zašto pješake ne tuku (policajci, jel' te) kad hodaju po biciklističkoj stazi?

Ukratko, pokretač teme najvjerojatnije malo baca bombe. Ili, što je vjerojatnije, ne zna točno što se dogodilo, pa nagađa i konstruira svoju priču. Njegov prijatelj, koji je čuo od njega, vjerojatno već širi kako su biciklisti u stvari teroristi koji su pokušali... nešto već teroristički, ali su ih naši revni organi prozreli i preduhitrili.

Što se tiče vožnje bicikla... često vozim i bicikl i auto. Ne viđam baš bicikliste koji voze sredinom ceste. Ako ih i ima... ne slažem se s takvim načinom vožnje. Ipak, tvrditi da su biciklisti najveće zlo našeg prometa je jednostavno izvrtanje činjenica i zamjena teza. Biciklisti su ugroženi od bahatih i neukih automobilista, te jednako takvih pješaka. Kod nas još ne postoji svijest da biciklistička staza nije proširenje parkirališta ili prostora za kretanje/stajanje pješaka. I naravno da se onda biciklisti moraju snalaziti kako znaju.
zvm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 22:11   #50
Quote:
zvm kaže: Pogledaj post
Kakve su to gluposti kažnjavanje biciklista za krivi smjer!? JEl' to skrivena kamera na forumu? I kako mogu uzeti bicikl? To se ne smije! Zašto onda ne zaplijene auto svakome tko napravi prometni prekršaj? Zašto pješake ne tuku (policajci, jel' te) kad hodaju po biciklističkoj stazi?

Ukratko, pokretač teme najvjerojatnije malo baca bombe. Ili, što je vjerojatnije, ne zna točno što se dogodilo, pa nagađa i konstruira svoju priču. Njegov prijatelj, koji je čuo od njega, vjerojatno već širi kako su biciklisti u stvari teroristi koji su pokušali... nešto već teroristički, ali su ih naši revni organi prozreli i preduhitrili.

Što se tiče vožnje bicikla... često vozim i bicikl i auto. Ne viđam baš bicikliste koji voze sredinom ceste. Ako ih i ima... ne slažem se s takvim načinom vožnje. Ipak, tvrditi da su biciklisti najveće zlo našeg prometa je jednostavno izvrtanje činjenica i zamjena teza. Biciklisti su ugroženi od bahatih i neukih automobilista, te jednako takvih pješaka. Kod nas još ne postoji svijest da biciklistička staza nije proširenje parkirališta ili prostora za kretanje/stajanje pješaka. I naravno da se onda biciklisti moraju snalaziti kako znaju.
Navodno sada odmah provjeravaju broj rame, pa postoji šansa da je bicikl prijavljen kao ukradena roba, pa su ga oduzeli
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 22:11   #51
Biciklisti imaju pravo bit na cesti i uvažavat se kao sudioici u prometu, ali imaju s tim i obaveze koje iz toga proizlaze, vožnja po propisu, bez naglih manevara, i na ISPRAVNO OZNAČENOM biciklu, a ne da ga vidiš u pulumraku kad ti uđe u snop kratkih svjetala kako pedalira u cik-cak posred trake...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 22:14   #52
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Imaš sreće da nisi to napravi meni jer bi pojeo obližnji koš za smeće, i svoj vjetrobran umjesto salate. A zatim bi ti izrezao sve 4 gume. Ako je biciklist sudionik u prometu za kojeg važi sve isto kao i za auto, onda ga pretekni ako možeš, a ne turirati i provocirati kao neki primitivac.
Joj da ne kenjaj, ti bi sad ovo il ono. Znas ono od ludeg ima ludi.

Ti bi se zaleti na lika, a lik izvadi gun ispod sica i propuca ti koljena. Neznam tko bi onda jeo kos za smece
ivica_0123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 22:14   #53
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Navodno sada odmah provjeravaju broj rame, pa postoji šansa da je bicikl prijavljen kao ukradena roba, pa su ga oduzeli
Jedino to... ali onda je to najvjerojatnije takva vrsta kontrole i razlog zaustavljanja, a ne vožnja bicikla krivim smjerom po stazi.
Kako rekoh, najvjerojatnije je nešto vidio, pa sam iskonstruirao što i zašto se dogodilo....
Ali lijepo da je pokrenuta tema o žrtvama automobilističko-pješačkog terora u Hrvata.
zvm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 22:14   #54
Quote:
fiat doblo kaže: Pogledaj post
Radim odmah do Ljubljanske (Zagrebačke avenije) gdje je i autobusno ugibalište...Dolaze policajac na motoru i druga dva u Octaviji , staju na ugibalište te zaustavljaju bicikliste na stazi jer su se vozili u KRIVOM smjeru...obratite pažnju na strelice na stazi, a jednom od njih su i uzeli bicikl....

p.s. s druge strane ima logike jer malo dalje Nehajska izlazi na aveniju i svi vozači gledaju lijevo, a biciklisti im dolaze onda s desne strane, gdje ih nitko ne očekuje...i da, svaki 177-i siđe s bicikla na pješačkom....
Od kud pravo policajcu da uzme bicikla ?????????????????

U KOJEM ZAKONU TO PIŠE ? Na temelju čega?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 22:16   #55
I gdje su staze 50 % staza nisu staze

Kakva je to staza unutar koje stoji Bandera?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 22:20   #56
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Kakva je to staza unutar koje stoji Bandera?
da to sam i ja primjetio, prošle godine krajem 2 mj taman piknuo novu nevadu u onom šopu kod petrove, vraćam se u sesvete dođem na onu ravnicu od maksimira prema dubravi, napedaliram pošteno, ono ciča zima bila nigdje žive duše gledam po bajku dignem pogled a ono bandera posred staze, zakon, da sam se zapuco bio bi predmet sprdnje do kraja života, slika bi mi bila u šaljivom kućnom videu...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 22:20   #57
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Biciklisti imaju pravo bit na cesti i uvažavat se kao sudioici u prometu, ali imaju s tim i obaveze koje iz toga proizlaze, vožnja po propisu, bez naglih manevara, i na ISPRAVNO OZNAČENOM biciklu, a ne da ga vidiš u pulumraku kad ti uđe u snop kratkih svjetala kako pedalira u cik-cak posred trake...
Točno tako, ja sam isto često na biciklu ali ne pada mi na pamet izigravat budalu po cesti. Najbolji su mi oni što obuku one uske gaće, sjednu na specijalku i onda voze po sredini jer misle da su brzi.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 22:21   #58
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
meni se jedan đubretar nedavno nasrao nasred trake i vozio bezobrazno sporo-ja trubim on ništa,turiram mu iza leđa on ništa, pa sam ga pustio da ode 20-ak metara ispred tako da sam mu lijepo iz prve (brzine) opalio škripu da je skočio skupa s biciklom desno na stranu...postaju pre bezobrazni kao diskriminirani su pa misle da se smiju ponašat kako hoće također obožavam ove pješake šta ti izlete na cestu iza autobusa ko muve bez glave pogotovo jedva pokretne babe sa 478365347564 boca u onim vrećama

evo jedna super ideja ako vam se ovo dogodi http://www.youtube.com/watch?v=pOnL2UNZyjU
Jesi li ti malouman ?

Vrati se u autoskolu i nauci se preticat

Pretice se suprotnom trakom
Ako ga ne mozes tako pretec ima da vozis za njim dok ne bude prilike za preticanje
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 22:25   #59
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Aha ti si jedan od onih što voze bicikl i misle da su Boga za bradu uhvatili?

Članak 112.

(1) Vozači bicikla dužni su se kretati biciklističkom stazom ili biciklističkom trakom, a ako one ne postoje, što bliže desnom rubu kolnika.


Dakle što bliže desnom rubu kolnika, a ne po sredini prometne trake - tamo voze samo neotesane seljačine, koje pritom i krše zakon.
A sto se dobiva s time?

Da te netko pretice na 10 cm od tebe?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 22:30   #60
Quote:
vukojarac1 kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje ti na Bundeku vidiš stazu za rolanje.Misliš na onu za bicikliste,a ta je ujedno i za rolere?Širina pločnika ne dozvoljava te dvije staze(za bicikliste i pješake) na toj širini.Nije mi jasno tko je izdao uporabnu dozvolu za tu stazu.Tamo se ne mogu dvije osobe prošetati jedna kraj druge jer onda nema mjesta za bicikliste.
Da, ta traka na Bundeku je i za rolanje! da si koji put pogledao oznake, onda bi vidio - valjda svakih 30 metara ti je na traci nacrtana oznaka - unutarnja je za pješake, a vanjska za bicikliste i rolere.

Što se tiče tzv. biciklističkih traka po ZG, to ej u najvećoj mjeri iditizam do bola. Jednosmjerna biciklistička staza je KRETENIZAM koji može napraviti samo netko tko se biciklom ne vozi. Pa u normalnim gradovima (znam da ovo Zagreb eliminira u startu) je biciklistička infrastruktura takva da je lakše i brže ići biciklom, a ne da moraš prelaziti i kružiti oko kvarta!
O grbavim nazovi stazama (Vukovarska) ili onima koje su prekrivene parkiranim autima (Bauerova), koje se provlače na ~40 cm između ruba ceste i rasvjetnog stupa (Ljubljanska), da ne pričamo.
Ne treba otići daleko - jedna Velika Gorica ima veći postotak prometnica s biciklističkim stazama od ZG i sve su dvosmjerne (a na sjevernoj zaobilaznici i na obje strane ceste - SF u Zagrebu).

Isto tako, biciklistička kultura je katastrofa - počevši od vožnje kroz pothodnik na glavnom , do izlijetanja preko pješačkog i ostalih sranja samo su opči pokazatelj prometnog s(r)anja u Zagrebu. Da budemo načisto, nisu biciklisti ništa gori niti nekulturniji od vozača - većina ih je u obje funkcije.

A vezano za kažnjavanje - dakako da treba, ali isto tako to ima opravdanja ako potoje uvjeti za normalan promet - a ZG je podređen autima - pješaci i biciklisti su svedeni na drugorazredne sudionike u prometu.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.