Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2011., 08:30   #81
prvo "biciklističke" staze u Zagrebu su teška improvizacija i kada budu posložene kao u Njemačkoj ili Nizozemskoj ili Engleskoj onda možemo pričati o reguliranju prometa zlih biciklista

npr ova staza na ljubljanskoj/slavonskoj/zagrebačkoj koja je kao primjer dobre staze je živo sranje!
prvo: voziš i onda odjednom dolazi bus i hrpa pješaka ti presjeca put ulazeći i izlazeći iz busa.
drugo: preuska je
treće: voziš po označenoj traci i odjednom to prestaje - pri tome ne govorim o pješačkom, nego iz čista mira prestaje staza!!!! e sad biciklst treba sići i gurati bicikl do slijedeće označene staze u pravom smjeru

očito je da ovdje velika većina nikada nije sjela na bicikl a pogotovo ga koristila kao prijevozno sredstvo, pa samim tim nije se nikada susrela s problemima biciklista.
Vumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 08:35   #82
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
:
Nego, meni nešto nije jasno, pa molim da me prosvijetlite po tom pitanju. Ako je zamišljeno da se biciklima zamijeni, odnosno, smanji automobilski promet, zašto onda biciklističke staze nisu na kolniku? Ovako su nogostupi uzurpirani i od automobila (Zagrebparking privatizirao nogostupe, čak smanjivši minimalne udaljenosti od fasade zgrada; Čistoća stavila kante za smeće uz fasade zgrada, pa dodatno suzila nogostup (nekada su kante stajale na nogostupu, ali uz rub kolnika), a sada još i biciklisti. Ako sam dobro shvatila, treba ukinuti pješake, jer oni prave gužvu i probleme na nogostupu.

Po mome, biciklima je mjesto jedino i samo na kolniku. Bilo bi lijepo da im se osigura posebna traka, ali ja, kao pješak, nemam namjeru uredovati na kolniku.
u pravu si i tek kad biciklisti dobiju pravu stazu, može se pričati o regulaciji i kaznama
Vumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 08:44   #83
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Nego, meni nešto nije jasno, pa molim da me prosvijetlite po tom pitanju. Ako je zamišljeno da se biciklima zamijeni, odnosno, smanji automobilski promet, zašto onda biciklističke staze nisu na kolniku? Ovako su nogostupi uzurpirani i od automobila (Zagrebparking privatizirao nogostupe, čak smanjivši minimalne udaljenosti od fasade zgrada; Čistoća stavila kante za smeće uz fasade zgrada, pa dodatno suzila nogostup (nekada su kante stajale na nogostupu, ali uz rub kolnika), a sada još i biciklisti.
Zato jer prometni stručnjaci u Hrvatskoj polaze od aksioma, božanske zapovijedi da kolnik pripada samo isključivo jedino da.ga.je*** bez izuzetka autima.

Auti su jako vrijedni, važni, i lijepi, i njima se ne smije smetati. Smetnja autima je kažnjiva smrću, a tu kaznu je pozvan izvesti najbliži vozač.

Sve asfaltirane površine, i kolnici i pločnici u stvari pripadaju autima, samo što im kolnici pripadaju 100% vremena, a pločnici kad im se ćefne.

Ali ti biciklisti, užas jedan...
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 08:53   #84
Quote:
Vumi kaže: Pogledaj post
u pravu si i tek kad biciklisti dobiju pravu stazu, može se pričati o regulaciji i kaznama
Zapravo i ne. Čim si se uključio u promet postaješ podložan prometnim pravilima i zakonima. Priče o ne pridržavanju zakonske odredbe vožnje uz desni rub ceste možete objesiti mačku o rep, a izgovori "pa nećemo se valjda vozit po šahtovima" su na razini drugog razreda osnovne škole. Ne biste vjerovali, ali i drugi se voze po tim istim šahtovima. Da na velim kako je kulturno da sporija prometala prometuju tako da ne ometaju ona brža. Vožnja bicikla po sredini trake je nekulturna i u osnovi đubretarsko ponašanje.

Dobro je što Policija kreće stiskati i bicikliste jer su se zaista razmahali svojim glupostima u prometu. Svakako je pohvalna i promjena paradigme "vozač automobila je uvijek kriv" jer za većinu nesreća s biciklistima su krivi upravo ti biciklisti. Izletavanje na cestu, nepravilno prelaženje preko pješačkih prijelaza se možda čine kul dok se điraš na bicu, ali kada zbog tebe vozači moraju naglo kočiti i riskirati da ih onaj od iza naguzi - očigledno je da problem nije u vozačima. Biciklist će bezbrižno odjezditi na svom međunožnom guralu, a vozači će ostati stajati s materijalnom štetom na svojim vozilima i stvaranju čepa na cesti. A sve zbog nečije bahatosti.

Zato su mi ovi skupovi i prosvjedi biciklista u Zagrebu totalna debilana. Oni se skupe i prosvjeduju kako su ugroženi i zli vozači ih doslovno proganjaju. A stvari na terenu su, zapravo, puno drugačije.

Prije nego krenete pisati odgovor na ovaj post razmislite želite li napisati "pa ni vozači nisu cvijeće i voze se kao kreteni". Utvrdite li da želite, poštedite i mene i ostale takvih glupih "argumenata" jer u prometu sudjelujemo i jedni i drugi, a mnogi od vozača su i biciklisti. Zato, tretirajte i ponašajte se prema ljudima onako kako sami želite biti tretirani. Kulturno i s poštovanjem.
Archchancellor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 09:04   #85
Quote:
Archchancellor kaže: Pogledaj post
Zapravo i ne. Čim si se uključio u promet postaješ podložan prometnim pravilima i zakonima. Priče o ne pridržavanju zakonske odredbe vožnje uz desni rub ceste možete objesiti mačku o rep, a izgovori "pa nećemo se valjda vozit po šahtovima" su na razini drugog razreda osnovne škole. Ne biste vjerovali, ali i drugi se voze po tim istim šahtovima. Da na velim kako je kulturno da sporija prometala prometuju tako da ne ometaju ona brža. Vožnja bicikla po sredini trake je nekulturna i u osnovi đubretarsko ponašanje.

Dobro je što Policija kreće stiskati i bicikliste jer su se zaista razmahali svojim glupostima u prometu. Svakako je pohvalna i promjena paradigme "vozač automobila je uvijek kriv" jer za većinu nesreća s biciklistima su krivi upravo ti biciklisti. Izletavanje na cestu, nepravilno prelaženje preko pješačkih prijelaza se možda čine kul dok se điraš na bicu, ali kada zbog tebe vozači moraju naglo kočiti i riskirati da ih onaj od iza naguzi - očigledno je da problem nije u vozačima. Biciklist će bezbrižno odjezditi na svom međunožnom guralu, a vozači će ostati stajati s materijalnom štetom na svojim vozilima i stvaranju čepa na cesti. A sve zbog nečije bahatosti.

Zato su mi ovi skupovi i prosvjedi biciklista u Zagrebu totalna debilana. Oni se skupe i prosvjeduju kako su ugroženi i zli vozači ih doslovno proganjaju. A stvari na terenu su, zapravo, puno drugačije.

Prije nego krenete pisati odgovor na ovaj post razmislite želite li napisati "pa ni vozači nisu cvijeće i voze se kao kreteni". Utvrdite li da želite, poštedite i mene i ostale takvih glupih "argumenata" jer u prometu sudjelujemo i jedni i drugi, a mnogi od vozača su i biciklisti. Zato, tretirajte i ponašajte se prema ljudima onako kako sami želite biti tretirani. Kulturno i s poštovanjem.
Ajmo potjerati sve automobile na makadame i preuske ceste tako da se ne mogu mimoići i u stvari postaviti samo 5 automobilskih staza u cijelom gradu koje počinju i prestaju bez logike, pa ćemo onda pričati o jednakosti u prometu ok?

ja sam samo htjela reći da su bic. staze u zg-u teška improvizacija, pa se tako po gradu i vozi. da su staze normalne onda bismo mogli pričati o regulaciji prometa biciklista. za sad je to pretakanje iz šupljeg u prazno. biciklisti se oni nemaju gdje voziti, na pločniku smetaju pješacima, a na cesti smetaju vozačima automobila. pa di onda s njima?
Vumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 09:11   #86
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Vukojarac, ne prestajem se smijati na ovaj tvoj opis



Ma daj! Ja dosada ugrozila hrpu biciklista na pločniku. Ono, mislim! Svakodnevno se lijepim na fasadu, kantu za smeće ili parkirani auto ne bi li gospon biciklist prošao MOJIM pločnikom. Još mi zvonca da mu se što prije maknem. A da ne velim koliko puta su mi skoro pregazili psa (četiri kg) jer ga ne vide od mojih leđa, a obilaze me slalomski, pa ravno pred mene na njega.

a.


Po mome, biciklima je mjesto jedino i samo na kolniku. Bilo bi lijepo da im se
Stavi si pas na lajnu od par metara, pa ti ga nitko neće gazit,

Psi na lajni od 25 metara postoje samo kod nas,a zabranjenje u svim normalnim drzavama
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 09:14   #87
Quote:
Vumi kaže: Pogledaj post
prvo "biciklističke" staze u Zagrebu su teška improvizacija i kada budu posložene kao u Njemačkoj ili Nizozemskoj ili Engleskoj onda možemo pričati o reguliranju prometa zlih biciklista

npr ova staza na ljubljanskoj/slavonskoj/zagrebačkoj koja je kao primjer dobre staze je živo sranje!
prvo: voziš i onda odjednom dolazi bus i hrpa pješaka ti presjeca put ulazeći i izlazeći iz busa.
drugo: preuska je
treće: voziš po označenoj traci i odjednom to prestaje - pri tome ne govorim o pješačkom, nego iz čista mira prestaje staza!!!! e sad biciklst treba sići i gurati bicikl do slijedeće označene staze u pravom smjeru

očito je da ovdje velika većina nikada nije sjela na bicikl a pogotovo ga koristila kao prijevozno sredstvo, pa samim tim nije se nikada susrela s problemima biciklista.
20$ banera sijece stazu
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 09:18   #88
Quote:
Archchancellor kaže: Pogledaj post
Zapravo i ne. Čim si se uključio u promet postaješ podložan prometnim pravilima i zakonima. Priče o ne pridržavanju zakonske odredbe vožnje uz desni rub ceste možete objesiti mačku o rep, a izgovori "pa nećemo se valjda vozit po šahtovima" su na razini drugog razreda osnovne škole. Ne biste vjerovali, ali i drugi se voze po tim istim šahtovima. Da na velim kako je kulturno da sporija prometala prometuju tako da ne ometaju ona brža. Vožnja bicikla po sredini trake je nekulturna i u osnovi đubretarsko ponašanje.
OPET TE PITAM :

KAKVO je to preticanje 10 cm od retrovizora do bicikla?

I da vozim desnom rubom , na malo uzoj cesti preties me 10 cm od bicikla !!!!

Ako pravilno pretices MORAS na suprotnu traku, pa ti uopce nije bitno jel ja bio na rubu kolnika ili na sredini kolnika

Ako ste ikad vozili bicikl u nekoj malo kulturnijoj zemlji kao Slovenija , ili mozda jos sjeverznije i zapasdnije, primjetio bi, da NIKAD nitko ne pretice bicikl na udaljenost od 10 cm:

Veliki kamioni koji su siroki gotovo kao cijela staza/traka... nemogu da te mimoidju, ili te preteknu na 5 cm sto ti ugrozava zivot, rijetki predju na suprotnu stranu i propisno te preteknu...
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 09:20   #89
Quote:
Vumi kaže: Pogledaj post
Ajmo potjerati sve automobile na makadame i preuske ceste tako da se ne mogu mimoići i u stvari postaviti samo 5 automobilskih staza u cijelom gradu koje počinju i prestaju bez logike, pa ćemo onda pričati o jednakosti u prometu ok?
Takve priče trebaju ljudima koji su si umislili da su posebni i najednom se osjetili ugroženima kada se od njih traži da poštivaju pravila kao i svi ostali. Trubiti o jednakosti možeš nekome tko sve sudionike prometa ne smatra jednakima, meni ne. Zapravo, možeš i meni, ali izgleda glupo i smiješno.

Quote:
Vumi kaže: Pogledaj post
ja sam samo htjela reći da su bic. staze u zg-u teška improvizacija, pa se tako po gradu i vozi. da su staze normalne onda bismo mogli pričati o regulaciji prometa biciklista. za sad je to pretakanje iz šupljeg u prazno. biciklisti se oni nemaju gdje voziti, na pločniku smetaju pješacima, a na cesti smetaju vozačima automobila. pa di onda s njima?
I ceste po Zagrebu su teška improvizacija, pa vozači regulaciju prometa primaju onako kako i trebaju - kao nešto normalno i poželjno. Problema s regulacijom prometa imaju samo oni kojima se dopuštalo da je se ne pridržavaju. Odgovor na tvoje pitanje "gdje s biciklistima" ti je predstavljen na prvoj stranici ako se ne varam. Ukoliko se vozite po cesti, dužnost vam je voziti uz desni rub. Ne po sredini trake, ne po sredini ceste, ne između dvije duple.

Osim toga, velikoj većini biciklista ne bi škodila mala škola bicikliranja u kojoj bi naučili znakove koje moraju davati i općenito kako se ponašati u prometu. Jer osnovi problem s biciklistima je mišljenje da je vožnja bicikla pravo. Nije. Riječ je o povlastici. Uživanje koje povlači i snošenje odgovornosti za svoje postupke.
Archchancellor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 09:37   #90
Quote:
Vumi kaže: Pogledaj post
prvo "biciklističke" staze u Zagrebu su teška improvizacija i kada budu posložene kao u Njemačkoj ili Nizozemskoj ili Engleskoj onda možemo pričati o reguliranju prometa zlih biciklista

npr ova staza na ljubljanskoj/slavonskoj/zagrebačkoj koja je kao primjer dobre staze je živo sranje!
prvo: voziš i onda odjednom dolazi bus i hrpa pješaka ti presjeca put ulazeći i izlazeći iz busa.
drugo: preuska je
treće: voziš po označenoj traci i odjednom to prestaje - pri tome ne govorim o pješačkom, nego iz čista mira prestaje staza!!!! e sad biciklst treba sići i gurati bicikl do slijedeće označene staze u pravom smjeru

očito je da ovdje velika većina nikada nije sjela na bicikl a pogotovo ga koristila kao prijevozno sredstvo, pa samim tim nije se nikada susrela s problemima biciklista.
20% banera sijece stazu

Zadnje uređivanje grizli : 27.09.2011. at 10:16.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 10:10   #91
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
OPET TE PITAM :

KAKVO je to preticanje 10 cm od retrovizora do bicikla?
Sori, ali mene to nisi pitao. Dozvoli mi da na bahatu prozivku (CAPS) odgovorim protupitanjem: Kakva je to vožnja po sredini ceste?

Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Gdje ste vi ljudi isli u autoskolu? jel ste tamo ista naucili, ...
Gdje god da su išli - vozači automobila su auto-školu pohađali i završili. Bicikl-škola ne postoji, dozvola za upravljanje biciklom ne postoji. Iz ove dvije premise je lako zaključiti kako ne postoje niti pravila za bicikliste. A to jednostavno nije tako.

Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Ako pravilno pretices MORAS na suprotnu traku, pa ti uopce nije bitno jel ja bio na rubu kolnika ili na sredini kolnika
Naravno da je bitno gdje je biciklist. Ako je, recimo, na sredini kolnika - moram ga obići tako da idem krajnje desno u svojoj traci. Gdje me čeka drugi biciklist.

Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Ako ste ikad vozili bicikl u nekoj malo kulturnijoj zemlji kao Slovenija , ili mozda jos sjeverznije i zapasdnije, primjetio bi, da NIKAD nitko ne pretice bicikl na udaljenost od 10 cm:
Isto tako bi valjda primjetili da se biciklisti ne voze po sredini ceste, po sredini trake, po sredini duple crte. Zar ne?



Vidi, poanta mojih postova nije prepucavanje s biciklistima i apsolutno dodjeljivanje krivnje jednoj strani. Poanta je da shvatite kako svatko snosi odgovornost za sebe i svoje postupke i da smo u velikom broju slučajeva sami krivi za gluposti koje nam se dogode.

EOD
Archchancellor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 10:17   #92
mislim da ne bi bilo loše da netko od uvaženih kolega objasni razliku između preticanja i zaobilaženja, čini se da mnogima to nije jasno...

Arcchancellor, bravo, odlične replike na postove...
fiat doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 10:19   #93
Quote:
Archchancellor kaže: Pogledaj post





Naravno da je bitno gdje je biciklist. Ako je, recimo, na sredini kolnika - moram ga obići tako da idem krajnje desno u svojoj traci. Gdje me čeka drugi biciklist.



EOD
Kako onda pretices druge aute i motocikle? U t0m slucaju ti s druge strane NE dolazi drugi auto ,/biciklist/ motocklis?

Zelis reci da pretices bicikliste tako da ides u "skare"(ili kak se vec to zove) pa da na cesti imas auto iz suprotnog smijera, i sebe kakko pretices biciklistu na 10 cm? dakle na cesti imas dva auta paralelno i biciklistu: Dakle jel to propisno preticanje ?

uvjeren sam da 50% ljudi ovdje nezna pravilno preticat...
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 10:21   #94
Quote:
fiat doblo kaže: Pogledaj post
mislim da ne bi bilo loše da netko od uvaženih kolega objasni razliku između preticanja i zaobilaženja, čini se da mnogima to nije jasno...

Ako biciklist kao ravno pravasn sudionih u prometu se vozi cestom, a ti vizois brze od njega, i ako ga zelis preci to se onda zove PRETICANJE, a kako bi ti to nazvao ?
Uostalom zovi kako hoćeš nije bitno...
bitno je samo da se ne zaobilazi / pretice biciklistu na 5 cm od retrovizora
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 10:28   #95
Quote:
fiat doblo kaže: Pogledaj post
mislim da ne bi bilo loše da netko od uvaženih kolega objasni razliku između preticanja i zaobilaženja, čini se da mnogima to nije jasno...
Pretjecanje - prolazak vozila koje se kreće u istom smjeru, obilaženje prolazak vozila koje stoji. Stoga je u praksi gotovo uvijek pretjecanje.

K tome, ne mora se prijeći u drugu traku, već mora biti dovoljno mjesta. Isto tako, biciklist mora poštivati članke zakona, problem je što ih bar 90% ne poznaje sve vezane za bicikle.

Iskreno, ja bi uveo i registracije i osiguranje za iste.
Old Iggy is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 10:31   #96
Pet strana ste se uskokodakali - biciklisti jebu majku vozačima, vozači biciklistima, svi skup pješacima a pješaci svima redom (i ZET-ovcima) - eto to je promet u Hrvata. Svatko svakom jebe majku i misli da je ON u pravu a ostali su kreteni.

Ni ja ne odstupam od tog mišljenja i kao mnogi sam u podjeljenoj ulozi - jučer ko vozač auta (jebem mater kretenu u KR crnoj Octaviji koji ne zna čemu služi špiglo na obilaznici) a danas ko biciklist (i pritom jebem mater vlasniku crnog A5 3.0TDI radi parkiranja na biciklističkoj stazi).

Ovom prilikom ću se složit s kolegom Sagijem da je zakon pisan za UREĐENE zemlje, di su staze normalna pojava, i da je uvođenje reda na ovaj način jednostavno zamjena teza. Prvo mi uredi infrastrukturu a onda traži da je poštujem.

I za kraj - ko mi pronađe u ZOSPC-u ili Pravilniku o prometnim znakovima JEDNOSMJERNU biciklističku stazu dajem nagradu. Dakle ako je istina da pandurija nešto globi zanima me po kojem osnovu.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 10:31   #97
Quote:
Archchancellor kaže: Pogledaj post
Vidi, poanta mojih postova nije prepucavanje s biciklistima i apsolutno dodjeljivanje krivnje jednoj strani. Poanta je da shvatite kako svatko snosi odgovornost za sebe i svoje postupke i da smo u velikom broju slučajeva sami krivi za gluposti koje nam se dogode.

EOD
pa točno to dakle ako pogaziš biciklistu snosi svoju odgovornost... jer realno mogao si pogledati lijevo i desno, nisi jedini u prometu

gle ja vozim auto i bicikl, apsolutno je neusporedivo to koliko biciklisti smetaju automobilima i obratno. ja ni ne osjetim bicikliste niti pješake dok sam u autu, a dok sam na biciklu stalno moram paziti na 100 stvari.

A sad stvarno, misliš da ljudi koji voze bicikle uživaju u tome da nemaju gdje voziti, da se moraju gurati među pješacima ili među autima, misliš da uživaju riskirati svoj život?

Ako se biciklista kažnjava jer vozi po pločniku u suprotnom smjeru, što treba napraviti automobilima koji konstantno sjeku pješacima put, koji ne poštuju semafore, koji se voze i parkiraju po pločnicima, bahato i bez razmišljanja o invalidima, kolicima, djeci? Treba ih odmah dignuti u zrak?

Gle, potpuno je besmisleno uspoređivati automobile i bicikle. Sve u ovom gradu je podešeno automobilima kojih ima malo puno previše pa su bijesni jer ne mogu raspaliti 180km/h nego se moraju vući ko crkotine.
pa im sve ide na živce, pješaci koji uredno prelaze zebru na zeleno (ako ih automobili puste i ako ih ne pogazi neka budaletina koja eto baš juri nekud u svom novom autiću), biciklisti, autobusi i svi sudionici u prometu.
na putu od doma do posla, s koliko se prosječno prekršaja susretneš koje naprave vozači automobila?
Vumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 10:35   #98
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ovom prilikom ću se složit s kolegom Sagijem da je zakon pisan za UREĐENE zemlje, di su staze normalna pojava, i da je uvođenje reda na ovaj način jednostavno zamjena teza. Prvo mi uredi infrastrukturu a onda traži da je poštujem.
Vumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 10:40   #99
Dajte ljudi, prvo bez agresivnih postova, nekako mi ne stoje na forumu.

Bickli su vozila, kao takvima, mjesto im je na kolniku.

Po pravilima, što bliže desnom rubu.

Što se tiče biciklističkih staza, u Zagrebu je samo jedna "prava" biciklistička staza, to je ona na zelenom valu smjer - Zapad.

Jedino se ona nalazi na kolniku, i jedino je po njoj sigurno i pravilno voziti.

Ostale "bic.staze" koje se nalaze na pločniku su protuzakonite. Pločnici su, ili bi barem trebali bit, rezervirani za pješake.

No kao i sve u našoj miloj nam državi, sve je naopačke.

Nažalost, uvriježilo se mišljenje većine da biciklisti ne bi trebali vozit po kolniku, kako u pravom životu, tako i u ovom forumskom.

Nažalost, u krivu ste.

Automobilisti (ne brnitie, i ja sam među njima) dijelite cestu.

Nije teško pričekat par sekundi i propisno obić biciklista koji se propisno vozi uz desni rub bez da mu izazovete traume.

Ne brinite, mi vam nećemo uzet parkirališno mjesto, ne trebate jurit ispred nas.

Vozimo pravocrtno, neki od nas čak i znakove rukom pokazuju, vozimo predvidljivo, ako koji put malo skrenemo ulijevo, to je zato da izbjegnemo neki od potrganih šahtova uz desni rub ceste koji naše vrle zagrebačke ceste uredno NEpopravljaju.

Ako baš ne morate, nemojte ni trubit, izrazito je glasno izvan automobila i nije baš ugodno.

Ako skrećete lijevo ili desno, pripazite na biciklista ispred vas. Onaj koji je iza vas treba pazit na vas.

I molim vas, koristite pokazivače smjera.

Malo pažnje goes a long way.

Ne zaboravite, nesreće se mogu spriječiti, ako niste od kamena, i vama će bit žao ako nekoga ozlijedite ili ne daj Bože usmrtite.

Hvala.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 10:52   #100
To ti "moderiraš" između biciklista i automobilista? Završit ćeš popljuvan i od jednih i od drugih.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.