Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2012., 19:19   #1
Kako ispričati nedolazak na sud?

Naime, pozvana sam kao svjedok na jedno suđenje no iz određenih razloga neću moći prisustvovati raspravi. Molim vas da mi detaljno i točno objasnite kako se ispričati na sudu. Što trebam poslati i kome? Stvarno mi treba pomoć molim vas.
micek_picek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 19:23   #2
Nazvati sutkinju/suca odmah idući radni dan (kako bi imali vremena za eventualne promjene i javljanje drugim sudionicima postupka) i usmeno se ispričati, a u dogovoru s njima ćeš dostaviti eventualno potrebnu dokumentaciju kojom ćeš opravdati izostanak.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 16:39   #3
Imam slično pitanje, nisam naša prikladniju temu od ove...

Uglavnom ima sam poziv na sud, prvi put sam došao (kao šta sam već bio pisao po forumu) i sutkinja je odlučila da će pozvati policajca za svjedoka.

Nakon cca pola godine dođe novi poziv za sud, zakasnio sam doslovno par minuta, nakon toga sam našao sutkinju i ispričao se itd. Rekla je da nema problema i odgođeno je suđenje za sljedeće ročište.

E sad spletom okolnosti sam dobia posao van RH i morao sam krenuti u roku od par dana.
6 mjeseci sam izvan RH. Doma su mi već 2 poziva za sud došla, (onaj plavi papir da predignem to u pošti jer nitko nije bia na kućnoj adresi kad je došao poštar).

Zamolio sam roditelje da nazovu sud i raspitaju se kako di i šta. Ja sam ih pokušao nazvat 10-15 puta u par dana prije nego sam išao ali se nitko nije javljao na telefon, kao ni roditeljima te su oni odustali od zvanja.


Dakle, kad se vratim za par mjeseci u RH, točnije kad sletim na aerodrom šta mogu očekivat? Da me odmah skupe pod ruku i odvedu u postaju ili što?

Šta se tiče suda, riječ je o prometnom prekršaju, prolazak kroz crveno.

Hvala na pomoći.
elitist is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 20:55   #4
Podigni zadnji poziv da vidiš za kad je rasprava i napiši pismo sutkinji gdje si i da ne možeš doći i da ćeš se vratit za 6 mjeseci (preporučeno).Ujedno možeš napisat svoju izjavu na okolnosti prekršaja i to joj poslat.

Ono na aerodromu je moguće.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 21:46   #5
Nemogu sad ništa predignit niti poslat jer sam na brodu...
Nitko ništa nije od mojih dizao sa pošte jer niti mogu (isključivo predižeš osobno) niti se žele miješat u moje stvari.
elitist is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 21:52   #6
Pošalješ mailom, u kojem objasniš specifičnu situaciju (sa svim vjernim tedaljima koji će ju vjerno pokazati, da se vidi da ne muljaš) i naglasiš da ne izbjegavaš kontakt, te da ćeš se odmah po doalsku u RH javiti na sud.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 10:02   #7
Hvala na savjetu, već sinoć sam poslao mail Prekršajnom sudu u Trogiru. Sad čekam odgovor pa ću vidjet šta i kako dalje.


Hvala još jednom
elitist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 14:27   #8
Evo skoro mjesec dana prošlo i još mi nisu odgovorili na mail.

Nazvat ih nemogu nikad prije 5 popodne a tada oni ne rade. A opcenito imam mogucnost zvanja mozda 10 dana mjesečno.

Ima li itko kakvu drugu ideju šta bi moga napravit?
elitist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 10:27   #9
Možda da e-mailom ili telefonom u vrijeme kada možeš kontaktiraš neki lokalni odvjetnički ured i zamoliš ih da te zastupaju i dostave taj dopis sudu u tvoje ime. Odvjetnicima treba punomoć za postupanje, ali siguran sam da mogu otići do suca i barem ga izvijestiti o situaciji i o tome da si poslao e-mail. Pa neka si sudac dalje misli svoje. Samo je pitanje, hoće li koji htjeti.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 16:46   #10
Prekršajni suci su stvarno susretljivi po tom pitanju, ali stvarno bi se trebao nekako osobno javiti, čisto da te čuje. Nisi baš nikako u mogućnosti?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 16:53   #11
Quote:
elitist kaže: Pogledaj post
Ima li itko kakvu drugu ideju šta bi moga napravit?
Onda će roditelji osobno pronaći suca i sve riješit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 19:30   #12
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Onda će roditelji osobno pronaći suca i sve riješit.
To spletom okolnosti nije moguće.

Problem je šta iako imam često internet to je na GPRS signalu koji jedva otvori forum ako ga uopće otvori, a ostvariti poziv je nemoguće. Kada dobijem 3G signal onda mogu a to se potrefi da je najčešće vikendom... Imam dosta i posla pa nemogu zvat bilo kad + šta nam neradi satelitski sistem na brodu pa i to otpada. Zato sam slao mail i čekao ovako dugo.

Ništa kada opet budem u mogućnosti koristit normalnu brzinu interneta pokušat ću nazvat....

Recite mi jeli moguće okončati taj sudski postupak bez moje nazočnosti? Znači ako su poslali par puta dok sam ovdje poziv na sud, vidili da se nisam pojavio, mogu li oni to završiti bez moje nazočnosti? Bez da meni išta kažu. Jer ako presude da mi se oduzima vozačka dozvola a ja o tome pojma neman, dođem nazad u HR, sjedem u auto te me zaustavi policija i dobijem kaznu za vožnju bez vozačke dozvole? Kako to ide?
elitist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 19:37   #13
Mislim da je moguće je da sam prekršajni postupak završi bez tebe (ovo mi je inače novo, ali i oni vješaju po oglasnim pločama), ali zaštitna mjera nikako ne može početi dok ti se ne uduči obavijest MUP-a, tako da s te strane nemaš brige.

Što se tiče kontakta sa sucdom, probaj poslati isti mail na Ministarstvo pravosuđa, uz malo pojašnjenja da im šalješ jer ti se s nadležnog suda nitko ne javlja. Ne znam kako je to kod njih, ali kod nas MUP uredno zaprima mailove za postaje, prosljeđuje ih i odgovara.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 09:25   #14
Pozdrav! Trebao sam se danas pojaviti na sudu (opcinsko drzavno odvjetnistvo) ali sam zaspao. Uglavnom probao sam dobiti gospodina koj je potpisao poziv, zamjenika opcinske drzavne odvjetnice, rekli su da se nije pojavio danas uopce. Ne znam sto da radim dalje, da li da posaljem pismo, mail, da probam osobno naci nekoga.. I kako da uopce opravdam svoj izostanak. Nisam se namjeravao ne pojaviti tamo..
TommyLeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 09:45   #15
To što si zaspao nije neko opravdanje za nedolazak.Čekaj sljedeći poziv za ne dođu po tebe a mail pošalji.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 11:47   #16
Quote:
TommyLeee kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Trebao sam se danas pojaviti na sudu (opcinsko drzavno odvjetnistvo) ali sam zaspao. Uglavnom probao sam dobiti gospodina koj je potpisao poziv, zamjenika opcinske drzavne odvjetnice, rekli su da se nije pojavio danas uopce. Ne znam sto da radim dalje, da li da posaljem pismo, mail, da probam osobno naci nekoga.. I kako da uopce opravdam svoj izostanak. Nisam se namjeravao ne pojaviti tamo..

Nisi napisao u kojem svojstvu si pozvan. Ako si pozvan kao okrivljenik, zamjenik može tražiti od suca istrage izdavanje dovedbenog naloga kojeg izvršava policija-dakle, dođu po tebe i odvedu te u Državno odvjetništvo. Ako si pozvan u svojstvu svejdoka, dobit ćeš poziv od suda da dođeš u određeno vrijeme u Državno odvjetništvo i ako se opet ne pojaviš, može se tražiti izdavanje dovedbenog naloga.

Najbolje da ponovno pokušaš stupiti u kontakt sa zamjenikom- nazoveš telefonom, ispričaš se i dogovoriš novi termin i taj puta se pojaviš.
Ljiljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 16:18   #17
Pozvan sam kao okrivljenik. Znam da nije isprika to sto sam zaspao, samo me zanima sto da napravim da ne salju nikoga jer se to placa. Budem probao doci u kontakt nekako..
TommyLeee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.