Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2016., 08:48   #721
Pozdrav svima,

nov sam na forumu, pročitao sam gotovo cijelu temu jer također želim dati šansu prirodi, naspram kemije.
Od listopada prošle godine imam problema sa nesanicom koja je prerasla u tjeskobu i anksioznost, a nastala je iz nekih manjih zdravstvenih razloga, ali ima tu i pozadine iz prošlosti, stresan posao, gubitak roditelja, odnos sa bratom, mala djeca itd....
U početku sam pokušavao sa raznim čajevima na bazi valerijane, matičnjaka, majčine dušice, lavande i td, ali više manje bezuspješno, pa onda persen, dormirin itd.... Tada mi je prijatelj, koji je također patio od anksioznosti, panike i td. dao svojih nekoliko tableta helexa mislim od 5 mg koje su djelovale te sam kasnije iste dobio i od doktora opće prakse, koristio sam i sanval 10 mg jedno vrijeme, ne dugo.
Kako je anksioznost uzela maha i ometala me u obavljanju svakodnevnih poslova, odlučio sam uz nagovor supruge posjetiti psihijatra. On mi je odmah prepisao eliceu od 5 mg i helex od 0,25 mg 3 puta dnevno, te sam počeo sa terapijom. U početku sam imao grozne nuspojave, nemir, drhtanje, pojačana anksioznost, nemogućnost mirnog sjedenja, zbunjenost, grozno, ali je i to nekako prošlo i stvar su kao postajale malo bolje, ali nesanica je i dalje postojala, ublažena tabletama helexa 2-4 komada od 0,25 mg prije spavanja kako kad. Uzeo sam kojekakve suplemente, omega 3, b- kompleks, Q-10,počeo jogirati pola sata dnevno, zdravije se hraniti, smršavio više od 15 kg, (194 cm. 96 kg, prije 112 kg) te pokušao izbaciti helex te mi je zadnjih mjesec dana i uspijevalo proći i nekoliko dana (max 6 za redom) da zaspem bez helexa nakljokan suplementima i opet nekim čajevima za smirenje i spavanje, joging, rad oko kuće i td.... Iako bi to bilo spavanje iscijepkano čestim buđenjima bio sam zadovoljan, barem neki pomak. Obavezno moram ići spavati prije 22 sata jer ako tada ne zaspim ništa od spavanja cijelu noć bez tableta.
I tako odlučih i ja probati čuvenu Aswagandhu, te kupih preko iherb-a od Planetary herbals full specrum od 570 mg. Idem probati, plan mi je uz pola minimalne doze antidepresiva elicee (5 mg) ujutro uzeti ću i dvije tablete Aswe poslije marende oko 10 :30 te navečer oko 18 sati ili prije spavanju vidjeti ću kako djeluje. Znam za moguće interakcije koje nisu utemeljene pa eto...
I, prekjučer stigla pošiljka.
Uzeo ja odmah jednu tableticu mislim da je bilo oko 18 sati. (Ujutro sam normalno popio eiceu, ali i noć prje 4 helexa od 0,25 mg prije spavanja. morao sam jer nisam mogao aspati). Nakon nekog vremena osjetio sam neku promjenu u organizmu, osjećao sam se dobro. Tu večer sam osjetio i promjenu libida na bolje, što je supruga sa oduševljenjem dočekala. :-))) Oko 22 sata za svaki slučaj popijem ja još jednu aswu i zapim, probudim se oko ponoći, opet zaspim, pa oko 3 stata,pa zaspim. U 4:30 h opet se probudim odem na wc, vratm se u krevet još sat vremena (pošto se ustajem u 5: 25 jer putujem na posao) te osjetim neki čudan osjećaj blage nekako ugodne nervoze u nogama, ali sam se osječao nekako ok pa ko ga šiša, iako nisam više zaspao dobro sam se osjećao. Prije puta na posao popio sam terapiju elicee te uzeo tabletu aswe sa sobom da je popijem oko 10:30 poslije marende. Tako sam i napravio i cjeli dan sam se osječao dobro, skulirao i zadovolno... Čak mi se oko 14 sati prispavalo da sam jedva glavu držao na ramenima, što nije dugo.
E, sad, jučer navečer oko 18 sati popijem ja još jednu tabletu, kad kroz sat, sat i pol osjetim opet neku nervozu, neki čudan osjećaj, ali ovaj put po cijelom tijelu, malo se prepadnem, kao da će mi se razvit napad panike, ali se ne razvije se, nisam se osjećao u principu loše, ali eto ga, ostade nervoza te strah da mi nije došlo do interakcije sa eliceom ( iako pijem pola minimalne doze) i sa helexom koji je još uvijek u organizmu (pretpostavljam). Sinoć opet nisam mogao zaspat, brineći se radi toga, a ne smijem uzeti helex, teška duuga besana noć.

Zanima me, da li je još netko pio aswu sa antidepresivima i osjećao tu čudnu nervozu nogu i tijela, da li je to normalno i prolazno, da li da dam aswi još jednu šansu, da li da pijem manje doze, mislio sam ako mi bude bolje od nje, da polako izbacim i eliceu, primarno mi je riješiti se nesanice da mogu normalno funkcionirat na poslu, a ako pijem aswu, a od nje ne zaspim ne smijem piti helex (ili smijem, ne znam) i eto mi besane noći. Da li sam možda kupio lošu marku aswe, da li ima tko iskustva sa Planetary herbalovom aswom?

Može kakav savjet, pomoć, molim vas...

LP
ceso is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 12:06   #722
Evo popio polovicu oko 11 00 sati i moram priznat da me je digla iz mrtvih, stvarno djeluje, bio sam sav nikakav od nespavanja, sad sam nekako došao k sebi, dobio energiju za rad, razbistrilo mi se u glavi, nije loše...:klap:

Drugu polovicu ću popiti oko 15 h , a onu navečer neću pa ćemo vidjeit reakcije..:top:
ceso is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 17:22   #723
Quote:
ceso kaže: Pogledaj post
Može kakav savjet, pomoć, molim vas...
LP

Sudeći po examine.com Ashwagandha se dobro slaže sa lijekovima koje uzimaš.
"Goes well with SSRI" - Elicea (Escitalopram)
"Goes well with GABAergic anxiolytics" - Helex (Alprazolam).
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 21:16   #724
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Sudeći po examine.com Ashwagandha se dobro slaže sa lijekovima koje uzimaš.
"Goes well with SSRI" - Elicea (Escitalopram)
"Goes well with GABAergic anxiolytics" - Helex (Alprazolam).

Tnx. Mislim da mi dobro djeluje, poslijepodne odspavao 2 sata, preporođen. :-)

Zadnje uređivanje ceso : 09.03.2016. at 21:31.
ceso is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 21:32   #725
Quote:
ceso kaže: Pogledaj post
Tnx.Mislim da mi dobro djeluje. popodne odspavao 2 sati, preporođen.
Može ti se dogoditi da nakon nekog vremena san se vrati na ono što je bilo prije ali tada svejedno ne bi trebalo prestat sa Ashwom jer ona ima mnoga djelovanja koja bi ti mogla koristiti na duže staze.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 21:39   #726
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Može ti se dogoditi da nakon nekog vremena san se vrati na ono što je bilo prije ali tada svejedno ne bi trebalo prestat sa Ashwom jer ona ima mnoga djelovanja koja bi ti mogla koristiti na duže staze.
Ako mi se san vrati piti ću je do kraja zivota. Ja sam bio velika spavalčina, volim spavati i san mi jako fali i treba da bih dobro funkcionirao. Kemija uvijek trazi sve veće doze, stvara ovisnost i tome nema kraja. Sad sam popio pola tablete ashwe pa da vidimo..
ceso is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 21:48   #727
Quote:
ceso kaže: Pogledaj post
Ako mi se san vrati piti ću je do kraja zivota. Ja sam bio velika spavalčina, volim spavati i san mi jako fali i treba da bih dobro funkcionirao. Kemija uvijek trazi sve veće doze, stvara ovisnost i tome nema kraja. Sad sam popio pola tablete ashwe pa da vidimo..
Htio sam reći da ti se može dogoditi da ti se vrati nesanica ali da to ne znači da ashwa ne djeluje pozitivno na drugim poljima.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 08:35   #728
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Htio sam reći da ti se može dogoditi da ti se vrati nesanica ali da to ne znači da ashwa ne djeluje pozitivno na drugim poljima.
Jutro...spavao kao beba, snom pravednika. :klap:
ceso is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 13:04   #729
Evo jos jedan korisnik poceo sam piti ashwagandu ima jedno 2 mjeseca ,mogu reci da je ovo nesto najbolje što sam probao od prirodnog, kako imam problema sa stitnjacom godinama ,prije 2 godine sam je morao operirat i uklonit fizicki mi je bolje otkad sam je operirao ,ali mi je glava malo otisla i zivci od tog svog stresa godinama, mogu reci otkad pijem primjecujem veliku promjenu na bolje ,steta sto nisam ovo otkrio dok sam jos imas stitnjacu dok sam je jos imao ,vjerujem da bi pomoglo puno al eto super mi je sad, narucio sam i rhodiolu
gjurin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 17:23   #730
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Ta Aswa je tesko smece i papilova, ucinak je vrlo kratkorocan i ne isplati se kupovat...a isto vrijedi i za ostale takozvane biljne preparate...za puno novca dobijete skoro pa nista.Pitanje je uopce sto nam prodaju pod imenom neke biljke i kolika je tu koncentracija iste...ugl mutna posla.
Cisti cvjetovi od kamilice+malo meda brze ce vas uspavat nego te gluposti.Kazem to jer sam probao Aswu (imam pola kutije jos).
Ako netko ima ozbiljnih problema sa sapavanjem, odite u svog doktora i recite mu to, a ne bacat novce u vjetar sa samoljecenjem sa pixxarijama iz Iherba.
Ako tebi ne paše to ne znači da nevalja kapiras,ako je tebi prirodno pxzdarija što radiš u ovoj temi uopće ,puno ljudi je pomoglo kao i meni
gjurin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 17:47   #731
Quote:
gjurin kaže: Pogledaj post
Ako tebi ne paše to ne znači da nevalja kapiras,ako je tebi prirodno pxzdarija što radiš u ovoj temi uopće ,puno ljudi je pomoglo kao i meni
po karakteru upisa nebi se baš reklo.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 18:51   #732
Ima li tko iskustva sa Planetary herbalsovo full spectrum ashwagandom? Ja pijem tu. E da i imam neotvorenu Rodhiolu od Nowa koju mjenjam za Ashwagandu jer ju ne smijem mjesat sa SSRI AD.
ceso is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 19:27   #733
Quote:
ceso kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva sa Planetary herbalsovo full spectrum ashwagandom? Ja pijem tu. E da i imam neotvorenu Rodhiolu od Nowa koju mjenjam za Ashwagandu jer ju ne smijem mjesat sa SSRI AD.
Ne, nemam iskustva s tom ashwom, poceo sam s himalajinom koju nisam ni osjetio ,presao od now-a e tu sam osjetio ali pozitivno, samo prejako mi dizala libido pa sam ju pio popola..sad sam na jarowsovoj kms, cini mi se ok, relativno dobro spavam , s obzirom na prirodu posla ovo je mila majka, isto tako znala me uspavati I schizandra od kroege herb-a
tongaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 08:41   #734
Naruciti cu i te pa cu vidjeti. ja po novome jednu noc spavam 9 sati bez icega, a drugu jeva 4 sata uz helex o.5 mg. Vidim da svi hvale Ashwu od Jarowsa pa cu probati. Probati cu i od Nowa pa cu vidjet koja mi bolje odgovara. Da li su to kapsule ili tablete? Ova d planetarya su tablete.
ceso is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 13:27   #735
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Sudeći po examine.com Ashwagandha se dobro slaže sa lijekovima koje uzimaš.
"Goes well with SSRI" - Elicea (Escitalopram)
"Goes well with GABAergic anxiolytics" - Helex (Alprazolam).
Da li Schisandra i Rhodiola imaju interskcija sa SSRI i Helexom?
ceso is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 22:40   #736
Quote:
ceso kaže: Pogledaj post
Da li Schisandra i Rhodiola imaju interskcija sa SSRI i Helexom?
Rhodiola djeluje tako da usporava razgradnju serotonina i dopamina a SSRI limitira re-absorbciju serotonina. Stoga bi trebali djelovati u sinergiji.
Sa Helexom se po svemu sudeći ne slaže zato što inhibira djelovanje enzima CYP3A4 potrebnog za njegov metabolizam u organizmu.

Za Schisandru ne znam.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 20:06   #737
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Rhodiola djeluje tako da usporava razgradnju serotonina i dopamina a SSRI limitira re-absorbciju serotonina. Stoga bi trebali djelovati u sinergiji.
Sa Helexom se po svemu sudeći ne slaže zato što inhibira djelovanje enzima CYP3A4 potrebnog za njegov metabolizam u organizmu.

Za Schisandru ne znam.
Znači Rhodiola moze uz SSRI, ali bez Helexa jer utjece, odnosno sprecava njegov metabolizam u organizmu, ako sam dobro razumio?! Ma citao sam o nekom mogucem serotoninskom sindromu ili tako nesto u interakciji Rhodiole i SSRIa. Kad izbacim helex 100 % poceti cu sa Rhodiolom. Za sad nista. Hvala na odgovoru!
ceso is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 21:40   #738
Quote:
ceso kaže: Pogledaj post
Znači Rhodiola moze uz SSRI, ali bez Helexa jer utjece, odnosno sprecava njegov metabolizam u organizmu, ako sam dobro razumio?!
Da.

Quote:
ceso kaže: Pogledaj post
Ma citao sam o nekom mogucem serotoninskom sindromu ili tako nesto u interakciji Rhodiole i SSRIa. Kad izbacim helex 100 % poceti cu sa Rhodiolom. Za sad nista. Hvala na odgovoru!
Serotoninski sindrom je problem kojeg mogu izazvati serotonergici zato treba biti vrlo oprezan sa dozama i kombinacijama. Ako ti sadašnji lijek radi kako treba onda vjerovatno ne treba ništa mijenjati po tom polju. Nesanica nije vezana samo za serotonin. U svakom slučaju se treba što više educirati prije eksperimentiranja. Sretno.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 12:53   #739
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju se treba što više educirati prije eksperimentiranja. Sretno.
Hvala na savjetu! Mislim da mi lijekovi dobro djeluju, sve bolje se osjećam.
Neću eksperimentirati s Rhodiolom, nije mi o glavu!
ceso is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 13:00   #740
Quote:
gjurin kaže: Pogledaj post
Evo jos jedan korisnik poceo sam piti ashwagandu ima jedno 2 mjeseca ,mogu reci da je ovo nesto najbolje što sam probao od prirodnog, kako imam problema sa stitnjacom godinama ,prije 2 godine sam je morao operirat i uklonit fizicki mi je bolje otkad sam je operirao ,ali mi je glava malo otisla i zivci od tog svog stresa godinama, mogu reci otkad pijem primjecujem veliku promjenu na bolje ,steta sto nisam ovo otkrio dok sam jos imas stitnjacu dok sam je jos imao ,vjerujem da bi pomoglo puno al eto super mi je sad, narucio sam i rhodiolu
Koju Ashwu koristiš?

Zadnje uređivanje ceso : 16.03.2016. at 13:12.
ceso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.