Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2013., 11:16   #81
Quote:
hannah3 kaže: Pogledaj post
je, tam je jadna, sa gepardom, u nekom mini kavezu.
bas joj je danas ona "simpaticna" gospodja pljeskala svojim debeljuskastim rucicama.
doslo mi je da joj nesto kazem, bas me to raspizdilo, al sam se suzdrzala, jer je ona bila s muzem, ja s muzem...pa da ne dodje do nepotrebnih problema.
Tih velikih mačaka mi je najviše žao, mislim da one najviše ispaštaju u tim kavezima. Sjećam se, još dok su imali tigra, gledala sam ga kako hoda od jednog kraja kaveza prema drugom i tako unedogled. Srce mi se slamalo. Jedino onaj snježni leopard i risovi imaju neku pristojnu nastambu, sve ostale mačke...strašno.
Quote:
kukuriku kaže: Pogledaj post
Bečki je fenomenalan.
Ali striček s kojim sam bila, bio je jako razočaran i obavijestio me da je bečki go kurac prema tokijskom.
Izgleda da su đapanezi dobri prema svojim životinjskim logorašima.
Imam novi cilj u životu - nisam fan putovanja i tome sličnog, ali želim posjetiti svaki veliki ZOO na svijetu. Dakle, tokijski je na popisu, pa San Diego (ostalo mi iz prijatelja), bečki je ostvariv. I držati koalu u rukama.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 12:23   #82
Quote:
kukuriku kaže: Pogledaj post
Bečki je fenomenalan.
Ali striček s kojim sam bila, bio je jako razočaran i obavijestio me da je bečki go kurac prema tokijskom.
Izgleda da su đapanezi dobri prema svojim životinjskim logorašima.
ah, mozda onda i odemo, iako je muz izjavio da vise ne zeli ici ni u kakav zoo, ikad.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 12:33   #83
Quote:
hannah3 kaže: Pogledaj post
super je mali. kak se zove?
a...mislim da znam, jel armadilo?
Da. Ilitiga po naški, pasanac.

Vidjela sam dva u zoo-u nekidan. Spavali su iskrenuti na leđa.

Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Tih velikih mačaka mi je najviše žao, mislim da one najviše ispaštaju u tim kavezima. Sjećam se, još dok su imali tigra, gledala sam ga kako hoda od jednog kraja kaveza prema drugom i tako unedogled. Srce mi se slamalo. Jedino onaj snježni leopard i risovi imaju neku pristojnu nastambu, sve ostale mačke...strašno.
Grade im sad nastambu, bit će gotova 2014. Prilično je golema.

Inače, oni kavezi u kojima su sad lavovi građeni su u prvoj polovici prošlog stoljeća. Bila su tri umjesto dva. Uprava je porušila srednji i napravila ipak malo više mjesta.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 12:39   #84
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Da. Ilitiga po naški, pasanac.

Vidjela sam dva u zoo-u nekidan. Spavali su iskrenuti na leđa.


Grade im sad nastambu, bit će gotova 2014. Prilično je golema.

Inače, oni kavezi u kojima su sad lavovi građeni su u prvoj polovici prošlog stoljeća. Bila su tri umjesto dva. Uprava je porušila srednji i napravila ipak malo više mjesta.
nastamba je trebala biti gotova 2012, barem ju je direktorica tako najavljivala
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 12:48   #85
vidjela sam nedavno fotke iz zoo parka u abu dabhiu

e to je nešto sasvim deseto, ima oko 700 vrsta, klimatiziraju vanjski zrak, postoji neki sistem koji radi kišicu za živine kojima to paše...
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 13:04   #86
Ma da je ne znam sta, zivotinje su zatocene i to one koje bi normalno progalopirale milje i milje da mogu.
Da i cirkusi su mi tuzni, a klinci vabe uvijek u njih.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 13:07   #87
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Ma da je ne znam sta, zivotinje su zatocene i to one koje bi normalno progalopirale milje i milje da mogu.
Da i cirkusi su mi tuzni, a klinci vabe uvijek u njih.
da se mene pita, ne bi postojali ni cirkusi ni zoo vrtovi.

ok, nikad ne bi uzivo vidjeli tigra, so what?

draze je meni da on bude slobodan, nego da bude zatocen, samo zato da ga ja izbliza vidim.

a tek koliko bi ptice preletjele... a u zg zoo su nekima koje nemaju zastitnu mrezu podrezali krila, da ne odlete. uzas.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 13:12   #88
Quote:
hannah3 kaže: Pogledaj post
da se mene pita, ne bi postojali ni cirkusi ni zoo vrtovi.

ok, nikad ne bi uzivo vidjeli tigra, so what?

draze je meni da on bude slobodan, nego da bude zatocen, samo zato da ga ja izbliza vidim.

a tek koliko bi ptice preletjele... a u zg zoo su nekima koje nemaju zastitnu mrezu podrezali krila, da ne odlete. uzas.
Slazem se. Mislim sta, neki nikad nece vidjeti nekog iz tanzanije, ajmo ga zatociti u zoo da ga ljudi vide.
Ili netko nikad nece vidjeti Hrvata, ajmo ga onda zatociti negdje u drzavi gdje ih nema, da ljudi vide sto je Hrvat.
Kome je do tigrova nek radi odmor gdje ih ima i gdje ih se moze s vidikovca dalekozorom nesmetano promatrati.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 13:14   #89
Žalosna istina je da će ZOO-vi jednog dana biti jedina mjesta gdje ćeš moći vidjeti određene vrste jer će u prirodi izumrijeti. A možda je kontradiktorno, ali mislim da s jedne strane potiču svijest o životinjama, i općenito potiču ljude da se informiraju. Jer po ovome što ja vidim, prosječna osoba zna jako malo o životinjama.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 13:14   #90
Quote:
hannah3 kaže: Pogledaj post
da se mene pita, ne bi postojali ni cirkusi ni zoo vrtovi.
Apsolutno.
Plus, njima ni uz najbolju njegu tamo ne može biti ok (cirkus tu nije ni uključen jer je sramotan) koliko u svom prirodnom staništu i sa svojima.
Velika mačka koja samo po cijeli dan sama tumara vjerujem na kraju ispizdi totalka.

Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Žalosna istina je da će ZOO-vi jednog dana biti jedina mjesta gdje ćeš moći vidjeti određene vrste jer će u prirodi izumrijeti. A možda je kontradiktorno, ali mislim da s jedne strane potiču svijest o životinjama, i općenito potiču ljude da se informiraju.
Mogu se informirati preko medija koliko im duša želi.
U prirodi se mogu organizirati zaštićeni rezervati.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 13:22   #91
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post

Mogu se informirati preko medija koliko im duša želi.
U prirodi se mogu organizirati zaštićeni rezervati.
Ali na informiranje ih potakne blizina životinja.
Mislim, možemo mi sad tu srati protiv ZOO-va ali životinje koje su tako rođene, nikad neće otići u prirodu. Jbg. tako je.
Gdje bismo mi organizirali rezervat? Određene vrste moraju imati određene uvjete. To se ne može napraviti van kontroliranih uvjeta.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 13:25   #92
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Ali na informiranje ih potakne blizina životinja.
Misliš da je onog lika što se krevelji lavovima lavlja blizina potakla na bilo kakvo informiranje?
Mislim da ih prije informira da je ok držati ih zatočene i razmišljaju kako da nabave neku divlju mačku ili sporog lorisa jer su tako keewwll.

Quote:
Gdje bismo mi organizirali rezervat? Određene vrste moraju imati određene uvjete. To se ne može napraviti van kontroliranih uvjeta.
Za naše vrste životinja imaš Liku, imaš planine, imaš NP-ove.
Za tropske životinje potegneš u trope.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 13:31   #93
Quote:
Carla B. kaže: Pogledaj post
Jeste bili u splitskom zoološkom?

Bila prije nekih mjesec dana, tužnije ne može biti nego je
prije više od 20 godina
dakle, ništa se nije promijenilo
gore stanje nego u splitskom sam vidjela samo u doboju
također daaavno
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 13:31   #94
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Ali na informiranje ih potakne blizina životinja.
nekako mi se cini, po onome svemu kaj sam jucer vidla u zoo-u, da ih je blizina zivotinja najvise potaknula na glasno kreveljenje, cmaktanje kao da zovu psa, ne bi li se zivotinja okrenula,pljeskanje rukama, oponasanje glasanja zivotinja, smijanje majmunovim guzicama....

a djeca ih samo oponasaju.

nikakve koristi tu nema za zivotinje.
pa ako i izumru, neka prirodno izumru, bolje i to nego da se po zooloskim vrtovima drze u zatocenistvu, gdje su neke vec katatonicne od bezizlazne situacije ropstva u neprimjerenom prostoru.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 13:40   #95
evo, sad ne moram pisati ništa, ovo sve što kažeš potpisujem.

djeco, gledajte discovery, ova siročad po konc logorima i tako nema veze s onime kakve te životinje zbilja jesu.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 13:48   #96
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Leminzi naravno postoje i stropizdjuju se kolektivno sa litica.
Nije valjda da jos netko u ovo vjeruje??

Link na Lemming Misconceptions (wiki)

Quote:
the myth was perpetuated by a 1958 Disney documentary called White Wilderness, in which the filmmakers manually ran a pack of lemmings off of a cliff to make for good television
http://mentalfloss.com/article/50957...#ixzz2XK1S7bv0
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 14:29   #97
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Misliš da je onog lika što se krevelji lavovima lavlja blizina potakla na bilo kakvo informiranje?
Mislim da ih prije informira da je ok držati ih zatočene i razmišljaju kako da nabave neku divlju mačku ili sporog lorisa jer su tako keewwll.

Za naše vrste životinja imaš Liku, imaš planine, imaš NP-ove.
Za tropske životinje potegneš u trope.
Potpis. I slazem se i sa hannom, ako izumru, izumrijeti ce. Iako, moze se puno toga pametnijeg ciniti za sprijeciti vrste od izumiranja osim odlaska u zoo. To je cak prilicno glup i neefikasan nacin.

Zora valjda ti nisu kiruski odstranili smisao za humor.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 14:31   #98
Quote:
hannah3 kaže: Pogledaj post
je, tam je jadna, sa gepardom, u nekom mini kavezu.
bas joj je danas ona "simpaticna" gospodja pljeskala svojim debeljuskastim rucicama.
doslo mi je da joj nesto kazem, bas me to raspizdilo, al sam se suzdrzala, jer je ona bila s muzem, ja s muzem...pa da ne dodje do nepotrebnih problema.
u jednom (najboljem u kojem sam ikad bio) zoološkom chillao ja pored tigra dok je tigar čekao svoju klopu. nato prilaze dve glupače i zazviždi ona tigru ko da je ženskica u minici. tigar zarikao i skočio na ogradu,a ova koza od straha se skljokala na leđa. ah, the pleasure
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 14:36   #99
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Da. Ilitiga po naški, pasanac.

Vidjela sam dva u zoo-u nekidan. Spavali su iskrenuti na leđa.
Crtica iz mog zadnjeg posjeta ZOO-u.

Dragi i ja preko puta nastambe gdje je pasanac, a taman kod njegove nastambe, tata i sin.

Sin: "Tata, tata, što je ovo?"
Tata: "Pasanac."
Sin: "Bosanac?"
Tata: "Ma neeee, pasanac!"

Umrli smo od smijeha.

Ovaj moj Morž je najviše uživao tuljanima i tjerao me da se glasam kao tuljan još narednih tjedan dana.

Meni je također bilo žao jadnih životinja. Sjećam se kako je postojao dio gdje možeš milovati zekane, kozliće, zamorca i slično, dok sam bila klinka, žao mi je što toga više nema. Možda i bolje da nema, barem ih neće traumatizirati neodgojena djeca i oni malo stariji. Znam da sam skoro gurnula u medvjeđu nastambu nekog kretena koji je nahranio pola zoološkog vrta buhtlom, htjela sam se posvađati s njim, ali mi Morž nije dao.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 15:07   #100
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Sin: "Tata, tata, što je ovo?"
Tata: "Pasanac."
Sin: "Bosanac?"
Tata: "Ma neeee, pasanac!"

Umrli smo od smijeha.
I tako je ostao u uvjerenju da je Bosanac.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.