Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2015., 09:41   #1561
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Onu na žgance ?
Starinsku?
Jašta, glavno da dobro odvaja kožicu. Moja frendica ima nekakvu za već skuhani paradajz. Ostane samo suha kužica s sjemenkama nakon odvajanja, a sok je dosta gušći, pa je kuhanje minimalno. Ona je to kupila nekad davno, pa je ta nenabavljiva.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 09:43   #1562
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
eno đe kukaš kako tražiš recept za žele:
...

hvala
(zamisli, ta kranjica stavi i ružmarin nutra. ne znam, to mi je nekak previše progresivno. a i šta će ti dodatnih mirisa kraj izabele?)
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 10:04   #1563
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post

hvala
(zamisli, ta kranjica stavi i ružmarin nutra. ne znam, to mi je nekak previše progresivno. a i šta će ti dodatnih mirisa kraj izabele?)
Ja inače volim arome i dodatke u pekmeze i džemove ( eno skuvala kruške s viskijom) ali u izabeli mi je glavna fora taj miris i ne želim ga ničim prekrivati.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 10:06   #1564
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Jašta, glavno da dobro odvaja kožicu. Moja frendica ima nekakvu za već skuhani paradajz. Ostane samo suha kužica s sjemenkama nakon odvajanja, a sok je dosta gušći, pa je kuhanje minimalno. Ona je to kupila nekad davno, pa je ta nenabavljiva.
Ako misliš na metalnu s ručkicom vidjeh u Pevcu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 10:38   #1565
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Jašta, glavno da dobro odvaja kožicu. Moja frendica ima nekakvu za već skuhani paradajz. Ostane samo suha kužica s sjemenkama nakon odvajanja, a sok je dosta gušći, pa je kuhanje minimalno. Ona je to kupila nekad davno, pa je ta nenabavljiva.
Onih drvenih "kadica" sa valjkom na žgance, ima na placu gdje prodaju drvene proizvode, okruglu metalnu pasiraljku nisam već dugo nigdje vidio kvalitetnu, sve ove koje se prodaju su od jako tankog pleha i nekvalitetne. Ja konkretno koristim sokovnik za pasiranje, gotovo je puno brže, puno bolje se ispasira i nemam toliko toga za prati nakon pasiranja.

Sokovnik je ovakav:

Tihi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 10:43   #1566
Grasias, nešto moram pronaći jer volimo domaći paradjz sos i fino se drži cijelu godinu. Ove godine doteklo sosa i ajvara do prošlog tjedna. Taman da se malo zaželimo i krećemo opet.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 11:27   #1567
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Grasias, nešto moram pronaći jer volimo domaći paradjz sos i fino se drži cijelu godinu. Ove godine doteklo sosa i ajvara do prošlog tjedna. Taman da se malo zaželimo i krećemo opet.
ja ne volim ova pljastik metal električna čuda. Nekoliko ih leži u pripadajućpj ambalaži po šupama i podrumima.
Ako već radim sama zimnicu želim točno vidjeti što se događa - ostaviti kožu,oguliti,izbaciti sjemenke,ostaviti sjemenke...



http://www.njuskalo.hr/mali-kuhinjsk...oglas-13268695
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 15:42   #1568
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
ja ne volim ova pljastik metal električna čuda. Nekoliko ih leži u pripadajućpj ambalaži po šupama i podrumima.
Ako već radim sama zimnicu želim točno vidjeti što se događa - ostaviti kožu,oguliti,izbaciti sjemenke,ostaviti sjemenke...



http://www.njuskalo.hr/mali-kuhinjsk...oglas-13268695
Pa ovaj sokovnik radi identičnu stvar kao i ručna pasiraljka, samo puno brže i kvalitetnije, rupice na situ su samo nešto manje od ovog na pasiraljki. Radi kao preša, a ne kao većina sokovnika koji na principu centrifuge odvajaju tekućinu iz onoga što si ubacila u njega.
Tihi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:05.