Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2008., 16:25   #121
Quote:
Sneaky kaže: Pogledaj post
hmmm nije bas potpuno istinito. vidi operater moze iz svoje baze podataka pronaci po broju mobitel s kojeg je poslana poruka. e sad ako ovaj cak i baci karticu ostaje identifikator samog mobitela - tako da bi trebao baciti mobitel. sumnjam da ce to napraviti prema tome moze ga se lako naci.
moje pitanje je bilo kako brzo ce policija reagirati?

Pa reagirat će brzo, i kad ga nađu odmah šalju kaznenu prijavu Općinskom državnom odvjetništvu.

Šta ti ne bi prijavio ako neće biti brzo ili
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 16:26   #122
Znaš li ti tko je to poslao možda?
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 17:53   #123
ja sam saznao tko je poslao. imam svoje izvore. uglavnom - prijavio sam to jucer policiji i rekao im o kome mislim da se radi. oni su rekli da ce to provjeriti i nazvati me. zanimalo me kako brzo ce reagirati jer zelim da se to sto prije rijesi.

a sto se tice IMEI broja. Imas dva broja. Broj kartice i broj mobitela. I koliko znam mobitel salje oba broja istovremeno baznoj stanici. tako se unutar same bazne stanice cuvaju podatci o modelima mobitela i prijavljenim korisnicima. a ono sto mi je inspektor rekao je da u slucajevima ovakvih ozbiljnih prijetnji traze nalog ukoliko ne mogu normalnim putem naci nekoga.
__________________
As castles went, this one looked as though it could be taken by a small squad of not very efficient soldiers. For defence, putting a blanket over your head might be marginally safer.
Sneaky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 18:21   #124
Operater ima obvezu zaštite privatnosti korisnika. Policija može putem naloga doći do tih podataka, teoretski. U praksi, kolko sam upoznat to se događa jako rijetko. Za jednu prijeteću sms poruku, dao bih se kladit da se to ne bu dogodilo. Valjda policija ima i drugih načina, ako im ti daš podatak ko bi to mogao bit mogu ić razgovarat s tom osobom.

Stvarno me zanima kak bu to ispalo, kad im dođeš tam i kažeš da si dobio jednu prijeteću poruku, pa bi ti da se to procesuira...
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 20:13   #125
Quote:
Sneaky kaže: Pogledaj post
Ovako zanima me dali se moze policiji prijaviti prijetnja smrću putem SMS-a. Imam broj i poruku sacuvanu u mobitelu pa me zanima dali policija tu sta moze. I ako da kakve su kazne za počinitelje?
a sad se postavlja pitanje zašto ti je prijetio?

jer ako te netko ozbiljno provocira 3-5 mjeseci i ti mu zaprijetiš da češ ga razbiti i još napišeš i potpišeš se imenom, on prijavi, dođe poziv jedno za 4 mjeseca od policije za obavijesni razgovor.
odeš na razgovor i kažeš šta je bilo.
nakon toga inspektor kaže da to ide državnom odvjetništvu.
ti pitaš dali bude tužbe, a inspektor kaže, ako i bude, bude odbačena!

ovo je istinit slučaj.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 21:22   #126
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
nakon toga inspektor kaže da to ide državnom odvjetništvu.
ti pitaš dali bude tužbe, a inspektor kaže, ako i bude, bude odbačena!

ovo je istinit slučaj.
Ovo nije baš istina. Prijetnje smrću se gone po službenoj dužnosti.

Ako je osoba kojoj je prijećeno prijetnju shvatila ozbiljno i to prijavila policiji.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 21:24   #127
Quote:
MAJA155 kaže: Pogledaj post
Ovo nije baš istina. Prijetnje smrću se gone po službenoj dužnosti.

Ako je osoba kojoj je prijećeno prijetnju shvatila ozbiljno i to prijavila policiji.
hahahahahahahahahaha
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 22:06   #128
Quote:
MAJA155 kaže: Pogledaj post
Ovo nije baš istina. Prijetnje smrću se gone po službenoj dužnosti.

Ako je osoba kojoj je prijećeno prijetnju shvatila ozbiljno i to prijavila policiji.
ja nisam opisao prijetnju smrću nego prijetnju!
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 09:57   #129
Quote:
MAJA155 kaže: Pogledaj post

Za to kazneno djelo se goni po službenoj dužnosti.
ne nego po prijedlogu.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 17:46   #130
Da, ti prijaviš policiji, oni proslijede ODO i ODO podnese optužni prijedlog.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 17:47   #131
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
ja nisam opisao prijetnju smrću nego prijetnju!

Ja sam govorila za ovo:
"Ubit cu te!" i "Izvadit cu ti srce i nagurat u šupak"

MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 17:56   #132
Quote:
Sneaky kaže: Pogledaj post
Hvala ti katrin.

Mislim da se:

"Ubit cu te!" i "Izvadit cu ti srce i nagurat ti ga u supak!" moze okarakterizirati kao takva poruka. Odnijet cu to sutra na policiju.
odnesi odmah danas
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 20:20   #133
Quote:
MAJA155 kaže: Pogledaj post
Da, ti prijaviš policiji, oni proslijede ODO i ODO podnese optužni prijedlog.
nije dušo baš tako

evo kako je : ti prijaviš policiji, oni pozovu inkriminiranog na obavjesni razgovor i kažu mu "čuj, onaj neki ja i bash ja te prijavio da si mu prijetio mučenjem i polaganom smrću, sakaćenjem i ubojstvom psa itd. - šta ti imaš reč na to ?" i onda te nazovu na posao i kažu "čujte , mi smo s njim razgovarali i on kaže da mu je žao, da ne zna šta mu je bilo i da se to neće ponoviti" ...ti onda nakon 30 dana odeš na ODO i pitaš jesu li zaprimili ikakvu prijavu, a ODO kaže

eto, tako je to ...
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 23:26   #134
Da, može tako biti, sve ovisi o tome na kakve ljude u policiji naletiš. Zbog toga treba prijaviti direktno ODO-u, a ne samo policiji!

Policiji je dobro prijaviti ako se osjećaš ugroženo, jer je velika vjerojatnost da će se onaj koji ti prijeti uplašiti kad skuži da si ga prijavio.

Ali sa stajališta procesuiranja kaznenog djela prijetnje, trebaš napisati kaznenu prijavu i odnijeti je ODO-u.

Moja iskustva su upravo takva: policija to aljkavo odrađuje. Tek kad ODO od njih zatraži da provedu neke radnje, onda to stvarno i naprave.
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 09:34   #135
Quote:
Sneaky kaže: Pogledaj post

a sto se tice IMEI broja. Imas dva broja. Broj kartice i broj mobitela. I koliko znam mobitel salje oba broja istovremeno baznoj stanici. tako se unutar same bazne stanice cuvaju podatci o modelima mobitela i prijavljenim korisnicima. a ono sto mi je inspektor rekao je da u slucajevima ovakvih ozbiljnih prijetnji traze nalog ukoliko ne mogu normalnim putem naci nekoga.
o tome ti i pričam IMEI je broj uređaja i bazna stanica ga vidi ali je pitanje da li ga snima (i koliko uostalom drže te podatke jer bi stvarno trebali imati velike diskove da snime sve te brojeve i drže ih )
al ako znaš (ili sumnjaš na nekoga) onda će murija vjerojatno tu osobu pozvati na razgovor i malo "stisnuti" baš takvim argumentima (imamo vaš broj,znamo da ste vi,itd.) a malo ljudi zna ovo gore
uglavnom sretno želim da riješiš svoj problem
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 22:18   #136
Prijetnja sms porukama

Je li netko od vas podignuo privatnu tužbu protiv osobe koja vam je prijetila sms porukama, da li netko ima iskustva s tim? I kakva su vam iskustva sa privatnim detektivima, koliko su pouzdani? Unaprijed zahvaljujem
TRI FRIKUŠE is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 22:36   #137
Zavisi kojeg tipa su prijetnje?

"Vidjet ćeš ti kad te ja dohvatim/sačekam......"

ili

"Ubit ću te, kupit će ti mozak po cesti..."
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 22:48   #138
Prijetnje su ozbiljnje..spominju se i djeca....
A to nikome nije ugodno...
Kakve su šanse da detektiv otkrije tko ih šalje, prije nego sve predam sudu (naime na policiji sam bila,ali znate kak to sporo ide kod nas)?
Dali netko ima iskustva sa detektivima?
Voljela bi što prije saznat tko je...
TRI FRIKUŠE is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 00:28   #139
Quote:
TRI FRIKUŠE kaže: Pogledaj post
Prijetnje su ozbiljnje..spominju se i djeca....
A to nikome nije ugodno...
Kakve su šanse da detektiv otkrije tko ih šalje, prije nego sve predam sudu (naime na policiji sam bila,ali znate kak to sporo ide kod nas)?
Dali netko ima iskustva sa detektivima?
Voljela bi što prije saznat tko je...
Odi u Državno Odvjetništvo i pokaži poruke. Oni će tada znati što trebaju činiti
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 09:16   #140
Quote:
TRI FRIKUŠE kaže: Pogledaj post
Je li netko od vas podignuo privatnu tužbu protiv osobe koja vam je prijetila sms porukama, da li netko ima iskustva s tim? I kakva su vam iskustva sa privatnim detektivima, koliko su pouzdani? Unaprijed zahvaljujem
Najprije se obratite Provideru (mobilnom davatelju usluga) i prijavite se što vam se dešava.
To ćete morati pismenim putem.
Provider će tada ustanoviti s kojeg broja dolaze prijetnje.
Ukoliko pošiljalac SMS usluga ima prepaid uslugu i nije registriran, ima tu načina.
Naime, dolazni signal ulazi u sustav mreže prema baznim stanicama, a takve stanice su gotovo u svakoj ulici u veće,m gradu ili na svakom brdu u ruralnim sredinama.
Tako će se otkriti lokacija pošiljatelja.
Sa tim podacima se onda obratite policiji.
mike06 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.