Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Stolna računala

Stolna računala Konfiguracije, ploče, procesori, ram, grafičke kartice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2018., 21:37   #1
Problem sa zvukom nakon promjene gpu-a

Pozdrav ekipa.Molio bih za pomoć oko zvuka na monitoru.Ugradio sam novu ASUS RX570 4GB grafičku karticu i nakon instalacije drivera osta bez zvuka.Grafička je spojena putem HDMI kabela na LG M2262D monitor.Kabel za zvuk je posebno spojen na matičnu ploču.U Control panelu(sound) stoji kvačica kraj "Speakers-HD audio device".Nakon deinstaliranja drivera bilo je zvuka kao i prije ugradnje nove grafe.No nakon ponovnog instaliranja drivera,opet sam ostao bez zvuka.Unaprijed hvala na pomoći.
luco1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2018., 22:14   #2
Sto ti se sve nudi u control panelu? Jesu ti speakers jedini ili ima nesto drugo ?
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2018., 22:45   #3
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Sto ti se sve nudi u control panelu? Jesu ti speakers jedini ili ima nesto drugo ?
Ima par "HDMI audio device",ali svi su disable i stoji x kraj njih.
luco1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2018., 12:12   #4
vidi u biosu jel ti zvuk podešen na hdmi ili na zvučnu na matičnoj
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2018., 15:14   #5
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
vidi u biosu jel ti zvuk podešen na hdmi ili na zvučnu na matičnoj
Podešen je na zvučnu.Treba dodati da u control panelu,kada pustim nekakvu glazbu,pokazuje da ima zvuka(ona ljestvica za volumen se penje),ali i dalje se ništa ne čuje.
luco1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2018., 19:04   #6
pa jel ti baca zvuk na hdmi?

probaj enable zvuk na hdmi u control panelu....

mene je jednom isto tak zezalo pa sam prebacio zvuk u biosu ma hdmi restartao i onda opet prebacio zvuk na zvučnu od matične i stvar proradila....a nema nikakve logike....nešto se zablesiralo između drivera ,možda i dx-a i hardware..
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2018., 09:17   #7
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
pa jel ti baca zvuk na hdmi?

probaj enable zvuk na hdmi u control panelu....

mene je jednom isto tak zezalo pa sam prebacio zvuk u biosu ma hdmi restartao i onda opet prebacio zvuk na zvučnu od matične i stvar proradila....a nema nikakve logike....nešto se zablesiralo između drivera ,možda i dx-a i hardware..
Probao i ovo,nema zvuka ni preko HDMI-a.
luco1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2018., 10:50   #8
Izostavio si najbitniju informaciju... Koji windowsi su gore, s kojim updateom..
Zadnji win10 omogućava slanje zvuka na zasebni izlaz po aplikaciji..
Baci par screenshotova..

U načelu, hdmi je namijenjen i slanju zvuka na device tako da ti zasebni kabel ne treba ako se zvuk reproducira na isti uređaj gdje je i slika.
3.5mm audio input na monitoru najčešće je namijenjen za vga/dvi video ulaz.

Pripazi da ti je na monitoru pod zvuk odabran "TV zvučnik" pod audio izlaz. Također na monitoru bi trebao imati nešto tipa: Settings -> ulaz... popis ulaza (označiš svoj hdmi) i dolje imaš "oznaka unosa" gdje za navedeni hdmi označiš da je tip unosa PC. Monitor je tada svjestan da mu je u ulaz spojen pc i nešto drugačije radi.
frxgf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2018., 11:15   #9
Quote:
frxgf kaže: Pogledaj post
Izostavio si najbitniju informaciju... Koji windowsi su gore, s kojim updateom..
Zadnji win10 omogućava slanje zvuka na zasebni izlaz po aplikaciji..
Baci par screenshotova..

U načelu, hdmi je namijenjen i slanju zvuka na device tako da ti zasebni kabel ne treba ako se zvuk reproducira na isti uređaj gdje je i slika.
3.5mm audio input na monitoru najčešće je namijenjen za vga/dvi video ulaz.

Pripazi da ti je na monitoru pod zvuk odabran "TV zvučnik" pod audio izlaz. Također na monitoru bi trebao imati nešto tipa: Settings -> ulaz... popis ulaza (označiš svoj hdmi) i dolje imaš "oznaka unosa" gdje za navedeni hdmi označiš da je tip unosa PC. Monitor je tada svjestan da mu je u ulaz spojen pc i nešto drugačije radi.

Uh da isprike.Radi se o Win7 SP1.TV zvučnik je namješten na "uključeno",digitalni audio izlaz je PCM.HDMI je namješten na PC.I dalje ništa od zvuka.Probat cu ponovno,po 50-ti put, instalirat drivere možda je problem u HDMI audio driverima.
luco1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2018., 11:29   #10
Ovako nekako bi moralo izgledati to kod tebe... Osim što je umjesto Intel display audio navedeno nešto tipa ATI High definition audio te drugačiji model monitora.


Najlakši test svega je desni klik na monitor i test. Tad mora zazvoniti... Što se tiče AMD gpu drivera tu ti ne mogu pomoći. Usporedbe radi, nvidia samo ispisuje audio capable uređaje i sve ostalo predaje windowsima na upravljanje (win10).
frxgf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2018., 16:26   #11
Quote:
frxgf kaže: Pogledaj post
Ovako nekako bi moralo izgledati to kod tebe... Osim što je umjesto Intel display audio navedeno nešto tipa ATI High definition audio te drugačiji model monitora.


Najlakši test svega je desni klik na monitor i test. Tad mora zazvoniti... Što se tiče AMD gpu drivera tu ti ne mogu pomoći. Usporedbe radi, nvidia samo ispisuje audio capable uređaje i sve ostalo predaje windowsima na upravljanje (win10).
Uspio sam rjesit problem .U BIOS-u sam Disable-o "Driver Signature Enforcement" i proradio je zvuk preko HDMI-a.Ekipa hvala na pomoći,sretni blagdani.
luco1999 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.