Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2015., 02:19   #41
Da li mi mozemo ne uci u Schengen?? Jel to naša obveza koju smo potpisali prije ulaska ??
I prije tekuće imigrantsko izbjegličke krize sam smatrao da je bolje zadržati kontrolu granice, jer mislim da vise toga štetnoga moze doci iz EU k nama nego u suprotnom smijeru.

Gužve na granici su mozda 8-10 subota u godini, ako i toliko, nista sto se ne moze izdržati.
gigi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 12:07   #42
Quote:
gigi_ kaže: Pogledaj post
Da li mi mozemo ne uci u Schengen?? Jel to naša obveza koju smo potpisali prije ulaska ??
I prije tekuće imigrantsko izbjegličke krize sam smatrao da je bolje zadržati kontrolu granice, jer mislim da vise toga štetnoga moze doci iz EU k nama nego u suprotnom smijeru.

Gužve na granici su mozda 8-10 subota u godini, ako i toliko, nista sto se ne moze izdržati.
Bože, čemu!? Pa nemamo mi problem sa strane zemalja koje već jesu u šengenu, već istočnih granica. A te granice ostaju. Tako da šengen što prije

I za jednog Istrijana mi je čudno kako ne želiš lijepo moći bez zaustavljanja do Trsta ili u Sloveniju. Ne razumijem....
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 13:40   #43
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Bože, čemu!? Pa nemamo mi problem sa strane zemalja koje već jesu u šengenu, već istočnih granica. A te granice ostaju. Tako da šengen što prije

I za jednog Istrijana mi je čudno kako ne želiš lijepo moći bez zaustavljanja do Trsta ili u Sloveniju. Ne razumijem....
Meni osobno je jako drago sto RH nema vise nikakve sanse da ce uci u Schengen (desavanje oko granice sa Slovenijom je to stavila na led).

A zasto sam protiv? Pa putujem izmedju RH i BiH i nije mi uopce interes cekati na granici niti jedne minute dulje zbog EU - znaci iz cisto prakticnih razloga. Hvala Sloveniji sto nas je spasila od birokracije EU !
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 14:05   #44
Quote:
kuroishijin kaže: Pogledaj post
Meni osobno je jako drago sto RH nema vise nikakve sanse da ce uci u Schengen (desavanje oko granice sa Slovenijom je to stavila na led).

A zasto sam protiv? Pa putujem izmedju RH i BiH i nije mi uopce interes cekati na granici niti jedne minute dulje zbog EU - znaci iz cisto prakticnih razloga. Hvala Sloveniji sto nas je spasila od birokracije EU !
I ovako se na Gradiški čeka predugo, a da ne kažem kako im još ne radi onaj sistem posebnih traka za državljane EU. I kako je sramota da nakon 20 godina nisu bili u stanju izgraditi novi moderan most i lijepu široku granicu. Možda bi ih baš Šengen natjerao na poboljšanja?
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 14:28   #45
Quote:
kuroishijin kaže: Pogledaj post
Meni osobno je jako drago sto RH nema vise nikakve sanse da ce uci u Schengen (desavanje oko granice sa Slovenijom je to stavila na led).

A zasto sam protiv? Pa putujem izmedju RH i BiH i nije mi uopce interes cekati na granici niti jedne minute dulje zbog EU - znaci iz cisto prakticnih razloga. Hvala Sloveniji sto nas je spasila od birokracije EU !
Hrvatska već primjenjuje sva schengenska pravila i ušla-ne ušla u Schengen, čekat će se isto na vanjskim granicama.

Najbolje da Hrvatska čeka 20 godina BiH u EU kako dijasporaši iz Minkena ne bi morali čekati predugo da odu u rodni zavičaj.

Da ne govorimo kako se mora stajati na dvije granice.
trivial is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 14:55   #46
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Hrvatska već primjenjuje sva schengenska pravila i ušla-ne ušla u Schengen, čekat će se isto na vanjskim granicama.
...
Kako je bilo u onom filmu kada su htjeli dovesti bika iz BiH na koridu bez papira pa ga pustili da sam predje preko granicne livade e takva je i granica u stvarnosti, Schengen sigurnost na nivou
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 02:21   #47
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Bože, čemu!? Pa nemamo mi problem sa strane zemalja koje već jesu u šengenu, već istočnih granica. A te granice ostaju. Tako da šengen što prije

I za jednog Istrijana mi je čudno kako ne želiš lijepo moći bez zaustavljanja do Trsta ili u Sloveniju. Ne razumijem....
pročitaš li ti ponekad kakve novine, pogledaš li dnevnik?


Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
I ovako se na Gradiški čeka predugo, a da ne kažem kako im još ne radi onaj sistem posebnih traka za državljane EU. I kako je sramota da nakon 20 godina nisu bili u stanju izgraditi novi moderan most i lijepu široku granicu. Možda bi ih baš Šengen natjerao na poboljšanja?
možda bi ti šengen napunio muzil
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 11:00   #48
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post


možda bi ti šengen napunio muzil
Sad će ga napunit.Poslije uz malo sreće kroz šumu iz BiH pa dalje za staru eu jer će unutarnje granice (prema slo i mađarskoj) bit slabije pokrivene.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 13:43   #49
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
pročitaš li ti ponekad kakve novine, pogledaš li dnevnik?


možda bi ti šengen napunio muzil
Ne vidim razloga da bi Šengen napunio muzil. Mi smo ionako tranzitna ruta na putu prema Njemačkoj i drugim zapadnim zemljama. Skoro nikome nismo interesantni. Naše su granice dobrim dijelom prirodne granice na rijekama, prema Mađarskoj, prema BIH naročito pa uz dobru kontrolu neka ilegalci plivaju preko u Hrvatsku ako im se baš da na putu za Njemačku. Granica prema Sloveniji treba biti otvorena, to je moj stav.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 21:30   #50
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Ne vidim razloga da bi Šengen napunio muzil. Mi smo ionako tranzitna ruta na putu prema Njemačkoj i drugim zapadnim zemljama. Skoro nikome nismo interesantni. Naše su granice dobrim dijelom prirodne granice na rijekama, prema Mađarskoj, prema BIH naročito pa uz dobru kontrolu neka ilegalci plivaju preko u Hrvatsku ako im se baš da na putu za Njemačku. Granica prema Sloveniji treba biti otvorena, to je moj stav.
Netko je ovo već spomenuo na temi o razgraničenju imeđu Slovenije i Hrvatske, ali me baš zanima kako će se čuvati granica s BiH na području Imotskog. Granica je sve, samo ne prirodna, a o terenu da i ne govorim. Sami krš i drača
posleratni drug is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 21:36   #51
...i poskoci
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 17:06   #52
Više se ništa ne priča o ovoj temi, iako bi baš sada trebala biti više nego aktualna! Trenutno jest doista bolje da još nismo u Schengenu, nego da jesmo. Ali, neće valjda vječno trajati ovo s tim izbjeglicama, pa me zanima - što će na kraju uopće biti s pristupom Hrvatske u Schengen, da li ćemo ikada (i kada) ući?! I drugo, koja je uopće budućnost Schengena?! Ako on i dalje ostane na snazi za one zemlje koje su već u njemu, a zatvori se za pristup Hrvatske, ali i Bugarske, te Rumunjske - to bi po meni bila najveća glupost i nepravda! Pa, eto najbolji primjer je Mađarska - odavno je u Schengenu, a stotine tisuća izbjeglica su kroz nju prošli prema zapadu, dakle nikako ne brani vanjske granice! A istovremeno kroz Hrvatsku gotovo nitko od izbjeglica ne prolazi, a također ni kroz Bugarsku, ni Rumunjsku! I gdje je tu onda poštenje i pravda - zemlje koje ne doprinose tokovima izbjeglica su kaženjene i dalje su na čekanju, a istovremeno država koja je najpropusnija za izbjeglice (Mađarska) nije kažnjena izbacivanjem i dalje je u tome!
Eto, jako bi me zanimala vaša mišljenja i još malo diskusije na ovu temu!
Forumas-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 17:33   #53
Quote:
posleratni drug kaže: Pogledaj post
Netko je ovo već spomenuo na temi o razgraničenju imeđu Slovenije i Hrvatske, ali me baš zanima kako će se čuvati granica s BiH na području Imotskog. Granica je sve, samo ne prirodna, a o terenu da i ne govorim. Sami krš i drača
Cuva se vec naveliko, snimaju nocu infracrvenim kamerama, imaju i stupove visoke s kamerama. I granica dobrim dijelom ide i preko imotskog polja i nije bas sam krč i drača. U Vinjanima (Donjim, prvo selo u Hr kad ides iz Hercegovine, pred Imotskim, na cesti prema Studencima itd. su ceste policijske patrole i pregledavaju aute svercas li sto.
Vrlo je lako cuvati tu granicu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 18:04   #54
Quote:
gigi_ kaže: Pogledaj post
Da li mi mozemo ne uci u Schengen?? Jel to naša obveza koju smo potpisali prije ulaska ??
I prije tekuće imigrantsko izbjegličke krize sam smatrao da je bolje zadržati kontrolu granice, jer mislim da vise toga štetnoga moze doci iz EU k nama nego u suprotnom smijeru.

Gužve na granici su mozda 8-10 subota u godini, ako i toliko, nista sto se ne moze izdržati.
Jasno da bi bilo bolje izbjeći ulazak u Schengen ako ikako možemo.

Čemu ispuštati mogućnost kontrole granica?

Samo zato da nas ne bi kontrolirali pri prelasku granice?
Rip Hymen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 17:14   #55
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Cuva se vec naveliko, snimaju nocu infracrvenim kamerama, imaju i stupove visoke s kamerama. I granica dobrim dijelom ide i preko imotskog polja i nije bas sam krč i drača. U Vinjanima (Donjim, prvo selo u Hr kad ides iz Hercegovine, pred Imotskim, na cesti prema Studencima itd. su ceste policijske patrole i pregledavaju aute svercas li sto.
Vrlo je lako cuvati tu granicu.
Čini mi se da si iz mog kraja, čim ovako dobro poznaješ teren
GP Vinjani Donji prelazi preko Imotskog polja, a jesi li išla ikada na GP Vinjani Gornji?
Previše šume, previše drače. Granica se može bez problema pješice prijeći preko zaseoka Kutleše. Doduše, postavljeni su betonske prepreke da ne može auto proći, ali se pješke prijeđe bez problema. Lakše danju, nego noću.
Na takvom terenu im ne vrijede infracrvene kamere, jedino da posijeku svu onu šumu
posleratni drug is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 17:54   #56
Schengen će se ukinuti samo je pitanje vremena.
__________________
Tko pjeva zlo ne misli ,a što je s onima koji pjevaju falš.
konspiracija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 23:59   #57
Za nas je trenutno bolje da nismo u Shengenu. Trenutna situacija u Europi je jako nestabilna, mi smo za sada u dobroj poziciji, nismo na ruti izbjeglica, a kao građani EU nemamo problema putovati. S obzirom da smo pojačali kontrolu granice, uveli novu modernu opremu i sl. nemamo problema ni s tim. Trenutno naš najveći problem je što nemamo političku snagu, pametne i sposobne političare koji znaju što rade, umjesto ovih stvorova koji se hvale svojim neznanjem. Mi kao društvo imamo ogroman problem s tim i to pod hitno moramo riješiti, tu najviše bi trebali intelektualci djelovati, koji su na žalost također sramotno zakazali u posljednjih 15 godine, da nam je sada jedan Gotovac na ćelu Matice Hrvatske mislim da bi i društvena kima bila drugačija.

A u Shengen što kasnije to bolje, ako uopće i trebamo ulaziti.
Hakal10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 08:47   #58
Hrvatska je potpisivanjem pristupnog ugovora potpisala i obavezu ulaska u Schengenski prostor.
Herr Lick is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 11:27   #59
Quote:
Herr Lick kaže: Pogledaj post
Hrvatska je potpisivanjem pristupnog ugovora potpisala i obavezu ulaska u Schengenski prostor.
da, ali ne i kada
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 11:39   #60
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
da, ali ne i kada
Naravno da nije određen datum ulaska, ali za očekivati je da Hrvatska kad-tad u Schengen uđe, pod uvjetom da isti opstane. Za razliku od Ujedinjenog Kraljevstva ili Irske koji su na vlastiti zahtjev isključeni iz tog projekta
Herr Lick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.