Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2015., 15:55   #41
Mene je jednom pobrisala ženska iz srednje. Naime, ja sam lajkala klasične stvari koje lajka osoba s pederoliberalnog ffzga, i žena me obrisala aman možda par dana prije nego sam ja krenula obrisati nju zbog lajkanja isusa, bogovih kvotova, pomozi klikovima i bivanja u mladeži hdssba.

Zapravo, s najboljom prijateljicom iz osnovne škole s kojom sam praktički odrasla više nemam kontakata zbog njenih fundamentalističkih stavova po pitanju politike i religije.


Kisačo, jel ti shvaćaš da je Eugen gej? Bogami, ja ne bih imala na listi likove koji lajkaju ubij pedera, pička im materina poremećena i slično.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 15:56   #42
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Isuse, prestanite to pitati, 7 puta je već to objasnila
To nisu bila pitanja, nego retorička pitanja. Objašnjenje kako je doznala da je blokirana uopće nije bitno.

Pitanje je, tj, nije , nedoumica je zašto ju to uopće muč... ne, rekla je da ju ne muči, zašto ju to kopka i što želi od ove teme.

Doznati naše ponašanje na fejsu? Možda sam ja spora i uvodna je priča zapravo samo ilustracija koja je trebala potaknuti razgovor o našim običajima na fejsu.

Al priča je toliko bizarna da izaziva češkanje iza uha. Onako, primjetiš da nečije ime, tebi nepoznato i nebitno, više nije plavo? Ne može mi se dogoditi da za nebitno ime to uopće skužim.

Al čitajući ovu temu shvatila sam koliko sam mudra bila kad sam, prihvativši ponešto rodbine, susjeda, kolega i nebitnih ljudi (jer mi je to bilo lakše nego se nositi s njihovom vrlo izglednom uvrijeđenošću) postavke podesila tako da me ne vide, a ni ja njih. Odfrendala nisam nikog, blokirala nisam nikog.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 16:13   #43
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post

Da prostiš, sada sereš. I to gadno.
Ne, ne serem sada. Ima tomu vec neka dva sata.

Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ne kažem da nema idiota koji će i tako nešto reći, ali ni u jednom članku ni na jednom portalu sigurno ne piše da ikoga treba ni prebiti, ni ubiti, bez obzira koliko taj portal zadrt bio.
Koliki god kreteni bili urednici tih portala nijedan nije toliko glup da javno poziva na ubijanje, mucenje i prebijanje homoseksulaca. Ali se moze poslati subliminalna poruka da je ubijanje, mucenje i prebijanje homoseksualaca moralno opravdano.

Za primjer, ima tomu vec neko vrijeme, izasao je meni jedan od najomiljenijih clanaka pod nazivom: Homoseksualnost se gadi cak i demonima! I sad ja tebe pitam, prije nego opet odem srat (i to gadno), sta mislis kakvi su komentari bili na fesju ispod ovog clanka?
I sta bih ja trebao uciniti kada vidim da mi neki poznanik komentira i lajka takvo sto - biti ukljuciv? Daj, molim te.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 16:36   #44
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Kisačo, jel ti shvaćaš da je Eugen gej? Bogami, ja ne bih imala na listi likove koji lajkaju ubij pedera, pička im materina poremećena i slično.
Naravno da da, ali kao što i sam kaže, nitko od urednika, za početak, nema muda tako nešto staviti, da to ne znam kako misli.
I nisam mislila na neke munjene idiote, nego ljude koji drugačije misle.
Prvenstveno sam mislila da člnake koji se pojave, a odnose se na to da li gay parovima treba dat posvajat djecu i slični članci, kakve znam vidjeti. Ako nekoga zbog toga blokaš, onda si fakat ograničen i bolje da se makneš od svih

Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Za primjer, ima tomu vec neko vrijeme, izasao je meni jedan od najomiljenijih clanaka pod nazivom: Homoseksualnost se gadi cak i demonima! I sad ja tebe pitam, prije nego opet odem srat (i to gadno), sta mislis kakvi su komentari bili na fesju ispod ovog clanka?
I sta bih ja trebao uciniti kada vidim da mi neki poznanik komentira i lajka takvo sto - biti ukljuciv? Daj, molim te.
AL ovom se fakat možeš samo smijati. Eventualno ti nekog, kome je to vjerodostojan članak, možee biti žao
Ja bi majmune koji to lajkaju fino strolala
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 16:59   #45
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
T

Al priča je toliko bizarna da izaziva češkanje iza uha. Onako, primjetiš da nečije ime, tebi nepoznato i nebitno, više nije plavo? Ne može mi se dogoditi da za nebitno ime to uopće skužim.
Kako ne?
Vrlo aktivna osoba, svaki dan X njenih postova, skoro pa iskace iz pastete i posao joj velikim dijelom vezan uz FB. Odjednom, nema je. Mozda je to moja bivsa novinarska znatizelja, al jebes me, isla sam vidjeti kaj se desilo Ovo kaj sam skuzila na kraju nije mi bilo ni u peti tog prvog trena kad sam krenula gledati u cemu je stvar.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 17:10   #46
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
T

Pitanje je, tj, nije , nedoumica je zašto ju to uopće muč... ne, rekla je da ju ne muči, zašto ju to kopka i što želi od ove teme.

Doznati naše ponašanje na fejsu? Možda sam ja spora i uvodna je priča zapravo samo ilustracija koja je trebala potaknuti razgovor o našim običajima na fejsu.
Je, tako je, prica je samo povod i uvod u potencijalno zanimljivu temu.

I moja potreba da se malo, mrvicu, ismijavam s po meni pomalo cudnom osobom o kojoj je rijec

Ali tema je interesantna, interesantno je kako ljudi drugacije dozivljavaju taj fejsbuk. Pa tako na listi imam curu koja prihvaca sve zive za frendove (i poznate i nepoznate) i jos svakodnevno dijeli privatne impresije i detalje. Ima dara za pisanje i vrlo ti malo treba da se pocnes osjecati kao da joj sjedis u dnevnom boravku. Potom neki dan objavi sokirani post kako joj je nepoznat lik prisao u ducanu i obratio joj se kao da su prijatelji sto godina jer ju 'zna prek fejsa'. Ok je da ima potrebu dijeliti sebe sa svijetom, ali onda se ne treba cuditi sto se ljudi osjecaju kao da su joj clanovi obitelji.

Drugi slucaj, friend requestovi i poruke nepoznatih s kojima nemam nikog i nista zajednickog. Nema te sile da ih ja recimo prihvatim. No onda cujem od najboljeg frenda da on ima i nepoznate ljude gore jer mu FB sluzi kao kanal povezivanja i da mu je to sasvim ok. Na moje pitanje nije li mu bed izlagati svoje privatne informacije, slegnuo je ramenima.

Onda, ekipa koja bloka nadugo i nasiroko, ekipa koja skriva svoj identitet ko zmija noge, a uredno stalka druge otvorene, ne znam, FB je jedna posebna psihopatologija ako mene pitate A mozda sam samo ja cudna.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 17:44   #47
I meni su čudni ti koji blokiraju bez ikakvog razloga, ja nikad nisam blokirala nikoga, iako sam razmišljala da blokiram spodobe iz osnovne koji su me maltretirali kad su mi slali zahtjeve, ali to je posve drugačija situacija od ovih navedenih.Možda se osjećaju moćno dok stišću blok
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 18:26   #48
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Haha sumnjam, ako se dobro sjecam - nije tako lako stisnuti block na FB (osim ako nisu nekaj mijenjali )

Ali let's get serious - ne dogadjaju se takve stvari slucajno
Quote:
Ono sto me zanima je patologija blocka.
Uopce me ne bi ni dotaklo da sam npr. odfrendana, ne bi mi ni okrznulo tastinu , no ne razumijem block, evo, fakat ne kuzim.
slučajno ili ne (vidjeli smo da može biti i slučajno ) - ova tema me potakla da se pitam - koja je zapravo razlika kad te netko odfrenda, u odnosu na block? :ignorant:

da nekog više ne želim na listi, odfrendala bih ga; međutim, ovo je i za mene novo (nisam dosad ni previše proučavala) - nađoh jedno od objašnjenja, random choice:

http://pluperfecter.blogspot.com/201...-users-on.html

Quote:
When you UNFRIEND someone on Facebook this is what happens:

1. That person does not appear on your Facebook friends list.
2. You can still find each other on Facebook search.
3. You can still message each other.
4. You can read the other person's wall.
5. You can still re-add each other as friends.
Quote:
When you BLOCK someone on Facebook this is what happens:

1. They cannot find you at all on Facebook.
2. Both of you do not appear in each other's search results.
3. It is like you do not exist on Facebook at all.
4. They cannot contact you anymore as there is no way to find you.
5. NOTE: You might still appear on third-party apps like Facebook games. If both of you are playing the same games.
meni se ipak čini da je taj poznanik od poznanikovog poznanika ipak nešto krivo stisnuo naime, zašto bi mu bilo bitno da ga ne možeš naći na fb?
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 18:31   #49
Meni je samo čudno što si ga i dalje vidjela. Inače je block djelotvorniji, osobu koja te blockala uopće ne vidiš. Jedina iznimka koju sam primijetila je kad te netko blocka, a završi u grupi koju si otvorio, onda ti njega vidiš, a on tebe ne.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 18:51   #50
S jednom osobom sam bila posebno dobra na fb,, i prijateljstvo se raspalo posvadjali se zestoko , on je predlagao da ga mogu blokirati na sta sam ja rekla blokiraj ti mene ako zelis i nije me blokirao i jos uvijek mi je u prijateljima .

Ne pricamo vise, ali iz inata ga necu da blokiram .
Jer on moze da mislim da sam toliko pukla pa iz ljutnje to da uradim ili sto ga vise nemogu da gledam .A on se pravi fin .

Od tad sam pocela da lajkam svakakve gluposti , samo da on vidi hahaha

Dvije osobe sam blokirala , jedna je moja susjeda i frendica iz djetinjstva a druga osoba frend iz mladih dana .To je bilo vise od dvije godine .
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 18:58   #51
Kako si uopce primjetila da te blocko ako kazes da ti nije bitan lik?
Meni si veci ti psiho tu sto si otvorila ovu temu i razmisljas o tome.

Postavljas li cesto slike na fb? Mozda si mu samo ruzna i nece da te gleda, a nema nista licno protiv tebe.
Lomlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 18:59   #52
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post





meni se ipak čini da je taj poznanik od poznanikovog poznanika ipak nešto krivo stisnuo naime, zašto bi mu bilo bitno da ga ne možeš naći na fb?

A mozda je covjek samo deaktivirao svoj profil , onda ga isto ne mozes vidjet niti naci na fb...
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 19:02   #53
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Meni je samo čudno što si ga i dalje vidjela. Inače je block djelotvorniji, osobu koja te blockala uopće ne vidiš. Jedina iznimka koju sam primijetila je kad te netko blocka, a završi u grupi koju si otvorio, onda ti njega vidiš, a on tebe ne.
Vidi se kad ga odlogiran potrazis u google trazilici. Probajte s onima koji su vas blokali pa cete vidjeti

Quote:
Lomlja kaže: Pogledaj post
Kako si uopce primjetila da te blocko ako kazes da ti nije bitan lik?
Meni si veci ti psiho tu sto si otvorila ovu temu i razmisljas o tome.

Postavljas li cesto slike na fb? Mozda si mu samo ruzna i nece da te gleda, a nema nista licno protiv tebe.
Here we go again
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 19:23   #54
Možda mu se sviđaš, ali si mu iz nekog razloga nedostižna/zabranjena.
To ti je, 100%
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 20:12   #55
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Možda mu se sviđaš, ali si mu iz nekog razloga nedostižna/zabranjena.
To ti je, 100%
E u to fakat sumnjam, jer inace jako dobro osjetim te stvari, ovdje to nije slucaj.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 20:37   #56
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post

Prvenstveno sam mislila da člnake koji se pojave, a odnose se na to da li gay parovima treba dat posvajat djecu i slični članci, kakve znam vidjeti. Ako nekoga zbog toga blokaš, onda si fakat ograničen i bolje da se makneš od svih
Ako mislis da takvi clanci takodjer ne privlace homofobnu ekipu, grdno se varas. Zapravo, vrlo rijetko nailazim na pozitivan stav kod konzervativne ekipe. Pritom ne mislim da budu za gay brakove i posvajanje nego da imaju nekakav imalo pozitivan stav tipa iako nisu za to da homoseksualci dobiju pravo sklapanja braka i posvajanja ali su protiv bilo kakve netolerancije prema istima.

Obicno to bude zapakirano u recenicne kreacije tipa: Nemam ja nista protiv njih ali neka to rade unutar svoja cetiri zida - pritom, naravno (namjerno ili ne) zadrzavaju isti stav kao i oni sto se javno deklariraju kao homofobi.

Ali enivej, autorica teme nije imala namjeru da se o ovome raspravlja pa cu prestati offtopicariti.

Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
AL ovom se fakat možeš samo smijati. Eventualno ti nekog, kome je to vjerodostojan članak, možee biti žao
Ja bi majmune koji to lajkaju fino strolala
Ovi clanci nisu smijesni, nego jadni. Ovakvi clanci ne trebaju izazvati smijeh nego podsmijeh.
Bilo bi smijesno da se ovo ne odrazava na moj zivot. Ovaj clanak je jedan u moru homofobnih clanaka kojemu je svrha samo da potpiruje mrznju sto vise.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 20:47   #57
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Ako mislis da takvi clanci takodjer ne privlace homofobnu ekipu, grdno se varas. Zapravo, vrlo rijetko nailazim na pozitivan stav kod konzervativne ekipe. Pritom ne mislim da budu za gay brakove i posvajanje nego da imaju nekakav imalo pozitivan stav tipa iako nisu za to da homoseksualci dobiju pravo sklapanja braka i posvajanja ali su protiv bilo kakve netolerancije prema istima.

Obicno to bude zapakirano u recenicne kreacije tipa: Nemam ja nista protiv njih ali neka to rade unutar svoja cetiri zida - pritom, naravno (namjerno ili ne) zadrzavaju isti stav kao i oni sto se javno deklariraju kao homofobi.

Ali enivej, autorica teme nije imala namjeru da se o ovome raspravlja pa cu prestati offtopicariti.



Ovi clanci nisu smijesni, nego jadni. Ovakvi clanci ne trebaju izazvati smijeh nego podsmijeh.
Bilo bi smijesno da se ovo ne odrazava na moj zivot. Ovaj clanak je jedan u moru homofobnih clanaka kojemu je svrha samo da potpiruje mrznju sto vise.
Meni off ne smeta, a 'slaba' sam na gej populaciju, tako da slobodno raspali.
Sad, sta ce modovi reci, ne znam
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 22:32   #58
Jel postoji opcija da se blokira sve one koji ti nisi frendovi?
Ako da, prvo te odfrendao, kao i hrpu tebi sličnih, ostavio par ljudi i blokao sve nefrendove.

Rovarim po tom fejsu, ali sam ipak zapanjena koja sva značenja ima za neke fejs.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 22:58   #59
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Obicno to bude zapakirano u recenicne kreacije tipa: Nemam ja nista protiv njih ali neka to rade unutar svoja cetiri zida - pritom, naravno (namjerno ili ne) zadrzavaju isti stav kao i oni sto se javno deklariraju kao homofobi.
Ali ja sam sigurna da ti sve ono intimno i odrađuješ u svoja četri zida, tak da ne vidim di je problem
A ako se tu referiraš na nekakvo uguravanje jezika i to žešće, na javnom mjestu, to mi je degutantno i nema veze s tim kojeg su spola činitelji radnje.

Quote:
Ovi clanci nisu smijesni, nego jadni. Ovakvi clanci ne trebaju izazvati smijeh nego podsmijeh.
Bilo bi smijesno da se ovo ne odrazava na moj zivot. Ovaj clanak je jedan u moru homofobnih clanaka kojemu je svrha samo da potpiruje mrznju sto vise.
Pa i mislila sam na podsmjeh. Ali ok, ne znam kako je u tvojoj koži, što si prošao i sve ostalo, ali poanta onog što sam ja rekla je bila da jednako zadrtih ima na svim stranama. Eto, toliko
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 23:04   #60
Mene je jedna ženska koja mi se sviđala izbrisala sa fejsa. Umro razgovor na dva mjeseca i bem.
Naravno da mi je to bio krah svijeta neko vrijeme, no kad sam to podijelio s okolinom oni su to shvatili dosta ozbiljnije
"bezobraznica, straaašno", ovo ono. Očito je to neki važni strateško-uvredljivi socijalni potez pa mi je to bilo čudno, no okej.
Kad sam joj poslao poruku u stilu jel me baš morala maknut, dobio sam samo Seen tjedan dana nakon. I eto

Šašave su te psihološke igre preko Fejsa, no opet to je samo evolucija međuljudskih odnosa
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:10.