Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2015., 00:48   #1
Dijeta

Lijep pozdrav,
Imam 22 godine i studentica sam. Imam problem s kilogramima, iako nije veliki stvara mi strasne komplekse. Visoka sam 165cm a ima 75 kg. Najveći problem mi je struk. Ne nosim usko već godinama i svjesna sam problema ali nikako da ga pokušam riješiti. Nikako da krenem jednostavno se bojim da neće ici.
Ako iko od vas ima neki savjet kako najlakše da dobijem volj i snagu da izgubim kg kako da se natjeram i riješim problem kojeg sam svjesna ali nista ne poduzimam jer jednostavno ne znam ni kako ni sta da radim. 😢
ineedhalp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 08:25   #2
Quote:
ineedhalp kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav,
Imam 22 godine i studentica sam. Imam problem s kilogramima, iako nije veliki stvara mi strasne komplekse. Visoka sam 165cm a ima 75 kg. Najveći problem mi je struk. Ne nosim usko već godinama i svjesna sam problema ali nikako da ga pokušam riješiti. Nikako da krenem jednostavno se bojim da neće ici.
Ako iko od vas ima neki savjet kako najlakše da dobijem volj i snagu da izgubim kg kako da se natjeram i riješim problem kojeg sam svjesna ali nista ne poduzimam jer jednostavno ne znam ni kako ni sta da radim. ��
Kilogrami idu dole kombinacijom pravilne prehrane i tjelesnom aktivnoscu. Dakle samo gladovanje ce mozda i dovesti do gubitka kila, ali ne i dobrih i dugorocnih rezultata. S druge starne, ako nakon vjezbanja smazes pizzu to ti je kao da nisi ni vjezbala.

Ako si kao studentica mozes priustiti clanarinu u nekom kvalitetnom Fitness studiu s dobrim trenerima, to ti je dobar pocetak. Fitness studio je dobar pocetak ako nista jer kad izdvajas mjesecno novce za clananrinu tjera te griznja savjesti na redovito vjezbanje.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.

Zadnje uređivanje Velvet Black : 02.08.2015. at 08:52.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 09:34   #3
Imaš temu "društvo za mršavljenje" s gomilu dobrih savjeta.
Keep-Calm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 12:07   #4
Evo ti par, vjerojatno nepopularnih savjeta, jer nitko s njima vj. nije izgubio 10 kila u mjesec dana


Hrana:

- jedi sporije, duze zvaci hranu (ovi s foruma koji se zale da se ne mogu udebljati kazu da tako jedu)

- daj prednost povrcu, tipa neka ti je barem pola tanjura povrce (ne racunajuci krumpir)

- krumpira, tjestenine, kruha, rize minimalno

- slatke i slane grickalice ili izbaciti skroz ili ih smanji na male kolicine kad bas uhvati kriza, isto vrijedi i za sokove, cole, zasladene cajeve, (pre)slatki nesscaffe i sl.

- Izbjegavaj muslije i sve one "zdrave" pakirane dorucke, "stiropole - rize", zero Cole, light proizvode, i sve u principu sto se reklamira za mrsavljenje, a da to ne mozes ubrati u prirodi.

- Izbaci u potpunosti biljna ulja tipa suncokretovo i taj rang zutih rafiniranih ulja te hranu koja se priprema na njima, tipa pomfri i sl.

Aktivnost:

- hodanje - dobro staro hodanje je meni bilo po svemu sudeci najbolji regulator tezine. Ako si trenutno neaktivna mislim da je ovo i najlaksi nacin za pokrenuti se, jer je namanje nekog otpora, beda, neugode koju moras prelomit...to je i tako nesto sto inace radis, samo malo povecas mjeru, stavis si nesto za slusat i milina

- hobi koji te drzi aktivnom dok ga radis, npr. ples, bicikl, role, planinarenje ili neki lagani hiking po Sljemenu (ili obliznjem brdascu) ili neka vec kul aktivnost koja je sad u trendu :ispala_iz_trendova:

- teretana i vjezbe snage - trenutno cini mi se veliki hit u zenskom fitnessu, jer vjezbama snage kojih se zene inace boje dobijes nesto misica koji su veci potrosaci energije, te i u stanju mirovanja s vise misica trosis vise kalorija. Tu se, ako si meni slicna, malo teze pokrenuti, ali ako imas drustvo za teretanu, vjerojatno nabolja opcija.

Ostalo:

- spavanje - nemoj bit kampanjac (ko sto sam ja bila ) nego uci po danu, a po noci spavaj (bar preko tjedna ). Tijelo kad je sleep deprived izlucuje neki cudni miks hormona koji pogoduje zadrzavanju masnoca, pogotovo onih oko struka.

- uzitak u zivotu - nadi si neki uzitak koji ne mozes pojesti

- ulickaj se - Nemoj cekati dok smrsavis, nego se sad izvuci iz presiroke robe, izgledat ces vjerojatno kao da si vec smrsavila malo, i to ce ti pojacati motivaciju da ustrajes.
Ovdje npr. ima zgodnih kombinacija za punije cure: girlwithcurves.com


Sve ovo sto sam napisala nije lako provesti odjednom, niti trebas, nego malo pomalo mijenjati navike, da prehrana ide k dominantno zdravoj, prirodnoj hrani, malo vise gibanja i opcenito uzitka u zivotu, i kroz neko vrijeme bude to islo dolje

P.S. nekad se ljudi trude i po par mjeseci bez rezultata i onda odjednom samo drasticno krene.
Najgora stvar koju mozes napraviti je krenuti s ekstremnom dijetom, koja ti moze zakociti metabolizam, i jos te vise udebljati.
Ako kernes sad s promjenama, racunaj da do iduceg ljeta ces moci vidjeti veci pomak.
daneejela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 13:07   #5
Kladi se s nekim da ćeš izgubiti toliko i toliko kila do tada i tada
u cijelu ljetnu zaradu (ako ti je ljeto radno).
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 17:32   #6
Hvala vam puno. Nekako moram da krenem a ovo je bio prvi korak obratiti se nekom za savjet. Već dugo vremena vodima bitku s kilogramima stidim se izaći u provod i kad izadjem obucem neku odjeću koja me prekriva cijelu. Nemam ni volje da se sminkam iako mi je šminka bila jako važna sad svoju šminku poklanjam sto nije nikako dobro. Ali odlucila sam da moram da pobjedim tih par kg viska i da ponovo uskocim u usku haljinicu..
ineedhalp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 19:46   #7
Ja sam kao studentica hodala na jako kvalitetne grupne treninge u studentskim domovima, a nije bilo skupo. Aerobic i Tae bo su tada bili aktualni, a sada ćeš sigurno naći kakav sat zumbe, bokwe ili što je već sad popularno.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 14:49   #8
ugljikohidrate (zobene mekinje, intgralni kruh i voće) jedi samo ujutro i to po jednu porciju- mekinje do 3 žlice i porciju voća. Povrće+ meso za ručak, jaja, posni sir za ručak i večeru u neograničenim količinama i pij puno vode.

konzumiraj malomasne mliječne proizvode.

Zaboravi slatkiše, sokove, kavu sa šećerom i pazi na skrivene kalorije, a to je najčešće hrana koja se prezentira kao zdrava- tipa müsli

i OBAVEZNO fizička aktivnost od minimalno 45 min dnevno, to može biti i malo brže hodanje, kako kada kreneš na knap na predavanje.

Zdravo skidanje kila je do cca 1,5 tjedno...

i planiraj si što ćeš jesti
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 14:51   #9
Pročitaj temu "Ljudi bez srama i pameti", relevantne dijelove.
Shuriken is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 15:10   #10
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
ugljikohidrate (zobene mekinje, intgralni kruh i voće) jedi samo ujutro i to po jednu porciju- mekinje do 3 žlice i porciju voća. Povrće+ meso za ručak, jaja, posni sir za ručak i večeru u neograničenim količinama i pij puno vode.

konzumiraj malomasne mliječne proizvode.

Zaboravi slatkiše, sokove, kavu sa šećerom i pazi na skrivene kalorije, a to je najčešće hrana koja se prezentira kao zdrava- tipa müsli

i OBAVEZNO fizička aktivnost od minimalno 45 min dnevno, to može biti i malo brže hodanje, kako kada kreneš na knap na predavanje.

Zdravo skidanje kila je do cca 1,5 tjedno...

i planiraj si što ćeš jesti
Zdravo skidanje kila za osobu s malo viska je 2 kg mjesecno a za ove s vise 4 kg.
__________________
Tell me what you cherish most. Give me the pleasure of taking it away
SeraphimGoddess is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 15:14   #11
Quote:
SeraphimGoddess kaže: Pogledaj post
Zdravo skidanje kila za osobu s malo viska je 2 kg mjesecno a za ove s vise 4 kg.
hm, my mistake.

kada se kolegica udebljala, stavili su ju na dijetu sa nutricionistom i trenerom- rečeno joj je 1,5 kg tjedno :/
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 15:20   #12
I to me ne cudi. Ja sam jednom od prijateljice cula da joj je doktorica predlozila djetu kojom bi unosila ispod 1000 kalorija dnevno tako da kad se krene mrsaviti treba malo potraziti informacije po netu jer ima puno tzv. strucnjaka koji ne daju bas najbolje savjete.
__________________
Tell me what you cherish most. Give me the pleasure of taking it away
SeraphimGoddess is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 15:22   #13
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
ugljikohidrate (zobene mekinje, intgralni kruh i voće) jedi samo ujutro i to po jednu porciju- mekinje do 3 žlice i porciju voća. Povrće+ meso za ručak, jaja, posni sir za ručak i večeru u neograničenim količinama i pij puno vode.

konzumiraj malomasne mliječne proizvode.

Zaboravi slatkiše, sokove, kavu sa šećerom i pazi na skrivene kalorije, a to je najčešće hrana koja se prezentira kao zdrava- tipa müsli

i OBAVEZNO fizička aktivnost od minimalno 45 min dnevno, to može biti i malo brže hodanje, kako kada kreneš na knap na predavanje.

Zdravo skidanje kila je do cca 1,5 tjedno...

i planiraj si što ćeš jesti
da, ziher bu sve to preko noći promijenila i primijenila
na nekoj od sličnih tema već je napisan najbolji savjet ikad (što se debelih problema tiče): potrebno je više spavati, manje jesti, više se kretati a s promjenom početi tamo gdje je, s obzirom na sadašnji način života, najlakše i najjednostavnije. hausfrau je to napisala (da ne bi bilo da se kitim tuđim perjem).
pa pomalo...
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 15:34   #14
Ići će, vjeruj mi. Znam da se čini da neće, ali hoće. I osjećat ćeš se super.

Opiši malo svoje prehrambene navike. Kako se hraniš?
Krećeš li se i koliko?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 15:42   #15
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
ugljikohidrate (zobene mekinje, intgralni kruh i voće) jedi samo ujutro i to po jednu porciju- mekinje do 3 žlice i porciju voća. Povrće+ meso za ručak, jaja, posni sir za ručak i večeru u neograničenim količinama i pij puno vode.

konzumiraj malomasne mliječne proizvode.

Zaboravi slatkiše, sokove, kavu sa šećerom i pazi na skrivene kalorije, a to je najčešće hrana koja se prezentira kao zdrava- tipa müsli

i OBAVEZNO fizička aktivnost od minimalno 45 min dnevno, to može biti i malo brže hodanje, kako kada kreneš na knap na predavanje.

Zdravo skidanje kila je do cca 1,5 tjedno...

i planiraj si što ćeš jesti
Ovo odmah zaboravi. Djevojka je otišla u ekstreme. Čim ti netko kaže da moraš izbaciti nešto izuzetno bitno za zdravo i normalno funkcioniranje organizma (kao što su ugljikohidrati) - prekriži to. Ovo nije održivo. Skinut ćeš kile, ali ćeš ih isto tako vratiti. I uz vraćanje kila ćeš povećati BF (body fat).

Hrani se zdravije i kreći se više. Nema neke filozofije. Nemoj da ti to postane opsesija, jer kad ćeš skinuti kile - nećeš više znati što i kako dalje. Hrani se logično - svedi unos procesuirane hrane na minimum (bilo bi najbolje bez toga, ali većini ljudi je to nemoguća misija), jedi kad si gladna, pij puno vode (ne sokova!), kreći se (ne znam da li više voliš grupne aktivnosti ili voliš biti sama, ali internet je prepun odličnih vježbi).

Najbitnije je da jedeš sve u razumnim količinama i da se baviš nekom fizičkom aktivnošću. Nemoj ići u ekstreme i na ekstremne dijete (ovo gore) - jer od toga neće proizaći ništa dobro.

I prestani se toliko opterećivati izgledom - šminkaj se i dalje, lijepo se oblači, brini se za sebe, a kile ćeš već skinuti. Ako ne voliš samu sebe - teško da ćeš imati volje promijeniti nešto na svom tijelu, odnosno; skinuti kile.
MissComplicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 03:55   #16
Quote:
MissComplicated kaže: Pogledaj post
Ovo odmah zaboravi. Djevojka je otišla u ekstreme. Čim ti netko kaže da moraš izbaciti nešto izuzetno bitno za zdravo i normalno funkcioniranje organizma (kao što su ugljikohidrati) - prekriži to. Ovo nije održivo. Skinut ćeš kile, ali ćeš ih isto tako vratiti. I uz vraćanje kila ćeš povećati BF (body fat).

Hrani se zdravije i kreći se više. Nema neke filozofije. Nemoj da ti to postane opsesija, jer kad ćeš skinuti kile - nećeš više znati što i kako dalje. Hrani se logično - svedi unos procesuirane hrane na minimum (bilo bi najbolje bez toga, ali većini ljudi je to nemoguća misija), jedi kad si gladna, pij puno vode (ne sokova!), kreći se (ne znam da li više voliš grupne aktivnosti ili voliš biti sama, ali internet je prepun odličnih vježbi).

Najbitnije je da jedeš sve u razumnim količinama i da se baviš nekom fizičkom aktivnošću. Nemoj ići u ekstreme i na ekstremne dijete (ovo gore) - jer od toga neće proizaći ništa dobro.

I prestani se toliko opterećivati izgledom - šminkaj se i dalje, lijepo se oblači, brini se za sebe, a kile ćeš već skinuti. Ako ne voliš samu sebe - teško da ćeš imati volje promijeniti nešto na svom tijelu, odnosno; skinuti kile.
Gdje sam ja rekla da izbaci UH? Ako je ovo ekstremna dijeta ja sam papa štrumf!

Baš bih voljela znati kako se vi hranite i izgledate!

...
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 04:23   #17
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
Gdje sam ja rekla da izbaci UH? Ako je ovo ekstremna dijeta ja sam papa štrumf!

Baš bih voljela znati kako se vi hranite i izgledate!

...
Rekla si da jede UH samo za doručak. To nije zdravo. Unos UH-a i bjelančevina bi trebao biti podjednak, uz mininum masti i šećera (do 10%).
Također, bitan je dobar kardio trening. Čak bih rekao i bitniji. Ja ne pazim toliko na prehranu, ali vježbam i vozim bicikl, i nemam problema s prekomjernom kilažom.
Već je netko gore rekao, kao studentica imaš velike popuste na teretanu. Odi, pa neka ti preporuče koje vježbe bi trebala raditi, obavezno uz traku za trčanje (ili trčanje vani), bicikl ili plivanje. Program vježbi tipa insanity je isto dobar i daje rezultate.

Hranim se super i izgledam super. Nekad dođem na forumska druženja. Javim ti kad budem došao na neko, pa me možeš doć gledat.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 07:05   #18
Wink

Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Rekla si da jede UH samo za doručak. To nije zdravo. Unos UH-a i bjelančevina bi trebao biti podjednak, uz mininum masti i šećera (do 10%).
Također, bitan je dobar kardio trening. Čak bih rekao i bitniji. Ja ne pazim toliko na prehranu, ali vježbam i vozim bicikl, i nemam problema s prekomjernom kilažom.
Već je netko gore rekao, kao studentica imaš velike popuste na teretanu. Odi, pa neka ti preporuče koje vježbe bi trebala raditi, obavezno uz traku za trčanje (ili trčanje vani), bicikl ili plivanje. Program vježbi tipa insanity je isto dobar i daje rezultate.

Hranim se super i izgledam super. Nekad dođem na forumska druženja. Javim ti kad budem došao na neko, pa me možeš doć gledat.
Hm, ja idem od pretpostavke da se cura ne krece uopce i da zivi na pekari i studentskoj hrani te da joj je metabolizam polumrtav... treba biti realan, mislim da je napisala da nema ni love ni vremena (ili sam to zapamtila iz komentara).

Osobno mislim da nema malih koraka kada imas ovoliko kila viska. Moras napraviti bum.

Super! Javi kada si na druzenju! Ja prije 3. Mjeseca necu u RH, ali onda dolazim pasti oci

Btw. Diskusija sa mojim nutricionistom- 50-70g UH dnevno je dovoljno da bi mozak mogao normalno funkcionirati. Naravno da nece cijeli zivot jesti ovako, ali da bi trebala sok za organizam...
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.