Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2017., 09:56   #2061
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Malo manje pratiti sputnik i RT propagandu i biti će sve ok
Nisam dosad, niti ću odsada, pogotovo ne sad kad imam tebe o naš plemeniti vođo, prekrasni i sveznajući, da me obrazuješ.
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 09:58   #2062
O sveznajuči....koje portali ti preporučuješ? Neke sa bijelim kacigama ili više one sa turske strane?
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 10:48   #2063
Bok svima,

Quote:
hadzija kaže: Pogledaj post
Ne znam ni ja ali se to svako malo uzima kao "dokaz" da je Hezbolah teroristička organizacija. Mislim, roknuli bus ni manje ni vise nego u Bugarskoj!?
A što ne u Izraelu?
U ovih 30-ak godina Hezbollah je izveo hrpetine terorističkih napada... pa zar to doista treba specijalno naglašavati?
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 11:29   #2064
Samoubilačkih!?
hadzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 13:31   #2065
Bok svima,

Quote:
hadzija kaže: Pogledaj post
Samoubilačkih!?
Kao prvo - pitanje - da li je Hezbollah terorističkla organizacija?

DA / NE

Onda možemo dalje...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 13:59   #2066
Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Bok svima,



Kao prvo - pitanje - da li je Hezbollah terorističkla organizacija?

DA / NE

Onda možemo dalje...
svakako NE, Hezbollah nije terorističkla organizacija.

P.S: Što je teroristiklaizam?
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:06   #2067
Imam i ja pitanje. Je li partizanski pokret u Bosni bio teroristički? I čemu ova rasprava ovdje?
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:07   #2068
Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Bok svima,



Kao prvo - pitanje - da li je Hezbollah terorističkla organizacija?

DA / NE

Onda možemo dalje...
Naravno da nije.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:23   #2069
Bok svima,

Quote:
asmodeus kaže: Pogledaj post
I čemu ova rasprava ovdje?
Ovo je tema o Ruskoj intervenciji u Siriji.

Asadovu vojsku su održali na životu Iranci i Hezbollah na tlu.

Rusi im pružaju zračnu podršku.

Dakle Rusi, koji (kao raison d'etre) na jednoj strani kažu da se bore protiv terorista u Siriji, otvoreno podržavaju i jedan Hezbollah koji je de-facto i de-jure teroristička organizacija (i za nas u Hrvatskoj jer mi smo i u EU i i NATO-u a obje te organizacije smatraju Hezbollah to što i je)
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:23   #2070
Hezbollah je teroristička organizacija, to nije osobno mišljenje niti moj stav, to je stav REPUBLIKE HRVATSKE i EU-a!

Ova web stranica/forum završava na forum.HR , ne RS ili RU nego HR!
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:25   #2071
a odgovoriti na pitanje ništa' tctctctctc
Podržava li Amerika koju terorističku organizaciju u Siriji? I je li ikad?
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:35   #2072
Quote:
asmodeus kaže: Pogledaj post
a odgovoriti na pitanje ništa' tctctctctc
Podržava li Amerika koju terorističku organizaciju u Siriji? I je li ikad?
Naravno da podržava, u geopolitickim igrama svaka strana svoja kola gura, a tko je u tim kolima se baš i ne prica.

Pa cak i Izrael direktno podržava određene skupine, koje su do jucer klicale "smrt Izraelu" i ostale poklike.

A pitanje je samo u kojoj mjeri Ameri podržavaju koga, npr Kurdi/Rojava dobiva direktnu potporu Amerike, što od ratnog zrakoplovstva, što od SOF timova koji se bore uz Kurde protiv ISIS-a, pa sve do isplate placa Kurskim borcima i borkinjama PYD/YPD.

Dok zeleni imaju limitiranu potporu, za koju SA i sateliti te Turska i Katar placaju velike pare.


Ali dugorocno Sirija ce biti kao Irak, šiti ce kontrolirati državu a Kurdi ce imati autonomiju, zelenih nema u Iraku a uskoro ih nece biti ni u Siriji (iako nepoznanica je Turska i ovo što sada drže do Al-Bab-a a valjda uskoro i isti, sta ce nakraju biti sa time teritorijem)
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:43   #2073
Znaci ako su RH i EU proglasile nesto necim, mi kao male poslusne ovcice moramo slijediti taj stav i ne razmisljati svojom glavom? To su neke superinteligencije sa savrsenim moralnim kompasom?
nistaneznan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:49   #2074
@nistaneznam slažem se. darkwood...lipo je sve to i drži vodu donekle ali ima tu puno ako i možda. Pitanja su bila za HasoMuju ali nakako se vata samo onog što njemu paše. Čudno....
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:55   #2075
Bok svima,

Quote:
asmodeus kaže: Pogledaj post
Pitanja su bila za HasoMuju ali nakako se vata samo onog što njemu paše. Čudno....
Stvarno?

Ja odgovaram vezano za temu (a partizani ovdje to zasigurno nisu)...


I da se malo podsjetimo na neodgovorne "tvrdnje" ovdje iznesene kao "istine" (a vezane uz temu):

a)
U istočnom Alepu u bunkeru pronađeni NATO časnici (plus Izraelac i SA/Sateliti)!

b)
Kuznjecov izveo 400+ napada i uništio 1.200+ meta!

c)
Rusko zrakoplovstvo u Siriji do sada uništilo 64.000 meta!
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 16:01   #2076
Laku noć dragi.
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 17:05   #2077
Quote:
Gurevich kaže: Pogledaj post
Koja demokratska opozicija prije dolaska Rusa? Ova: http://www.reuters.com/article/us-mi...0PH1IW20150707

Ili ova:
https://www.youtube.com/watch?v=pm3j_Ea7V5o



Jebiga. Draža im je IS, pa nisu htjeli tuć svoje.

Molim te izvor za pola Republikanske garde skupa s generalima. Znamo za jednog generala.

Ne znam koliko helikoptera po tebi broji eskadrila...zna se za 5 gubitaka. Samo je jedan avion izgubljen od strane neprijatelja. Ostali su pali zbog tehničkog kvara, to se događa aposlutno svima.

Što hoćeš reći za pad dva putnička zrakoplova? Jedan su srušili teroristi a drugi pao zbog tehničkog kvara. Da nije pao tada možda bi pao drugi dan.

Ovo za oklop tek ne razumijem...

A to da nisu postigli ništa, pretpostavljam da si Aleppo i sve prije njega prespavao.

Postigli su to da su udarili šamarčinu čitavom zapadnom svijetu koji je zdušno navijao za rušenje legalne vlade i otvoreno pomagao kojekakve kozojebe, nažalost i mi smo u tome pojeli jedno veliko go*** zahvaljujući našoj sluganskoj vladi. Okrenuli su stvari za 180° kada se činilo da je SAA gotova, danas opozicija više nije Assad-must-go, već su otvoreni za razgovore.

Možemo se mi smijati hrđavom Kuznjecovu, ali gore navedne činjenice nitko ne može osporiti.
Ukoliko čitaš Ruske portale oni nemaju nikakvih gubitaka ili priznaju samo ono što se ne može pobiti kad je snimano sa nekoliko kamera itd. Ipak priznali su gubitak 5 helikoptera a satelitsku snimku iz T4 kada su im bradonje na zemlji potaracali 4kom. su proglasili fotomontažom.
https://southfront.org/satellite-ima...oyed-in-syria/
To je ono što se zna, ono što se ne zna je da ih dosta doleti sa oštečenjima u baze i zbog sigurnosti ne lete, to se isto broji u gubitke.
Pod gubitke se smatra i ono što padne zbog tehničkog kvara, hebiga ovi muzikaši bi još svirali da nisu išli zabaviti vojsku u Siriju. Da nisu Rusi intervenirali onaj civilni zrakoplov nebi bio srušen iznad Egipta.
Iranci su imali teške gubitke, točan broj se nikada neće znati, no zna se da su ginuli u Alepu kao na traci, postoji bezbroj filmova na Youtube o tome.
Kažeš poginuo jedan general, pročitaj malo ovaj text pa se javi:
https://en.wikipedia.org/wiki/Irania...War#Casualties
to su samo generali a gdje su niži časnici?
Alep je pirova pobjeda Asada i saveznika sa strašnim gubicima, nešto slično kako su Srbi osvojili Vukovar. Da večina snaga zelenih nije prebačena u borbu pod Turcima protiv Isil-a Alep još uvijek nebi pao. Turci su Asadu prepustili Alep u zamjenu za lijep komad Sirije uz Tursku granicu.
Rusi su diktatoru samo malo produžili život, on je "walking dead man" samo to još ne zna. Nitko sa zapada nikada neće pregovarati sa njim. Asad je izvukao živu glavu samo iz razloga što je pristao odreći se kemijskog oružja, sada se vidi da nije predao svo kemijsko oružje jer ga još uvijek koristi. Znači izigrao je sporazum, pa tko normalan može sa njime još pregovarati?
Još jednom ponavljam, Rusi dole nisu napravili ništa ili skoro ništa u borbi protiv terorizma, karte sve govore, kad ćete mi pokazati kartu Sirije gdje je sve crveno onda možemo dalje pričati.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:04   #2078
RF je krenula dovlačit i modernizirane Su-25 u Siriju
http://tass.ru/armiya-i-opk/3935003

Ovi su idealni za protuterorističke operacije.
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 01:36   #2079
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Rusi su diktatoru samo malo produžili život, on je "walking dead man" samo to još ne zna.
To samo ti znaš..
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 00:24   #2080
Do jucer Erdoganov sin bio minisntar ISIL-ove nafte...a danas jedu i piju zajedno
Nema sta...rusi se bore protiv terorizma
falkone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.