Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2016., 22:01   #141
Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post
Sutra idem ovo rijesiti,nego kaj da uopce kazem zasto si smanjujem platu na 5h tjedno? Mislim ja u svom ugovoru prijavljen jesam kao direktor,ali na 3500 bruto i na 40h tjedno.I imam isplacene dvije place takve.
Možda zbog smanjenog obima posla?! Nemate vremena posvetiti se poslu kao što ste do sada imali?! Planirate u nekoj budućnosti zaposliti radnika, pa vam je veliki trošak sebi isplaćivati veću plaću?! Morate smanjit troškove zbog dugova, planiranih investicija?! ili nešto slično

Sretno sutra
:Rain! is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 23:22   #142
Hvala, a budem to rekao, razlog i je smanjen posao, barem mjesec dva dok ne pokrenem drugo, koje tek počinje.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 19:29   #143
Promjena je napravljena bez ikakvih pitanja, jednostavno samo sam ispunio obrazac M-3P i to samo dio gdje sam upisao 1h tjedno, a ostalo je ispunila službenica.

Nego, vi manji poduzetnici - jel čuvate doma račune koje ste izdali klijentima?

Ja za ova dva mjeseca kad sam normalno radio i imao posla, sve izlazne račune koje su dobili klijenti (2 primjerka, jedan klijentu jedan meni) sam predao knjigovođi.

Znači moj trag o računima je jedino na računalu u folderu od moje firme, gdje imam svaki račun kreiran u excelu.

Doma nemam svoj primjerak računa, a u biti i što će mi?

Račun sam izdao, klijent je transakcijski uplatio novce na račun i to je to. Uplatu sam vidio na računu od banke, i jedino šaljem mjesečni izvještaj knjigovotkinji
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 01:40   #144
Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post
Promjena je napravljena bez ikakvih pitanja, jednostavno samo sam ispunio obrazac M-3P i to samo dio gdje sam upisao 1h tjedno, a ostalo je ispunila službenica.

Nego, vi manji poduzetnici - jel čuvate doma račune koje ste izdali klijentima?

Ja za ova dva mjeseca kad sam normalno radio i imao posla, sve izlazne račune koje su dobili klijenti (2 primjerka, jedan klijentu jedan meni) sam predao knjigovođi.

Znači moj trag o računima je jedino na računalu u folderu od moje firme, gdje imam svaki račun kreiran u excelu.

Doma nemam svoj primjerak računa, a u biti i što će mi?

Račun sam izdao, klijent je transakcijski uplatio novce na račun i to je to. Uplatu sam vidio na računu od banke, i jedino šaljem mjesečni izvještaj knjigovotkinji
ja imam sve digitalno... a knjigovodja bi trebala to sve imati kao bazu... to je sluzbeni dio
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 20:20   #145
negdje sam procitala o ormaricu za prvu pomoc, da ne kupovati u ljekarni jer je tamo najskuplje. gdje je povoljno, koje su cijene? jel to mora bas biti neki poseban ormaric, ovaj iz ikee ne valja http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/10288195/?
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 09:40   #146
Quote:
chloe jay kaže: Pogledaj post
negdje sam procitala o ormaricu za prvu pomoc, da ne kupovati u ljekarni jer je tamo najskuplje. gdje je povoljno, koje su cijene? jel to mora bas biti neki poseban ormaric, ovaj iz ikee ne valja http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/10288195/?
Metro
__________________
I'm an accountant... What's your super power? :D
mala-vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 19:36   #147
znas mozda cijenu u metrou?
i jel to s punjenjem ormaric?

ovaj iz ikee ne bi bio ok? ili neki drugi limeni ili plasticni ormaric na kojem je nalijepljena naljepnica s crvenim križem?
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 20:06   #148
Quote:
chloe jay kaže: Pogledaj post
znas mozda cijenu u metrou?
i jel to s punjenjem ormaric?

ovaj iz ikee ne bi bio ok? ili neki drugi limeni ili plasticni ormaric na kojem je nalijepljena naljepnica s crvenim križem?
Mislim da ti je jeftiniji u Metrou, da pun je...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 21:40   #149
evo ja sam danas kupila u metrou... velik je, kovčeg je, a ne ormarić zapravo... jedino su takav imali. limeni, bijeli, sa zelenim križem, dupkom pun koječega. valjda je to ok. koštao me 299,99 kn.
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 21:43   #150
evo ovakav:
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 00:16   #151
Tvrtka bez zaposlenih - da li se mora prijavljivati nešto na mirovinsko i zdravstveno? Ima tko iskustva kakvog?
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 16:30   #152
Quote:
senssia kaže: Pogledaj post
Tvrtka bez zaposlenih - da li se mora prijavljivati nešto na mirovinsko i zdravstveno? Ima tko iskustva kakvog?
Iskustva nemam, ali planiram pokrenuti vlastiti posao pa se zadnjih dana intenzivno raspitujem i tražim informacije što online, što offline

Ono što sam saznao vezano uz trgovačka društva (doo ili jdoo) jest da direktor društva MORA biti osiguran po nekakvoj osnovi.
To konkretno znači da ti kao osnivač društva možeš za direktora postaviti nekoga tko je već negdje zaposlen i u tom slučaju firma ne mora plaćati doprinose (direktor možeš biti i ti i ako si već zaposlen u drugoj firmi, ne moraš si ništa plaćati). Ukoliko će direktor biti osoba koja nije osigurana po nikakvoj osnovi, moraš ga ti osigurati u svojoj firmi bilo kao direktora (veći doprinosi) ili kao radnika (manji doprinosi)
__________________
točno na današnji dan,prošle subote
Plug_in is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 17:19   #153
Quote:
Plug_in kaže: Pogledaj post
Iskustva nemam, ali planiram pokrenuti vlastiti posao pa se zadnjih dana intenzivno raspitujem i tražim informacije što online, što offline

Ono što sam saznao vezano uz trgovačka društva (doo ili jdoo) jest da direktor društva MORA biti osiguran po nekakvoj osnovi.
To konkretno znači da ti kao osnivač društva možeš za direktora postaviti nekoga tko je već negdje zaposlen i u tom slučaju firma ne mora plaćati doprinose (direktor možeš biti i ti i ako si već zaposlen u drugoj firmi, ne moraš si ništa plaćati). Ukoliko će direktor biti osoba koja nije osigurana po nikakvoj osnovi, moraš ga ti osigurati u svojoj firmi bilo kao direktora (veći doprinosi) ili kao radnika (manji doprinosi)
Tako je. Ako direktor ima vec osnovu osiguranja nema obveze prijaviti se u poduzece. Jedna novost od 01.01.2017. - minimalna osnovica za obracun doprinosa za direktore za puno radno vrijeme bit ce 5.030,35 kn, znaci nece vise biti mogucnost prijave direktora na minimalac.
__________________
I'm an accountant... What's your super power? :D
mala-vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 18:40   #154
Quote:
mala-vidra kaže: Pogledaj post
Tako je. Ako direktor ima vec osnovu osiguranja nema obveze prijaviti se u poduzece. Jedna novost od 01.01.2017. - minimalna osnovica za obracun doprinosa za direktore za puno radno vrijeme bit ce 5.030,35 kn, znaci nece vise biti mogucnost prijave direktora na minimalac.
Ostaje li mogućnost da ja kao osnivač društva postavim sebe za direktora (znači samo funkcija, ne i radno mjesto), a istovremeno se prijavim kao radnik u firmi na minimalac?
__________________
točno na današnji dan,prošle subote
Plug_in is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 19:29   #155
Quote:
mala-vidra kaže: Pogledaj post
Tako je. Ako direktor ima vec osnovu osiguranja nema obveze prijaviti se u poduzece. Jedna novost od 01.01.2017. - minimalna osnovica za obracun doprinosa za direktore za puno radno vrijeme bit ce 5.030,35 kn, znaci nece vise biti mogucnost prijave direktora na minimalac.
cek to mi je novo..

ako sam ja vlasnik, direktor, clan uprave i zaposlenik.. i trenutno sam prijavljen na minimalac... jeli to moze ostati ili se mora mjenjati na vise?
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 20:06   #156
Quote:
HrGa2112 kaže: Pogledaj post
cek to mi je novo..

ako sam ja vlasnik, direktor, clan uprave i zaposlenik.. i trenutno sam prijavljen na minimalac... jeli to moze ostati ili se mora mjenjati na vise?
Ne moze ostati tako, bar sto se tice doprinosa. Doprinosi se moraju obracunati i uplatiti na tu osnovicu, a neto mozes isplatiti i manje.
__________________
I'm an accountant... What's your super power? :D
mala-vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 21:48   #157
Quote:
mala-vidra kaže: Pogledaj post
Tako je. Ako direktor ima vec osnovu osiguranja nema obveze prijaviti se u poduzece. Jedna novost od 01.01.2017. - minimalna osnovica za obracun doprinosa za direktore za puno radno vrijeme bit ce 5.030,35 kn, znaci nece vise biti mogucnost prijave direktora na minimalac.
Izglasan novi zakon? Prvi put čujem za ovo...
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 21:50   #158
Hvala svima na odgovorima. Mene zanima da li tvrtku onda prijavljujem na mirovinsko preko tiskanice, ako nema zaposlenih? I na zdravstveno? Ide li to bez obzira na zaposlene ili ne?
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 10:30   #159
Quote:
senssia kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima. Mene zanima da li tvrtku onda prijavljujem na mirovinsko preko tiskanice, ako nema zaposlenih? I na zdravstveno? Ide li to bez obzira na zaposlene ili ne?
Firmu nema potrebe prijavljivati sve dok nema prvog zaposlenog. Kada i ako budete nekoga prijavljivali, onda se prvo firma prijavljuje pa radnik. Do tad ne morate nista prijavljivati.
studen2211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 23:10   #160
Quote:
studen2211 kaže: Pogledaj post
Firmu nema potrebe prijavljivati sve dok nema prvog zaposlenog. Kada i ako budete nekoga prijavljivali, onda se prvo firma prijavljuje pa radnik. Do tad ne morate nista prijavljivati.
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.