Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2016., 18:30   #41
Quote:
kajzen kaže: Pogledaj post
najbolji politički kolumnist je raspudić, daleko najbolji

a on je za hr ljevičare nepodnošljiv
O, u krivu si. Raspudić je profinjen (iako, najčešće, ko bubonska kuga) i sasvim mi je podnošljiv ali, imate vi i boljeg... od Dujmovića i dizenterija dobije proljev.

Možda su ti draži kolumnisti bivši komunisti koji su "progledali", likovi poput Josipa Jovića i Joška Čelana?

Zadnje uređivanje fgzcvijetic : 20.08.2016. at 19:57.
fgzcvijetic is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 18:54   #42
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Gledah nedavno serijal "Betonski spavači" i posebno me dojmila priča o Haludovu gdje jugo-komunističko-socijalistički krvoloci zamisliše obalu hotelskog kompleksa kao javno dobro dok današnji internacionalni kapitalistički dobročinitelji lokalno stanovništvo ne žele vidjeti ni na puškomet pa čak i, posredno, traže "licence to kill" za svakog tko uđe u "njihovo".
Da... a za desničare je bivša država u kojoj je obala bila javno dobro i gdje su hrvatska djeca imala svoja odmarališta za džabe i otok Obonjan za korištenje bila protiv Hrvata, a današnja Hrvatska gdje se stvaraju no- go zone za hrvatsko stanovništvo i ograđuju komadi Lijepe naše Domovine i u kojoj već danas ima odrasle djece u Slavoniji koji su hrvatskog mora vidjeli samo na ekranu, to je u redu.

I onda kada se Pavičić u kolumnama zalaže za baštinu, urbanitet i okoliš i kada piše kako je groteskno da cijele generacije momaka u punoj snazi umjesto u industriji rade povremeno kao konobari ili izigravaju klaunove u rimljanskim togama za turiste po Splitu i Dubrovniku, onda je on za naše desničare antihrvat i Jugoslaven.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 19:25   #43
Quote:
kajzen kaže: Pogledaj post
najbolji politički kolumnist je raspudić, daleko najbolji

a on je za hr ljevičare nepodnošljiv
Raspudić je klaun i ne mogu vjerovati da ga netko shvaća ozbiljnim ili "najboljim" u bilo čemu. Nadam se da na fakultetu gdje radi predaje jezične vježbe ili prijevodne, uglavnom nešto gdje mu se ne dopušta da filozofira.

Naprimjer, sukus tekstova na koje je linkao korisnik dr. laki se može svesti na: "zašto Jergović/Pavičić/Tomić/navedi ime ne piše o Kamenskom/Paviću/Komunističkim zločinima/navedi temu".

To je takva pizdarija da je to nevjerojatno. Na takav način se može kritizirati apsolutno svaku osobu na planetu. I onda se Raspudić na tri kartice teksta isčuđava što se ljudi bave jednim temama, a ne onima kojima bi Raspudić volio da se bave.

Evo, predlažem nekoliko naslova za sljedeće Raspudićeve kolumne:
Zašto Severina ne pjeva o stečaju Kamenskog
Zašto Thompson šuti o ustaškim zločinima
Zašto korisnik kajzen na forum.hr-u ni jednom riječju ne osuđuje silovanje
Zašto Nino Raspudić ne komentira prljave rabote Zdravka Mamića
Zašto Luka Modrić trenira nogomet, a ne kajak
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 00:10   #44
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
i prisjeća se kako su nekada u mrskoj Jugi pažljivo planirali intervencije u obalnom prostoru i planirali turizam putem studija o održivosti, dok je danas "razvoj" prepušten stihiji, pa se obalni prostor devastira.
Najpazljivije su planirali u kastelanskom i bakarskom zaljevu. I ti onda vjerujes svemu sta je napisano.
matsx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 00:55   #45
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
O, u krivu si. Raspudić je profinjen (iako, najčešće, ko bubonska kuga) i sasvim mi je podnošljiv ali, imate vi i boljeg... od Dujmovića i dizenterija dobije proljev.

Možda su ti draži kolumnisti bivši komunisti koji su "progledali", likovi poput Josipa Jovića i Joška Čelana?
ovo za dujmovića...zar te nije sram tako nešto upisati, za bilo koga
znaš da ono što napišeš govori najviše o tebi...ovaj put da si...prazna osim mržnje
kajzen is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 21.08.2016., 01:00   #46
Quote:
-Nabat- kaže: Pogledaj post
Raspudić je klaun
ovo isto..kako ga samo mrze ljevičari, a čovjek piše jednostavno i jasno
i uopće nije ekstremist...ali hr ljevičari mrze svakog tko se i najmanje usudi suprostaviti njihovoj shemi
tomić ga npr. naizmjerno mrzi šti i sam priznaje
kajzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 02:04   #47
Quote:
kajzen kaže: Pogledaj post
ovo isto..kako ga samo mrze ljevičari, a čovjek piše jednostavno i jasno
i uopće nije ekstremist...ali hr ljevičari mrze svakog tko se i najmanje usudi suprostaviti njihovoj shemi
tomić ga npr. naizmjerno mrzi šti i sam priznaje
Oh da, kako ja njega samo mrzim, jutros sam se jedva dovukao do pekare od silnog bijesa i mržnje, a onda kad sam se vratio grčevito stežući papirnatu vrećicu sam otišao u sobu mrzovoljno žvakati kroasan i gađat sliku Nina Raspudića strelicama za pikado

To što ja njega nazivam klaunom ne znači da ga mrzim, nego smatram kako je to adekvatni termin za opisivanje nekog čiji me tekstovi potiču na smijeh i čuđenje kako je osoba koja ima doktorat u stanju pisati toliko gluposti koje nemaju nikakve veze s logikom i zdravim razumom.
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 12:12   #48
@Nabat nisu uopće ušao u meritum. Pokušavaš diskvalificirati Raspudića bez rasprave. Uočio je licemjeran obrazac ponašanja i sjajno ga je argumentirao. Zar usitinu kolumnisti u Jutarnjem smiju bez ograničenja kritizirati sve, ali treba ograničavati one koji bi kritizirali njih ? Ponekad Raspudić uhvati u laži jake snage eph-a kada pokušavaju obaviti veliki nuždu nad Hrvatima, a ponekada s argumentima, dokaže da ne kritiziraju baš cjelokupno društvo. Slijepi ustaški nakot čiji bi potomci zauvijek trebali biti odgovorni za ndh, koji progone Srbe...su stalna tema u njihovim tekstovima, no kada gazda dogovara cjene s konkurencijom i vrijeđa kolege il uništava firme po Hrvatskoj, onda razmišljau o Josipu Kozarčaninu u kasno ljeto na periferiji, strip junaku Zagoru te Kerumovu seljaštvu.

Zadnje uređivanje dr.laki : 21.08.2016. at 12:27.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 12:15   #49
Kolumne moraju biti zabavne... i zato je najbolji desničarski kolunmist Denis Kuljiš.
Ono u čemu je Kuljiš superirniji ostalim desničarskim kolumnistima je stav - za njega ljevica i ta exjugoslavenska priča nije neprijatelj, nego u svom najjačem izdanju patetičan luzer, a u najgorem leš koji je nekim čudom još animiran, još se naizgled pokreće ne razumijući da je mrtav.

Tekstovi su mu zabavni, duhoviti, puni pop kulturnih referenci, urnebesnih usporedbi i dosjetki, malih zabavnih detaljčića i informacija za razgovor uz kavu... ali se kroz te zabavne tekstove, koje god teme se Kuljiš dohvatio, uvijek provlači kako je desnica odlična, aljevica katastrofa i drukanje za kombinaciju HDZ- MOST.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 14:06   #50
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Kolumne moraju biti zabavne... i zato je najbolji desničarski kolunmist Denis Kuljiš.

[…] ali se kroz te zabavne tekstove, koje god teme se Kuljiš dohvatio, uvijek provlači kako je desnica odlična, aljevica katastrofa i drukanje za kombinaciju HDZ- MOST.
Kako bi se shvatilo "hrvatsko" novinarstvo i sintagmu "propali projekt hrvatske države" pod kojom djeluje većina [formom] kvalitetnih kolumnista, treba prvo upoznati i dio ciljanog čitateljstva obuhvaćenog sintagmom.

U tom cilju i na taj način treba čitati gornji kvot i prihvatiti činjenicu kako to čitateljstvo direktno HDZ i Most zove desnicom, te indirektno SDP ljevicom.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 14:43   #51
Quote:
kajzen kaže: Pogledaj post
ovo za dujmovića...zar te nije sram tako nešto upisati, za bilo koga
znaš da ono što napišeš govori najviše o tebi...ovaj put da si...prazna osim mržnje
Nema tu nikakve mržnje, tu tek jedan bljutavi osjećaj... znaš onaj osjećaj kad dotakneš nešto hladno, vlažno i ljigavo.


Quote:
matsx kaže: Pogledaj post
Najpazljivije su planirali u kastelanskom i bakarskom zaljevu. I ti onda vjerujes svemu sta je napisano.
E da je imati pojma o onome o čemu se priča.

Kaštelanski zaljev - cementare i ostalo. De malo prouči od kada postoje cementare u kaštelanskom zaljevu. Nadalje, živjelo se (i gradilo) od Dalmacijacementa, Jugovinila, brodogradilišta... ili od zimmer frei?

Bakarski zaljev i koksara - ugrožena bakarska vodica koja je donosila stotine milijuna dolara?

Ma lijepo je to što je Edvard VIII krajem 30-tih sunčao guzicu na Kvarneru ali, bijahu i neka vremena kada su cement i koks bio daleko važniji od turizma.
fgzcvijetic is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 16:08   #52
Quote:
kajzen kaže: Pogledaj post
ovo isto..kako ga samo mrze ljevičari, a čovjek piše jednostavno i jasno
i uopće nije ekstremist...ali hr ljevičari mrze svakog tko se i najmanje usudi suprostaviti njihovoj shemi
tomić ga npr. naizmjerno mrzi šti i sam priznaje
Podebljao sam ne samo glupost, nego i klevetu.
Ne znam otkuda ti ideja da bi ljevičari morali nekoga mrziti? Pa onda bi valjda mjerili kuruzu i vikali ZDS, pobogu?
Zašto bi neki ljevičar mrzio bedaka-filozofa i njegove halucinacije o jupekima, hatekima i ostalim tetrapakima?

Projiciraš svoje osjećaje na druge.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 17:14   #53
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Podebljao sam ne samo glupost, nego i klevetu.
Ne znam otkuda ti ideja da bi ljevičari morali nekoga mrziti? Pa onda bi valjda mjerili kuruzu i vikali ZDS, pobogu?
Zašto bi neki ljevičar mrzio bedaka-filozofa i njegove halucinacije o jupekima, hatekima i ostalim tetrapakima?

Projiciraš svoje osjećaje na druge.
Ovo je tužna, opasna, grozna mržnja : 1, 2, 3,
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 22:12   #54
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Podebljao sam ne samo glupost, nego i klevetu.
Ne znam otkuda ti ideja da bi ljevičari morali nekoga mrziti? Pa onda bi valjda mjerili kuruzu i vikali ZDS, pobogu?


Projiciraš svoje osjećaje na druge.
Pa nebi morali ali cinjenica je da je golema vecina tekstova kojih pisu istaknuti ljevicari uglavnom parada mrznje i riganje zuci.


Evo gore je Laki dao par linkova....ali to su ekstremni izljevi mrznje da je samo to nikom nista, ali zapravo je pitanje kako naci neki clanak nekog istaknutog lijevog kolumnista a koji nije tek tjedna doza mrznje. Jedan Dezulovic, Tomic, Lucic, Ivancic.....svima njima je zajednicko da u svojim kolumnama ubiti tek primitivno vrijedjaju sve one sa kojima se ne slazu.....a radi cega cesto zavrsavaju na sudovima.
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Zašto bi neki ljevičar mrzio bedaka-filozofa i njegove halucinacije o jupekima, hatekima i ostalim tetrapakima?.
etoga to je taj rjecnik.


Ali ako maknemo taj dio...prvobitno pitanje je jako dobro. Odakle dolazi ta mrznja? Sto je pokrece?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 21.08.2016. at 22:42.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 22:42   #55
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Da... a za desničare je bivša država u kojoj je obala bila javno dobro i gdje su hrvatska djeca imala svoja odmarališta za džabe i otok Obonjan za korištenje bila protiv Hrvata,
Ništa to nije džabe, platili su skupo nestašicama, robijom u inozemstvu, hiperinflacijom, nedostatkom osnovnih potrepština i kolapsom cijelog ekonomskog sustava.

Quote:
I onda kada se Pavičić u kolumnama zalaže za baštinu, urbanitet i okoliš i kada piše kako je groteskno da cijele generacije momaka u punoj snazi umjesto u industriji rade povremeno kao konobari ili izigravaju klaunove u rimljanskim togama za turiste po Splitu i Dubrovniku, onda je on za naše desničare antihrvat i Jugoslaven.
Bojim se da se Pavičić ne razumije u ekonomiju. Nemožeš samo pokrenut proizvodnju čarobnim štapićem ili izvuć fabriku koja će konobare zapolsit iz analne rupe, to ljevičari (ali mnogi desničari) nikako da razumiju.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 02:23   #56
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
@Nabat nisu uopće ušao u meritum. Pokušavaš diskvalificirati Raspudića bez rasprave. Uočio je licemjeran obrazac ponašanja i sjajno ga je argumentirao. Zar usitinu kolumnisti u Jutarnjem smiju bez ograničenja kritizirati sve, ali treba ograničavati one koji bi kritizirali njih ? Ponekad Raspudić uhvati u laži jake snage eph-a kada pokušavaju obaviti veliki nuždu nad Hrvatima, a ponekada s argumentima, dokaže da ne kritiziraju baš cjelokupno društvo. Slijepi ustaški nakot čiji bi potomci zauvijek trebali biti odgovorni za ndh, koji progone Srbe...su stalna tema u njihovim tekstovima, no kada gazda dogovara cjene s konkurencijom i vrijeđa kolege il uništava firme po Hrvatskoj, onda razmišljau o Josipu Kozarčaninu u kasno ljeto na periferiji, strip junaku Zagoru te Kerumovu seljaštvu.
Ma što je sjajno argumentirao? Zaboga, nitko se ne mora ispričavati ni tebi, ni meni, ni Raspudiću za nešto što NIJE napravio. Ja sam napisao knjigu o marketingu (u svim boljim knjižarama), čiji se dobar dio odnosi na kritiku MLM sustava, i onda će mene Raspudić napadat i nazivat licemjerom jer nisam napisao knjigu koja se bavi komunizmom i u kojoj kritiziram samoupravni socijalizam. Pa ljudi, dajte malo ozbiljnosti
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 10:36   #57
Quote:
-Nabat- kaže: Pogledaj post
Ma što je sjajno argumentirao? Zaboga, nitko se ne mora ispričavati ni tebi, ni meni, ni Raspudiću za nešto što NIJE napravio. Ja sam napisao knjigu o marketingu (u svim boljim knjižarama), čiji se dobar dio odnosi na kritiku MLM sustava, i onda će mene Raspudić napadat i nazivat licemjerom jer nisam napisao knjigu koja se bavi komunizmom i u kojoj kritiziram samoupravni socijalizam. Pa ljudi, dajte malo ozbiljnosti
Nije isto kada osoba koja pise o marketingu propusti napisati knjigu o skroz drugoj temi i kada osoba koja pise stotine i stotine kolumna o trenutnim drustvenim problemima propusti pisati o naprimjer tada vrlo aktuelnom slucaju radnica Kamenskog.

To ti se zove "ljubicasti slon u prostoriji"
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 22.08.2016. at 10:55.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 11:09   #58
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Ništa to nije džabe, platili su skupo nestašicama, robijom u inozemstvu, hiperinflacijom, nedostatkom osnovnih potrepština i kolapsom cijelog ekonomskog sustava.

Bojim se da se Pavičić ne razumije u ekonomiju. Nemožeš samo pokrenut proizvodnju čarobnim štapićem ili izvuć fabriku koja će konobare zapolsit iz analne rupe, to ljevičari (ali mnogi desničari) nikako da razumiju.

Koliko sam shvatio tekstove Pavičića, on piše o rentijerskoj ekonomiji u kojoj od političara odabrani pojedinci dobiju ekskuzivno pravo korištenja javnog dobra koje onda isključuje pristup drugima, a što ima izravne negativne posljedice po opće dobro građana te negativne ekološke utjecaje.

Dakle, ne radi se ovdje o tome da bi zločesta država nešto branila ili ograničavala, već se upravo radi o tome da pojedinci zbog pristupa strukturama moći profitiraju na račun zajednice.

Nema to ništa od sprječavanja investiranja, inovacija i slobodarskog pojedinca kojeg kinji zločesta država, već upravo suprotno, država koja je nekima majka a nekima maćeha omogućava drugima korištenje prostora kao najvažnijeg resursa, prostora koji ne uključuje tehnološki know-how niti poduzetnički duh, nego je stvar dogovora politika - politički odabranici.

Što se takav pristup, toliko karakterističan za hrvatsku ekonomiju, štiti pod sintagmama loše poduzeničke klime i zapreke investiranju, drugi je par rukava.
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 11:33   #59
Quote:
-Nabat- kaže: Pogledaj post
Ma što je sjajno argumentirao? Zaboga, nitko se ne mora ispričavati ni tebi, ni meni, ni Raspudiću za nešto što NIJE napravio. Ja sam napisao knjigu o marketingu (u svim boljim knjižarama), čiji se dobar dio odnosi na kritiku MLM sustava, i onda će mene Raspudić napadat i nazivat licemjerom jer nisam napisao knjigu koja se bavi komunizmom i u kojoj kritiziram samoupravni socijalizam. Pa ljudi, dajte malo ozbiljnosti
Da si u knjizi propustio napisati nešto o internet marketingu, 4p-u il marketinškoj etici moglo bi te se kritizirati. Tada bi mogli nazvati tvoj rad lošim i nepotpunim. Kritici nije podložna sam radnje već i propuštanje. Momci u Jutarnjem komentiraju društvene zbivanja, ali ne i ona u koja ja gazda negativno upleten. Raspudić je sjajno pokazao o kakvim se licemjerima radi, a ta tvoja besmislena zabrana kritiziranja propuštenih radnji se ne može uzeti kao ozbiljan protuargument. Dokaži da je Raspudić nešto netočno napisao, a onda objašnjavaj da nije trebao ni pisati te kolumne.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 12:32   #60
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Da si u knjizi propustio napisati nešto o internet marketingu, 4p-u il marketinškoj etici moglo bi te se kritizirati. Tada bi mogli nazvati tvoj rad lošim i nepotpunim. Kritici nije podložna sam radnje već i propuštanje. Momci u Jutarnjem komentiraju društvene zbivanja, ali ne i ona u koja ja gazda negativno upleten. Raspudić je sjajno pokazao o kakvim se licemjerima radi, a ta tvoja besmislena zabrana kritiziranja propuštenih radnji se ne može uzeti kao ozbiljan protuargument. Dokaži da je Raspudić nešto netočno napisao, a onda objašnjavaj da nije trebao ni pisati te kolumne.

Tako je. Momci uz Jutarnjeg nisu htjeli ići protiv interesa Gazde, po načelu "ne ujedaj ruku koja te hrani." Ali već takva tvrdnja znači da i Raspudić od njih ima određena očekivanja smatrajući ih moralnim vertikala pak je onda valjda zato očit njihov propust.

Ali, i u Raspudića koji je dobar komentator može se pronaći licemjerja po načelu "vidim trun, a ne vidim brvno." Ili "guod licet hadezeovi, non licet esdepeovi".

Pisati npr. o tome kako je SDP štitio Perkovića (što je točno), a prešutjeti kako je to isto godinama činio HDZ, baš je licemjerno.
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:20.