Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2017., 13:16   #1
Produhovljena glazba za mlađu djecu (i odrasle)

Pod produhovljenom glazbom za djecu pretpostavljam u prvom redu lijepu glazbu, i po mogućnosti lijepe riječi, značenje i smisao. Ako je pjesma toliko dobra prihvatljiva je i ako je samo dobra za slušanje a preteška za izbedbu. Još bolje ako ju i djeca mogu pjevati.

Što tu nikako ne spada : brojalice, slovkarice, pjesme o životinjama i drugim lijepim temama ali s bezveznom glazbom. Tu nisam do sada uspio naći ni jedan dobar primjer.

Dobrih primjera imam malo, zato i pokušavam ovdje gdje bi trebalo biti više poznavanja. S tim boljim primjerima je problem što su riječi na drugom jeziku pa bi ih trebalo preraditi za hrvatski.

Edelweiss
I Believe in Angels, ABBA
Carpenters Top of The World
Dionne Warwick - That's What Friends Are For

Čini mi se da bi za djecu od 9 godina i dalje bile dobre većina ljubavnih i produhovljenih pjesama za odrasle, pa bih volio temu zadržati na pjesmama za djecu od 2-9 g.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 16:12   #2
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Pod produhovljenom glazbom za djecu pretpostavljam u prvom redu lijepu glazbu, i po mogućnosti lijepe riječi, značenje i smisao. Ako je pjesma toliko dobra prihvatljiva je i ako je samo dobra za slušanje a preteška za izbedbu. Još bolje ako ju i djeca mogu pjevati.

Što tu nikako ne spada : brojalice, slovkarice, pjesme o životinjama i drugim lijepim temama ali s bezveznom glazbom. Tu nisam do sada uspio naći ni jedan dobar primjer.

Dobrih primjera imam malo, zato i pokušavam ovdje gdje bi trebalo biti više poznavanja. S tim boljim primjerima je problem što su riječi na drugom jeziku pa bi ih trebalo preraditi za hrvatski.

Edelweiss
I Believe in Angels, ABBA
Carpenters Top of The World
Dionne Warwick - That's What Friends Are For

Čini mi se da bi za djecu od 9 godina i dalje bile dobre većina ljubavnih i produhovljenih pjesama za odrasle, pa bih volio temu zadržati na pjesmama za djecu od 2-9 g.
James Taylor

The Seekers

Emerald City

My Lord

Carole King

Donna Lewis

Kaleidoscope

Stars

Who'll Come With Me
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 17:18   #3
Quote:
Malmo kaže: Pogledaj post
Ah, da, naravno:
Somewhere Over The Rainbow - Judy Garland 1939 The Wizard of Oz
don mclean - vincent 1971
Kelly Family - An Angel 1994
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 08:19   #4
Simon & Garfunkel - The Sound of Silence (Original Version from 1964) link
Scorpions - Send Me An Angel 1991 link
Scorpions - Wind Of Change 1991 link
Demis Roussos - Forever and Ever 1978 link
Demis Roussos - Rain and Tears 1978 link
Demis Roussos - My Friend The Wind 1978 link
Cyndi Lauper - True Colors 1986 link
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.