Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2013., 06:44   #1301
Quote:
avid kaže: Pogledaj post
Ključna riječ oko. Nije porez jedino što će ti skinuti s plaće, imaš još određeni set osiguranja i sitnih kerefeka koji su na malim plaćama mali, ali na velikima bogme i nisu.
Placat ces dodatno osiguranje, a-kassu, sindikat i sl. ako ti to odlucis, ako ne, onda ces placati samo porez.
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 14:22   #1302
Pozdrav svima. Vec mjesec i pol dana sam u Švedskoj, točnije u Sodertlalje i radim sa frendom interijere, garaže, vrtne kućice, ma sve živo. Radimo na crno ali stvarno dobro radimo i svi su zadovoljni. Frend pokušava otvoriti firmu ali se malo odužilo. Moje pitanje je vezano za naplatu takvih poslova. Čini mi se da frend jako jeftino naplaćuje posao jer na kraju nam gotovo ništa ne ostaje. Koliko bi trebala ispasti satnica ili dnevnica kod takvih poslova.
Čini mi se da ćemo trebati menadžera za ugovaranje poslova jer za mjesec i pol nismo skoro ništa zaradili.
toncixxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 12:40   #1303
Quote:
f00f kaže: Pogledaj post
Supruga i ja smo kupili to stanarsko pravo, u manjem gradicu, finiji dio istog, trosobni stan od 85kvm kostao 620 000kr, mjesecna rata sa kreditom 7200kr, otplatili ga nakon 5 godina i sada placamo 4100kr. U to ulazi topla voda, smece, uredjivanje okolisa, eventualne popravke (hodnik i vani) i paket tv programa. Internet i struju placamo posebno. Moja plata kao servis tehnicara (industrijski elektricar/automatizacija) 27000kr a posto sam odabrao da radim smjene sa svim dodacima 34000kr, zena prosvjetni radnik 26000kr. Da se lijepo zivjeti od toga, poslije godina trazenja posla, skola, kurseva i svakojakih ekonomskih problema.
Ako smijem pitati što žena radi u prosvjeti...ja sam prosvjetni radnik, točnije učiteljica razredne i engleskog, predajem engleski u osnovnoj školi, pa ako može neka informacija o mogućnosti pronalaska posla u struci...hvala
dazzled is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 18:02   #1304
Quote:
dazzled kaže: Pogledaj post
Ako smijem pitati što žena radi u prosvjeti...ja sam prosvjetni radnik, točnije učiteljica razredne i engleskog, predajem engleski u osnovnoj školi, pa ako može neka informacija o mogućnosti pronalaska posla u struci...hvala
Pitanje nije upuceno meni, ali mogu odgovoriti da u prosvjeti nije tesko pronaci posao
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 19:02   #1305
Zanima me koji grad odnosno pokrajinu bi preporučili za pronalazak posla i stana, zanima me što mmislite o Goteborgu? Nekako me najviše privlači taj grad, volio bih čut vaša mišljenja, Hvala!
zoki-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 20:51   #1306
Quote:
dazzled kaže: Pogledaj post
Ako smijem pitati što žena radi u prosvjeti...ja sam prosvjetni radnik, točnije učiteljica razredne i engleskog, predajem engleski u osnovnoj školi, pa ako može neka informacija o mogućnosti pronalaska posla u struci...hvala
Predaje Engleski, Povijest i psihologiju u gimnaziji. Ona je poslije zavrsenog fakulteta brzo dobila posao, srednju skolu i fakultet je zavrsila ovdje. Poznajem jos par ljudi koji rade u prosvjeti i svi su relativno lako nasli posao koji je doduse ovdje na zalost postao slabije placen u odnosu na ulozeni trud i zivce.
f00f is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 13:29   #1307
Bok,
da li mi netko može reć o gradu Gavle? kakav je grad za život, klima, za obitelj? Supruga i ja imamo ponudu za posao tamo pa je razmatramo?
Puno hvala,
tiho1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 16:37   #1308
Quote:
tiho1977 kaže: Pogledaj post
Bok,
da li mi netko može reć o gradu Gavle? kakav je grad za život, klima, za obitelj? Supruga i ja imamo ponudu za posao tamo pa je razmatramo?
Puno hvala,
Nisam bila, ali MM kaze da je fini gradic. Sva mjesta u Svedskoj su tako uredjena da imas sve sto ti treba. Ne bih imala nista protiv zivjeti u manjem gradu u Svedskoj.
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 20:01   #1309
Berba aronije u Sveedskoj

Pozdrav svima ...imam jedno zanimljivo pitanje za vas ako nije problem da mi se javite ako ste upuceni u to ili ste imali iskustva sa tim....U julu treba da idem u Svedsku da radim kao berac aronije ili tako nekog slicnog voca nmg da se setim tacno kako se zove....pa bi me zanimalo i bilo bio bi mi od pomoci svaki odgovor....da li se isplati ici i BRATI,da li je neko imao iskustva sa tim,kakvi su uslovi za rad,koliko se placa,da li je po satu ili po nadnici,da li je hrana placena,da li je smestaj placen i kako?....ako je smestaj placen gde se to nalazi kada se ide u berbu i kako?....Hvala svima puno unapred na odgovorima !odgovorite mi ovde ili mi se javite na e-mail[email protected] mi je potrebna neka informacija a nznm kako da se raspitam da li imam racun da idem ili ne,da znam ipak na cemu sam....Hvala puno jos jednom
Sesilija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 20:12   #1310
Quote:
Sesilija kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima ...imam jedno zanimljivo pitanje za vas ako nije problem da mi se javite ako ste upuceni u to ili ste imali iskustva sa tim....U julu treba da idem u Svedsku da radim kao berac aronije ili tako nekog slicnog voca nmg da se setim tacno kako se zove....pa bi me zanimalo i bilo bio bi mi od pomoci svaki odgovor....da li se isplati ici i BRATI,da li je neko imao iskustva sa tim,kakvi su uslovi za rad,koliko se placa,da li je po satu ili po nadnici,da li je hrana placena,da li je smestaj placen i kako?....ako je smestaj placen gde se to nalazi kada se ide u berbu i kako?....Hvala svima puno unapred na odgovorima !odgovorite mi ovde ili mi se javite na e-mail[email protected] mi je potrebna neka informacija a nznm kako da se raspitam da li imam racun da idem ili ne,da znam ipak na cemu sam....Hvala puno jos jednom
Budi jako pazljiva i dobro se raspitaj prije nego ides. Mislim da je to bilo prosle godine kada su tajlandjani dolazili brati borovnicu ili neke druge bobice, ne sjecam se vise pa im nisu platili. Ne znam sta je aronija
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 21:57   #1311
Quote:
Sesilija kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima ...imam jedno zanimljivo pitanje za vas ako nije problem da mi se javite ako ste upuceni u to ili ste imali iskustva sa tim....U julu treba da idem u Svedsku da radim kao berac aronije ili tako nekog slicnog voca nmg da se setim tacno kako se zove....pa bi me zanimalo i bilo bio bi mi od pomoci svaki odgovor....da li se isplati ici i BRATI,da li je neko imao iskustva sa tim,kakvi su uslovi za rad,koliko se placa,da li je po satu ili po nadnici,da li je hrana placena,da li je smestaj placen i kako?....ako je smestaj placen gde se to nalazi kada se ide u berbu i kako?....Hvala svima puno unapred na odgovorima !odgovorite mi ovde ili mi se javite na e-mail[email protected] mi je potrebna neka informacija a nznm kako da se raspitam da li imam racun da idem ili ne,da znam ipak na cemu sam....Hvala puno jos jednom
A da pitaš poslodavce?
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 21:57   #1312
Gortyna
smijem li te još malo gnjaviti?
Kak izgleda s kupovinom auta u Švedskoj?
Pitam se da li se isplati odvesti auto tamo. Raspitala sam se pri ambasadi, iza 01.07. nema nekih dodatnih troškova, ali su spominjali nekakve poreze i takse na vlasništvo...?
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 23:26   #1313
Quote:
Gortyna kaže: Pogledaj post
Budi jako pazljiva i dobro se raspitaj prije nego ides. Mislim da je to bilo prosle godine kada su tajlandjani dolazili brati borovnicu ili neke druge bobice, ne sjecam se vise pa im nisu platili. Ne znam sta je aronija
Uvijek je cini se frka s beracima sumskih plodova, skoro svake godine se moze na vijestima vidjeti tu i tamo grupica prevarenih. Ja sam davno u zelji da zaradim bar za cigarete isao brati jagode na farmu, cista katastrofa, tip s pistaljkom da signal i onda se armija Poljaka, Rumuna i tko zna cega jos zaleti da uhvati "svoj red" pa se tu i tamo zasamaraju a onda poslije par sati bjesomucnog branja dignes lovetinu od 150kr . Postavljac/ica pitanja neka se dobro raspita.
f00f is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 23:40   #1314
Kakva je ponuda u manjim gradovima,ima li dovoljno stanova svih vrsta,i soba isto?
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 09:19   #1315
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Gortyna
smijem li te još malo gnjaviti?
Kak izgleda s kupovinom auta u Švedskoj?
Pitam se da li se isplati odvesti auto tamo. Raspitala sam se pri ambasadi, iza 01.07. nema nekih dodatnih troškova, ali su spominjali nekakve poreze i takse na vlasništvo...?
Procitaj par stranica unazad, pisalo se o toj temi. Ja nemam auto pa ti ne bih znala odgovoriti
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 09:48   #1316
Quote:
f00f kaže: Pogledaj post
a onda poslije par sati bjesomucnog branja dignes lovetinu od 150kr
isto je i ovdje, samo što je ovdje nakon 10 sati
Green1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 12:15   #1317
odlazak iz hr u svedsku??? za -protiv?? moze li se za pocetak zivjeti od jedne place za cetveroclanu obitelj??'
emma25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 13:25   #1318
Protiv - klima i mracne zime
Za - sve ostalo

A troškovi zivota su dosta visoki. O kolikoj placi pricamo?
Za dvosobni stan u Stockholmu ti treba barem 8000kr/mj, za hranu jos barem 3-4k
Mislim da bi s placom ispod 20k teško preživjeli

http://www.sweden.se/eng/Home/Work/M.../Living-costs/
Comus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 22:55   #1319
razmisljamo ipak o manjem gradicu,a placa je negdje izmedju 15 i 22 (nije jos sigurno).. zanima me i kakvi su uvjeti za primanje u vrtic djece,je li obavezno znanje jezika? najvise od svega se bojim prilagodbe ...
emma25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 06:36   #1320
Quote:
emma25 kaže: Pogledaj post
razmisljamo ipak o manjem gradicu,a placa je negdje izmedju 15 i 22 (nije jos sigurno).. zanima me i kakvi su uvjeti za primanje u vrtic djece,je li obavezno znanje jezika? najvise od svega se bojim prilagodbe ...
U Svedskoj sva djeca imaju pravu na vrtic, jezik nije obavezan, klinci to brzo svladaju.
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.