Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2013., 19:00   #1341
Quote:
zoki-25 kaže: Pogledaj post
No dobro onda koja je to "normalna" avoikompanija?
sve su normalne, pričamo o cijenama

Quote:
ExAuPair kaže: Pogledaj post
Klikam na ovu temu ne bih li pronašao korisnu informaciju o budućem "otvorenom radnom tržištu",a nailazim na prepirke oko cijena zrakoplovnih karata
ovo je bitno
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 19:16   #1342
Quote:
Gortyna kaže: Pogledaj post
Nazalost broj tih kompanija se smanjuje. Nekad su najjeftiniji bili letovi preko Varsave, Praga, Budimpeste. Te su linije do Zg ukinute. Sad preostaje Zirih, Frankfurt, Minhen, Kopenhagen i Bec. Ja karte trazim izmedju ostalog ovdje http://www.flygresor.se/
Iz Beča se prije moglo za 80€(povratna) u Stockholm četiri puta dnevno s Austrianom. Ne mogu to prežaliti, ukinuto je prije par mjeseci, užas
I dalje se može jeftino u Budimpeštu iz Stockholma Ryanairom. Obiteljski rekord - 200 kruna za povratnu. I shit you not, mogu vam uploadati sken. To je bilo u veljači ove godine. Samo što iz Budimpešte nije lako do Zagreba, tako da je to sve dosta nepraktično, iako tko nema love, a ima vremena, to je uvjerljivo najjeftinija opcija. Gledala sam sad cijene za preko ljeta, nešto su manje spektalularne, ali su i dalje niske, oko 35€ po smjeru.

Comus, ovo o letu od sat i pol ti nije trebalo, ako želiš dokazati da nisi serator
avid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 01:21   #1343
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
kao prvo lik nije u švedskoj pa da bi gledao jednosmjerne karte, šta ti misliš da ga gospon carinik ne bude malo bolje gledao zbog toga?
kao drugo, pitao je za zagreb, već time ti ne čitaš sa razumijevanjem.
kao treće sereš za prtljagu jer sam išla sa njima i znam što je uključeno a što nije za tu cijenu.
kao četvrto, 15 eura nadoplate za bicikl
kao peto, 1.5 sati
kao šesto, ne ždereš na njihov račun već na svoj ali dobro ak si na dijeti
U cemu je problem s jednosmjernim kartama? Letio sam preko nekoliko puta za Stockholm s jednosmjernom kartom i znas kaj, nikad me nitko nista nije pitao. Jos sam jednom i sluzio kao prevoditelj na granici kad su jednoj 'nasoj' oduzeli putovnicu, jer ima zabranu ulaska u EU. I imao sam jednosmjernu kartu koju je taj isti policajac vidio...zamisli strahote...

Ja sam odgovorao na to da je navodno Norwegian preskup, a ne jel ima let ili nema za Zagreb. Nitko nema let za Zagreb i to smo vec utvrdili. A Norwegian kao sto sam i napisao ima vrlo sarolik spektar cijena.

Dobro da ti 'znas' sto je ukljuceno u prtljagu, ali ja sam imao rucnu prtljagu od 10kg i veliki kofer od 25kg kad sam s njima letio i platio sam tocno 0€ za tu 'ekstra' prtljagu. Kao sto sam i platio 0€ za rezervaciju sjedala.

Ovo za trajanje leta je ocito bio lapsus, let je trajao 2,5h.

U zadnje dvije godine sam s curom, sto sam, sto zajedno putovao cca 20 puta na relaciji HR-Stockholm i obrnuto tako da dobro znam kako se cijene krecu. Bilo je tu karata za 20€ i za 600€.

I Norwegian se po apsolutno nicim nije isticao, ni dobrom ni losem. Imaju korektne avione, bolje nego CA koja je kao 'normalna' kompanija i usluga im je ok.

Za nevjerne Tome imam i kopiju racuna. Pa molim da me se i dalje proziva da lazem i serem...

https://dl.dropboxusercontent.com/u/.../norwegian.jpg

https://dl.dropboxusercontent.com/u/...norwegian2.jpg
Comus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 01:29   #1344
Quote:
Gortyna kaže: Pogledaj post
Koliko si platio kartu Split-Stockholm
Nikoliko.

Letio sam iz Zagreba za Stockholm (naravno ne direktnim letom, da ne bi netko rekao da izmisljam), 136€ je bila jednosmjerna karta
Comus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 08:36   #1345
Quote:
Comus kaže: Pogledaj post
Nikoliko.

Letio sam iz Zagreba za Stockholm (naravno ne direktnim letom, da ne bi netko rekao da izmisljam), 136€ je bila jednosmjerna karta
Jednosmjerne karte u tim "normalnim" kompanijama su uvijek skuplje. Kad zbrojis obje cifre nisi nis bolje prosao nego da si kupio povratnu za Zg. Ja ne putujem za Split tak da mi Norwegian nis ne znaci, ali kompaniju koja ima mjesecno nekoliko povoljnih karata ne mogu smatrati povoljnom.
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 12:03   #1346
Quote:
Gortyna kaže: Pogledaj post
Jednosmjerne karte u tim "normalnim" kompanijama su uvijek skuplje. Kad zbrojis obje cifre nisi nis bolje prosao nego da si kupio povratnu za Zg. Ja ne putujem za Split tak da mi Norwegian nis ne znaci, ali kompaniju koja ima mjesecno nekoliko povoljnih karata ne mogu smatrati povoljnom.
Prosao sam kak sam prosao, bila mi je to najpovoljnija solucija u to vrijeme, jer sam kartu kupio tjedan dana prije leta.

Gledao sam kao i uvijek da sto najjeftinije prodjem i to je bilo ono sto se onda nudilo. Sasvim slucajno Norwegian je bio najjeftiniji. I ne vidim koji je problem s tom kompanijom, niti nema nesto ekstra skupe karte ako mozes putovati bilokad, niti su mi ekstra naplatili disanje i avioni su im sasvim u redu.

Za razliku od npr. CA propeleralaca, s kojim sam jednom letio do Kopenhagena, imao sam osjecaj ko da se s Samoborcekom vozim na more po lickoj magistrali, cijeli se trese, skripi i nikad stici koliko je spor...
Comus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 13:11   #1347
Quote:
Comus kaže: Pogledaj post
Prosao sam kak sam prosao, bila mi je to najpovoljnija solucija u to vrijeme, jer sam kartu kupio tjedan dana prije leta.

Gledao sam kao i uvijek da sto najjeftinije prodjem i to je bilo ono sto se onda nudilo. Sasvim slucajno Norwegian je bio najjeftiniji. I ne vidim koji je problem s tom kompanijom, niti nema nesto ekstra skupe karte ako mozes putovati bilokad, niti su mi ekstra naplatili disanje i avioni su im sasvim u redu.

Za razliku od npr. CA propeleralaca, s kojim sam jednom letio do Kopenhagena, imao sam osjecaj ko da se s Samoborcekom vozim na more po lickoj magistrali, cijeli se trese, skripi i nikad stici koliko je spor...
S obzirom da su niskobudzetna kompanija imaju skupe karte. A CA je neka druga prica
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 22:26   #1348
Quote:
Gortyna kaže: Pogledaj post
S obzirom da su niskobudzetna kompanija imaju skupe karte.
Norwegian ima superjeftine karte kad ih usporedis s normalnim nordijskim kompanijama kao SAS.To je tek skupoca.
I za razliku od obicnih niskobudzetnih, Norwegian leti na glavne aerodrome, a ne na pripizdine udaljene 200 km od gradova (kao npr Oslo Torp, to je kao da se aerodrom na Krku ''reklamira'' kao Zagreb-Krk).

Povratna karta Pula-Oslo me je dosla 1200 kuna proslog ljeta s Norwegianom,
(a buduci da ljetujem kod bake u Puli, trosak ZG-Pula je prakticki bio nula).

Finnair za neko cudo ima jeftine letove iz Budimpeste preko Helsinkija do Pekinga i Delhija, oko 650 dolara, 150 jeftinije od konkurencije (Austrian), i 250 jeftinije nego polazak iz ZG s Qatarom.Buduci da necu moci ici na godisnji po ljeti, mislim do Pekinga s Finnairom, i cijena je bagatela. A ipak je odlicna kompanija.

Zadnje uređivanje Vigo : 17.05.2013. at 22:32.
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 09:39   #1349
Quote:
Vigo kaže: Pogledaj post
Norwegian ima superjeftine karte kad ih usporedis s normalnim nordijskim kompanijama kao SAS.To je tek skupoca.
I za razliku od obicnih niskobudzetnih, Norwegian leti na glavne aerodrome, a ne na pripizdine udaljene 200 km od gradova (kao npr Oslo Torp, to je kao da se aerodrom na Krku ''reklamira'' kao Zagreb-Krk).

Povratna karta Pula-Oslo me je dosla 1200 kuna proslog ljeta s Norwegianom,
(a buduci da ljetujem kod bake u Puli, trosak ZG-Pula je prakticki bio nula).

Finnair za neko cudo ima jeftine letove iz Budimpeste preko Helsinkija do Pekinga i Delhija, oko 650 dolara, 150 jeftinije od konkurencije (Austrian), i 250 jeftinije nego polazak iz ZG s Qatarom.Buduci da necu moci ici na godisnji po ljeti, mislim do Pekinga s Finnairom, i cijena je bagatela. A ipak je odlicna kompanija.
SAS je, nazalost, vozio samo dvije godine direktno do Zg i tada su karte bile izmedju 1500 i 2000 kruna, kad bih ove godine putovala s Norwegianom, karta bi me dosla preko 3000 kruna. Super jeftino!
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 20:30   #1350
Quote:
Vigo kaže: Pogledaj post
Norwegian ima superjeftine karte kad ih usporedis s normalnim nordijskim kompanijama kao SAS.To je tek skupoca.
Nebrojeno puta smo do sada letjeli Norwegianom (i nastavit cemo). Na zalost, postaju sve skuplji i skuplji, a sve teze je pronaci i rupe u planiranju kako bi uhvatili te jeftine karte.
Sharkaat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 01:07   #1351
Za one koji su na istoku Hrvatske moze se jefitno i sa Wizzair do Beograda
tsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 11:10   #1352
Zna li netko kako stvari stoje s busom? Mislim na prtlljagu, koliko se smije nositi?
Green1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 12:58   #1353
Quote:
Green1985 kaže: Pogledaj post
Zna li netko kako stvari stoje s busom? Mislim na prtlljagu, koliko se smije nositi?
Ne znam konkretno ako ti putujes busom + prtljaga, ali slao sam s jednim mini-busem iz Stockholma prtljagu. Dvije velike kutije + kofer, tip mi je uzeo ako se dobro sjecam 40€ za to.
Imas ti par vozaca koji redovno voze na liniji Stockholm-Zagreb, pa prevoze ljudima robu
Comus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 14:28   #1354
Da li netko od vas možda ima iskustva kako preseliti velike pakete stvari avionom...? Odosno da li postoji kakva kompanija koja seli takve stvari?
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 17:57   #1355
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Da li netko od vas možda ima iskustva kako preseliti velike pakete stvari avionom...? Odosno da li postoji kakva kompanija koja seli takve stvari?
Javi se pošti. Ali da će bit jeftino neće.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 20:51   #1356
Moze li mi netko predloziti neku prepaid tarifu. Vazan mi je samo internet a pozivi i sms mi nisu toliko bitni. Ne snalazim se bas sa švedskim jezikom, mada sam pokusao na comviq pronaci tarifu koja bi mi odgovarala. Hvala
toncixxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 21:18   #1357
Vidi na www.halebop.se
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 10:09   #1358
Hvala Beryozinka.
toncixxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 12:15   #1359
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Da li netko od vas možda ima iskustva kako preseliti velike pakete stvari avionom...? Odosno da li postoji kakva kompanija koja seli takve stvari?
kad kazes velike pakete, koliko velike? kontejneri ili?
ako ti nije hitno probaj pitati za prijevoz vlakom ili brodom (ne nuzno samo domace prijevoznike), avion je najskuplji od navedenog.....mozda da pitas fedex i sl. firme
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 19:56   #1360
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
kad kazes velike pakete, koliko velike? kontejneri ili?
ako ti nije hitno probaj pitati za prijevoz vlakom ili brodom (ne nuzno samo domace prijevoznike), avion je najskuplji od navedenog.....mozda da pitas fedex i sl. firme
Hvala ti na savjetu. Moj se problem sastoji od dva dijela. Jedno je prijevoz dijelova namještaja i određene aparature, specijalno prilagođenog računala i kolica što bi sve trebalo stati u nešto do 5 m duljine i oko 2 m visine.
A drugi dio je prijevoz pesa od 60 kila.
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.