Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2009., 00:21   #21
taj doktor mijenja moju doktoricu,,jer je ona na godisnjem!!!! otici cu iduci tjedan!!! a rekao mi je da se piju 5 dana te tablete!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 23:02   #22
hitno!

help! ovako,,danas sam pocela piti duphostone 2x1 5 dana,popodne sam popila u pola 1 mene zanima da li moram piti u isto vrijeme ,i na njima pise dani.. da li moram piti po danu ili ne,,kad moram piti 2 tablete,,
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.08.2009., 09:38   #23
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
help! ovako,,danas sam pocela piti duphostone 2x1 5 dana,popodne sam popila u pola 1 mene zanima da li moram piti u isto vrijeme ,i na njima pise dani.. da li moram piti po danu ili ne,,kad moram piti 2 tablete,,
pa ja sam se trudila uvijek u isto vrijeme popiti, ono barem u sat vremena...
a to što su oni po danu, to je čisto da tebi bude lakše, kao i pilule - da ne zaboraviš. možeš ti petkom popiti tabletu koja je pod ponedjeljak
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 13:48   #24
i ja sam sad zavrsila pit,2 puta po jednu,7 dana,ujutro i navecer,nisam pila bas u isti sat uvijek,ali uglavnom da je ujutro i navecer,i tako uvijek radim
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 14:34   #25
onda dobro! a daj mi reci da li si pila po danu ili kako....
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 19:38   #26
Duphaston tablete su za izazivanje menstruacije ( isti lijek kao i Dabroston ali je drugi proizvođač). Ja također imam pcos i jedino s njima sam uspjela regulirati ciklus bez nuspojava. Za mene su tablete zakon iako još uvijek ništa od ovulacije:-(
emily30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 00:01   #27
Quote:
emily30 kaže: Pogledaj post
Duphaston tablete su za izazivanje menstruacije ( isti lijek kao i Dabroston ali je drugi proizvođač). Ja također imam pcos i jedino s njima sam uspjela regulirati ciklus bez nuspojava. Za mene su tablete zakon iako još uvijek ništa od ovulacije:-(
ako radiš na bebi, jesi razmišljala o stimulaciji klomifenima?
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 10:52   #28
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
ako radiš na bebi, jesi razmišljala o stimulaciji klomifenima?
Jesam, čekam deveti mjesec da mi se dr. vrati sa godišnjeg jer navodno treba 3 uzastopna mjeseca uzimanja i praćenja folikula. Do sada isprobala i anti-baby i metformin i duphaston i ništa se ne događa, sad ćemo vidjeti hoće li klomifen imati uspjeha, nadam se
emily30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 13:23   #29
Quote:
emily30 kaže: Pogledaj post
Jesam, čekam deveti mjesec da mi se dr. vrati sa godišnjeg jer navodno treba 3 uzastopna mjeseca uzimanja i praćenja folikula. Do sada isprobala i anti-baby i metformin i duphaston i ništa se ne događa, sad ćemo vidjeti hoće li klomifen imati uspjeha, nadam se
hoće vjeruj, jako se dobri rezultati klomifenima postižu
držim fige
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 23:21   #30
bok curke! ovako ja sam zavrsila sa terapijom pila sam ih 5 dana,danas mi je bila zadnja,, i sad nakon koliko dana zna doci stvari,unaprijed 2 dana pri kraju terapije me bolila uzasno glava,,evo i danas cijeli dan,,kao neki pritisak i bol.help!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 09:41   #31
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
bok curke! ovako ja sam zavrsila sa terapijom pila sam ih 5 dana,danas mi je bila zadnja,, i sad nakon koliko dana zna doci stvari,unaprijed 2 dana pri kraju terapije me bolila uzasno glava,,evo i danas cijeli dan,,kao neki pritisak i bol.help!
ej..ajde, malo se smiri.
bez toliko nervoze. znam, lako je to reć ali...sama nervoza jako utječe na ciklus pa tako i na cijelokupno zdravlje žena.

budući da ti nije napravio nikakve nalaze a imaš PCOS, dobro da ti je dao duphaston. to su tablete od kojih ne možeš dobiti trombozu. ja ih zato i pijem jer imam obiteljsku anamnezu tromboze. u rujnu idem kod hematologa koji će mi reći kakvo je moje naslijeđe pa da vidimo kako dalje.

ja duphaston pijem 10 dana, jednu dnevno, od 16 dana ciklusa. nemam nikakve nuspojave kao ti ali malo proguglaj,...možda glavobolja i je jedan od mogućih nuspojava. jedina kod mene loša stvar je što mi se svako malo pojavi spotting (curi sukrvica između mengi) što je jako iritantno ali mi je doktorica rekla da će se to s vremenom smiriti.

stanje ti je kakvo je, i ako trenutno ne možeš priuštiti si privatnika, odi u bolnicu, negdje gdje ima hitna ginekološka (u zagrebu mislim da je hitna ginekološka samo u petrovoj) i nek te tamo pregledaju. ili traži uputnicu od ginekologa (ili probaj pitati lječnicu opće prakse) za bolnicu za sve pretrage. IZBORI se za svoja prava kod državnog doktora. imaš ih!!!

i sve bu dobro...samo misli pozitivno!!!
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 14:31   #32
Hej! Nova sam ovdje. Htjela bih zamoliti nekog za odg.ima li iskustva sa tabletama Duphaston? Bila sam na pregledu kod ginekologice,inače imam neredovite menstruacije pa mi je rekla da moram piti tablete Dabrostone i nakon mj dana da ponovno dođem da mi prepiše još 2 kutije. Danas sam bila ali nje nije bilo pa mi je medicinska sestra prepisala tablete Duphaston..rekla je da su to iste kao i Dabrostone,je li to istina? I na tim tabletama pišu dani,da li je to važno prilikom uzimanja tih tableta? Ili mogu uzeti bilo koju? Unaprijed hvala pusa
Mala18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 16:57   #33
hej,, evo ija sam upravo dosla od ginekologa i isto imam neredovite cikluse i prepisao mi je duphastone 2x1 0d 13-16 dana ciklusa da pijem, s tim da mi je rekao da pocnem piti sada 7dana ,pa kad dobim da 16 dan pocnem piti,valjda...
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 16:10   #34
Quote:
Mala18 kaže: Pogledaj post
Hej! Nova sam ovdje. Htjela bih zamoliti nekog za odg.ima li iskustva sa tabletama Duphaston? Bila sam na pregledu kod ginekologice,inače imam neredovite menstruacije pa mi je rekla da moram piti tablete Dabrostone i nakon mj dana da ponovno dođem da mi prepiše još 2 kutije. Danas sam bila ali nje nije bilo pa mi je medicinska sestra prepisala tablete Duphaston..rekla je da su to iste kao i Dabrostone,je li to istina? I na tim tabletama pišu dani,da li je to važno prilikom uzimanja tih tableta? Ili mogu uzeti bilo koju? Unaprijed hvala pusa
Evo Mala osnovnih informacija...
Istina je da se Dabroston tbl više ne proizvode...
Duphaston je isti lijek drugi proizvođač...
Sadrži svaka tbl istu dozu didrogesterona=progesteron sa gestagenim djelovanjem...Nije u konačnici bitno ako uzmeš onu od petka u srijedu ali to je tako napravljeno da ženama olakša a ne da si zakompliciraju
Tbl se različito doziraju ovisno o problemu koji žena ima...
Kod neredovitog ciklusa to je najčešće 2x1 10-20 dana ovisno o nalazu i poremećaju....može i kraće ali to procijeni liječnik
Menstruacija ne mora nastupiti odmah po prestanku uzimanja...
Nekad to bude 5-10 dana...a nekad odmah...
Nemoj brinuti
Uzimaj redovito svoju terapiju,nakon tri mjeseca na kontrolu..
Pročitaj svakako uputu koju si dobila u kutijici lijeka jer sve što je tamo navedeno može ti koristiti...Nemoj se uplašiti nuspojava...ali dobro je znati da su moguće prilikom uzimanja toga lijeka...
Sretno
Tako se
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 17:38   #35
mimoza40 puno ti hvala na odgovoru
Mala18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 18:04   #36
Quote:
Mala18 kaže: Pogledaj post
mimoza40 puno ti hvala na odgovoru
Drago mi je da si ga pročitala...i ako imaš bilo kakve dileme vezane uz zdravlje samo pitaj....
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 18:47   #37
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Drago mi je da si ga pročitala...i ako imaš bilo kakve dileme vezane uz zdravlje samo pitaj....
Aha ok može,hvala još jednom za pomoć
Mala18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 19:52   #38
Nije to nista...znam djevojku kojoj je menga kasnila 15 dana, grudi su joj bile otecene do puknuca, imala je mucnine i druge simptome trudnoce. Otisla je kod muskog ginekologa koji joj je na osnovu klasicnog pregleda i to vrlo povrsnog dao nekakve tablete i rekao joj da mengu treba da dobije uskoro. Nije ju poslao uopste na ultrazvuk niti bar da ju je uputio da uradi test na trudnocu. Srecom cura je bila dovoljno bistra pa je otisla do drugog ginica koji ju je hitno uputio na ultrazvuk pod sumnjom da je u pitanju trudnoca. I bila je....
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 21:23   #39
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Nije to nista...znam djevojku kojoj je menga kasnila 15 dana, grudi su joj bile otecene do puknuca, imala je mucnine i druge simptome trudnoce. Otisla je kod muskog ginekologa koji joj je na osnovu klasicnog pregleda i to vrlo povrsnog dao nekakve tablete i rekao joj da mengu treba da dobije uskoro. Nije ju poslao uopste na ultrazvuk niti bar da ju je uputio da uradi test na trudnocu. Srecom cura je bila dovoljno bistra pa je otisla do drugog ginica koji ju je hitno uputio na ultrazvuk pod sumnjom da je u pitanju trudnoca. I bila je....
Zato svim curama poručujem PAMET U GLAVU-ZAŠTITITE SE OD NEŽELJENE TRUDNOĆE
a ako vas već muči sumnja,naročito nakon 15 dana izostanka menstruacije,najjednostavnije je napraviti kućni test na trudnoću kupljen u ljekarni...
Klasični pregled kod dr ni ne može biti ne znam kako "opširan"
ŠTo ti znači površan?
U nekim slučajevima ni UZV tako rano neće ništa pokazati...pa čemu ga plaćati...
Simptomi koje navodiš budu kod mnogih tako jaki i u PMS-u..
A tbl koje joj je dao vjerojatno nisu naškodile njenoj trudnoći ...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 16:49   #40
bok,i ja sam danas bila kod gine i meni je isto rekla da vise nema dabrostona pa mi dala duphaston koje se placaju 46 kn,meni je rekla da pijem od 11- 25 dana ciklusa 2x1, malo sam citala upute i na njima pise jedna tableta dnevno,vise mi nije jasno da li da pijem jednu ili dvije? HVALA
kriza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.