Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2013., 17:54   #2881
jel se može negdje u Zagrebu pojesti baklava sa pistacijama?
ili nešto bliskoistočno sa pistcijama?


Krkimir is offline  
Old 07.02.2013., 18:46   #2882
Imaš u Areni nasuprot Spara (na onu stranu prema Intersportu) orijentalni dućan otvoren negdje krajem godine i drže turske baklave s pistacijima. Nažalost, nisu ovakve motane valjkaste kao na tvojim fotkama, nego po onom principu - dolje 20 kora, u sredini pistacio, gore 20 kora.

Kupila sam par za probu, nisu mi nešto i sigurno ih više neću kupovati. Ja sam obožavateljica grčkih koje su ko tvoje s fotki, no tamo mi je tip rekao da su im grčke preskupe za uvoz pa uvoze turske Nisam bila u Turskoj, no rekli mi poznati da su tamo fine te s pistacijima

No, lokum s prženim pistacijima im je mrak u tom dućanu - ima i drugih lokuma... Imaju i začina, čajeva...

Preporučam ti da ih posjetiš...
tweetee is offline  
Old 07.02.2013., 21:17   #2883
Ovo na drugoj slici sam jela u Parizu u libanonskom restoranu, divno nesto
bunnyZGB is offline  
Old 08.02.2013., 09:51   #2884
Prije nekoliko godina bila sam 2 tjedna U Kurdistanu, krajnjem istocnom dijelu Turske, muvali smo se i uz granicu sa Sirijom i Irakom, i prema tvrdji domacina taj se dio geografski smatra domovinom baklave (iako ce vam svaki posteni Iranac reci kako su Turci sve zivo drpili od njih).

Vodili su nas tako u jednu baklavaonicu i pokazivali nam proces nastanka "prave" baklave koju smije raditi samo mjastor koji je 20 godina proveo kao segrt u toj "radnji" i naucio rastezati tijesto u nemampojmavisenikoliko desetaka slojeva.

Uglavnom, te baklavice, koje su male, oko 2,5 x 2,5 cm, i imaju prefino tijesto od tisucu slojeva pune se pistacijem, ali, ali, ali... zalijevaju se ovcjim lojem.
Da, da, ovcim lojem...

Donijela sam jednu kutiju doma i nitko to nije mogao jesti. Dok ste tamo, naviknete se jer oni gotovo da ni ne rabe drugu masnocu opcenito u kuhanju.
Eto, toga se sjetim kad vidim baklavice s pistacijem... I mirisa u avionu Turkish airlinesa nakon presjedanja u Istanbulu.
Offtopicarim, ali nisam mogla odoljeti.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Old 08.02.2013., 12:17   #2885
@Laa Laa - nije ti off

baš je zanimljivo, i relevantno za gastronomiju i turizam općenito, i baklave specifično. bitno je znati zašto nam nekad neki okus paše a neki ne, a to se ne vidi golim okom

...
tanveer is offline  
Old 08.02.2013., 18:02   #2886
Jao, ove baklavice s pisatcijama, takve ih rade u Novom sadu u Sultans of Instabul, ubijem se, uskoro slijedi ubijanje nakon bledskih krmešnita

Ako koga put nanese u Novi Sad, neka navrati.


Inače, netko je spomenuo Vincekove krafne kao nešto odlično, ja jučer kupila i razočarala se, pa to je tijestasto do boal, kao kruh i mrvica marmelade..

Danas kupila u Pan Peku, meni su puno bolje i koštaju sada 2.5 kn

Moram sad naći Klarine
sophiella is offline  
Old 08.02.2013., 23:29   #2887
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post

Uglavnom, te baklavice, koje su male, oko 2,5 x 2,5 cm, i imaju prefino tijesto od tisucu slojeva pune se pistacijem, ali, ali, ali... zalijevaju se ovcjim lojem.
Da, da, ovcim lojem...
Vis vraga, ja sam u Engleskoj nebrojeno puta jela sto bliskoistocne sto sjevernoafricke baklave (i uvezene i lokalno spravljene) i uvijek sam mislila da mi nikad nisu 'sjele' upravo zbog cudnog okusa te neke masnoce. Uvijek sam mislila da se radi o necem polu-uzeglom.
rokolina is offline  
Old 09.02.2013., 06:19   #2888
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post

Uglavnom, te baklavice, koje su male, oko 2,5 x 2,5 cm, i imaju prefino tijesto od tisucu slojeva pune se pistacijem, ali, ali, ali... zalijevaju se ovcjim lojem.
Da, da, ovcim lojem...
Kak bu sutra vegetarijanci palili svijeće mrtvim ovcama koje su pojeli. Ak je Luka Oman bio u Kurdistanu onda je već pred suicidom.

Quote:
sophiella kaže: Pogledaj post

Inače, netko je spomenuo Vincekove krafne kao nešto odlično, ja jučer kupila i razočarala se, pa to je tijestasto do boal, kao kruh i mrvica marmelade..
I ja kad sam neki dan išao s posla preko Kvatrića odem po zalogajčić u Dinaru ali je bila očajna gužva i vidim u Vinceku do, krafnice. Kupim dvije i sa jednom i pol nahranim vrapčeke. Ne samo da su tijestaste, one su nepečeno tijestaste. Čak su me i vrapci čudno gledali.
Pellaprat is offline  
Old 09.02.2013., 09:41   #2889
Quote:
sophiella kaže: Pogledaj post
....

Moram sad naći Klarine
ima ih po dućanima, recimo prehrana ih drži
polly is offline  
Old 09.02.2013., 09:51   #2890
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ima ih po dućanima, recimo prehrana ih drži
Evo sad sam nazvala i sredila si i Klarinu krafnu iz Prehrane, a nisam otkazala onu iz Pan peka

Pelle, na radost vrabaca, dobro je da nisam jedina Meni t krafna iz Vinceka je skoro pa nejestiva, ne znam čime opravdava toliku cijenu.
sophiella is offline  
Old 09.02.2013., 09:55   #2891

ne znam jel klara još uvijek ima jabuka+cimet i jagoda punjenje, inače sam pristaša šipka i miješane u krafnama iako mi taj pekmez nigdje drugdje ne paše, trenutak nostalgije u nečem kaj pojedem jednom godišnje
jabuke je bila jako fina

prehrana ima i nečije druge tak da se mora pitat beš za klarinu
polly is offline  
Old 09.02.2013., 10:28   #2892
Meni je Klarino blagdansko pecivo jako fino. To je moja verzija krafne, jer krafne ne volim.
Emericzy is offline  
Old 09.02.2013., 11:01   #2893
Kaj niko ne peče krafne doma
tweetee is offline  
Old 09.02.2013., 11:12   #2894
ja ne
zver pojede tu i tamo koju, cca 10 komada na godinu i nikad više od jedne, ja pojedem 2 ukupno, mlađa ne jede, starija je znala napeć brdo i pozvat društvo na krafne, to i sad radi ali je predaleko da udijeli koju i nama
polly is offline  
Old 09.02.2013., 13:35   #2895
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Kaj niko ne peče krafne doma
Za 5-6 komada to mi se ne da, a Princes ima savršene.

Ali zato se već veselim kvarnerskim grašnjakima koje ću peći. I to sa ovim uvoznim, ogromnim, skoro crnim maronima. Mislim da su iz Španjolske ili Portugala, ma fantastični su.
Pellaprat is offline  
Old 09.02.2013., 17:06   #2896
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Kak bu sutra vegetarijanci palili svijeće mrtvim ovcama koje su pojeli. Ak je Luka Oman bio u Kurdistanu onda je već pred suicidom.
Bas tako. Tamo nema ni ulja, ni putra, ni margarina... Ovcji loj ide u sve. Pa tako i u baklavice. Zbog toga ljudi imaju isto malo "cudni" miris... No to je sada druga tema.


Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
I ja kad sam neki dan išao s posla preko Kvatrića odem po zalogajčić u Dinaru ali je bila očajna gužva i vidim u Vinceku do, krafnice. Kupim dvije i sa jednom i pol nahranim vrapčeke. Ne samo da su tijestaste, one su nepečeno tijestaste. Čak su me i vrapci čudno gledali.
Zao mi je sto vama nisu bili fine Vincekove krafne. Ja sam jela samo one u Ilici i nisu bile ni gnjeckaste, ni kruhaste. Komentirali smo kako su bolje nego domace. Sjecam se da smo i prosle godine o njima pisali te da se vecina slozila kako su najbolje.

E, sad. Kad bi ja napisala da su mi JOS bolje kod Jaksica. Bojim se da bi opet bilo svaceg... A nekako... nije da se ne razumijem u krafne.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Old 10.02.2013., 12:43   #2897
Jel zna netko tocnu adresu "Coffee and cake Centar" slasticarnice u Zagrebu ??
t3ssa is offline  
Old 10.02.2013., 12:56   #2898
Quote:
t3ssa kaže: Pogledaj post
Jel zna netko tocnu adresu "Coffee and cake Centar" slasticarnice u Zagrebu ??
Ako to uguglaš u... well... Google...
izbacuje njihovu Fejs stranicu i kaže:

Location Jurisiceva 24, 10000 Zagreb, Croatia
Hours Mon - Sat: 07:00 - 22:00
Phone: 091 212 1414
Email: [email protected]



Isprva sam mislio da tražiš ovo (skrolati malo niže kad otvoriš), redovito prazni polufriškootvoreni lokal na Kaptolu.
Deedy is offline  
Old 10.02.2013., 13:01   #2899
pa znam, i ja sam gledala preko fb stranice, ali kad sam ubacila tu adresu u google Street View,nema smisla jer su same zgrade okolo :/
t3ssa is offline  
Old 10.02.2013., 13:19   #2900
Ako je novootvoreno, onda ga nema na Stritvjuvu, koji je sniman prije godinudvije.
Imaš i br moba, dakle...
Deedy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.