Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2012., 17:26   #41
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
Nije moguće, nego sigurno. Ovaj video je bio dobar. Šešeljeva faca sve govori http://www.youtube.com/watch?v=P4ax5gts124
To prezime je eksluzivno hrvatsko za razliku od npr. onih na -vić.
Zaista smesan klip! Karmelo Seselj?! A posle vise nije smesno?!
phanatique is offline  
Old 03.04.2012., 17:44   #42
Nadam se da mi admin nece zameriti ako sam otisao off, ali evo jos jednog dokaza o kakvom se coveku radi.

http://www.youtube.com/watch?v=sPCgV...eature=related
phanatique is offline  
Old 03.04.2012., 20:54   #43
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Koji jadnik!Šešelj je hrvatsko prezime,a taj majmun ni to ne zna!
Želim mu doživotnu robiju u kamenolomu!
naravno da zna da je hrvat - samo što on tu naciju - ne priznaje

Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Moguce da je Seselj hrvatsko prezime, medjutim treba imati na umu da su pojedina prezimena i srpska i hrvatska. Svakako toliko bolestan ultranacionalizam mora imati korene medju nekim kompleksima, mozda bas tim.
prezimena iz dinarskog kraja su zajednička iz razloga što se radi o istim ljudima koji su se naknadno razdijelili po vjerskoj liniji, pa potom i nacionalnoj, uz izuzetke naravno...

Šešelj je izuzetak koji potvrdjuje pravilo - ekskluzivni hrvat kojemu to smeta... šta'š - ima svega u bašti

inače, njegovi zločini podsticanja i zastrašivanja po nacionalnom kriteriju su jako ozbiljni i mislim da će dobiti više od 15 godina zatvora... da nije neukusno - kladio bih se
__________________
u zagorju zive hrvati, u sumadiji srbi, a izmedju freelanceri

svi putovi vode iz hrvatske
alojzije2 is offline  
Old 03.04.2012., 21:41   #44
Njegov djed ili pradjed je s katoličke prešao na pravoslavnu zbog neke zemlje koju je ili dobio ili uspio zadržati uslijed tog prelaska. Ne sjećam se više detalja, ali radilo se o imovinskoj koristi. Od njega dalje se granaju Šešelji pravoslavci.
Kexx is online now  
Old 05.04.2012., 07:13   #45
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Njegov djed ili pradjed je s katoličke prešao na pravoslavnu zbog neke zemlje koju je ili dobio ili uspio zadržati uslijed tog prelaska. Ne sjećam se više detalja, ali radilo se o imovinskoj koristi. Od njega dalje se granaju Šešelji pravoslavci.


Sekijevo poreklo je sa Trebjesa kod Niksica. Kad su se iselili iz Niksica preci Seselja dolaze u Risan u Boki Kotorskoj i tu su se razdvojili jedni su otisli za Rusiju to je ono sto Seselj napominje kako ima potomaka u Rusiju...A drugi su otisli u Hercegovinu. U Hercegovini je od njih nastalo nekoliko porodica:Od Papica su nastali Seslije, Seselji, Kukolji, Sudzumi svi su po starom prezimenu Milobratovici, i oni su se naselili izmedju Trebinja i Ljubinja. Sve ove porodice su u srodnickom srodstvu i slave Lucindan, sv. Luku.

A kako su nastali Seselji katolici: Pocetkom 18. veka na petrovdanskom vasaru Jova Seselj koji je tada bio pravoslavac u selu Zavalama ubio je crnog Omera turcina koji mu se opoganio u vino i morao je da bezi desetak sela dalje, a tamo gde je pobegao bili su katolici i presao na katolicku veru.

Sa crnogorskog sajta: Seslija, Bratoc, Podosje, Kukolji, Sudzumu u Bilecima (Nevesinje), Misruse (Niksic), ranije Milobratovic pod Trebjesom (Niksic), kao: Papic=Seselj


Milobratovici (Milibratovici), Ridjani i Trebjesa (Niksic) u 15. v. iz grupe Ugrenovica. Od njih su Papic na Vlini (Optune Rudine) i drugim mjestima, Niksicu i kasnije kao: Seslija, Sudzum i Kukolj. Njihovi ogranci su Krunic u Ljubinju, Bijelovic u Sumi Trebinjskoj, Siljegovici u Gacku, Bjeletic u Preracama, Bozovici i Rulj u Nevesinju i Tomasevici u Zupcima (Trebinje), vecina slave Lucindan. Oni su potomci UGRENOVICA koji su iz grupe RIDJANA, jedni su otisli u Risan, drugi u Ukrajinu, sa Trebjesanima, kao i u mnoge krajeve, u Rusiji, od njih, od kojih je bilo sedam generala ruske vojske.
Muskarcina is offline  
Old 05.04.2012., 12:09   #46
Quote:
Muskarcina kaže: Pogledaj post


Sekijevo poreklo je sa Trebjesa kod Niksica. Kad su se iselili iz Niksica preci Seselja dolaze u Risan u Boki Kotorskoj i tu su se razdvojili jedni su otisli za Rusiju to je ono sto Seselj napominje kako ima potomaka u Rusiju...A drugi su otisli u Hercegovinu. U Hercegovini je od njih nastalo nekoliko porodica:Od Papica su nastali Seslije, Seselji, Kukolji, Sudzumi svi su po starom prezimenu Milobratovici, i oni su se naselili izmedju Trebinja i Ljubinja. Sve ove porodice su u srodnickom srodstvu i slave Lucindan, sv. Luku.

A kako su nastali Seselji katolici: Pocetkom 18. veka na petrovdanskom vasaru Jova Seselj koji je tada bio pravoslavac u selu Zavalama ubio je crnog Omera turcina koji mu se opoganio u vino i morao je da bezi desetak sela dalje, a tamo gde je pobegao bili su katolici i presao na katolicku veru.

Sa crnogorskog sajta: Seslija, Bratoc, Podosje, Kukolji, Sudzumu u Bilecima (Nevesinje), Misruse (Niksic), ranije Milobratovic pod Trebjesom (Niksic), kao: Papic=Seselj


Milobratovici (Milibratovici), Ridjani i Trebjesa (Niksic) u 15. v. iz grupe Ugrenovica. Od njih su Papic na Vlini (Optune Rudine) i drugim mjestima, Niksicu i kasnije kao: Seslija, Sudzum i Kukolj. Njihovi ogranci su Krunic u Ljubinju, Bijelovic u Sumi Trebinjskoj, Siljegovici u Gacku, Bjeletic u Preracama, Bozovici i Rulj u Nevesinju i Tomasevici u Zupcima (Trebinje), vecina slave Lucindan. Oni su potomci UGRENOVICA koji su iz grupe RIDJANA, jedni su otisli u Risan, drugi u Ukrajinu, sa Trebjesanima, kao i u mnoge krajeve, u Rusiji, od njih, od kojih je bilo sedam generala ruske vojske.
To su mitovi i srpske dezinformacije. Uvijek se na srpskim sajtovima može naći kako su svi i svuda Srbi. Bilo im prezime ovako onako, došli tu i onda neki prešao na katoličku i promijenio prezime. I tako sve objašnjavaju.
A većina su u svojoj bujnoj mašti potomci srpskog plemstva s Kosova.

Točno se zna koji je Šešelj prešao s katoličke na pravoslavnu, nije to tako davno bilo, u 19.st.

I radilo se o onome kako sam rekao, da bi dobio ili zadržao neku zemlju, prešao je na pravoslavnu, i neki pravoslavni pop je bio u priči, on mu je omogućio tu zemlju, zato se pravslavizirao.

Svi Šešelji pravoslavci su potomci tog čovjeka.
Kexx is online now  
Old 07.04.2012., 17:04   #47
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
To su mitovi i srpske dezinformacije. Uvijek se na srpskim sajtovima može naći kako su svi i svuda Srbi. Bilo im prezime ovako onako, došli tu i onda neki prešao na katoličku i promijenio prezime. I tako sve objašnjavaju.
A većina su u svojoj bujnoj mašti potomci srpskog plemstva s Kosova.

Točno se zna koji je Šešelj prešao s katoličke na pravoslavnu, nije to tako davno bilo, u 19.st.

I radilo se o onome kako sam rekao, da bi dobio ili zadržao neku zemlju, prešao je na pravoslavnu, i neki pravoslavni pop je bio u priči, on mu je omogućio tu zemlju, zato se pravslavizirao.

Svi Šešelji pravoslavci su potomci tog čovjeka.
Radi se o crnogorskom sajtu, a ne o srpskom: Evo sajta http://www.montenegro.org.au/prezimena.html.

Pa da je tako kao sto kazes, ti bi prvi izneo podatke o njegovom navodnom predku koji je presao sa katolicanstvo na pravoslavlje. Zar ne? Kako mu se zvao predak koji je presao na pravoslavlje u 19. veku? Gde u koje selo u Hercegovini?

Mislis li ti da ne bi katolicka crkva objavila krstenicu tog navodnog Seseljovog predka koji je presao na pravoslavlje. Davno bi to objavili da je to istina da bi ga zigosali.. Kao sto znamo Seselj je postao poznat s krajem 80 tih na pocetku 90 godine, kad je i osnovao stranku, a tek krajem 90 god prvi se put u javnosti pocelo govoriti o njegovom poreklu da su mu preci bili katolici itd. Da je to istina kako ti tvrdis odavno bi se pojavio dokumenat tj (krstenica ili nesto slicno na internet portalima.

Imas monografije za Hercegovinu i u tim monografijama su zabelezeni: Papici od kojih su nastali Seselji, Seslije, Sudzumi, Kukolji i druge porodice. Svi su po starom prezimenu Milobratovici i navode starinu u Ridjanu kod Niskica. Vecina slave sv. Luku, neki su uzeli drugu slavi sv. Acima i Ane ili prsluzuju ovu slavu. Monografije su stare 100 godina, to jest monografije su od 1901 do cirka 1910 godine kada Seselj nije ni ziveo na ovoj zemaljskoj kugli.

Zadnje uređivanje Muskarcina : 07.04.2012. at 17:28.
Muskarcina is offline  
Old 07.04.2012., 17:11   #48
Quote:
Muskarcina kaže: Pogledaj post
Radi se o crnogorskom sajtu, a ne o srpskom: Evo sajta http://www.montenegro.org.au/prezimena.html.

Pa da je tako kao sto kazes, ti bi prvi izneo podatke o njegovom navodnom predku koji je presao sa katolicanstvo na pravoslavlje. Zar ne? Kako mu se zvao predak koji je presao na pravoslavlje u 19. veku? Gde u koje selo u Hercegovini?

Mislis li ti da ne bi katolicka crkva objavila krstenicu tog navodnog Seseljovog predka koji je presao na pravoslavlje. Davno bi to objavili da je to istina da bi Seselja zigosali.. Kao sto znamo Seselj je postao poznat s krajem 80 tih na pocetku 90 godine, kad je i osnovao stranku, a tek krajem 90 god prvi put se u javnosti pocelo govoriti o njegovom poreklu da su mu preci bili katolici itd. Da je to istina kako ti tvrdis odavno bi se pojavio dokumenat tj (krstenica ili nesto slicno na internet portalima.

Imas monografije za Hercegovinu i u tim monografijama su zabelezeni: Papici od kojih su nastali Seselji, Seslije, Sudzumi, Kukolji i druge porodice. Svi su po starom prezimenu Milobratovici i navode starinu u Ridjanu kod Niskica. Vecina slave sv. Luku, neki su uzeli drugu slavi sv. Acima i Ane ili prsluzuju ovu slavu. Monografije su stare 100 godina, to jest monografije su od 1901 do cirka 1910 godine kada Seselj nije ni ziveo na ovoj zemaljskoj kugli.
Katolička crkva ima pametnijih poslova nego da objavljuje po internetu nečije krsne listove da bi demantirali tvoje "istine".
Alfa157 is offline  
Old 07.04.2012., 18:24   #49
Quote:
Muskarcina kaže: Pogledaj post
Radi se o crnogorskom sajtu, a ne o srpskom: Evo sajta http://www.montenegro.org.au/prezimena.html.

Pa da je tako kao sto kazes, ti bi prvi izneo podatke o njegovom navodnom predku koji je presao sa katolicanstvo na pravoslavlje. Zar ne? Kako mu se zvao predak koji je presao na pravoslavlje u 19. veku? Gde u koje selo u Hercegovini?

Mislis li ti da ne bi katolicka crkva objavila krstenicu tog navodnog Seseljovog predka koji je presao na pravoslavlje. Davno bi to objavili da je to istina da bi ga zigosali.. Kao sto znamo Seselj je postao poznat s krajem 80 tih na pocetku 90 godine, kad je i osnovao stranku, a tek krajem 90 god prvi se put u javnosti pocelo govoriti o njegovom poreklu da su mu preci bili katolici itd. Da je to istina kako ti tvrdis odavno bi se pojavio dokumenat tj (krstenica ili nesto slicno na internet portalima.

Imas monografije za Hercegovinu i u tim monografijama su zabelezeni: Papici od kojih su nastali Seselji, Seslije, Sudzumi, Kukolji i druge porodice. Svi su po starom prezimenu Milobratovici i navode starinu u Ridjanu kod Niskica. Vecina slave sv. Luku, neki su uzeli drugu slavi sv. Acima i Ane ili prsluzuju ovu slavu. Monografije su stare 100 godina, to jest monografije su od 1901 do cirka 1910 godine kada Seselj nije ni ziveo na ovoj zemaljskoj kugli.
Ne budi smiješan, koga briga za Šešelja, ne bavi se naša crkva s tim stvarima. Koga zanima lako će to istražiti.

Ja sam o tome čitao pred par godina, i nije me zanimalo da bih spremio u svrhu nekakvih forumskih natezanja.

Ali sam se sjetio kad je sad već potegnuto to pitanje.

Ne želimo ga mi ni svojatamo, eto vam ga na, vaš je on bez sumnje.

Ali predak mu je bio katolik. Te crnogorske gluparije objesi mačku o rep, po njima su svi njihovi. Oni samo proizvoljno nabacuju kako se netko prezivao onako, pa onda od njega nastala novo prezime, i tako šire dezinformacije.
Da malo bolje pogledaš, vidio bi da po njima sve možeš povezat s njima, svi su iz CG. Što je naravno samo plod njihove bujne mašte i kompleksa.

Uglavnom, šešeljev djed ili pradjed, n mogu se sjetit točno, bilo je i ime čovjeka, ne mogu se sjetiti, prije par godina je objavljeno. Samo ti dobronamjerno želim ukazati na činjenice, a da nas to nešto briga, nije.
Tip je prešao na pravoslavlje da dobije zemlju od pravoslavnog popa ili da je zadrži, je li iz zahvalnosti ili je osjećao obavezu da se pravoslavizira, ne mogu se sjetiti, nije ni bitno.
Kexx is online now  
Old 07.04.2012., 19:30   #50
Čitam u novinama da je nasljednik Vojislava Šešelja kao predsjednika Radikalne stranke njegova žena-Jadranka Šešelj!
Ma bravo,kako krasno!
Evo još jedna Jacara ovaj put sa nožem u zubima!!
Agripa is offline  
Old 07.04.2012., 20:29   #51
Quote:
Agripa kaže: Pogledaj post
Čitam u novinama da je nasljednik Vojislava Šešelja kao predsjednika Radikalne stranke njegova žena-Jadranka Šešelj!
Ma bravo,kako krasno!
Evo još jedna Jacara ovaj put sa nožem u zubima!!
Da,a legende.....šta reći.
Ja mislim da se i ovi njegovi u stranci smiju tome...al tako je kako je.
Zanima me samo profil osobe koja će tu ženu zaokružiti....
realist is offline  
Old 07.04.2012., 20:38   #52
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Ja mislim da se i ovi njegovi u stranci smiju tome...
Zanima me samo profil osobe koja će tu ženu zaokružiti....
Kandidovao je za predsjednika. Srbije.Zna Šešelj da nema šansi. Razlog je novac koji dobivaju kandidati.
Matrix@ is offline  
Old 07.04.2012., 20:44   #53
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Kandidovao je za predsjednika. Srbije.Zna Šešelj da nema šansi. Razlog je novac koji dobivaju kandidati.
Ma jasno mi je to.......ajde prokopaj koju lovu dobiju,baš me zanima.
Ako di ima u Srbiji na netu.....a di im je Todorović,čito sam da se makao zbog zdravstvenih razloga,koji je to sukob bio,znaš li šta....
realist is offline  
Old 07.04.2012., 21:04   #54
Planirano je 844mil. dinara za predsedničke kandidate, a kako ih ima 8 svaki bi dobio oko 1milion €. Uvjet je sakupljenih 10.000 potpisa, uplata unapred 100.000€, i na izborima preko 1% osvojenih glasova. Isplativo, Kandidovao se i muftija.
Matrix@ is offline  
Old 08.04.2012., 00:34   #55
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Planirano je 844mil. dinara za predsedničke kandidate, a kako ih ima 8 svaki bi dobio oko 1milion €. Uvjet je sakupljenih 10.000 potpisa, uplata unapred 100.000€, i na izborima preko 1% osvojenih glasova. Isplativo, Kandidovao se i muftija.
Zukurlić je opasan igrač,očito oće za Nikolića uzeti određeni %
glasaova što bi bošnjaci glasali za Tadića.....mislim da njemu lova nije toliki problem....za razliku od Šešelja i ove manje ekipe.
Iako je to lipa cifra da budem iskren......

http://www.vesti-online.com/Vesti/Sr...za-predsednika

Neka je opet pretumbacija u SRS-u.Todorović priča jedno,Šešelj drugo.....
Mislim da bi mogla biti kakva izvanredna presica protiv vojvodine odluke......od nezadovoljnih članva koji su očekivali funkciju......Todorović,Martinović i sl.
Vjerujem da će DS izdašno pomagati kampanju Jace samo da grobaru Tomi uzme glasove,
kao Zukurlić sa muslimanima Tadiću u korist Nikolića......

Zadnje uređivanje realist : 08.04.2012. at 00:48.
realist is offline  
Old 08.04.2012., 05:34   #56
Uopće nisam siguran u pobjedu Tadića. Za njegova mandata je puno radnika ostalo bez posla, ustvari neuposlenost je nikad veća, a kandidatura se ne jede. Šešeljevu stranku ne pratim od kako su se izjasnili protiv EU, míslim da i lažu Šeselja. Ako se vrati biće reformisana.
Matrix@ is offline  
Old 08.04.2012., 10:34   #57
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Uopće nisam siguran u pobjedu Tadića. Za njegova mandata je puno radnika ostalo bez posla, ustvari neuposlenost je nikad veća, a kandidatura se ne jede. Šešeljevu stranku ne pratim od kako su se izjasnili protiv EU, míslim da i lažu Šeselja. Ako se vrati biće reformisana.
Pratim oko tih izbora malo, pa ponešto pročitam.
Gledaj jedino svjetlo od sve te ekipe je Tadić koliko se ti sigurno nećeš
samnom složiti. Nezaposlenost je svugdje, tu su bilo kakva vlast nemoćna jer nije ona to napravila. Napravio je krupni kapital i banke i šta god vlasti napravile nemoćne su.
Srpska vlada je bila stabilna jer je funkcionirala po feudima.
Svaka stranka je imala svoje resore i niko se nije mješao.
Na neki način svak je upravljao sa svojim......
Ako ti dođe Nikolić skužit ćeš moje riječi.......vidićeš šta je loša vlada....
teško mi je to opisati sada u par crta al budeš vidio.
On je magla samo takva.....a da ne kaže da nije kapacitet više od zastupnika u parlamentu. Nekako uzmi Sanadera za primjer i njegovo djelovanje,stim da iskreno njih dvoje nemožeš usporediti osim po lovi koju vole,ovaj izvlačio od firmi a ovog plaćao Tadić(i Vučića) i okolna ekipa a ovaj krao iz poduzeća...
Mislim da je tu druga igra u pitanju,al za to mi je još rano zaključiti......ali
mislim da je između DS-SNS neki dil......Ds ostaje uz neke ustupke....


Šešelj,pa još prije više od godine sam čitao kako je plan jačanje Šešelja
da shebe malo Nikolića. To je sada na snazi......samo očito stranka životari
što je i dobro za Srbiju, jer ako on dođe na neki respektabilni postotak popularnosti
to je po meni kulturološki problem Srbije ,čak ne ni politički.
Jer podržavati takvu politiku po meni je dijagnoza VRAPČE.....(umobolnica)

Zadnje uređivanje realist : 08.04.2012. at 10:40.
realist is offline  
Old 08.04.2012., 10:52   #58
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Uopće nisam siguran u pobjedu Tadića. Za njegova mandata je puno radnika ostalo bez posla, ustvari neuposlenost je nikad veća, a kandidatura se ne jede
Zar Tadić ima veće ovlasti u Srbiji nego što to ima Josipović u Hrvatskoj?
Koliko mi se čini Tadić ne provodi ekonomsku politiku, za nezaposlenost je zadužena Vlada, a ne predsjednik.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Old 08.04.2012., 17:10   #59
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Koliko mi se čini Tadić ne provodi ekonomsku politiku, za nezaposlenost je zadužena Vlada
Premijer Cvetković je iz Tadićeve stranke, Tadić ga je postavio i podržavao. Do tada marginalna ličnost.
Matrix@ is offline  
Old 08.04.2012., 17:28   #60
I Milošević je imao ranije izbore, uzdajući se u mržnju naroda prema zapadu, zbog bombardiranja. I izgubio jer je Sr. ekonomski bila propala. Tadić se sada nada u podršku zbog EU integracija. Ali to nudi i Toma, s tím što on ne snosi krivnju za lošu privatizaciju i ekonomiju. Biće drugi krug.
Matrix@ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.