Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2004., 00:28   #1
Xanax, Misar, Helex, Normabel, Apaurin, Praxiten, Oksazepam i ostali benzodijazepini

Jel neko zna dali doktor opče prakse može prepisati recept za xanax. Donedavno sam dobivao recept kad sam samo pokazo stari nalaz sa Rebra ali od nedavno mi više doktorica oče prakse neda jer kaže da moram donesti novi nalaz sa raznoraznim žigovima i šiframa na poleđini , a po to mi se neda ići na rebro

tenx
Kurbl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 15:03   #2
xanax možda možeš dobiti i u ljekarni - ako uspiješ uvjeriti tetu da ti je stvarno nužan (pretpostavljam da imaš jako izraženu simptomatologiju)


inače uopće nije preporučljivo uzimati anksiolitike duže vrijeme bez liječničke kontrole - to je za tvoje dobro!
__________________
Far away there in the sunshine are my highest aspirations
sweetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 16:08   #3
Liječnik opće prakse ti i piše recept za Xanax. Obično je potrebno da ima neku povijest bolesti od specijaliste psihijatra, jer se s takvim lijekovima nije za šaliti. Postoji terapija i sistem pijenja Xanaxa. On se ne pije proizvoljno, kad si malo nervozan, jer si možeš stvoriti kontra efekt, a i odvikavanje kasnije nije baš jednostavno ukoliko se uzima kroz duži period.
Iako je činjenica da ljudi danas svašta nekontrolirano uzimaju, to ti baš ne preporučujem.
Fosil is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 21:26   #4
Quote:
sweetina kaže:
xanax možda možeš dobiti i u ljekarni - ako uspiješ uvjeriti tetu da ti je stvarno nužan (pretpostavljam da imaš jako izraženu simptomatologiju)


inače uopće nije preporučljivo uzimati anksiolitike duže vrijeme bez liječničke kontrole - to je za tvoje dobro!
neznam u koju ti ljekarnu ides,,al ovo je fakat glupost kaj si ti tu sad napisala

nebude teta u ljekarni ti dala ma da joj i cijelu povijest bolesti das ukljucujuci i posljedni papir od shrinka,,osim ak je dobre volje ,,pa ti da da platis punu cijenu i pod uvjetom da drugi dan doneses recept

meni moja opce prakse napise bez problema,,neam pojma o nikakvim dodatnim zigovima
loler is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 09:00   #5
Quote:
loler kaže:
neznam u koju ti ljekarnu ides,,al ovo je fakat glupost kaj si ti tu sad napisala

nebude teta u ljekarni ti dala ma da joj i cijelu povijest bolesti das ukljucujuci i posljedni papir od shrinka,,osim ak je dobre volje ,,pa ti da da platis punu cijenu i pod uvjetom da drugi dan doneses recept
Ovisi o apotekarki.

Meni su neke davale bez recepta tablete a neke su čak srale kad bi im donesel recept (onaj na potpis otraga) i kad bi vidle kad sam zadnji put uzimal tablete i kolko često ih uzimam.

Dobival sam i injekcije bez ikakve povijesti bolesti.

Kad sam bil na moru, uvijek sam uspio dobit još tableta u ljekarni (ak sam svoje popil) bez recepta.

Injekcije Tramala sam isto dobival na hitnoj bez povijesti bolesti (kad me bubreg bolil).
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 09:16   #6
Quote:
loler kaže:
neznam u koju ti ljekarnu ides,,al ovo je fakat glupost kaj si ti tu sad napisala

nebude teta u ljekarni ti dala ma da joj i cijelu povijest bolesti das ukljucujuci i posljedni papir od shrinka,,osim ak je dobre volje ,,pa ti da da platis punu cijenu i pod uvjetom da drugi dan doneses recept

hvala na komplimentu!

i rekla da sam da to možda upali ako uspiješ uvjeriti magistru da ti stvarno treba xanax.
i naravno da onda moras platiti lijek ako nemas recept.
__________________
Far away there in the sunshine are my highest aspirations
sweetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 10:46   #7
Quote:
kpt. Willard kaže:
Injekcije Tramala sam isto dobival na hitnoj bez povijesti bolesti (kad me bubreg bolil).
Čuj, ako uletiš na Hitnu s jakim bolovima - sumnjam da će ti netko odbit dat npr. Tramal. Al dobit ga u ljekarni bez recepta - nou vej. Eventualno ako izgledaš kao 80-godišnja bakica na samrti.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 11:13   #8
Quote:
te@ kaže:
Čuj, ako uletiš na Hitnu s jakim bolovima - sumnjam da će ti netko odbit dat npr. Tramal. Al dobit ga u ljekarni bez recepta - nou vej. Eventualno ako izgledaš kao 80-godišnja bakica na samrti.
Moja bivša cura je za svojeg buraza (pokojni je nažalost) znala uzimat lumidole bez recepta u apoteci.

Ja sam bez recepta uzimal Apaurin 10mg, Helex 1mg, Xanax 2mg SR i Prazine 100mg.

Frend je znao podizat bez recepta i povijsti bolesti odjednom 2x 100 mg Tramal i 2x10mg apaurina.

Neznam kak oni to pravdaju ali znam iz više slučajeva da to funkcionira.

Vjerojatno pišu da je to podignul neko sa trajnim receptom.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 11:40   #9
Quote:
kpt. Willard kaže:
Moja bivša cura je za svojeg buraza (pokojni je nažalost) znala uzimat lumidole bez recepta u apoteci.

Ja sam bez recepta uzimal Apaurin 10mg, Helex 1mg, Xanax 2mg SR i Prazine 100mg.

Frend je znao podizat bez recepta i povijsti bolesti odjednom 2x 100 mg Tramal i 2x10mg apaurina.

Neznam kak oni to pravdaju ali znam iz više slučajeva da to funkcionira.

Vjerojatno pišu da je to podignul neko sa trajnim receptom.
E, super. Pa koj' će nam kua uopće doktori? Ono - zašprehaj magistru u apoteci. Mislim, jebo narkomana koji to ne zna. I sam mi nemoj sad brijat kako ti "ne potičeš druge da to rade, samo objašnjavaš da se to može". Mislim, može se i do hepova na crno doć, bez beda.

Prazina & piva narodu!
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 12:01   #10
Quote:
te@ kaže:
E, super. Pa koj' će nam kua uopće doktori? Ono - zašprehaj magistru u apoteci. Mislim, jebo narkomana koji to ne zna. I sam mi nemoj sad brijat kako ti "ne potičeš druge da to rade, samo objašnjavaš da se to može". Mislim, može se i do hepova na crno doć, bez beda.

Prazina & piva narodu!
Kad smo se spustili na ovu razinu, onda dopusti da ti odgovorim.

Možda bi bilo zgodno da znaš o čemu je riječ prije nego izvališ narkoman.

Iskreno me tak boli kita dal će neko uzimat ljekove na recept ili bez recepta i dal će ih pit i neće ih pit i kolko će ih pit.

Pitanje je bilo jednostavno i ja sam na njega odgovoril.

A ti si prva napisala "nou vej" ali vidim da si brzo promjenila mišljenje.

A prodike ostavi za nekog drugog.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 12:44   #11
Ak se ne bute tukli nemojte se ni svađat!!!

Činjenica je da se naše magistre ne pridržavaju pravila, koje nalaže da bi takve lijekove smjele izdavat SAMO na recept. A morale bi. I činjenica je da je Xanax jedan od lijekova za koji su i narkomani jako zainteresirani, pa bi s time čovjek trebao biti oprezan.
Ali šta ćeš, ne radi se valjda o njihovoj guzici, pa magistre boli ona stvar oćeš se ti s tim urokavat ili ti je to doktor stvarno preporučio samo trenutno nemaš recept.
Zanimanje ko i svako drugo. Imaš ljudi koji svoj posao rade "by the book", a imaš i onih koje boli ona stvar.
Fosil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 13:01   #12
Quote:
Fosil kaže:
Činjenica je da se naše magistre ne pridržavaju pravila, koje nalaže da bi takve lijekove smjele izdavat SAMO na recept. A morale bi. I činjenica je da je Xanax jedan od lijekova za koji su i narkomani jako zainteresirani, pa bi s time čovjek trebao biti oprezan.
I ne samo xanax. Klinci u mom kvartu žderu fino tramale i zalijevaju pivom. Poanta je u tome da, ukoliko ti doista treba nekakav lijek/tableta ideš kod liječnika i dobiješ za njega recept. Primjerice, ja uzimam tramale za menstrualne grčeve jer niti jedan drugi analgetik ne pomaže. Moja doktorica opće prakse na temelju preporuke specijalista mi uredno da recept. Ukoliko mi se desi da baš ostanem bez njh, a ćope me bolovi - odem u apoteku i predočim povijest bolesti.

Zato velim, ljudi koji se apriori zanimaju kako nabaviti tablete bez recepta - uzimaju pilseve na svoju ruku. I ekskjuz maj frenč, za mene oni nisu ništa bolji od ekipe koja kupije akinetone "na crno". Jer ne znam zbog čega bi se itko inače "spuštao na taj nivo" - zašprehavanja apotekarki i slično.

Mislim, kad već govorimo o tome da li je nešto moguće ili ne, naravno da je uvijek moguće. Ako si spreman u apoteci odglumit epi-napad, vjerujem da će ti dati antiepileptik bez recepta. Međutim, uđeš li mrtav-ladan i bez ikakva objašnjenja zatražiš dvije kutije xanaxa, kao da si po aspirin došao - e to bogme baš i neće proći.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 13:05   #13
Quote:
te@ kaže:
Međutim, uđeš li mrtav-ladan i bez ikakva objašnjenja zatražiš dvije kutije xanaxa, kao da si po aspirin došao - e to bogme baš i neće proći.
U vecini apoteka ce proci. Pogotovo ako osoba nije neki balavac nego djeluje ozbiljno.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 13:59   #14
Quote:
viky kaže:
U vecini apoteka ce proci. Pogotovo ako osoba nije neki balavac nego djeluje ozbiljno.
Proći će? Bez da te npr. pita: A za koga vam je to? Jeste li to ranije uzimali? Imate li bar povijest bolesti?

Naravno, na ta pitanja kreće izmotavanje: Evo baš mi je doma ostalo, a hitno mi treba... Liječnik mi danas ne radi, a mene boli... ili Mami nije dobro, a nemam kod sebe recept trenutno... i slično.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 14:22   #15
Upravo tako. Ne kazem da se slazem s tim, ali uglavnom te nece pitati nista. Uzmi u obzir da govorim o dobnoj skupini iznad 25 ili cak 30. Za mladje mogu praviti probleme, ali ako si ozbiljan i imas nekih 25-30 godina i vise vecina te nece pitati nista.
Ista stvar je i sa Normabelom(Apaurin) iako, nekim cudom, tu su ipak malo strozi.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 15:54   #16
6 xanaxa od 0.5 oralno odjednom i super!!
__________________
This is the end, My only friend, the end
Of our elaborate plans, the end
Of everything that stands, the end
No safety or surprise, the end
I'll never look into your eyes...again
Failed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 16:12   #17
Quote:
Failed kaže:
6 xanaxa od 0.5 oralno odjednom i super!!
I šta, popio si 3 mg xanaxa? I šta je tu "super"? To što si zaspo ko top? Osim, npr. ako nisi malo žešće navučen pa ti je 3 mg pičkin dim?
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 00:47   #18
Normabel

Da li postoji dvije vrste ovog ljeka?
Pitam jer je jedna doktorica prepisala za ubrzan rad srca normabel, koji prema njenim riječima - "nema veze sa onim za živce" .. e sad, ako anksiolitik nema veze sa "živcima" onda stvarno...
__________________
Utaži žeđ željom za bolje nas....
bLOODSTONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 01:51   #19
kolko ja znam isti je sastav kao apaurin, odnosno valium, ali mozda i grijesim uglavnom, nije bas nesto...meni vise pase kamilica prije spavanja...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 02:42   #20
Normabel je anksiolitik.kao i apaurin.Samo jedna firma prizvodi normabel ,a druga apaurin.To su isti lijekovi.


To je sedativ.Može malo smiriti organizam,ali dugotrajno uzimanje stvara laganu ovisnost.

Akoje u pitanju tahikardija,onda to baš i neće pomoći.

Postoje beta.blokatori za srce.

Ubzrano lupanje srca je povezano za psihičkim stvarima.Jedino treba iskuljičiti srčane smetnje.Atenolol isto smanjuje broj otkucaja, ali i ruši tlak,tak da niti to nije rješenje.

Da li imaš još neke simtome osim lupanja srca?
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.