Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2005., 14:22   #1
Djeca - Dar i radost Bozja kada postajemo sudionici u stvaranju

Jeste li razmisljali da je covjek najsretniji kada postane roditelj, jer radost zivota Bog dijeli sa nama, kada postajemo sudionici u Njegovom planu stvaranja?
Zasto onda toliko ljudi ipak odbija zivot ili cak ubija? Egoizam, manjak ljubavi? Sto bi mogao biti razlog?


Radosna sam jer ocekujem jos jednu bebu pocetkom veljace iduce godine. A zato me i nema cesto na forumu.
Divan je osjecaj iscekivati novu radost zivota.
__________________
Prije nego što si bio začet, čeznula sam za tobom. Nosila sam te pod svojim srcem, nisam te još niti vidila, a već sam te volila. Tek si se rodio a već sam bila spremna umrijeti za tebe.
To je tajna života.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 14:30   #2
Bez seksa nema djece... bez prljavog grijesnog seksa

Bioelektricno sarziranje i praznjenje dvaju tela prilikom
ljubavnog spoja dovodi do orgastickog refleksa krajnje
prijatnih kontrakcija misicnog sistema.
Pokoravanje drustvenoj disciplini izaziva cir u zeiucu, obo-
ljenja disajniih organa, srca, krvotoka.
Jebite se slobodno! To je dobro za zdravlje!
Oslobodjenjem ljubavi i oslobodjenjem rada, stvoricemo
drustvo radnickog samoupravljanja!
Ako zivotna energija ne prozima tkiva, dolazi do raka.
Rak je histerija celija osudjenih na smrt. izmedu raka i fa-
sizma postoji uska veza. Fasizam je groznicavi pokret sek-
sualnih bednika. Magnetizam kukastog krsta je u simbolu
spajanja dvaju tela. Radi se o ceznji za ljubavlju!
Drugovi, jebite se rado, bez straha!
Pustite slatku struju uz kicmu, njisite kukovima! Neka
vam ide voda na usta! Sline su dobre.
Spojeni ljubavnici zrace plavicastom svetloscu. To je lumi-
minacija organa, ista svetlost koju su astronauti neooeki-
vano videli u vasioni!
Vratimo prirodne vibracije svojiim telima i drustvu. Pustite
plazmu da se siri prijatno po misicima. Drhtite slobodno,
pustite svoje telo da uziva u sebi!
Kao revolucionari clja se revolucija odrice ljubavi oseca-
mo se neobicno i cudno! Sta se dogada s revolucijom?
Svaka beba je novi pogled na svet. Kako pomoci tom no-
vom cooveku da odraste Slobodan?
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 14:53   #3
Re: Djeca - Dar i radost Bozja kada postajemo sudionici u stvaranju

Quote:
novamama kaže:
Radosna sam jer ocekujem jos jednu bebu pocetkom veljace iduce godine. A zato me i nema cesto na forumu.
Čestitam ti na bebi na putu.
Quote:
Mali Vodenjak?


Jeste li razmisljali da je covjek najsretniji kada postane roditelj, jer radost zivota Bog dijeli sa nama, kada postajemo sudionici u Njegovom planu stvaranja?
Ne.
Je, je - planu stvaranja i planu razaranja.

Ali, nedaj da ti pokvarimo radost.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 15:01   #4
Re: Djeca - Dar i radost Bozja kada postajemo sudionici u stvaranju

Quote:
novamama kaže:
Jeste li razmisljali da je covjek najsretniji kada postane roditelj, jer radost zivota Bog dijeli sa nama, kada postajemo sudionici u Njegovom planu stvaranja?
Zasto onda toliko ljudi ipak odbija zivot ili cak ubija? Egoizam, manjak ljubavi? Sto bi mogao biti razlog?


Moram te malo ispravit, žena je najsretnija kada postane roditelj!!
Muske uopce nezanima roditeljstvo već sex!!!
I to je cista 100%-tna istina.

Kada covjek realno pogleada kakav je život okrutan,nepravedan itd. onda uz malo zdravog razuma postane jasno da je štancanje djece vrhunac sebičnosti jer ti radi sebe, dabi ti bila sretna radis djete a ne mislis sta ce njega sve u zivotu cekati.
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 15:18   #5
Re: Re: Djeca - Dar i radost Bozja kada postajemo sudionici u stvaranju

Quote:
beebop kaže:
Moram te malo ispravit, žena je najsretnija kada postane roditelj!!
Muske uopce nezanima roditeljstvo već sex!!!
I to je cista 100%-tna istina.
Nonsens. Muske i te kako zanima roditeljstvo. Zrele muske. Nezrele ili klince zanima samo seks. Ma super su ti mali crvici koji plaze po podu.

Najbolja mi je ova prica:
Quote:
Tel Aviv - After 20 years with Israel's security service, a secret service agent has fulfilled his life long dream of opening a kindergarten, Israel's Yediot Achronot newspaper reported Wednesday.

Atid Maor, 44, spent two decades working on numerous undercover assignments with Shin Bet, Israel's security service, before deciding to follow his dream, the report said.

"I always wanted to work with children, teach, change nappies, prepare breakfast and read stories," the former agent explained.

While former colleagues have reacted with surprise at his new choice of career, satisfied parents told the newspaper that Maor was very good with children.
Tip koji je 20 godina bio undercover agent izraelske tajne sluzbe (shabaka), ljudi koji hvataju teroriste, dakle, stvarno tough guy, otisao u penziju i "ostvario san", otvorio vrtic.

Klincadija je super. Oni koji osjecaju prijetnju klincima imaju psiholoske probleme, komplekse manje vrijednosti i slicno. Osjecaju da se klinci takmice sa njima.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 15:23   #6
Re: Re: Re: Djeca - Dar i radost Bozja kada postajemo sudionici u stvaranju

Quote:
UmpaUmpa kaže:
Nonsens. Muske i te kako zanima roditeljstvo. Zrele muske. Nezrele ili klince zanima samo seks. Ma super su ti mali crvici koji plaze po podu.

.
Ja imam 27 godina i ni mi na kraj pameti stancat decu!!
Hocu biti slobodan jer djeca su kao kredit, omca oko vrata ti nemas ni 5 minuta mira moras zivjeti za njih.... to je stalna obaveza!!!
UZAS!!!!
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 15:31   #7
Re: Re: Re: Re: Djeca - Dar i radost Bozja kada postajemo sudionici u stvaranju

Quote:
beebop kaže:
Ja imam 27 godina i ni mi na kraj pameti stancat decu!!
Hocu biti slobodan jer djeca su kao kredit, omca oko vrata ti nemas ni 5 minuta mira moras zivjeti za njih.... to je stalna obaveza!!!
UZAS!!!!

S takvim stavom ti si samo rob nečeg drugog, nikako slobodan.
To me podsjeća na one koji misle da su svojim roditeljstvom zadužili sve ljude.
Ista sebičnost, samo drugačije upakirana.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 15:45   #8
Re: Djeca - Dar i radost Bozja kada postajemo sudionici u stvaranju

Quote:
UmpaUmpa kaže:
Jebite se slobodno! To je dobro za zdravlje!
UmpaUmpa - jebi se!

Quote:
novamama kaže:
Radosna sam jer ocekujem jos jednu bebu pocetkom veljace iduce godine. A zato me i nema cesto na forumu.
Sad mi je jasno zašto je bila forumska apstinencija svih forumaša i to već treći puta u zadnjih mjesec dana!
A ja, budala, mislio da je server puk'o.
Koliki li će samo biti porast pučanstva, tamo negdje s proljeća iduće godine! Strah me i pomislit. To čak niti goranbo neće moć nahranit.
Trebao bi Anderlon plaćati alimentaciju svima.
Satir I Kusch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 15:48   #9
Re: Re: Re: Re: Djeca - Dar i radost Bozja kada postajemo sudionici u stvaranju

Quote:
beebop kaže:
Ja imam 27 godina i ni mi na kraj pameti stancat decu!!
Hocu biti slobodan jer djeca su kao kredit, omca oko vrata ti nemas ni 5 minuta mira moras zivjeti za njih.... to je stalna obaveza!!!
UZAS!!!!
ja bi stancao klince. Nemam nis protiv toga. Visit po birtijama mi je vec godinama dosadno, na klubove se nikad nisam palio, dosadili su mi izlasci.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 16:03   #10
Re: Re: Re: Re: Re: Djeca - Dar i radost Bozja kada postajemo sudionici u stvaranju

Quote:
Blaise kaže:
S takvim stavom ti si samo rob nečeg drugog, nikako slobodan.
To me podsjeća na one koji misle da su svojim roditeljstvom zadužili sve ljude.
Ista sebičnost, samo drugačije upakirana.
Upravo suprotno... Ma klincadija su gust, ako znas sa njima. Losim roditeljima je horor, klinci divljaju, bezobrazni su, i isfrustrirani jer kuze da roditelji na njih gledaju kao na teret a ne nagradu. Ne znam, ja obozavam klince, klinci obozavaju mene (za sada tudji). Ponekad mi je neugodno, da klinci vise plaze po meni nego po roditeljima... Imam mladjeg brata koji se rodio kad sam imao 9 godina, i imamo super odnos. Ja sam ga naucio sve sto zna plivati, skijati, vozit bicikl, itd. Mjenjao sam mu pelene, hranio ga, cuvao ga, vodio ga u setnje, vrtic, skolu, i bilo mi je super.

Moje drustvo je isto bilo ludo za njim. Mali je jedva znao govorit, a vec je znao napamet sve pjesme od discipline kicme "nije doblo bjelo dugme, nije dobla katalina..." (u mladim danima sam se palio na DK, bio na svim koncertima, tako da se i mali buraz palio na njih, vjerovao je da je zeleni zub najjaci super heroj, i da je moj kompic, kao i betmen i mandrak i fantom, cak sam mu sredio da prica sa betmenom na telefon, tj, mojim kompicem koji se pravio da je betmen, mali je skoro pao u nesvjest od srece, sjeo je na pod koliko je bio hepi).

I sad kao to nije super...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 16:16   #11
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Djeca - Dar i radost Bozja kada postajemo sudionici u stvaranju

Quote:
UmpaUmpa kaže:


I sad kao to nije super...

A je, super je. Lijepo si to opisao.

No, ja odustajem od rasprave o roditeljstvu jer mi je malo – onak – nije dobar osjećaj - to radit tu gdje je nm upravo objavila da očekuje drugo dijete.

Ne mogu i gotovo.

Budem kad rodi.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 09:58   #12
Re: Djeca - Dar i radost Bozja kada postajemo sudionici u stvaranju

Quote:
novamama kaže:
Jeste li razmisljali da je covjek najsretniji kada postane roditelj, .
ako je to točno od kuda onda toliko neželjene djece da ne kažem kopiladi tj faćukov
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 11:51   #13
Re: Re: Djeca - Dar i radost Bozja kada postajemo sudionici u stvaranju

Quote:
Dunj@ kaže:
...... kopiladi tj faćukov
i pajnkretov!
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 15:56   #14
....ha...klinci jesu super..... jer ih se moze modelirati i manipulirati... sto "moderni mozgovi" i vjesto cine...a oni su cisti (...dok ih karma-sudbina ne pritisne..) i podjecaju covjeka na ono sto je izgubio ali mu pripada...no za povratak treba postati mudro djete...

...no umjesto da puste djecu k njemu...drustvo i glupi roditelji ih uzimaju sebi....i sve ih vise boli k. za njih i njihovu dobrobit ....

....a da jesu veliko zrtvovanje jesu.... zato i nema mnogo sretnih obitelji....ako ih uopce ima.....ja znam samo za jednu a ona nema veze sa krvnim srodstvom i tjelesnim odnosima i vezama....he...he...he.....nadajmo se da ipak postoje....treba ih ljudska rasa-planeta-svemir a i bog....

....ha....ucitelji imaju vise djece od bilo kog roditelja zato je njihova uloga i veca i vaznija...al nazalost dobrih je jos manje nego dobrih roditelja....jee zivimo u nesretno doba pobjesnjelog materijalizma....hm....sretno buducoj mami...i bori se...

...jos jedna sitnica nije mi otac-majka onaj tko me je "napravio" nego onaj koji me je odgojio....jer se karakterom-duhovnim znanjem-disciplinom moze unistiti utjecaj karme-sudbine-planeta-i onoga sto nazivamo krv tj. "genetsko nasljedje"... jer krv i meso nemogu bastiniti kraljevsto bozje........


....(btw, nitko nemoze "kreirati" dusu...moze dati samo materijal za njeno vozilo tj gene-tijelo a i to u skladu sa karmom-polozajem planeta ...a da ne kazemo i to da oni koji vide kazu da djete bira svoje roditelje...i da ne uplicemo u to visa bica koja sudjeluju u stvaranju i kasnijem odrzavanju ljudskog tijela...itd....)
__________________
kad čovjek "umre" ima drugačiji pogled na "život"...

Zadnje uređivanje pustinjak : 23.07.2005. at 16:33.
pustinjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 07:49   #15
Nakon duzeg vremena pozdravljam opet forumase, zahvaljujem na cestitkama....
Guram vec 28. tjedan, opet sincic (potajno sam se nadala curici, ali mozda kod "trece srece"), ali u biti mi je vazno da je dijete zivo i zdravo, spol je sporedan.
__________________
Prije nego što si bio začet, čeznula sam za tobom. Nosila sam te pod svojim srcem, nisam te još niti vidila, a već sam te volila. Tek si se rodio a već sam bila spremna umrijeti za tebe.
To je tajna života.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 07:53   #16
Re: Re: Djeca - Dar i radost Bozja kada postajemo sudionici u stvaranju

Quote:
Dunj@ kaže:
ako je to točno od kuda onda toliko neželjene djece da ne kažem kopiladi tj faćukov
Da te za djecu veze samo negativan odgovor, zalosno je ali sam to i ocekivala od tebe.
Zasto toliko nezeljenje djece? Jer je Bog i egoistima i onima nesposobnima za ljubav dao dar zivota, kojega oni - nasuprot njihovim roditeljima - odbijaju.
U ovom momentu sjetim se svoje kume kojoj je njen chef zubar kada mu je rekla da je trudna - rekao: "Nadam se da ces abortirati!". A ona mu na to: "Sto tebe tvoja majka nije abortirala??


P.S. za mene su i ta tvoja "kopilad" mali andjeli i najdivnija stvorenja Bozja jer sigurno nisu kriva ako su im roditelji maniti, te se moraju degradirati sa takvim nazivom.
__________________
Prije nego što si bio začet, čeznula sam za tobom. Nosila sam te pod svojim srcem, nisam te još niti vidila, a već sam te volila. Tek si se rodio a već sam bila spremna umrijeti za tebe.
To je tajna života.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 11:24   #17
Oh, oh, oh !

Wen meine Augen sehen ?
neuemutter

Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 12:26   #18


Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 14:29   #19
Re: Re: Re: Djeca - Dar i radost Bozja kada postajemo sudionici u stvaranju

Quote:
novamama kaže:
Da te za djecu veze samo negativan odgovor, zalosno je ali sam to i ocekivala od tebe.
Zasto toliko nezeljenje djece? Jer je Bog i egoistima i onima nesposobnima za ljubav dao dar zivota, kojega oni - nasuprot njihovim roditeljima - odbijaju.
U ovom momentu sjetim se svoje kume kojoj je njen chef zubar kada mu je rekla da je trudna - rekao: "Nadam se da ces abortirati!". A ona mu na to: "Sto tebe tvoja majka nije abortirala??


P.S. za mene su i ta tvoja "kopilad" mali andjeli i najdivnija stvorenja Bozja jer sigurno nisu kriva ako su im roditelji maniti, te se moraju degradirati sa takvim nazivom.

Cestitke za bebu koja je na putu.
__________________
rambi kaze: "Slažem se - oteto prokleto. Primjenjivo i na Izrael..."
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=5874
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 07:00   #20
ja nisam baš bila djecoljubac...dok sam jedino razmišljala kako ću zapalit van i kako ću naći načina da se ludiram....čitaj...dok sam sve podlagala svom egu i svojim zadovoljstvima....
danas imam djete i mislim je moj život što se tiče ovosvjetskog življenja kompletan...potpun...sve ostalo može i ne mora biti....ali bez djeteta bih bila nekako invalidna...

svi se mi zavaravamo da kao ne volimo djecu i obaveze i pelene i sline i tak....međutim jedina istina je da smo toliko tašti i oholi da ne želimo svoju slobodu, komociju podijeliti pa čak ni sa svojim djetetom...

danas znam da sam se zbog njega promjenila na bolje,naučio me je žrtvi,praštanju,davanju,primanju,ljubavi koja ne kalkulira....danas znam da postoji biće za koje bih umrla bez imalo razmišljanja ako bi bilo potrebno....danas znam da nisam sama egoistična kučka na ovom svijetu koja sve podređuje sebi...

zahvalna sam što je došao u moj svijet...i bilo je gadnih trenutaka....najgadnijih u mom životu...ali znam da sam bila toliko jaka da sam uspjela to sve savladati i ponosna sam na sebe i na svoje dijete....

dakle novamama...samo naprijed....drž se...sad dolaze oni dani kad je sve malo teže....i pretpostavljam da ćeš i svoju djecu tako ljepo odgojiti kako si i ti ljepo odgojena
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.