Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2017., 18:12   #21
Meni se isto čini Njemačka boljom opcijom, a ovo za priznavanje... a gle, mogu oni priznati, samo je pitanje tko bi te s tim zaposlio.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:42   #22
Pitanje je da li je taj faks onda pravo ili ekonomija ? To dvoje ima veze jedno s drugim otprilike kao arhitektura sa naftnim rudarstvom.

Sa ekonomijom kao native speaker ima u Njemačkoj posla u računovodstvu i financijama koliko oćeš u velikim gradovima, to definitivno. Ima i u Austriji ali je nezaposlenost dosta gadna i konkurencija isto takva.

Dobiti internship je vjerojatno lagano u obadvije zemlje. Znam da mi je frend bez puno muke došo do posla u Njemačkoj baš praksa i to samo s engleskim. Područje konzaltinga.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 17:11   #23
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Pitanje je da li je taj faks onda pravo ili ekonomija ? To dvoje ima veze jedno s drugim otprilike kao arhitektura sa naftnim rudarstvom.

Sa ekonomijom kao native speaker ima u Njemačkoj posla u računovodstvu i financijama koliko oćeš u velikim gradovima, to definitivno. Ima i u Austriji ali je nezaposlenost dosta gadna i konkurencija isto takva.

Dobiti internship je vjerojatno lagano u obadvije zemlje. Znam da mi je frend bez puno muke došo do posla u Njemačkoj baš praksa i to samo s engleskim. Područje konzaltinga.
pravo i ekonomija su dosta isprepleteni- narocito trgovacko pravo i posao gospodarskog pravnika. usudio bi se reci da o ekonomsoj politici i gospodarstvu opcenito pravnici vise znaju nego ekonomisti. u biti je rijec o funkcijama gdje je preduvjet vss drustvenog smjera - managment. na tim poslovima bi cak rekao da pretezno pravnici rade. e sad naravno da ima i specijaliziranijih podrucja , ali na ta nisam ni mislio.
doncafenovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 18:02   #24
Quote:
doncafenovi kaže: Pogledaj post
pravo i ekonomija su dosta isprepleteni- narocito trgovacko pravo i posao gospodarskog pravnika. usudio bi se reci da o ekonomsoj politici i gospodarstvu opcenito pravnici vise znaju nego ekonomisti.
To onda više govori o našim ekonomskim fakultetima nego o ičemu drugome.
-SOMEBODY- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 18:26   #25
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Austrija...bolji radni uvjeti i prava radnika.Cak i Njemci dolaze radit u Austriju.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
Njemačka - manje komplikacije pri zapošljavanju stranih radnika, manje porezno opterećenje na dohodak, veće plaće za iste poslove.

+ autor kaže da je native speaker, rođen u njemačkoj, po meni, nemaš što misliti, imaš polazišnu točku, => Richtung Deutschland
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 20:44   #26
Quote:
doncafenovi kaže: Pogledaj post
pravo i ekonomija su dosta isprepleteni- narocito trgovacko pravo i posao gospodarskog pravnika. usudio bi se reci da o ekonomsoj politici i gospodarstvu opcenito pravnici vise znaju nego ekonomisti. u biti je rijec o funkcijama gdje je preduvjet vss drustvenog smjera - managment. na tim poslovima bi cak rekao da pretezno pravnici rade. e sad naravno da ima i specijaliziranijih podrucja , ali na ta nisam ni mislio.
Stoji, ali zato sam i napisao naftno rudarstvo i arhitektura. Oni su isto isprepleteni, al veze nemaju jedno s drugim.

Pravnici eventualno bolje znaju o ekonomskoj politici jer generalno pametnija sorta ljudi ide na pravo. Ja kao ekonomist to znam. Ali generalno mi dosta ekonomsko-političkih predmeta imamo, ali uglavnom za inozemestvo znače vrlo posredno.

Za inozemstvo najviše znači znanje iz financija, računovodstva, poreza, bankarstva (ovo najviše žalim da nisam maher u tome, tj. u svim onim securitiima i derivatives)....možda marketing, al to je kod nas ionako štreberaj koji nema puno veze sa pravim svijetom i neće poslužit znanje ni u intervjuima.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.