Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 18:45   #4381
Bobice, hvala ti punoooo! Da, ovo je kucna verzija testa, moze se naruciti i mislim da je to sasvim ok. U Hrv nema nigdje, našla sam u Budimpešti neku kliniku, poslala sam im da vidim koliko ja cijena, pa javim ovdje. Nije nam ni to toliko daleko, taman izlet.

Vozačice, pa ti si sve živo isprobala, hodajuća enciklopedija. Ozbiljno razmisli da otvoriš neki centar, a mi ostale, udrugu za alopeciju. Ma ja ne odustajem, i toliko mi je ovo pojelo živaca da sam sebi dala rok da si sredim ovo u pola godine/god, ili si stavljam neko pokrivalo i točku na i, za priču o kosi. Osim kose, imam laganih drugih problema, poput naticanja kapaka, bljedoće lica i znam da nešto ne štima pa mi nije mrsko kopati. Vjerujem da znaš da je povišeno željezo odraz neke infekcije, jesi li radila H. pylori, ili test za mononukleozu? Ja vjerujem da za sve ima lijeka, i zaista razmotri ovu dermatologicu sto sam napisala. Froolica, i tebi, evo moja preporuka za tu liječnicu, ali pripremi se na ekstezivne pretrage poslije, svašta će tražiti.
Dalje vozačice, molim te oprezno u sirovoj prehrani, ja sam tako sve iz krajnosti u krajnost, jednom sam si više štete napravila nego koristi, nama nisu dobre low carb, low fat dijete, jer nam masti trebaju da bi se sintetizirali hormoni. Nadalje, dramatični skokovi, tj nakon gladovanja pa natrpavanja, uzrokuju rapidno lučenje inzulina i svega, i onda testosteron skače, što nam opet ne treba. Umjerno i svega po malo, naravno minimalno šećere, prerađenu hranu, fast food i gluposti. Ja sad ne jedem većinu žitarica i mliječne proizvode, jer ne želim teretiti jetru. Merz je meni samo radio na noktima, ništa drugo. Prvi put čujem za kurkumu i za opadanje, kako li se onda Indijci drže da mi je znati. Acidosalus, nije loše, ne masti toliko, ne smrdi, rano je reći za neke dojmove, sviđa mi se sastav, dosta je prirodan, ali bočica je za mjesec dana max, troši se brzinom svjetlosti. Ja, zbog difuznog gubitka, nisam kandidat za transplataciju, i da, kažu da je Turska među boljima i najjeftinija. To moraju biti naše dlake, jer bih ih inače organizam odbacio. Mi, paćenici, možemo evenutalno čekati na kloniranje dlaka, kada će iz jedne dlake biti moguće multiplicirati i napraviti željeni broj. Eh...Previše farmaceuti zarađuju na ovome da bi se nešto to promijenilo. Općenito, lako je ovdje biti prevaren, ljudi su očajni pa su željni platiti i probati sve (kao što sam i sama).Baš ovih dana sam gledala klinike vani, sve se to bazira na minoksidilu, propeciji, i sl, nitko na tretiranju uzroka, i ova Belgravia, obmanjuje ljude maksimalno. Rohit mi izgleda ok za tretiranje alopecije areate, no znamo da je totalno druga problematika i uzrok u tome slučaju. Baš sam izgubila povjerenje.
Saireen, ova mezoterapija mi izgleda baš ok, nije ni preskupo, ako imaš kakav dojam, podijeli s nama, molim te.
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 19:45   #4382
Lilivili ipak ja i ovaj moj problem imamo lijepi staž a, imati ćemo još
O da, Belgravia je isto velika prevara. Čak sam i njih kontaktirala gdje su mi preproučili minox, laserski češalj i neke vitamine, cijenu možeš samo zamisliti.
I ja sa slažem, a zaboravila sam jučer napisati da je dr. Rohit učinkovitiji u liječenju AA. Hvala ti za informacije o Acidosalusu, čitala sam o tome, svi ti sastojci su mi poznati i ne znam da li možemo očekivati neka čuda, ali kao što sam prije napisala nema odustajanja i svemu treba dati šansu.
Ja sada čitam da od solgara b kompkes ima isto velike doze vitamina B, slično kao i Pantogar, ali još uvijek u manjoj mjeri. S obzirom da se pantogar ne može naručiti kod nas, a sadrži i kvasac, a onaj tko ima kandidu bi kvasac trebao izbjegavati.
Oticanje kapaka...mislim da sam čitala da je povezano sa štitnjačom.
Ako se dobro sjećam meni su donekle Revalid tablete bile ok, iako nje smanjilo opadanje, barem je rasla nova kosa, to je Švicarski proizvod, meni je ujna donosila. Za 3 mj oko 600kn.
Test na mononukleozu nisam radila, test na helokobakteriju sam radila i uredan je.
Naravno, uvijek treba biti oprezan sa bilo kakvim režimom prehrane, ne treba nikada naglo krenuti, nego polako. Nikada ne treba sve izbaciti sve iz prehrane (s mesom si ne mogu pomoći, nažalost) nego samo manje količine unositi, ali opet treba jesti sve, tko može.
vozač is online now  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 20:15   #4383
Da, baš jeste. Vidjelo im se po stranici, a tek kad sam zagazila na njihov forum , neka žena što je radila kod njih je napisala da to nisu školovani dermatolozi/kutolozi, niti išta drugo iz područja medicine, samo drpaju novac...
Hvala na preporuci za tablete, nešto ću novo isprobati nakon Solgara. Čula sam i za Priorin tablete. Da, kapci znaju biti od štitnjače, no meni je ona relativno okej, i to oticanje mi se javlja periodično. A vozačice, nisi probala češalj i mezoterapiju? Ja nekako mislim, da bi to dvoje, uz minoksidil, jednostavno moralo dati rezultate, bilo koji da je uzrok opadanja, jer se u biti povećava cirkulacija i dotok hranjivih elemenata (češalj je više-manje, no kažu da je dobar kao dopunska terapija).
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 20:30   #4384
Quote:
Lilivili kaže: Pogledaj post
Da, baš jeste. Vidjelo im se po stranici, a tek kad sam zagazila na njihov forum , neka žena što je radila kod njih je napisala da to nisu školovani dermatolozi/kutolozi, niti išta drugo iz područja medicine, samo drpaju novac...
Hvala na preporuci za tablete, nešto ću novo isprobati nakon Solgara. Čula sam i za Priorin tablete. Da, kapci znaju biti od štitnjače, no meni je ona relativno okej, i to oticanje mi se javlja periodično. A vozačice, nisi probala češalj i mezoterapiju? Ja nekako mislim, da bi to dvoje, uz minoksidil, jednostavno moralo dati rezultate, bilo koji da je uzrok opadanja, jer se u biti povećava cirkulacija i dotok hranjivih elemenata (češalj je više-manje, no kažu da je dobar kao dopunska terapija).
Priorin tablete sam isto pila (Bože šta sve nisam ) 60 komada oko 280kn, htjela sam ih kupiti prošli mjesec, ali su iz nekog razloga povučene sa našeg tržišta i ne zna se da li će opet biti dostupne.
Češalj nisam probala jer se bojim da ne krene na gore, a čitala sam o njemu po stranim forumima, ali nisam se još odlučila, nisam pametna više
Mezoterapija koktel vitamina i minerala koji se ubrizgavaju u kosu išla jedna moja poznanica nije joj pomoglo, zato sam uvijek skeptična, ali opet ne mora značiti ako nije njoj da neće ni meni (ili obrnuto). Ta opcija je još uvijek otvorena, a minox više neće na moju glavu, ni u ludilu.
Nekada mi se čini da je tu kosu najbolje pustiti na miru, ništa po njoj ne mazati, trackati i izvoditi eksperimente, naravno vitamini dobro dođu.

Ja bih voljela kada bi se još netko uključio sa preporukom vitamina za kosu.
Znam da postoje ove:
Revalid, priorin, pantogar, merz, fitoval, biokap, phyto, natural welth za kosu, vital plus caps, kal, solgar skin hair nails + b kompleks, sikapur gel + tablete, rigenforte, viviscal, inneov, nutrival... ovo mi je prvo palo na pamet...pa nadopunite ako se netko sjeti
vozač is online now  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 20:40   #4385
Probala: Merz, Fitoval, b, Natural Wealth, samo su mi Solgar bile ok.
Priorin vidim ima naručiti online, isto kao i četka, mislim da je Nanala lijepila link, ona najjeftinija nije ni previše, no bojim se da to ništa ne bi imalo rezultata...Nakon ovih reklama i prevara, ne zna čovjek kome bi više vjerovao...
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 20:50   #4386
Samo još da pitam...zna netko gdje se može kupiti čaj od ružmarina?
Pokušala sam u nekoliko ljekarni, ali sam dobila blijedi pogled
vozač is online now  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:04   #4387
Cure, čekam i dalje na KALove kapsule. Danas sam zvala neku drugu ljekarnu i naručila. Prva je isto naručila, pa su na kraju rekli da ne mogu. Ako mi jave da ni oni ne mogu, onda moram nešto drugo.... Problem, osim ispadanja, je sad i peckanje vlasišta, ali samo na zadnjem dijelu glave. Kad povučem vlas, mogu je lokalizirati u milimetar. Ima li netko isukstvo s ovakim slučajem
Je li netko isprobao Sebamed šampon protiv ispadanja možda? Prijateljica ima za pranje kose svaki dan i odličan joj je.

Priorin imam kući, 120 kapsula u pakovanju, ali ih ne pijem. Jesam jedno vrijeme, ali odustala zato što nemaju ništa osim ekstrakta prosa, vitamina b5 i lcistina. Moja ih teta koristi već jako dugo (godinama) i ima samo pozitivne komentare.

Čaj od ružmarina ako ne nađeš, pokušaj ga napraviti sama. Baš sam sada potražila pa sam naišla samo na eterično ulje.
catys is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:08   #4388
Quote:
catys kaže: Pogledaj post
Cure, čekam i dalje na KALove kapsule. Danas sam zvala neku drugu ljekarnu i naručila. Prva je isto naručila, pa su na kraju rekli da ne mogu. Ako mi jave da ni oni ne mogu, onda moram nešto drugo.... Problem, osim ispadanja, je sad i peckanje vlasišta, ali samo na zadnjem dijelu glave. Kad povučem vlas, mogu je lokalizirati u milimetar. Ima li netko isukstvo s ovakim slučajem
Je li netko isprobao Sebamed šampon protiv ispadanja možda? Prijateljica ima za pranje kose svaki dan i odličan joj je.

Priorin imam kući, 120 kapsula u pakovanju, ali ih ne pijem. Jesam jedno vrijeme, ali odustala zato što nemaju ništa osim ekstrakta prosa, vitamina b5 i lcistina. Moja ih teta koristi već jako dugo (godinama) i ima samo pozitivne komentare.

Čaj od ružmarina ako ne nađeš, pokušaj ga napraviti sama. Baš sam sada potražila pa sam naišla samo na eterično ulje.
sa pečenjem po glavi imam ja iskustva, meni je to počelo kada i ovaj problem, ne želim te sada plašiti, ali gdje god me je peklo meni je tu opala kosa, peklo je u krugovima pa se premještalo s jedne strane na drugu to je jako dugo trajalo i činilo me dosta nervoznom jer sam znala šta će se dogoditi.Ali, ne mora značiti da će se to tebi desiti, možda koristiš neki šampon koji ti ne odgovara.

Sada glupo pitanje kako da napravim sama čaj, znam da mogu kupiti biljku pa staviti dvije tri graničice u prokuhanu vodu, jesi na to mislila?
vozač is online now  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:12   #4389
Kupiš cijelu biljku, tj grm, i onda sušiš, ili prokuhaš, mislim da može tako. Ja bih tako, i ružmarin je jako otporan kao biljka, nećeš imati ni kukaca.
Mene nije peckalo, nego me je baš boljelo vlasište jedan duži period, kad je to sve bilo u začetku, i tek sada vidim da je to bio rezultat inflamacije tkiva, a onda je opadanje uslijedilo kao posljedica...
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:14   #4390
Čaj od ružmarina ima na vitacostu:
Rosemary tea
Rosemary tea 2
a ima ga i na iherbu: Rosemary tea
a netko ga prodaje i na njuškalu: Oglas čaj od ružmarina (predzadnji)
Old Jučer, 21:15   #4391
Zaboravih nadodati, evo nađoh da ova poliklinika Orlando radi mezoterapiju, 350 kn po tretmanu, tako da mora da je to u Daruvaru terapija plazmom, puno jeftinije nego u Zg.
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:17   #4392
Quote:
vozač kaže: Pogledaj post
sa pečenjem po glavi imam ja iskustva, meni je to počelo kada i ovaj problem, ne želim te sada plašiti, ali gdje god me je peklo meni je tu opala kosa, peklo je u krugovima pa se premještalo s jedne strane na drugu to je jako dugo trajalo i činilo me dosta nervoznom jer sam znala šta će se dogoditi.Ali, ne mora značiti da će se to tebi desiti, možda koristiš neki šampon koji ti ne odgovara.

Sada glupo pitanje kako da napravim sama čaj, znam da mogu kupiti biljku pa staviti dvije tri graničice u prokuhanu vodu, jesi na to mislila?
I što je kasnije onda bilo? Jesi li uspjela riješiti problem? Pročitam sve živo što napišete, ali zaboravim tko je što točno radio. Peče da, i onda trnci kao da prolaze. Počela sam koristiti Subrinu i stavljam kasnije Evelinov serum od čička. Njega sam tek sad drugi put jučer stavljala. Moram nešto napraviti, jer ne mogu ni zavezati kosu te ju uopće više ne diram jel mi već muka.

Da, jedino sam to pronašla, te recepte... Ako slučajno naiđem, napišem gdje ima.
catys is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 22:31   #4393
Netko probao ovo?

https://www.oxfordbiolabs.com/collections/trx2
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:01   #4394
netko je pisao o nekim stimulirajućim četkama za poticanje rasta kose, ali koliko sam vidjela jako su skupe.
Našla sam neke jeftinije opcije pa evo linkovi koga zanima:

https://www.amazon.de/Volumon-Laser-...KAYK6QBZC2P32K

i

laser terapija

https://www.amazon.de/Laser-Therapie...PP16V8HDD02FKP
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:06   #4395
Ovaj TRX2 mi se čini zanimljiv, evo s amazona reviewsi: https://www.amazon.com/Molecular-Sup...ustomerReviews
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.