Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 10:19   #41
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Samo što su usporedivi 208, Clio, Corsa, i20 (usporedivi po motorizaciji i opremi) koštaju u prosjeku 10.000,00 kn manje od te Fieste. A složit ćeš se da 10 000 kn nije mala razlika u cijeni automobila b segmenta. A jedina, kao prednost, fieste je ta upravljivost tj. dinamika vožnje. Niti je posebno prostrana, niti je posebno lijepa, niti puna nekih novih tehnologija...

Ne znam, mene nije ni malo impresionirala... možda se varam,...
Ma gdje?

Napisao sam za ove a evo ti za i20:

http://hyundai.hr/content/uploads/20...IK-boje_03.pdf

I koliko kosta i20 turbo a koliko kosta fiesta ecoboost?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:27   #42
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Peugeot 208 1,2 pure tech Euro 6... 81.000kn
ima klimu i radio
http://www.njuskalo.hr/novi-auti/peu...oglas-22808864
Ja vas ne razumijem. Znaci auto koji je tek izasao na trziste ne moze kostati isto kao i auto koji je vec duze vrijeme na trzistu. Ajmo gledati cijene kada dodje novi 208. Biti ce znatno vece nego sada. To su apsolutno svi napravili (na nasu nesrecu).

Drugo lik je rekao flashback u proslo stoljece sa slabim atmo motorima. Ajmo gledati koliko kosta nova Fiesta 1.0 ecoboost vs. 208 1.2 puretech sa turbom ili neki drugi turbo benzinac od konkurencije.

Mislim meni je osobno Fiesta premala dok je konkurencija ipak veca u iskoristivosti prostora kabine i gepeka pa je ne bi bas kupio. Ali ne moramo je pljuvati sto na sat.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:27   #43
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa pogledaj malo cijene Ibize, Clia, Fabije, Micre, Yarisa itd - pa se opet javi.
Je, pogledao sam Yarisa... 83.200 osnovni trovratni sa 69ks. Klima i radio u cijeni, 5 godina jamstva bez ograničenja kilometraže. Znači Fiesta je kad doplatiš klimu i nekakav radio da bi ugrubo izjednačio opremu sa vrlo sličnom motorizacijom od 70ks oko 16.000 kuna skuplja, to je skoro 20% razlike u cijeni.

OK, možemo pričati o tome da je trenutni Yaris redizajn redizajna, a Fiesta potpuno novi model i vjerojatno nešto bolji auto, ali ne možeš zanemariti da je Toyota korak ispred Forda po pitanju pouzdanosti i trajnosti. 5 – 6.000 kuna mi izgleda kao realna razlika, 16.000 je jednostavno previše. Za cijenu osnovne Fieste imaš 1.5 litreni Yaris sa 111ks, 6 brzina i daleko više opreme. Za neku usporedivu motorizaciju i opremu kod Forda treba dodati barem 20.000kuna!

Baci oko na Rio, novi model, jači motor, bolje jamstvo, sa sličnom opremom 7 – 8 tkn jeftinije.
Clio, sorry, 84600 kn osnovni model. To je 10.000 ispod Fieste. A Nissan se baš pametno pozicionirao, nisam vidio niti jednu novu Micru na cesti, a vidim da daju nekakvu akciju uz njihovo financiranje sa popustom 22.500 kuna. Mislim koji qrac staviš cijenu 102tkn pa ga na kraju prodaješ za 80?

Ford će skinuti gaće već početkom 2018. ako su se zaletili sa količinama za 2017. Bit će HAK popust 10%. Dugoročno će morati nakrcati opreme da bi zadržali ovakve cijene. Ovo je klasa gdje se kreće od 79.900 kn, za 100tkn imaš pristojno opremljen i motoriziran mali autić.

Mislim pogledaj cjenik, osnovna Fiesta ima atmosferski 1.1 motor od 70ks bez klime i radia. Ne treba uspoređivati to sa nekim turbo motorima kod konkurencije kad Ford za EcoBoost i sličnu opremu traži daleko više novaca.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:36   #44
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post

Drugo lik je rekao flashback u proslo stoljece sa slabim atmo motorima. Ajmo gledati koliko kosta nova Fiesta 1.0 ecoboost vs. 208 1.2 puretech sa turbom ili neki drugi turbo benzinac od konkurencije.
Pa naravno, 1.1 litreni motor sa 70 ks je osnova u Fiesti. Bez klime. I to za 94tkn sa 3 vrata. Ej, nije to malo novaca. Većina klijentele koja kupuje takav auto ne misli dati 120+tkn za gradski autić samo jer ima turbo motor, za taj novac će gledati kompakt.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:42   #45
Quote:
Je, pogledao sam Yarisa... 83.200 osnovni trovratni sa 69ks. Klima i radio u cijeni, 5 godina jamstva bez ograničenja kilometraže.

Baci oko na Rio, novi model, jači motor, bolje jamstvo, sa sličnom opremom 7 – 8 tkn jeftinije.
Clio, sorry, 84600 kn osnovni model.
Ne znam zasto gledas bazicne bazicne modele u tom segmentu. B segment je najprodavaniji segment na zapadu EU jer je klasa toliko vec narasla po ponudi prostora i dimenzija tako da nije da se B segment kupi kao drugi ili treci auto u familiji pa nije bitan niti on niti motorizacija, nego se cesto kupi i kao jedini obiteljski. Naravno i dalje je tu C segment kompakta jednako vazan kao i B segment. I ta dva segmenta drze Europsko trziste generalno govoreci. D segment pa na vise su poslovnjaci. Tako da eto, vidis da sve vise proizvodjaca napusta varijante sa 3-vrata jer se bas i ne prodaju jer nisu prakticni. A samim time i ti uvodni motori od 70-75KS i te spike nisu bas perjanica prodaje. Ako pogledas kod ponude turbo benzinaca, cijene se manje vise niveliraju izmedju nove Fieste i konkurencije na nasem trzistu.

Kazem boli me kuki za Forda i Fiestu - nije to moja firma. I za Nissan koji se isto zaigrao previse sa Microm. A od Yarisa jedini logican izbor je 5 vratni model sa 1.5 litrenim motorom. Ovo 3 vrata i 1.0 motor to je da stoji u cjeniku i da se napise na reklamamam "vec od....kuna".
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:43   #46
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ma gdje?

Napisao sam za ove a evo ti za i20:

http://hyundai.hr/content/uploads/20...IK-boje_03.pdf

I koliko kosta i20 turbo a koliko kosta fiesta ecoboost?
I dalje je i20 11.000,00 kn jeftiniji, u turbo benz verziji.

Clio, 10 000 kn jeftiniji (ok, ima 10 ks manje)

Rio, 13 000 kn jeftiniji

Corsa, 8000 kn jeftinija

C3 i 208, koliko vidim nemaju kod nas trenutno u ponudi turbo benz motore, ali nema veze jer njihove turbodizel verzije od 100ks su jeftinije za 6000 i 3000 kn u odnosu na predmetnu turbobenz fiestu

Vjerujem da ih ima još koji su jeftiniji, neda mi se više tražit i uspoređivati.

A ti se držiš cijene nove Micre. Dobro ti je neko rekao, jako su pametni ovi u Nissanu, zbog toga ne prođe dan da ne vidim barem 10 novih Micri na cesti...
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:44   #47
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Pa naravno, 1.1 litreni motor sa 70 ks je osnova u Fiesti. Bez klime. I to za 94tkn sa 3 vrata. Ej, nije to malo novaca. Većina klijentele koja kupuje takav auto ne misli dati 120+tkn za gradski autić samo jer ima turbo motor, za taj novac će gledati kompakt.
Moderan B segment sa OK opremom i turbo benzincem ce te doci danas oko 100-110 tisuca kuna a ako se zaigras oko 120 tisuca kuna no onda imas karikirano "sve".

Ekvivalent C segmenta ce te doci 140-150 tisuca kuna a ako se zaigras oko 160-170 tisuca kuna.

Pa nije da ako imas 120 tisuca kuna da najedanput imas 150. To je 30 tisuca razlike. A kompakt (C segment) od 110-120 tisuca kuna je goli auto sa pocetnom motorizacijom.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:47   #48
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
A ti se držiš cijene nove Micre. Dobro ti je neko rekao, jako su pametni ovi u Nissanu, zbog toga ne prođe dan da ne vidim barem 10 novih Micri na cesti...
Pa nije da ce i Fiesta biti tone na cestama; Ali kazem opet - ganc novi auto na trzistu vs. oni koji se vec prodaju neko vrijeme.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:04   #49
Ček, jesam ja to dobro razumio da je Toyotin atmo benzinac od 111KS slab? Ne znam što vi vozite, ali meni bi u automobilu b segmenta 111KS bilo i više nego dovoljno. Trenutno imam 101 atmo konj i ne bunim se. Htio sam reći da pored ovog ne bih plaćao ne znam koliko tisuća kuna više za turbinu u autu b segmenta. Pričam kao kupac, ne poznavatelj automobila.
X-ecutioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:13   #50
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Moderan B segment sa OK opremom i turbo benzincem ce te doci danas oko 100-110 tisuca kuna a ako se zaigras oko 120 tisuca kuna no onda imas karikirano "sve".

Ekvivalent C segmenta ce te doci 140-150 tisuca kuna a ako se zaigras oko 160-170 tisuca kuna.

Pa nije da ako imas 120 tisuca kuna da najedanput imas 150. To je 30 tisuca razlike. A kompakt (C segment) od 110-120 tisuca kuna je goli auto sa pocetnom motorizacijom.
Majstore, evo ti cjenik pa ti vidi što možeš dobiti za 100 - 110tkn sa ecoboostom i što znači "sve" za 120tkn kod Fieste

http://ford.hr/library/bc/96/34/ea/b...6d1152337e.pdf

Realnost je da početni Focus sa EcoBoost motorom od 100ks sa klimom košta manje od jednako opremljene Fieste po cjeniku.

Ne trebaš ti meni objašnjavati što koliko košta, ja ti pišem kakvo je stanje na tržištu u Hr kada kupuju fizičke osobe.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:15   #51
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ja vas ne razumijem. Znaci auto koji je tek izasao na trziste ne moze kostati isto kao i auto koji je vec duze vrijeme na trzistu. Ajmo gledati cijene kada dodje novi 208. Biti ce znatno vece nego sada. To su apsolutno svi napravili (na nasu nesrecu).
Kako ne može?

Primjer kad je nova 208ca izlašla 2012/2013 bila je iste cijene kao tadašnja redizajnirana Fiesta.

Tada sam kupovao dva automobila u toj klasi, pa se sjećam vrlo dobro.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:23   #52
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Majstore, evo ti cjenik pa ti vidi što možeš dobiti za 100 - 110ks i što znači "sve" za 120tkn kod Fieste
Ja govorim za 120 tisuca kod B segmenta! A ne za konkretno Fiestu ili Micru.

Odi si slozi Ibizu ili Fabiju sa 1.0 TSI 95KS motorom i kaj sve dobijes za 120 tisuca kuna. A mozes imati solidan i za manje love.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:39   #53
Evo ti Skoda Fabia 1.0 TSI 95KS Style paket opreme - treci po redu

Dodatna oprema jos na to:

"CLIMATRONIC" - klimauređaj sKn 2.496,96 "RAIN-LIGHT ASSISTANT"(aut. paljenjeKn 1.599,62 Akustična pomoć pri parkiranju stragaKn 1.989,77 Grijanje prednjih sjedalaKn 1.502,08 Mali kožni paket (3-krakiKn 965,62 Pomoć pri kretanju na uzbrdiciKn 575,47 Prednja svjetla za maglu sa CornerKn 780,30 TempomatKn 1.092,42 Zvučni sustav "ŠKODA Surround" sa 6Kn 526,70

Ukupno 121354 kuna na cestu. Naravno bez ikakvih popusta nego preko web-a.

S time da realno, mozes uzeti i drugi paket opreme i sa nekim nadoplatama i dalje imati moderan auto B segmenta sa turbo benzincem. Doduse ako stavis bluetooth telefon ide novi radio, volan itd - i onda ti to podigne cijenu znacajno pa ti se vise isplati treci paket opreme kao sto sam gore napisao. S time da taj treci paket kojeg sam gore napisao ako izbacis automatsku klimu, automatsko paljenje brisaca itd i grijanje prednjih sjedala to ti je vec mam 6000 kuna dolje i dodjes na cca 115 tisuca kuna. A treci paket opreme ima puno toga kao standard.

Ako gledas Seat Ibizu - ona ima jos vise bang for the buck od tehnologije za dobru cijenu.

Npr Seat Ibiza 1.0 TSI 95KS Xcellence sa akcijskim Xcellence paketom dobijes alu felge, alcantara sjedala, parking senzore naprijed, LED svjetla, elektricne retrovizore, tempomat, bla bla bla - za 124421 na cestu; web cijena bez nekog popusta u salonu. A mozes uzeti Style paket i onda jos neke nadoplate ili i bez njih i dobijes puno toga standardno.

Znaci da li je Fiesta trenutno best buy na nasem trzistu - nije. No cijene auta su porasle u odnosu na doba recesije zapadne Europe.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:48   #54
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ja govorim za 120 tisuca kod B segmenta! A ne za konkretno Fiestu ili Micru.

Odi si slozi Ibizu ili Fabiju sa 1.0 TSI 95KS motorom i kaj sve dobijes za 120 tisuca kuna. A mozes imati solidan i za manje love.
Ma baci malo oko na temu... Nova Fiesta. Ja sam nakon letimičnog pregleda u Hrvatski cjenik konstatirao da je auto preskup i da nije dobro pozicioniran u odnosu na konkurenciju, a ni u odnosu na ostale Fordove modele. Samo to.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:54   #55
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Ma baci malo oko na temu... Nova Fiesta. Ja sam nakon letimičnog pregleda u Hrvatski cjenik konstatirao da je auto preskup i da nije dobro pozicioniran u odnosu na konkurenciju, a ni u odnosu na ostale Fordove modele. Samo to.
A ja govorim na ovaj tvoj upis:


Pa naravno, 1.1 litreni motor sa 70 ks je osnova u Fiesti. Bez klime. I to za 94tkn sa 3 vrata. Ej, nije to malo novaca. Većina klijentele koja kupuje takav auto ne misli dati 120+tkn za gradski autić samo jer ima turbo motor, za taj novac će gledati kompakt.
.

Realno sto da radim sa 70KS motorom u Fiesti? Nista bolje i sa 1.0 u Yarisu, i slicnoj ekipi 1.0 MPI od VW-a i slicno da sada ne pisem eseje? Novi auti su u principu tezi nego oni iz 19980tih/1990tih zbog sigurnosti (ojacanja), izolacije, tehnologije/opreme. Ti motori jos samo kod nas stoje i kupuju se jer je trziste slabije kupovne moci pa mozes dati auto sa nizom cijenom. Ili Clio sa 1.2 od 75KS. Da iole pratis promet moras gariti auto i non-stop saltati u nizu pa em sto trosi a i ne ide; a ukljuciti se na neku brzu cestu po Zagrebu je isto ili cekaj veliku rupetinu ili zazmiri pa po gasu pa kako bude - bude. Za otici na more ili na izlet autoputom nije bas. Ali kabina/prostor je OK za sve to pa i putovanja na skijanja, godisnje itd - ali motorizacija jednostavno ne valja. Zato uzmes moderniji turbo motor ali onda i cijena poraste pa nije vise ispod 90 tisuca. Jedino Suzuki Swift sa 1.2 90KS.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:57   #56
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
a ni u odnosu na ostale Fordove modele. Samo to.
A dolazi i novi Focus koji ce biti skuplji od postojeceg pa ce se diferencirati Fiesta i Focus. No da - oba ce biti preskupa.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 12:13   #57
Ajme, težak si za popizdit. Jesam ja ili ti na cijenu Fieste napisao da je usporedim sa Yarisom, Cliom... Uspoređujem usporedivo. Ulazni model sa ulaznim modelom. Početni motor sa početnom opremom. Usporedio sam i Fiestu sa EcoBoostom od 100ks i klimom sa Yarisom sa 111ks i 1,5 litara. Složiti ćeš se, to nije baš auto s kojim ćeš biti najsporiji na cesti niti je nemoguće otići na autocestu.

Bit cijele priče je da 100tkn kupuje osnovnu Fiestu sa 70ks, sa doplatom za klimu i radio i 1.5 litreni Yaris sa 111 ks, 6 brzina i puno više opreme i bit je da je malo ljudi spremno u toj situaciju uzeti Fiestu ispred Yarisa. A ti sad iz priče cijene pokušavaš sve preokrenuti na priču kakva motorizacija se kupuje u prosjeku za koji auto. Koja god bila, Fiesta je uvijek skuplja od većine konkurencije, nebitno na motorizaciju i opremu koju uspoređuješ.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 12:28   #58
Ma zavraga mu je i ta zamjena priče o motorizaciji koja se najčešće kupuje kada je i u tim usporedbama Fiesta skuplji auto a ne nudi gotovo nikakvu prednost u odnosu na konkurenciju osim eventualno voznih osobina i činjenice da je najnoviji model.

Ugl., nova Fiesta, promašaj na našem tržištu, isto kao i micra.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 12:33   #59
Korigirat će oni cijenu i pakete vrlo brzo. Nema dvojbe. Židovi su pragmatični.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 12:33   #60
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Ugl., nova Fiesta, promašaj na našem tržištu, isto kao i micra.
To sam isto napisao i sa time sam se slozio.

Samo sam dodao da ti pocetni motori - pisi kuci propalo. Ne treba to niti gledati niti kupovati.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.