Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 15:51   #4361
Slažem se svakako da nam treba DR. House
Što se mene tiče, moji nalazi hormona su u petak gotovi pa me baš zanima kakvi će biti. Ima jako puno prirodnih recepata i treba ih probati
catys is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:27   #4362
Osobno nemam problema s opadanjem kose, al mama u zadnje vrijeme ima. Kaze da joj je u posljednjih par mjeseci pocela jako opadati (nisam sigurna koliko je to jako). Nakon sto sam guglala naisla sam na podatak da je cesnjak jako dobar protiv opadanja.
Kako sam imala Farmasijev sampon od cesnjaka dala sam joj da proba jer je meni kosa bila cudna od njega i kaze da joj se cini da manje opada (potrosila je pola bocice sampona od 400ml). Sad je uzela i masku i sampon.
Nije da se reklamiram (jer i ja narucujem) nego sam vidjela da netko pita za prirodne preparate pa sam se sjetila da bi ulje od cesnjaka moglo biti dobro (navodno je i bolje od sampona i sl, ali ne znam gdje bi ga se moglo naci).

Imam nekoliko testera pa ako netko hoce probati posaljem (besplatno) sve jednoj osobi (jer nakon jednog pranja sumnjam da se vidi razlika), a meni ti testeri ne trebaju.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:04   #4363
Vozačice, kako kod dr.Rohita, na koji način? Online?

Pogledaj ovoga Jeff-a Donovan-a in Kanade. Ja im poslala mail, traže 650 dolara za skype tretman, kao prije se izvade nalazi i to im se posalje, onda on pregleda i preko skajpa ti kaze sto ti je ciniti. Cesto propisiva minoksidile i hormonsku terapiju, pogotovo zenama sa difuznim gubitkom, nije da mi se sviđa ali navodno ti dijagnosticira sto bi radilo ili ne u tvom slucaju, kod njega na stranici sam prvi put cula za neke vrste alopecije, u nas ili ja androgena, telogen ili idiopatska, a u njega jos brdo toga (scarring, fibrozna...). Ubrzigava maticne stanice radi bolje cirkulacije, progesteron ako je vlasiste upaljeno, retinole ako je premasno, u nas to nikad nisam ni cula da rade (osim matičnih). Slike na stranici su impresivne i opcenito komentari o njemu, ali je stvarno skupo. Tko ima novaca, mozda je tu rješenje.
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:19   #4364
Quote:
Lilivili kaže: Pogledaj post
Vozačice, kako kod dr.Rohita, na koji način? Online?

Pogledaj ovoga Jeff-a Donovan-a in Kanade. Ja im poslala mail, traže 650 dolara za skype tretman, kao prije se izvade nalazi i to im se posalje, onda on pregleda i preko skajpa ti kaze sto ti je ciniti. Cesto propisiva minoksidile i hormonsku terapiju, pogotovo zenama sa difuznim gubitkom, nije da mi se sviđa ali navodno ti dijagnosticira sto bi radilo ili ne u tvom slucaju, kod njega na stranici sam prvi put cula za neke vrste alopecije, u nas ili ja androgena, telogen ili idiopatska, a u njega jos brdo toga (scarring, fibrozna...). Ubrzigava maticne stanice radi bolje cirkulacije, progesteron ako je vlasiste upaljeno, retinole ako je premasno, u nas to nikad nisam ni cula da rade (osim matičnih). Slike na stranici su impresivne i opcenito komentari o njemu, ali je stvarno skupo. Tko ima novaca, mozda je tu rješenje.
Putem maila sam se sve s njim dogovarala, prvo mu pošalješ mail pa se dogovoriš da ćeš platiti konzultacije, nakon toga mu pošalješ svoje slike kose, da on vidi u čemu je problem i koliko je oštećeno. Nakon toga on preporučuje terapiju. Svaka terapija se priprema individualno za svakog pacijenta tako on kaže. On je meni odmah rekao i bio je iskren da se moje stanje jako teško može izliječiti, ali da možemo pokušati zaustaviti daljnju štetu, ali kako to nije bio slučaj, ja sam nakon treće kure odustala.
To dosta košta ( ja sam plaćala oko 2000kn terapiju za 6 mj=ulja +praškovi), evo ti link:
http://www.alopeciacure.com/

s tim da vidim da sada ima i konzultacije putem skypa, ako se dobro sjećam to prije nije imao, bome je podigao cijenu.
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:31   #4365
Hvala ti na odgovoru!
Da, bas gledam stranicu, 200 dolara mu je taj skajp, a ovaj tretman i nije previse skup, s obzirom da je pola godine. Individualan pristup, kažeš? A ja se baš nešto promišljem kako nije valjda da svakome isto šalje...Probala sam prije ta njihova ulja na bazi amle i neke kapsule, ali nije mi pomoglo, i to je tamo doslovno pa euro, dva. Prejeftini su im ti ayurvedski pripravci. Sviđa mi se što je otvoreno rekao sto se moze a sto ne, ako ništa.
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:32   #4366
Lilivili
pogledaj na YT i video isječke od Molly Vasquez ona je sirovom prehranom uspjela izliječiti alopeciju, njoj je opala sva kosa i sve joj je naraslo, ali zato cijeli život mora imati poseban režim prehrane. Priznajem i to sam pokušala 6 mj, ali moje opadanje nije smanjilo, samo je kosa bila življa i veselija. To je isto skup sport.
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:35   #4367
Quote:
Lilivili kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru!
Da, bas gledam stranicu, 200 dolara mu je taj skajp, a ovaj tretman i nije previse skup, s obzirom da je pola godine. Individualan pristup, kažeš? A ja se baš nešto promišljem kako nije valjda da svakome isto šalje...Probala sam prije ta njihova ulja na bazi amle i neke kapsule, ali nije mi pomoglo, i to je tamo doslovno pa euro, dva. Prejeftini su im ti ayurvedski pripravci. Sviđa mi se što je otvoreno rekao sto se moze a sto ne, ako ništa.
Barem je bio iskren, ja sam pokušala, ali nije uspjelo...ja sam dobila dvije vrste ulja. U jednoj boci je bilo nekih 10-15 biljaka isto tako u drugoj
(negdje sam imala to zapisano, ali sam izgubila papirić), znam da je bilo sesam ulje, amla, brahmi, brihangaj, kokos i još neka njihova indijska. To se mora stavljati min. 3-4 x tjedno po 8 sati ili više. Nakon toga se drži prašak 1x tjedno oko 2 sata. Znam da sam se dosta s tim mučila.

Znaš o čemu ja razmišljam da si kupim od Twinlaba Prenatal vitamine, tamo ima svega i svačega, a sve to je potrebno našoj kosi...šta misliš o tome?
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:47   #4368
Hm, lijepo zvuci, ne bi mi bio problem se trackati 3 puta tjedno. Ja se sjecam da sam imala intenzivan svrab od tih njihovih stvari, vjerojatno od težine ulja...
Kad sam već kod topičkih stvari, moram napomenuti da se ovaj Acidosalus bas brzo troši, ako mi izdrži mjesec dana ova bocica, bit ce dobro. S druge strane roller mi izgleda okej investicija, navodno oni šiljci zatupe, ali ne vjerujem u te spike...Drago mi je sto ovako mozemo dijeliti iskustva, ako netko nabavi onu lasersku cetku ili otkrije nekog dermatologa, molim da podijeli. Ja sam danas googlala gdje ima testiranje na SIBO, poslala par mailova klinikama, nema niti jedna. A glupi izdisajni test. :/ Znate li neku u Zagrebu da je baš napucana i mogla bi ovo imati?

Vozačice moja, Twinlab nisam probala, ali recenzije su im uvijek bile dobre i prenatal ne može nikako škoditi, naprotiv. Ja isto uvijek nesto uzimam.
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:34   #4369
Pozdrav svima, nova sam na ovoj temi.
Iako unazad 7-8 god sam počela imati problem pojačanog opadanja kose koji je jedan period (cca 2 god) bio konstantan, a kasnije periodičan.

Smatrala sam da je možda u pitanju stres zbog iznenadne smrti oca, ali prije mjesec dana sam saznala da mi štitnjača ne funkcionira baš dobro (hipo) pa je možda ona uzrok. Nakon saznanja sam počela s terapijom-letrox 50. Uglavnom, s godinama mi je kosa prorjeđenija iako to možda netko ne bi rekao, oni koji me znaju, znaju kolike mi je debljine rep bio prije, a koliko je to sad drastično smanjeno.

U oči mi je upao na zadnjim stranicama preparat hairfinity pa me bobice zanima, smije li on u trudnoći se konzumirati.
I ako bi mi netko preporučio preparat koji bi se mogao također konzumirati u trudnoći.
Slugterra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:53   #4370
odličan post vozač
Najviše od ovom fenomenu opadanje kose i slabog raste kose naučila sam upravo kroz internet i forume...ništa doktori i specijalisti.

Samo još da se nadovežem za najbolje vrijeme za odlazak u krevet je 22:00 jer upravo u tom razdoblju do 00:00 ili 01:00 se luče hormoni koji potpuno regeneriraju stanice u našem tijelu. Zato svi sad na spavanje

Netko me gore pitao koje si paste radim za kosu:
od sitno mljevene piskavice si radim lagani peeling vlasišta , a uzela sam si i Amlu (prah) pa napravim masku sa vodom i ostavim da djeluje oko 15 min na vlasištu (nije za plavuše). tek sam počela pa ćemo vidjeti i koristim samo kad imam vremena jednom tj ili svako treće , četvrto pranje.
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:54   #4371
Vidite u poliklinici Maletić u Daruvaru, doktorica je specijalizirala baš za probleme sa ispadanjem kose, ja sam bila na konzultacijama uživo, a ne preko nikakvog skypa, za početak mi je dala minoxidil 2% 6 mjeseci, u slučaju da ne bude pomaka, postoji tretman kad vade iz seruma nekakve stanice iz krvi vlastite(naše), i onda to ubrizgavaju u vlasište, jedan tretman je 1500 kn i ide se 3 puta, svakih 6 mjeseci.

ja sam sad na mjesec dana tek, tako da ću vidjeti, ali sam čula da imaju jako dobre rezultate sa serumom. Presađivanje je baš zadnja, zadnja opcija, nadam se da neću doći do toga.
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 22:07   #4372
Quote:
vozač kaže: Pogledaj post
Ware kažeš: "Sigurno postoji nešto što mi uzima vitamine i minerale." Pročitala sam dosta o tom uzimanju vitamina i minerala, a to mogu jedino paraziti, sve što kvalitetno unesemo u naš organizam oni pojedu. Zato je po meni potrebno čišćenje organizma i izbaciti ih van, samo taj proces čišćenja traje jako dugo.
U biti kada malo bolje sagledam, svaki alternativac će nam reći da je prvo potrebno čišćenje.
Tnx na komentarima, zbilja je korisno ovo što pišeš.
Što se mene tiče, isprobala bi nekakvo čiščenje organizma. Malo sam gledala, ima svega..šta preporučaš? Dijetu sirovom hranom ili ovako nešto od tinkture - https://tinktura.com/trgovina/cijena...azitni-program
Jel netko probao ovu tinkturu možda?
Ware is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 23:05   #4373
Quote:
Tintinila79 kaže: Pogledaj post
.a ovi u kbc,zali boze im zvanja i diploma,kad te niti ne pogledaju...niti sta znaju,,,da zasto tablee sa selenom cinkom i biotinom kaze?? dr dermatolog?? I kosa se pregledava sa metar udaljenosti?? to jos nisam cula, ja sam mislila da ipak moraju malo poprčkati po vlasištu

I da, to se odnosi samo na Rijeku,znam da je Zg daleko iznad svih..svi iz Rijeke koji mogu i imaju novaca za put idu radije u Zg,za sve zivo,,,a o raku da i ne pričam..to se treba liječiti samo u Zg..ali to je druga tema..
Ja ih zovem riječka mesara. I davno jednom mi veli dr. bježi odavde ovdje rade pravi mesari.
Nedavno čujem od jedne osobe da su po nekim stvarima prvi u Europi, skoro sam se onesvjestila kad sam to čula.

Meni su konačno smanjile opadanje kose i potjerale dlake nokon (mislila sam da ću oćelaviti)
Magnezijum Solgar
B vitamin Solgar
Merz tablete
i ovo SIKAPUR

Prije pranja držim i crni šampon više od 15 min, pa nakon toga šamponom koji mi odgovara. Ponekad radim pakung ricinus ulje+ružmarin(može i lavanda).
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje petra00 : 19.09.2017. at 00:05.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 23:40   #4374
Ma vozačica nam je prva liga!

Ware - ja sam čula za kapi od grejpa, ima kupiti u svakoj apoteci. U biti sto vise sirove a sto manje prerađene hrane, izbaciti šećer skroz i paraziti će nestati. Ja sam bila na strogom režimu ali mi je još vise naštetilo jer su mi i ugljikohidrati bili skoro zabranjeni, a oni su važni za kosu. Samo pažljivo.

Lusy - moje spavanje i bioritam je toliko neuredno da ne može biti neurednije. Sigurno ima nešto u tome.

Slugterra - ako je hormonsko ispadanje, ono je reverzibilno, budi bez brige.

Petra00 - i ja sam pila Solgarove antioksidanse, imaju i cink i selen, najbolje su mi bile

Saireen - hvala na preporuci. Dobro mi to zvuci. Imaš li ikakve nuspojave od minoksidila, molim te, ja sam svašta negativno pročitala?

Ja se sve mislim kako bi najpametnije bilo naći neku dobru kliniku, tipa u Austriji/Njemačkoj, vidjeti može li se ista napraviti. Pa i da treba platiti, ionako trošimo previše, a ne djeluje. Dok mi tapkamo, dlaka sve manje i manje. Ako bi netko išao zajedno, neka mi se javi. Pozz curke!
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 00:07   #4375
Nešto od navedene kombinacije mi je pomoglo, a ozbiljno sam se zabrinula. Ispada ona i sad, ali je manje začepljen odvod i raste nova. Muka živa. To je nama sve o loše hrane i života. Može smeće biti lijepo upakirano, ali je smeće, pa tako i ono što jedemo. A i genetika neke prati.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 00:30   #4376
Ja se zaista zdravo hranim i brinem o sebi, jedino sto imam taj bioritam malo nepravilan, po ostalome, laički, ne vidim motiv da bi mi opadala kosa, ali znam da ima neki razlog, deficit, poremećaj, jednostavno nesto ne funkcionira, i dok ne otkrijem(o), nista od kose.
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 14:00   #4377
Quote:
vozač kaže: Pogledaj post
Hair Clinica je užasno skupa, pregled se još i donekle može platiti, ali preparati tj. losioni i šamponi za mjesec dana su i po 1000 kn (samo dva losiona za mjesec dana).
Osobno sam išla kod njih u Zagreb, dermatologica koja tamo radi je pristupačna, sve lijepo objasni, ali ipak je tu da proda proizvod. Na ostalim forumima također nisu pozitivni rezultati s tim proizvodima. Ne kažem da nekome možda ne pomažu, ali ono što sam ja pročitala u većini su negativni komentari. Ja sam ih prestala koristiti nakon 1-2 tjedna jer sam primijetila jače opadanje kose. Inače sam iz Švicarske nabavljala kineski čaj protiv alopecije, koji mi također nije pomogao.

Lilivili Kroz cijelo vrijeme opadanja nisam uspjela "upoznati" stručnjaka koji je zainteresiran za rješavanje problema opadanja kose i koji bi mogao pronaći uzrok. Mislim da klasična medicina tu nije još dorasla, većina se foksira samo na nalaze, ako su SVI nalazi dobri, onda dignu ruke i kažu kontrola za 3-6 mjeseci, jer nemaju više ni oni ideja, očito. Uzaludno je ići na silne kontrole, ali prva terapija ili druga ne pomaže. Napominjem da sam ja svakom proizvodu koji sam koristila dala 3-6 mj. Najduža terapija koju sam koristila je bila od dr. Rohita (godinu i pol) i Thimuskin ( godinu dana).
Mislim da bi se valjala okrenuti alternativnim stvarima, vježbanje, zdrava hrana i sl. i naravno obvezno provjeriti onih 11 točaka koje sam navela u prethodnom postu. Dobro je piti i vitamine za kosu, pa ako već opada, možda će oni barem malo nahraniti korijen dlake i potaknuti rast, važno je samo da se ne stvaraju ćelava mjesta.
Kosa je jako teško područje za razumjeti, sve ono što u organizmiu nije dobro se odmah odrazi na kosi, ali veliki je problem ako u organizmu sve štima, a kosa opada u abnormalnim količinama i ako nema novog rasta. Tu nam je potreban dr. House.

u Zagrebu postoji dr. Sanja Toljan, poliklinika Orlando koja se bavi poremećajem spolnih hormona ( ako se po nalazima utvrdi da je to to), osobno nisam išla kod nje jer sam na FB pročitala svašta, a pregled isto nije jeftin. Opet kažem, sve je to individualno nekome će pogoditi terapiju, a nekome će biti isto ili gore.
Isto tako ako netko ima poremećaj spolnih hormona savjetujem da se ne kupuju razni čajevi preko jedne fitoterapeutkinje jer čajevi koštaju 500kn + ne izdaje račun ( ako nekoga zanima ime i prezime gđe. može mi pisati u inbox)

Froolica pročitaj si moje prethodne postove, prvo provjeri sve moguće nalaze. Svima kojima opada kosa iz nepoznatog razloga nisu ozbiljno bolesni, jednostavno se dogodio krah koji se odrazio na kosi.
S tim se treba jako dobro znati boriti i psihički biti jak, ali nikada ne odustati od tražnja rješenja.
Suze, samosažaljenje, padanje u depresiju i slična emocionalna stanja ovom problemu ne pomažu nego samo stvaraju još gori začarani krug. Ako se itko isplakao, to sam ja, bunar sam napunila svojim suzama, a nisam uspjela povratiti niti jednu otpalu vlas, zato sam okrenula kolo, prvo treba psihu pripremiti i izgraditi da ovo stanje prihvati i da krene ponovno u borbu.
Jer dok god postoji priroda (ako već klasična medicina ne pomaže) postoji i lijek samo ga treba naći, ovisno šta će kome odgovarati.
Nema predaje sa ovim.
Ako je u pitanju telogeni efluvijum pretpostavljam "obični" ne kronični, kosa se uz terapiju vrati jako brzo. Ako nema rasta kose obično je to i nasljedna ćelavost. Nisam stručnjak u ovom području, tako da ne mogu ništa tvrditi sa 100% sigurnošću, ali savjetujem ti posjet dermatologu, odi po nekoliko mišljenja, izbjegavaj KB Dubrava ( ako si iz Zg), ako možeš odi na Šalatu ili na Rebro.
Malo pogledaj na webu prepruke za doktore. Također na webu ima jako puno prirodnih recepata protiv opadanja i ponovni rast kose.

Ware kažeš: "Sigurno postoji nešto što mi uzima vitamine i minerale." Pročitala sam dosta o tom uzimanju vitamina i minerala, a to mogu jedino paraziti, sve što kvalitetno unesemo u naš organizam oni pojedu. Zato je po meni potrebno čišćenje organizma i izbaciti ih van, samo taj proces čišćenja traje jako dugo.
U biti kada malo bolje sagledam, svaki alternativac će nam reći da je prvo potrebno čišćenje.

Ako netko ima manjak vitamina C,moguće je da ima gastritis ili oštećene crijevne resice. Ja imam kronični gastritis i manjak vitamina C, ali opet taj manjak vitam. c ne može uzrokovati takvo stanje.

Tintinila79 u pravu si i nesanica također igra jako važnu ulogu u opadanju kose, jer je navodno dokazano da u određenim noćnim satima tijelo ispušta neke dobre hormone. Morala bih pronaći članak.

Za sada toliko od mene, ako se netko ne slaže s nečim slobodno neka piše...
Hvala Ti!! Bojim se da j kod mene kronični telogen..Naime već godinama pokušavam..preporučuješ li možda nekog stručnjaka?
Froolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:31   #4378
Vozačice, jesi li se ti testirala na H.pylori? Kažeš da imaš kronični gastritis, i ova bakterija može uzrokovati opadanje kose! Ako već nisi, pogledaj malo "leaky gut syndrom" i način prehrane za ovaj problem. Molim te uzmi u ozbiljno razmatranje da odeš kod Sanje Gregurić, ona ti je u Zagrebu, mog kolegu je riješila dugogodišnje psorijaze i razlog je bila upravo ova bakterija, čije se prisustvo manifestira različito. Meni sve više ima smisla da je uzrok u probavnom traktu, jer svi se mi dobro hranimo, a uvijek nešto fali...Izgleda da ovo testiranje za SIBO nema nigdje u Hrvatskoj, danas sam dobila još dva negativna odgovora na mail. Kada bi to bilo, samo tura antibiotika i ode telogen.
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:59   #4379
Quote:
Slugterra kaže: Pogledaj post
U oči mi je upao na zadnjim stranicama preparat hairfinity pa me bobice zanima, smije li on u trudnoći se konzumirati.
I ako bi mi netko preporučio preparat koji bi se mogao također konzumirati u trudnoći.


Baš čitam na njihovoj FB i oni su odgovorili da ne preporučuju konzumiranje u trudnoći a sad, ostali komentari su svakakvi, netko ih koristi, netko ne... pročitajte: Hairfinity FB

Lilivili, našla sam za SIBO još jedan post, ne znam kakav je to Dij. centar? https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=2370

A postoji i ovo SIBO test
I quiz

Zadnje uređivanje *bobica* : 19.09.2017. at 18:09.
*bobica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 18:13   #4380
Lilivili kada popijem Merz onda ću možda kupiti Prenatal, samo me malo zabrinjava što imaju 10 mg željeza, a ja ga imam i previše, još ću malo razmisliti prije nego donesem konačnu odluku.
Ako se ne varam u Kalovim tabletma ima kurkume. Kurkuma kod nekih ljudi izaziva opadanje kose (kao npr. kod mene). Ima dosta i članaka na engleskom na tu temu.
Ti korisiš Acidosalus? Da li primjetiš poboljšanje?

lusy hvala ti . Mene doktori nisu ničemu naučili, a bome ni izliječili, nekada sam imala osjećaj što sam više hodala oko njih da sam sve bila bolesnija.
Sama sam se pozabavila sa ovim problemom i tako najviše naučila, sve preko weba, blaženi internet.

Saireen to što je tebi doktorica preporučila je sigurno PRP terapija matičnim stanicama. Samo nisam sigurna da ta terapija košta 1500kn, ja imam informaciju o puno većem iznosu, jedino ako nije mezoterapija onda je moguće da je 1500kn.
evo i link: http://www.poliklinikabagatin.hr/Der...orijedene-kose

Pokušaj dati priliku Minoxidilu, on počinje prve rezultate davati tek nakon 6 mj. Osobno sam ga koristila i prestala nakon 2 tjedna jer sam od njega izgubila kosu iza glave koja nikada više nije narasla. Nemoj se plašiti ako napišem da meni nešto ne pomaže, tebi možda, a i ostalima hoće.
Transpalacija kose po meni nije nikakvo rješenje. Da bi se ona uopće mogla obaviti treba imati dobru i kvalitetnu donorsku regiju -mjesto sa kojeg ne opada kosa i s kojeg se može uzeti postoječa kosa i presaditi na ogoljela mjesta. S obzirom da većina (nas) pati od difuzne alopecije nisam sigurna koliko je to dobro rješenje jer obično mi nemamo pogodne donorske regije.
Druga stvar je što je to strašno skupo i rijetko se obavlja u Hrvatskoj nego se ide u Tursku, na formu Zdravlje=Gubitak kose u muškaraca ima posebna tema. Treća stvar je da presađena kosa nakon nekih 5 godina otpadne tako da nitko ne može garantirati 100%-tni dugoročan uspjeh, evo npr. u Beogradu za 5000 transplantiranih dlaka naplaćuju 1800 eura, to je akcijska cijena. Pokušala nisam sa transplatacijom jer nisam dobar donor ni sama sebi Tako da po meni to nikako nije trajno rješenje, možda se varam?!

Ware za Tinkuru sam već pisala da bezobrazno podižu cijene, baš iz toga razloga ja njih izbjegavam u širokom luku, također sumnjam u njihovu kvalitetu, iskustvo mi je pokazalo da onaj tko bombastično i prenapadno reklamira svoje proizvode u meni bude sumnju u kvalitetu istih.
Ja iskreno svaki dan popijem čašicu pelinkovca jer i on sadrži pelin.
opet ću krenuti sa sirovom prehranom barem jedan obrok dnevno, i počet ću piti ulje crnog kima ono je isto jako dobro protiv parazita.
Sa bilo kojom terapijom ne treba početi naglo, nego postepeno, sve je to šok za organizam. Ja ne jedem meso, postepeno sam ga izbacivala oko godinu dana, tako da mi danas uopće ne fali.

petra00 drago mi je da ti je bolje, Sikapur ima i gel, sastav je samo silicij i biotin. Navodno je od dr. Hubnera najkvalitetniji silicij i može se kupiti samo u Njemačkoj, ja sam ga pila, ali mi je kosa samo brzo rasla, nije mi prestalo opadanje i nije narasla nova kosa. Krastavac sadrži isto jako puno silicija, ako netko može neka stavi krastava u blender i malo vode i eto silicija. Merz ima 3 vrste tableta, koje si pila? Samo za kosu?
Dobra ti je kombinacija koju si pila(piješ) jer je i magnezij dobar za kosu, manjak istoga se može primijetiti ako imate grčeve u nogama.
Da li kosu poslije crnog šampona možeš rasčeščljati, sjećam se da je meni strašno mrsio kosu

Froolica nažalost ne mogu ti preporučiti nikoga kvalitetnog, morala bih ići tražiti po svojim nalazima kod koga sam bila, ali ako odeš na Šalatu nećeš pogriješiti jer svi će oni prvo napraviti trihogram pa na osnovu toga vidjeti kakvo je stanje i propisati terapiju.
Da li piješ što od vitamina? Da li si već išla vezano za ovaj problem kod doktora?

Nadam se da nisam nekoga izostavila Toliko od mene
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:27.