Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2016., 10:45   #2101
Quote:
francy kaže: Pogledaj post
Izvadak iz matične knjige rođenih, osim ak si rođena u Zagrebu i ženiš se u Zagrebu.
Zar nije netko napisao da ne treba izvadak iz matice rođenih, jer su umreženi, odmah si ga oni mogu isprintati?

Jel netko friško bio, jel zna šta sad treba donjeti a šta ne i koliko treba platiti?
maramce is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 16:14   #2102
Za civilno vjenčanje je samo potrebno znati podatke od kumova, ime prezime i adresu na njihovim osobnim kartama.
Nama nije trebala njihova fotokopija niti naš izvod iz matične knjige rođenih jer sve vide u kompjuteru. Odmah se kupe biljezi od 100 kuna i dobije uplatnica od 200 kuna koja se plaća u pošti, banci, internet bankarstvom... i potvrda da je plaćena se donese u matični ured par dana prije vjenčanja.
IKing is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 21:29   #2103
Quote:
IKing kaže: Pogledaj post
Nama nije trebala njihova fotokopija niti naš izvod iz matične knjige rođenih jer sve vide u kompjuteru.
To govoriš za Zagreb?
božepetra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 08:15   #2104
tako je bilo i kod mene, Sisak.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 08:45   #2105
Quote:
IKing kaže: Pogledaj post
Za civilno vjenčanje je samo potrebno znati podatke od kumova, ime prezime i adresu na njihovim osobnim kartama.
Nama nije trebala njihova fotokopija niti naš izvod iz matične knjige rođenih jer sve vide u kompjuteru. Odmah se kupe biljezi od 100 kuna i dobije uplatnica od 200 kuna koja se plaća u pošti, banci, internet bankarstvom... i potvrda da je plaćena se donese u matični ured par dana prije vjenčanja.

To je za vjenčanje kod matičara..

a mene zanima šta sve treba za vjersko vjenčanje da se prijavi u općini.
maramce is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 09:58   #2106
Exclamation Što je sve potrebno za vjenčanje u crkvi

Ovaj smo podsjetnik nas dvoje dobili na zaručničkom tečaju u siječnju. Svježe informacije, dakle.

božepetra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 13:28   #2107
Quote:
božepetra kaže: Pogledaj post
Ovaj smo podsjetnik nas dvoje dobili na zaručničkom tečaju u siječnju. Svježe informacije, dakle.

evo dobila sam odgovor na mail

Za prijavu sklapanja braka u vjerskom obliku ako ste Vi i Vaš zaručnik hrvatski državljani te upisani u maticu rođenih u R Hrvatskoj od dokumenata nije potrebno ništa. Potvrda o ispunjavanju pretpostavki za sklapanje braka u vjerskom obliku izdaje matičar prema sjedištu crkve bez obzira na vaša prebivališta i vrijedi 3 mjeseca od dana izdavanja. Na prijavu morate doći zajedno, ponesite osobne te podatke o kumovima / ime,prezime te adresu/., upravna pristojba od 140,00 kuna te se kod matičara u gotovini plača 20,00 kuna tiskanice.
maramce is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 21:20   #2108
Quote:
maramce kaže: Pogledaj post
evo dobila sam odgovor na mail

Za prijavu sklapanja braka u vjerskom obliku ako ste Vi i Vaš zaručnik hrvatski državljani te upisani u maticu rođenih u R Hrvatskoj od dokumenata nije potrebno ništa. Potvrda o ispunjavanju pretpostavki za sklapanje braka u vjerskom obliku izdaje matičar prema sjedištu crkve bez obzira na vaša prebivališta i vrijedi 3 mjeseca od dana izdavanja. Na prijavu morate doći zajedno, ponesite osobne te podatke o kumovima / ime,prezime te adresu/., upravna pristojba od 140,00 kuna te se kod matičara u gotovini plača 20,00 kuna tiskanice.

Za crkvu smo trebali krsni list od muza(vjencanje je bilo u mojoj crkvi),potvrdu o zavrsenom zarucnickom tecaju i papir od maticara.Mi smo smo to obavili 30.09.,a vjencanje je bilo 17.10.Moja frendica je sve te papire nosila tjedan dana prije vjencanja.
Picek25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 18:02   #2109
Trebao bi mi hitno odgovor

Vidim da svugdje stoji da se datum vjenčanja kod matičara dogovara u razdoblju od tridesetog do četrdesetpetog dana od dana prijave namjere sklapanja braka.
Dali je moguće ranije dogovoriti datum ili baš mora proći tih 30 dana?
Lona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 13:37   #2110
ja sam se dogovorila usmeno sa uredom.
znači "rezervirala" sam datum.
e sada ovisi koliko su pristupačni
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 12:47   #2111
Pozdrav,

vidim da svi matični uredi u Zagrebu rade petkom do 15:30
Kako se onda dogovara izvan tog radnog vremena , odnosno petkom poslije 15:30, subotom , zapravo me zanima visina naknade , ako postoji i kolika je?
Znam da nejdeljom i praznicima i izvan matičnog ureda pogotovo imaju fine masne tarife .
__________________
:)
zirovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 09:00   #2112
Pozz sad sam naišla na neki članak di je prijavu crkvenog vjenčanja kod matičara obaviti najkasnije do 90 dana, a meni je trenutno 2 mjeseca do svadbe. Sad me zanima jesam li mozda zakasnila?
Beba1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 21:16   #2113
Ovisi o matičnom uredu, ali vjerujem da će ti izaći u susret jer oni zapravo samo tebi izadju potvrdu.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 09:45   #2114
Quote:
Beba1810 kaže: Pogledaj post
Pozz sad sam naišla na neki članak di je prijavu crkvenog vjenčanja kod matičara obaviti najkasnije do 90 dana, a meni je trenutno 2 mjeseca do svadbe. Sad me zanima jesam li mozda zakasnila?
Ne najkasnije, nego najranije Znači, ne trebaš dolaziti ranije od 3 mjeseca prije vjenčanja.

Mi bili prije Uskrsa u matičnom, vjenčanje nam je 25.6. i falilo nam je par dana do ta 3 mjeseca i žena nam nije htjela riješiti papire, rekla je da smo prerano došli

Al nam je ljubazno objasnila što sve treba i da dođemo mjesec dana prije vjenčanja jer je to uvrh glave.

Znači, sad možeš bez problema otići do matičnog i to riješiti. Problem jedino može biti u crkvi, jer svećeniku treba najaviti vjenčanje dosta ranije zbog zaručničkog tečaja, ali i drugih vjenčanja koja već ima najavljena.

P.S.
I u ovom gore dokumentu koji je božepetra stavila piše: "...potrebno je 30-ak dana prije vjenčanja poći u Matični ured..." Tako da, to je to, tako su i nama rekli
__________________
Living the last note of freedom...
Rattlesnake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 14:49   #2115
Quote:
Rattlesnake kaže: Pogledaj post
Ne najkasnije, nego najranije Znači, ne trebaš dolaziti ranije od 3 mjeseca prije vjenčanja.

Mi bili prije Uskrsa u matičnom, vjenčanje nam je 25.6. i falilo nam je par dana do ta 3 mjeseca i žena nam nije htjela riješiti papire, rekla je da smo prerano došli

Al nam je ljubazno objasnila što sve treba i da dođemo mjesec dana prije vjenčanja jer je to uvrh glave.

Znači, sad možeš bez problema otići do matičnog i to riješiti. Problem jedino može biti u crkvi, jer svećeniku treba najaviti vjenčanje dosta ranije zbog zaručničkog tečaja, ali i drugih vjenčanja koja već ima najavljena.

P.S.
I u ovom gore dokumentu koji je božepetra stavila piše: "...potrebno je 30-ak dana prije vjenčanja poći u Matični ured..." Tako da, to je to, tako su i nama rekli
Super, hvala ti, ma kod velečasnog smo bili i zapisal nas je, pa me samo zanimalo to oko tog matičara, ali dobro da znam da imam vremena, pa stignem ic drugi tjedan..
Beba1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 18:54   #2116
Mogu li oboje svjedoka biti ženske osobe na vjenčanju kod matičara? Vidim da piše samo svjedoci pa rekao da provjerim ako netko ima iskustva.
iForce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 19:56   #2117
Mogu, kod mene su bila oba muška
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 23:55   #2118
Pozdrav!
Ovako udajem se 24.09.,a sad vidim da mi osobna istice 19.09.
Mislite da cu morati raditi novu radi tih par dana?Sto mi je glupo jer mijenjam prezime sto zbaci da bi opet nakon par dana trebala vaditi novu :/.
majacujica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 13:05   #2119
što je sa sređivanjem papira nakon braka.
Mi ćemo sklopit brak u subotu kod matičara.
Ja ću dodat njegovo prezime na svoje, a on će morat promijeniti adresu stanovanja.
Time nam se mijenjaju svi dokumenti - osobne, putovnice, vozačke.
Trebat ćemo izmijeniti i zdravstvene, dopunsko.
Dodatno htjela bih neke priključke kod kuće prebacit više na sebe jer su riješeni napokon i pravni odnosi vlasništva.
E sad mene zanima da li to sve mogu ići raditi odmah u ponedjeljak nakon svadbe ili moram čekati nešto?

Za promjene dokumenata mi treba samo vjenčani list?
Za priključke mi jasno da moram i vlasničke listove nosit i sl. ali da li moram čekati da mi provedu promjenu prezimena na policijskoj (dok ne dobijem novu osobnu) ili mogu sve odmah odraditi odjednom?
koraVoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 15:20   #2120
cure kad ste isle na medeni, mi smo planirali ic ponedjeljak nakon svadbe,a li sam shvatila da se papiri moraju rjesavat odma tj u roku od 5 dana nakon vjencanja, a mi tad nebumo tu :/
kak to izvest
sva sreca pa nismo jos nis rezervirali, ali fakat bi htjela otic odma.
Kolko sam skuzila u roku od 5 dana nakon vjencanja(u crkvi se zenimo) bi trebalo donjeti u maticni potvrdu da smo se zenili, i nakon toga jos u roku od nekoliko dana to sve nesto sto neznam sta je
savjeti neki plizzzzzzzzzz
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.