Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2010., 20:35   #1101
ok hvala ti puno
a je li potrebno imati krizmu za katoličko vjenčanje? nalazim različite odgovore,pa zato pitam..
heartbroken19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 21:52   #1102
Da, potrebno je imati sve sakramente za katoličko vjenčanje
To jest, jedan od vas mora imati sve a drugi se može vjenčati kao "nevjernik" dakle ne mora imati sve sakramente, ali pri tome mora potpisati izjavu da će djeca biti odgajana u katoličkom duhu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 22:34   #1103
pa sad... to je relativno.

ja imam sve sakramente, moj dragi samo krštenje i svećenik je rekao da je to dovoljno za "normalno" vjenčanje.

da se mene pita, ne bi bilo
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 23:03   #1104
da, imaš pravo - relativno je, odnosno ovisi o dobroj volji svećenika
ovo kaj sam ja napisala je kak bi trebalo biti
znam ih ja dost kaj nisu imali niš završeno pa su vjenčani u crkvi
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 23:10   #1105
svasta nesto, ti si iz zagreba ili..? ako da,u koju župu pripadate ti i dragi ako se smije znati?
heartbroken19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 13:13   #1106
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
da, imaš pravo - relativno je, odnosno ovisi o dobroj volji svećenika
ovo kaj sam ja napisala je kak bi trebalo biti
znam ih ja dost kaj nisu imali niš završeno pa su vjenčani u crkvi
na žalost, upravo tako.

heat - stenjevec
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 21:26   #1107
Dugo nisam koristila domovnicu i nemam pojma gdje sam je zametnula. Našla sam samo fotokopiju pa me razveselite i potvrdite da će ona biti dovoljna mtičarki
I naravno ako ne, mogu je ić izvadit kao i druge dokumente?!

Thanx
vanna82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 07:35   #1108
Da, bit će ti dovoljna fotokopija jer matičarka svakako vrati dokumente jedino što ostavi sebi fotokopije osobnih od kumova, tako je kod nas bilo, a to ti je bilo prošli tjedan u petak znači nije tako davno da se nešto uspjelo promijeniti.

Zadnje uređivanje elly_00 : 30.03.2010. at 07:43.
elly_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 18:23   #1109
kaj mi moramo donjet kakve dokumente matičaru? nama je svećenik reko da trebamo po nešto otić matiču al nemam pojma po što.
Mladenka-smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 11:41   #1110
matičaru nosiš osobnu,domovnicu izvod iz knjige rođenih (ne stariji od 3 mjeseca), domovnicu i fotokopiju osobne za kumove (netko to ne traži, ali bolje je imati da se ne vraćate).

papir koji tamo dobiješ nosiš u crkvu
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 14:54   #1111
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
matičaru nosiš osobnu,domovnicu izvod iz knjige rođenih (ne stariji od 3 mjeseca), domovnicu i fotokopiju osobne za kumove (netko to ne traži, ali bolje je imati da se ne vraćate).

papir koji tamo dobiješ nosiš u crkvu
hvala ti draga,nisam pojma imala da se to mora nositi
Mladenka-smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 22:30   #1112
gle, najteže se udati prvi put.

poslije ćemo sve znati
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 18:39   #1113
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
gle, najteže se udati prvi put.

poslije ćemo sve znati
imaš pravo,sad probijamo led a kasnije ćemo to rješit ko iz šale
Mladenka-smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 23:41   #1114
Mi danas riješili matičara i onda sve odnijeli u Crkvu.
Tamo se treba napraviti neki zapisnik i postavljaju se neka pitanja (da li ste u srodstvu, da li postoji neka zapreka...) i onda smo definitivno sve gotovi.
Edit: danas sam prvi put vidjela moja novo prezime, njegovo nadodano uz moje. Koji šok! Što bi tek bilo da sam samo njegovo uzela, prevrnula bih se tamo...
Poles.ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 10:27   #1115
kumovi

mali problem! koliko se kumova može potpisati? Dva ili četiri?
sandra s is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 11:38   #1116
Molila bih vas cure za pomoć. Ja sam ateist, a moj dragi katolik. Vjenčat ćemo se u crkvi, s tim da se ja ne bih krstila. Htjela bih samo potpisati onaj papir da pristajem da se djeca odgajaju u vjeri,..... i sad mene zanima ima li tko iskustvo s time. Odnosno, gdje je nekako to "najjednostavnije" za napraviti (da se ne moram puno objašnjavati sa svećenikom, a još manje da me uvjerava u nešto što ne vjerujem). Pomagajte...

I još nešto, vrijedi li taj papir u svim crkvama ili samo tamo gdje se potpiše?
zubičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 15:55   #1117
Zubičica, nema tu "forum shopping"-a, štono bi se reklo, nego tu dozvolu tražiš u crkvi gdje se ženite, jer ju na koncu izdaje biskup "nadležan" za župu gdje je vjenčanje Bez uvjeravanja proći nećete, jer je svećeniku prirodno stalo da utvrdi daješ li ti to obećanje "reda radi", ili zbilja nećeš odmagati mužu da djecu odgaja vjerski.
sandra s: dva. Svjedoka ne može biti milijun, što ipak ne znači da ne možeš npr. imati dvije osobe koje ćeš nazivati "kumama". Ali samo se jedna od njih potpisuje kao svjedok
__________________
Amor omnia vincit...
head over heels is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 16:45   #1118
Nisam niti mislila nešto kupovati, nego mi se jednostvno ne da nekoliko puta slušati uvjeravanja. Jednom mi je dosta, pa da tako odem na pravo mjesto od druge (ne prve). Nismo svi vjernici, a to ne znači da bi ja nekome nešto branila ili nekog sprječavala u nečemu. Liberalna sam, tko voli, nek izvoli, pa zato tražim isto ponašanje prema meni, a ne da se osjećam ko idiot kad mi netko krene ispirati mozak (doživjela već nažalost). Zato bi molila ako netko zna za Zagreb neka podijeli iskustvo s dobivanjem te potvrde. Hvala...
zubičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 21:44   #1119
Quote:
sandra s kaže: Pogledaj post
mali problem! koliko se kumova može potpisati? Dva ili četiri?
Dvoje.
Mayo is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 09:58   #1120
Zna netko o dokumentima potrebnim osobi rođenoj u BiH, s hrvatskim državljanstvom i trenutnim prebivalištem u Hrvatskoj.
Bila sam sada u matičnom uredu, traže me prijenos izvoda iz matice rođenih iz BiH u grad u kojem sada živim i rješenje o državljanstvu.
Rješenje o državljanstvu naravno nemam, izgubljeno je negdje u ratnim godinama u BiH.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.