Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2008., 17:12   #161
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
(btw, morbide, lijepo te molim da se suzdržiš od komentara tipa 'očajna si' i sl)

Što se tiče stranih jezika, da se nadovežem na Bapha, ja koristim sanskrit, iz istih razloga iz kojih je on naveo enohijanski
Nema šanse To nije bila nikakva uvreda, da se razumijeno. Iz citiranih postova se može steći dojam da je Supika poprilično depresivna, usamljena i tužna. Očaj se odnosi na taj smisao i jaku potrebu da "nađe" neku grupu kojoj će "pripadati". Ako misliš da nije bio primjeren, imaš onaj trokutić sa lijeve strane posta...

Opet isto. Zašto sanskrt/enohijanski? Što fali hrvatskome? Siguran sam da ima više riječi od sanskrta i enohijanskog zajedno. I još ti/vam je materinji i najbolje ga govorite.
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Dobiven s one strane ogledala.

Kao što postoje slikovni simboli tako postoje i simboli koji se prenose zvukom.
Odlično si to objasnio
I sad bi mi trebalo biti sve jasno?
Kao da mene pitaš? Što je to Purkinjeovo vlakno? A odgovorim ti: To je jedna struktura.

Sreća što znam koristiti google.
Enochian is a name often applied to an occult or angelic language recorded in the private journals of Dr. John Dee and his seer Edward Kelley in the late 16th century. The men claimed that it was revealed to them by angels, while some contemporary scholars of magick consider it a constructed language.
Strašno

Kad smo se već dotaknuli teme anđela, a tu spadaju i slične beštije; demoni, inkubi i sukubi itd. jel vam kad uspjelo prizvati kojega?
Jer bih jako volio vidjeti nekoga od njih.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 06.11.2008., 17:25   #162
(morbide, psihoanaliziranje forumaša je zabranjeno na ovom pdf-u, a mislim i na forumu općenito, pa ću tvoj post i prijaviti)

Zato što je sanskrit, dio cijelog sustava koji je analogiziran sa astrologijom i drugim okultnim disciplinama, za razliku od hrvatskog, koji to nije. Što ne znači da si neka osoba ne može dati truda, pa to učiniti i sa hrvatskim. Meni, recimo, sanskrit savršeno odgovara, čak i više nego hrvatski, pa ga zato i koristim.

Ako nešto zaista želiš, nema prepreke da ti se želja i ostvari U svakom slučaju, imaš moje blagoslove.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 18:35   #163
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
Zato što je sanskrit, dio cijelog sustava koji je analogiziran sa astrologijom i drugim okultnim disciplinama, za razliku od hrvatskog, koji to nije. Što ne znači da si neka osoba ne može dati truda, pa to učiniti i sa hrvatskim. Meni, recimo, sanskrit savršeno odgovara, čak i više nego hrvatski, pa ga zato i koristim.

Ako nešto zaista želiš, nema prepreke da ti se želja i ostvari U svakom slučaju, imaš moje blagoslove.
Dobro. Možda još sotonizam i okultizam nisu dovoljno sazreli
I KC je imala obrede na latinskom, ali to je daleko iza nas...

Jooj Coelho new age proser, čitav svijet će se urotiti da to i dobijem, jel da?
Mislio sam, ako se mogu priključiti nekom sotonističkom obredu na kojem će se prizivati takvi, neznam kako bi ih nazvao, entiteti. Ništa posebno, samo da zadovoljim znatiželju.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 21:15   #164
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Sreća što znam koristiti google.
Da, sva sreća, to je prilično komplicirana stvar za korištenje
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 21:57   #165
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Da, sva sreća, to je prilično komplicirana stvar za korištenje


Je, trebale su mi godine i godine, tečajevima ni broj neznam

Jel ti znaš prizvati nekakvu beštiju koja nije od ovoga svijeta?
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:57   #166
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post


Je, trebale su mi godine i godine, tečajevima ni broj neznam

Jel ti znaš prizvati nekakvu beštiju koja nije od ovoga svijeta?
Eeeee, težak je živo googlovski

Znam, ali kako da ti ja to objasnim kad nisi shvatio ni neke prijašnje postove?

Ajd, probati ću. Sve te beštije su uglavnom subjektivne prirode koje djeluju na moje životno okruženje i na taj način indirektno djeluju i na druge subjektivne prirode bez obzira vjeruju li oni u to ili ne.

To ti je kao kad daš zahtjev za posao koji bude primljen ali na indirektan način si prouzročio manjak novca i siromastvo onome koji nije dobio posao.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 23:53   #167
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Eeeee, težak je živo googlovski

Znam, ali kako da ti ja to objasnim kad nisi shvatio ni neke prijašnje postove?

Ajd, probati ću. Sve te beštije su uglavnom subjektivne prirode koje djeluju na moje životno okruženje i na taj način indirektno djeluju i na druge subjektivne prirode bez obzira vjeruju li oni u to ili ne.

To ti je kao kad daš zahtjev za posao koji bude primljen ali na indirektan način si prouzročio manjak novca i siromastvo onome koji nije dobio posao.

To mi nije zanimljivo. Kao da se moliš bogu. Nema tu nikakvih specijalnih efekata. Dosadno.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 09:00   #168
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post

To mi nije zanimljivo. Kao da se moliš bogu. Nema tu nikakvih specijalnih efekata. Dosadno.
Priznaj, mislio si da se svakodnevno organiziraju orgije pa si htio uletiti

Za specijalne efekte se obrati holivudu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 10:59   #169
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Priznaj, mislio si da se svakodnevno organiziraju orgije pa si htio uletiti

Za specijalne efekte se obrati holivudu.
Pa znam da nema "svakodnevnih" obreda, ali za ljetni i zimski solsticij, i još neke slične datume, čisto iz edukacijskog stajališta, čovjek jednostavno treba biti upoznat sa kulturnim manifestacijama koje se održavaju u njegovoj blizini

Znači ništa od ove živine, ove ili neke slične.

Zadnje uređivanje morbidangel : 07.11.2008. at 11:04.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 13:25   #170
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Nema šanse To nije bila nikakva uvreda, da se razumijeno. Iz citiranih postova se može steći dojam da je Supika poprilično depresivna, usamljena i tužna. Očaj se odnosi na taj smisao i jaku potrebu da "nađe" neku grupu kojoj će "pripadati". Ako misliš da nije bio primjeren, imaš onaj trokutić sa lijeve strane posta...
možda nije usmjereno da bude uvreda, ali je uvredljivio. izanalizirao si me i još našao shodno dijeliti savjete na temelju dva posta
i totalno si krivo shvatio, ovakva kakva jesam, nemam ja potrebu da nekom pripadam. da imam već bi pripadala
druga je stvar što mi je nekad žao što nisam napravljana od drugačijeg materijala pa da mogu samouvjereno blejat s ostalim ovcama, ako je potrebno da se tako izrazim
individualnost ponekad skupo košta i ja jesam tužna što je to tako. ako sam zato i očajna, depresivna, usamljena i šta već u tvojim očima, a onda nek bude tako
__________________
And there's the dark, begins to rain
The sound is heavy on me
Supika! :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 13:49   #171
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
najjednostavnije i najkonciznije rečeno, radi se o afirmaciji slobodne volje pojedinca i cijeli 'sustav' počiva na tome.
znači, potpuna sloboda, čini što te volja i budi svjestan posljedica.
ako ne vjeruješ u sebe i svoju prosudbu, onda nisi za tu vrstu duhovnosti.
nadam se da sam ti barem donekle prenijela ideju.
tak sam ja nekako i skužila osnovnu ideju ono kad sam jednom proučavala sotonizam na netu... i znam da sam ostala onak zbunjena, ok, gdje je "sotona" u svemu tome??

a posljedice, hm, vjeruju li sotonisti u karmu?


Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
Ugl, Supika, nisi baš precizirala što je za tebe 'smirenje' i 'duhovnost', pa sad malo možda preširoko diskutiramo.
"smirenje" mi je onaj sjećaj kad je čovjek potpuno pouzdan u svoje stavove i našao je smisao života ajme klišeja
znači, ne propitkuje se, zna koje ga sile nose kroz život i zna zašto je na ovom planetu.

"duhovnost" mi je odnos pojedinca sa "silama" koje je on prihvatio i spoznao

__________________
And there's the dark, begins to rain
The sound is heavy on me
Supika! :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 14:03   #172
Quote:
Supika! :) kaže: Pogledaj post
tak sam ja nekako i skužila osnovnu ideju ono kad sam jednom proučavala sotonizam na netu... i znam da sam ostala onak zbunjena, ok, gdje je "sotona" u svemu tome??

a posljedice, hm, vjeruju li sotonisti u karmu?
kak to misliš, gdje je sotona?
svi smo mi sotona
šalim se, mada ima i u tome istine.
pročitaj onih uvodnih nekoliko postova, pa ćeš vidjeti da sotonisti jako različito doživljavaju 'sotonu'.ja se, recimo, deklariram kao spiritualni politeistički sotonist i neortodoksni tantrik. tj, prakticiram seksualnu magiku, ali i neke tantričke tehnike i koristim vedsku nomenklaturu, kao i ogroman dio filozofije i etičkih načela. dosta komplicirano zvuči, ali nije toliko komplicirano u praksi.
tako da, slijedom te logike, ja vjerujem u princip karme.
ali mislim da i većina ljudi vjeruje u princip karme, jer to je jednostavno zakon akcije i reakcije i ne mora biti nužno vezan uz reinkarnaciju, kao što se često pogrešno tumači.

Quote:
"smirenje" mi je onaj sjećaj kad je čovjek potpuno pouzdan u svoje stavove i našao je smisao života ajme klišeja
znači, ne propitkuje se, zna koje ga sile nose kroz život i zna zašto je na ovom planetu.
ah, ja zbiljam ne vjerujem da takva osoba postoji.
ja baš volim to što stalno propitujem i istražujem sebe i svoj odnos prema drugima i prema onom nepoznatom.
e, sad, 'tehnika' spoznaje mi više nije uopće upitna, tj, ne pitam se, da li bih se trebala možda pokrstiti, ili, postoji li na svijetu neki guru baš za mene i sl. tu sam prilično sigurna da imam metodu koja mi savršeno odgovara, ali, naravno, ne mogu garantirati da će tako biti zauvijek.

Quote:
"duhovnost" mi je odnos pojedinca sa "silama" koje je on prihvatio i spoznao

ovo mi se sviđa i slažem se
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 15:46   #173
mogao si bez c/p mojih mailova to je isto kažnjivo
a s obzirom na način na koji mi postavljaš pitanje, nema smisla da odgovaram.
kakvog smisla ima diskusija s nekim koga smatraš ograničenim i glupim ?
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 16:55   #174
Nema.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 18:13   #175
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
mogao si bez c/p mojih mailova to je isto kažnjivo
a s obzirom na način na koji mi postavljaš pitanje, nema smisla da odgovaram.
kakvog smisla ima diskusija s nekim koga smatraš ograničenim i glupim ?
ja ću se ubit
Kaj izvodiš? Malo bi htjela da te pitam, malo nebi.
Ako hoćeš odgovoriti, odgovori, ako nećeš, nemoj.
Meni i dalje nije jasno.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 12:18   #176
poooz

Zadnje uređivanje anavita : 10.11.2008. at 12:42.
anavita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 12:21   #177
draga anavita, neću ulaziti u tvoj legitimitet da daješ dijagnoze, ali to nije pristojno, i na ovom forumu se kažnjava.
pozdrav
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 12:39   #178
nisam htjela nekog uvrjedit i neču više svračat ovdje. ja često kažem svoje mišlenje bar sam iskrena...............pozzzzzzzzzzzz i ugodan dan.........
anavita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 17:55   #179
Kako mi je misteriozno nestao post, ostaje mi samo da ga napišem još jednom

@Innocent: Kako jedna obrazovana, odrasla i urbana žena u 21. stoljeću može vjerovati u takve gluposti kao što je spiritualni politeistički sotonizam?
Crackpot na kvadrat.
Što ti je to neortodoksni tantrik?
Ili si tantrik ili nisi.
Odnosi se na post br. https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...&postcount=172


anavita, nažalost nisam imao priliku pročitati tvoj post prije promjene. Ali ako razmišljaš ovako kakav ti je i pravopis, dobrodošla
I još bolje otišla

<offtopic>
Innocent, mislim da bi ti htjela postati moderator
</offtopic>
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 21:14   #180
nisi ni ti meni odgovorio na pitanje, kavog smisla ima razgovor s nekim koga smatraš glupim?
Quote:
<offtopic>
Innocent, mislim da bi ti htjela postati moderator
</offtopic>
opet te uhvatio napadaj pronicljivosti
ili mi samo suptilno pokušavaš dat do znanja da bi volio da postanem?

Zadnje uređivanje Innocent : 10.11.2008. at 22:14.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.