Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2021., 11:11   #1
Koža 40+

Imam već dosta godina i malo iskustva s ciljanom njegom. S obzirom da mi je koža masna, nemam nešto bora ali se lice počelo opuštati i padati. Svojevremeno sam koristila Rio 60 second al sam bila lijena pa je stajao i sad više ne radi. Iako, mislim da nisam dosta disciplinirana za tu facijalnu gimnastiku, držalo me par mjeseci pa sam na njega zaboravila. Bilo bi mi bolje otići na neki tretman kod kozmetičarke svakih par tjedana. Imate neki prijedlog što je dobro za osvježavanje lica, a da ne uključuje nikakav botox, pikanja, rezanja i tome slično?
Od preparative koristim dnevnu/noćnu kremu, okoloočnu i serum kad se sjetim. Pilingiram se dva puta tjedno, čistim lice s micelarnom i to je to. Imate prijedlog što je dobro uvesti da bi koža duže ostala mlada i da joj se poboljša tonus? Gledam neke skupe kreme pa ne znam ima li to smisla, ja se zadržavam na nekim kremama u rangu eucerina, biodeme, svr i slično...
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2021., 16:20   #2
nisam neki strucnjak ali godinama pratim kozmetiku (pdf), citam preporuke, isprobavam i svasta sam nasla i naucila.

imam 49 jos par mjeseci i najveca briga mi je (pre)osjetljiva koza lica. da to nemam smatrala bih se sretnicom sto se tice kvalitete, bora, objesenosti i svega ostalog vezanog uz starenje.

ono sto sam naucila i slijedim kad god mogu je dobro ciscenje, hidratacija/hranjenje i zastita od sunca. znam da o ovome pjevaju ptice na grani ali nije zgorega ponoviti.

proizvode biramo sami po zeljama i mogucnostima (kod mene je neki mix azije, koja (trenutno) bas i nije svima/lako dostupna, zapadnjacke kozmetike, aktivnica (vecinom TO i azijskih) i ljekarnickih brandova). ima tu dosta isprobavanja, proucavanja, istrazivanja, slusanja preporuka (ali uvijek imati na umu da je svaka koza lica individualna). ne znam kolika ti je "strast" istrazivanje kozmetike, ako jest, forum je idealno vrelo informacija. samo nemoj odmah na prvu sve pokupovati sto neko preporuci, nego polako pomalo i sama istrazuj (jako bitno!) i pomalo isprobavaj.

ako ces na kozmeticke tretmane, ja bih preporucila masazu. probala sam razne spravice (roller, guashu, nuface) i rucne masaze i mislim da mi to od svega najvise podize lice. za rucne masaze imas odlicnih videa na yt, a ako si mozes priustiti ili ti se ne da raditi doma sama, izaberi kvalitetan i pouzdan kozmeticki salon i - uzivaj. nazalost, moras biti redovita da bi efekt bio trajniji jer godine i priroda rade svoje.

nadam se da sam bar malo pomogla.
countrywoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 09:49   #3
countrywoman, imas mozda preporuku za dobar salon za masazu lica?
Ili netko drugi ako ima.
Princez Krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2021., 18:04   #4
Evo super teme! Prepoznala sam se u prvom postu zato što sam i sama takva - malo lijena kad se radi o meni, ali kako sam isto 40+ shvatila sam da su ti dani prošli!

Što bi bila neka bazična njega tj. stvari koje treba imati?

Ja sam old school pa lice čistim mlijekom za lice i tonikom, stavim neku hidrantnu kremu, koju dohvatim s police u DM-u, i to je otprilike to. Piling radim iz kućne radinosti i ne prečesto. Dok sam bila mladja radila sam piling jednom tjedno, kojekakvim pripravcima, i napravila si takve brazde na čelu koje nikad nisu nestale. Mislim da neke tetke od 40 nemaju takve kakve sam ja imala s 20. Od tad piling radim jako rijetko! S čime ti radiš piling 2x tjedno?

Iako sam prije imala dosta masnu T zonu to više nije slučaj, a od kad sam se prestala utapati u slatkom nemam više niti teških potkožnih prišteva na bradi koje sam imala cijeli život.

Ne korisitim noćnu kremu, ali planiram uvesti. Kupila sam neku kremicu za oko očiju, ništa specijalno, tek toliko - dobra mi je jer me ne peče i ne smeta mi za leće.

Čini mi se da mi koža od normalno/mješovite postaje suha, a definitivno jest osjetljiva jer zna biti rozacee. Pored uha sam primjetila da se bora, i to me zabrinulo Ali mislim da je to i stoga što je tu koža vrlo tanka i fina, a ja sam tu znala depilirati lice.

Inače, jednom sam u ljekarni srela penzićku koja je na akciji kupovala neku skupu kremu. Najprije sam čula cijenu, a onda sam joj pogledala lice. I vjerujte mi, ne znam je li od kreme ili je nešto drugo poduzimala, ali lice joj je bilo fantastnično! Bar jedno 20 godina mlađe od tijela i ruku! Znači - može se! Ali vjerojatno se ona brine o sebi od 20-te i to s puno novaca i truda.

Ajmo mi vidjet što mi možemo učiniti u našim malim okvirima? Vidim ima tih nekih seruma, jel to čemu? I kad se to uopće stavlja?

Meni se čini da za sve te "rutine" danas treba bar sat vremena da sve natrackaš na sebe...
cokoladaa74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2021., 18:14   #5
Dok sam bila mladja hodala sam po tretmanima, ali sad sve manje. Ne vidim neku veliku efikasnost toga, možda grijšim. Sve više mi se čini da su ti tretmani ustvari psihoterapija i da žene ulaze i izlaze iste, samo misle da se bolje osjećaju. Do tog sam zaključka došla sjedeći u čekaonici kod moje kozmetičarke gdje sam imala prilike gledati te uvijek iste žene koje su izlazile iz salona....Što mislite da je najveća prednost tih tretmana, ako nemaš neku tešku problematičnu kožu, prišteve i slično? Piling si mogu napraviti i sama, kao i masažu. Ostalo?
cokoladaa74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2021., 18:33   #6
Quote:
cokoladaa74 kaže: Pogledaj post
Inače, jednom sam u ljekarni srela penzićku koja je na akciji kupovala neku skupu kremu. Najprije sam čula cijenu, a onda sam joj pogledala lice. I vjerujte mi, ne znam je li od kreme ili je nešto drugo poduzimala, ali lice joj je bilo fantastnično!
Sjecas se mozda koja je to bila krema?

Poslano sa mog SM-P605 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2021., 18:37   #7
E bad, ne sjećam se više! I ja bih sad da se sjećam!
Ali mislim da nije bila samo stvar u toj kremi, nego ono, vidiš da ženska "drži do sebe" tj. sigurna sam da je cijeli život ulagala....iako, možda sam samo naivna, možda se izbotoksirala i bila na faceliftingu, jer mi je djelovala kao netko tko si to može i hoće priuštiti...ustvari...sad kad malo razmislim, možda mi je teza pogrešna

Ja sam bila kupila u ljekarni jedan od onih seruma što se prodaju i reklamiraju, u smeđoj staklenoj bočici s onom sisaljkom na vrhu....ne da nisam osjetila nikakav pomak, nego mi se u nekom trenutku počelo gaditi da to sluzavo razmazujem po licu. Ali prodaju se k'o halva!

Nego, jesmo li mi sad u godinama kad se kupuju one kreme za "zrelu kožu" Ili kako?
cokoladaa74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2021., 08:17   #8
Svojevremeno sam koristila Lancomovu kremu i mogu ti reci da je vrijedila novaca, ali kad he poskupjelana 550 kn odustala sam. Cinilo mi se previse novaca.

Kupovala sam i Chanelov tekuci puder za 300, bio je savrsen, alikad su promijenili seriju nije vise bio tako dobar. I sad bih dala 300 kn za njega samo da valja.

Koliko para toliko muzike rekla bih.
cokoladaa74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2021., 15:45   #9
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
Imam već dosta godina i malo iskustva s ciljanom njegom. S obzirom da mi je koža masna, nemam nešto bora ali se lice počelo opuštati i padati. Svojevremeno sam koristila Rio 60 second al sam bila lijena pa je stajao i sad više ne radi. Iako, mislim da nisam dosta disciplinirana za tu facijalnu gimnastiku, držalo me par mjeseci pa sam na njega zaboravila. Bilo bi mi bolje otići na neki tretman kod kozmetičarke svakih par tjedana. Imate neki prijedlog što je dobro za osvježavanje lica, a da ne uključuje nikakav botox, pikanja, rezanja i tome slično?
Od preparative koristim dnevnu/noćnu kremu, okoloočnu i serum kad se sjetim. Pilingiram se dva puta tjedno, čistim lice s micelarnom i to je to. Imate prijedlog što je dobro uvesti da bi koža duže ostala mlada i da joj se poboljša tonus? Gledam neke skupe kreme pa ne znam ima li to smisla, ja se zadržavam na nekim kremama u rangu eucerina, biodeme, svr i slično...
A od krema i seruma retinoide i/ili peptide, hidrataciju.
Ostalo sve sto ti se cini da ti subjektivno pase kozi.
Botox i hijaluron za ostalo sto kremice ne rijese u godinu dana, a muci te (ako te ne muci, ne moras)
Sto se tice toga isplate li se kozmeticki tretmani - pa da, za neke jace tretmane koje ne mozes raditi doma, lasere, itd.
Ovo sitno, masaze, ciscenja ako nemas velikih problena, maske, mislim da je bolje odraditi doma za 10x manje novca, a i vremenski lakse izvedes.

S druge strane, da sam dokona kucanica s hrpom love, ne bih izlazila iz salona, samo bi zube prala doma i tusirala se

Edit: oprosti, ovo je bio odgovor vise Cokoladi.

Za tebe miffy: ove tvoje kreme su skroz ok rang, vise se isplati visak novaca uloziti u tretmane.
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 08:18   #10
Tenkju Sad još trebam savladati što su peptidi i retenoidi

A gle, i ja da sam dokona kućanica s hrpom vremena i novaca, a što nisam, onda ne bih izlazila iz salona. Da ubijem vrijeme i potrošim pare. Ali s obzirom da ni jednog ni drugog nema, onda u salone idem samo na osnovno održavanje
cokoladaa74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 08:31   #11
ja nisam još 40, ali sam za dlaku blizu... posljednjih godina primijetila sam bijele točkice o licu koje sam kod kozmetičarke uklonila, ali lice je počelo biti suho i perutavo ujutro, a do popodne je masno... imam osjećaj što više perem lice sa četkicom i radim pilinge i sve ono što sam radila od 20tih do sad, sad mi više ne paše...

lijena sam i ja za masu toga, ali kad me zategne lice, mažem... skužila sam da imam bolje lice od kolegica koje se šminkaju svaki dan... a mene sad uhvatilo da se krenem trackati
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 10:54   #12
Quote:
Princez Krafna kaže: Pogledaj post
countrywoman, imas mozda preporuku za dobar salon za masazu lica?
Ili netko drugi ako ima.
jao, sorry, tek sad vidim poruku.

nisam u hr a ni ne idem u salone, pa nemam preporuke. ja sam sam-svoj-majstor i nema mi do tanake, a pratim i olgatoja i themoments na youtube - cure mi imaju super rucne masaze. i kao sto sam gore napisala, spravice.
countrywoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 14:14   #13
Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post
ja nisam još 40, ali sam za dlaku blizu... posljednjih godina primijetila sam bijele točkice o licu koje sam kod kozmetičarke uklonila, ali lice je počelo biti suho i perutavo ujutro, a do popodne je masno... imam osjećaj što više perem lice sa četkicom i radim pilinge i sve ono što sam radila od 20tih do sad, sad mi više ne paše...

lijena sam i ja za masu toga, ali kad me zategne lice, mažem... skužila sam da imam bolje lice od kolegica koje se šminkaju svaki dan... a mene sad uhvatilo da se krenem trackati

To što ti jd lice suho a kasnije masno, ja bi rekla da je krivac dehidracija. Poradi na hidrataciji lica i trebalo bi smanjiti te probleme.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2021., 08:30   #14
Quote:
cokoladaa74 kaže: Pogledaj post
Evo super teme! Prepoznala sam se u prvom postu zato što sam i sama takva - malo lijena kad se radi o meni, ali kako sam isto 40+ shvatila sam da su ti dani prošli!

Što bi bila neka bazična njega tj. stvari koje treba imati?

Ja sam old school pa lice čistim mlijekom za lice i tonikom, stavim neku hidrantnu kremu, koju dohvatim s police u DM-u, i to je otprilike to. Piling radim iz kućne radinosti i ne prečesto. Dok sam bila mladja radila sam piling jednom tjedno, kojekakvim pripravcima, i napravila si takve brazde na čelu koje nikad nisu nestale. Mislim da neke tetke od 40 nemaju takve kakve sam ja imala s 20. Od tad piling radim jako rijetko! S čime ti radiš piling 2x tjedno?

Iako sam prije imala dosta masnu T zonu to više nije slučaj, a od kad sam se prestala utapati u slatkom nemam više niti teških potkožnih prišteva na bradi koje sam imala cijeli život.

Ne korisitim noćnu kremu, ali planiram uvesti. Kupila sam neku kremicu za oko očiju, ništa specijalno, tek toliko - dobra mi je jer me ne peče i ne smeta mi za leće.

Čini mi se da mi koža od normalno/mješovite postaje suha, a definitivno jest osjetljiva jer zna biti rozacee. Pored uha sam primjetila da se bora, i to me zabrinulo Ali mislim da je to i stoga što je tu koža vrlo tanka i fina, a ja sam tu znala depilirati lice.

Inače, jednom sam u ljekarni srela penzićku koja je na akciji kupovala neku skupu kremu. Najprije sam čula cijenu, a onda sam joj pogledala lice. I vjerujte mi, ne znam je li od kreme ili je nešto drugo poduzimala, ali lice joj je bilo fantastnično! Bar jedno 20 godina mlađe od tijela i ruku! Znači - može se! Ali vjerojatno se ona brine o sebi od 20-te i to s puno novaca i truda.

Ajmo mi vidjet što mi možemo učiniti u našim malim okvirima? Vidim ima tih nekih seruma, jel to čemu? I kad se to uopće stavlja?

Meni se čini da za sve te "rutine" danas treba bar sat vremena da sve natrackaš na sebe...
2x tjednom pilingiram lice već godinama, valjda od srednje škole. Sad sam na Olivalovom mikroeksfolijantu, dok ga ne potrošim. Nisam nešto presretna s njim, čini mi se da potiće mašćenje
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2021., 08:40   #15
Quote:
cokoladaa74 kaže: Pogledaj post
Dok sam bila mladja hodala sam po tretmanima, ali sad sve manje. Ne vidim neku veliku efikasnost toga, možda grijšim. Sve više mi se čini da su ti tretmani ustvari psihoterapija i da žene ulaze i izlaze iste, samo misle da se bolje osjećaju. Do tog sam zaključka došla sjedeći u čekaonici kod moje kozmetičarke gdje sam imala prilike gledati te uvijek iste žene koje su izlazile iz salona....Što mislite da je najveća prednost tih tretmana, ako nemaš neku tešku problematičnu kožu, prišteve i slično? Piling si mogu napraviti i sama, kao i masažu. Ostalo?
gledam neke ultrazvukove, kemijske pilinge i takve stvari. skupo je boli glava, i na kraju priče si mislim da mi je bolje otić s mužem na vikend za more nego dat par soma kuna za to. dva tri dana mira u hotelu i sex bi učinili više za kožu nego ovo mislim, nemam nekih problema s licem osim što starim, što je i logično. s obzirom da sam masna, imam plitke bore i mrvicu proširene pore al nije niš strašno. koža je počela stariti a ja bi joj dala šansu da sporije stari, ništa više.
uglavnom, krenula sam sa intenzivnijom hidratacijom. ujutro prije šminkanja ne mogu svašta stavljati na lice jer se zamastim al mogu čim dođem kući s posla. skidam šminku i stavljam hyaluron i vlažim s kremom, stavim još kreme navečer i kužim da mi to godi koži. peptidi, retinol...to tek moram svladati, ne kužim di da to uguram i koji proizvod točno.
ideja s masažom lica se čini odlična, to nije skupo a ima smisla.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2021., 10:41   #16
ima li što da vam se pokazalo dobrim za nazobijalne (osim filera i mezoniti)?
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2021., 20:16   #17
Dali je netko probao kremu it cosmetics confidence cream?

Poslano sa mog SM-G780F koristeći Tapatalk
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2021., 18:40   #18
Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
ima li što da vam se pokazalo dobrim za nazobijalne (osim filera i mezoniti)?
Baci oko na Polikliniku Sinteza, rade lipofilere i tribella tretman, slike prije i poslije su obecavajuce.
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2021., 15:17   #19
Je li tko koristio one kreme Loreal Revitalift?
To se dosta hvalilo pa bih voljela čuti iskustva.

Ja ću na ljeto 50+, pa sam se odlučila bolje posvetiti svojoj koži koja je u zadnjih 2 godine naglo propala i počela se borati i to jako, ispod i pored očiju, na OBRAZIMA, i pored uha...uglavnom strava...
regresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2021., 08:08   #20
L'Oreal 50+ i 60+ noćne kreme koristim za dekolte. Meni se ne čine nešto, djeluju mi živa plastična kemija i imaju jak miris. Na lice ih nebi stavljala. Za lice sam jednom kupila okoloočnu u dugačkoj tubici iz crvene Revitalift Laser linije, potrosila sam ju za vrat.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.