Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2004., 14:25   #61
Martine...na morsku zivotinju...
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 08:49   #62
Hmmm, znao sam da su morski krastavci (trpovi) odličnog ukusa spravljeni 'na gradele', ali da se njima može liječiti sinuse, to do sad nisam znao.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 23:11   #63
sinusi

kako doslo proljece tako poceli meni problemi sa sinusima. uzasno me bole, kao da cu kihnut svaki tren...tesko se prilagodjavam a suncevu svjetlost, jako kisem, bez claritina i clarinasea ne mogu a ni to bas ne pomaze. sta da radim pleaseee???
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 00:00   #64
iskreno?

roni!
odi na more i skaci na glavu - to ti je najbolji lijek
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 00:24   #65
Možeš "roniti u moru" i u Zagrebu...nabavi Aqua maris spray i to uštrcavaj nekoliko puta na dan
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 07:38   #66
probat cu s tim sprayem hvala
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 12:52   #67
Meni sinusi ne zadaju takve probleme, zapravo nikakvih tegoba nemam dok ne dodem na more. Ne mogu normalno roniti jer me sinusi ubijaju. Nakon nekih mjesec dana ispiranja mogu zaroniti na jedva pet metara. Kad sam bio klinac, isao sam bez problema na devet, deset. Nesto mi je govorio prijatelj da mi je eustahije jako uzak i da mi nije prohodan na povecanom tlaku..

Koristio sam pretproslo ljeto Nafazolin kapi, ali to otcepi samo bliske dijelove, do sinusa i ne moze, a ni eustahija.

Jel netko ima preporuka? Ovo ljeto napokon kupujem nove peraje, sto znaci da moram moci zaranjati do bar deset metara.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 14:39   #68
debelakravo,
more biti da imaš problema s alergijom na nešto. to je obično vezano uz proljeće i sinuse, pa ako želiš znati - testiraj se.

a mislim, ekvilibrist... baš si ozbiljan forumaš!
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 11:31   #69
Sorry, natpis je automatski, a... u cemu je problem? Mislim kad mi se vec obracas tako, volio bih znati sto sam ucinio.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 12:08   #70
ma nisam mislila niš zločestoga
samo mi je malo smiješno to sa ronjenjem i metrima...nekako koda si se mislio našaliti...očito nisi i stvarno ne znam kaj bi to djelovalo na eustahija ?! možda da se raspitaš u ronilačkom klubu ?
naj se ljutiti...
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 12:56   #71
Not to worry, jako me je tesko naljutiti. A i tad brzo popustim

Ma fora je u tome da nije gust roniti ako si na dubini od metar i po. Gust je kad mozes zaranjati, ici gore dolje, praviti lupinge, zaigrati se Ja u tome uzivam. A ne mogu zaranjati jer mi puca glava. Tako da da, mislio sam ozbiljno (iako ne tvrdim da sam inace ozbiljan ).

U ronilackom klubu... ne znam.. previse profesionalaca Previse onih koji se ozbiljno bave time i nemaju volje za moje djetinjarije (mozda se varam).


Hm... mozda bih mogao promijeniti taj natpis... nije mi dosad palo na pamet..
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 13:30   #72
Quote:
debelakrava kaže:
probat cu s tim sprayem hvala
To ti je za ispiranje sluznice nosa, za sinuse su ti najbolje nazalni sprej Flixonase, ne znam dal će ti ih dat doktorica opće prakse al meni su to prepisali kao terapiju poslije operacije sinusa (uz fiziološku otopinu) i za sada sve pet (alergija na trave i korove)
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 13:45   #73
Quote:
The_Equilibrist kaže:
Meni sinusi ne zadaju takve probleme, zapravo nikakvih tegoba nemam dok ne dodem na more. Ne mogu normalno roniti jer me sinusi ubijaju. Nakon nekih mjesec dana ispiranja mogu zaroniti na jedva pet metara. Kad sam bio klinac, isao sam bez problema na devet, deset. Nesto mi je govorio prijatelj da mi je eustahije jako uzak i da mi nije prohodan na povecanom tlaku..

Koristio sam pretproslo ljeto Nafazolin kapi, ali to otcepi samo bliske dijelove, do sinusa i ne moze, a ni eustahija.

Jel netko ima preporuka? Ovo ljeto napokon kupujem nove peraje, sto znaci da moram moci zaranjati do bar deset metara.
Jel izjednačavaš ti tlak pri uronu?
Ja ga moram izjednačiti već na 2.5-3 inače uši bole. Jednostavno začepiš nos i puhneš i onda je sve ok.
Ako ne možeš izjednačiti tlak onda tu nema baš puno pomoći.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 14:26   #74
Stvar je da provedem cijelu zimu prehladen i tek na ljeto me potpuno pusti. Prvi dan na moru mogu zaroniti na mozda metar dubine. Stalnim ronjenjem, ispiranjem nosa i slicnim za nekih par tjedana mogu do cetiri-pet metara. Izjednacavam tlak, bar pokusavam, ali pomaze samo djelomicno.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 21:37   #75
Ma ljudi kakvo ronjenje. Morski zrak da. Kad se ima problema sa sinusima NE SMIJE I NE SMIJE se povećavati tlak-roniti jer može bit pizdarije. Smanjenje tlaka je poželjno (odlazak u veće visine), a nikako povećanje tlaka (ronjenje). Kako stvari stoje alergičan si na pelud.
Jedan savjet. Kupi si voštane štapiće za čisćenje uši. Imaš ih u ljekarni za 40 kuna pa očisti slušni kanal jer ti je pun peludi i cerumena. Bit će ti bolje.
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 23:13   #76
ma da ovac

Moju staru je stari potapao (gnjurio) i dolazilo je do lagane izmjene tlakove što dovodi da sinusi prorade.
More je očistilo kanale.

Kad ju je tak "namakao" izašlo je dva puna spojena dlana šlajma "zeleno od sinusa"
20 godina nije imala problema.

Ili probaj malo razlbažiti morsku vodu, da nije preslana.
I to šmrkati i ležati na suncu da ti sinusi prorade.
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 19:40   #77
Tu mi nekaj nije jasno. Ako je tvoj stari gnjurio tvoju staru to je vjerojatno bilo na 1-2 metra, inače ne znam kako bi to izveo da je to bilo na većoj dubini. Poanta je u morskoj vodi, a ne tlaku. Na 1-2 metra tlak vode iznosi 1.1-1.2 bara što nije neki tlak koji bi igrao ulogu o kojoj ti pričaš. Naravno da ti se ne bi trebalo ništa dogodit ako roniš na 3-4 metra sa neprohodnim sinusima, osim što bi mogao imat glavobolja i bolova u ušima. NA većim dubinama je to opasno. Inače sa neprohodnim sinusima je ZABRANJENO roniti bilo sa bocama ili na dah. Uzmi bilo koju medicinsku knjigu il pitaj nekog ronioca.
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 22:51   #78
Quote:
Musatom kaže:
To ti je za ispiranje sluznice nosa, za sinuse su ti najbolje nazalni sprej Flixonase, ne znam dal će ti ih dat doktorica opće prakse al meni su to prepisali kao terapiju poslije operacije sinusa (uz fiziološku otopinu) i za sada sve pet (alergija na trave i korove)
flixonase daje lijecnik opce ali se nadoplacuje 40 kn na recept
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2005., 02:42   #79
Quote:
atlantis kaže:
flixonase daje lijecnik opce ali se nadoplacuje 40 kn na recept
A ja dobio džabe svaki put
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 23:14   #80
onda nek šmrče morsku sol

ali osjeti se promjena tlaka (mala)
neki su išli u barokomore da malim izmjenama tlakova motiviraju sinuse da prorade
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.