Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Big Brother 2006 (sezona 3)

Big Brother 2006 (sezona 3) Danijel, Yameisy, Keko, Violeta, Ante, Tanja, Tomislav,

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2006., 02:39   #1
Koji se vrag zbiva na T-Portalovoj anketi?

Naime, otišao sam na http://www.tportal.hr/bigbrother/ i glasao za Danijela koji je ujedno i u vodstvu.
Nakon toga sam pokušao opet glasati i primjetio sam nešto čudno.
Naime, Tomislavov broj glasova povećao se za 15 u ne više od 10-ak sekundi. Naravno, postoji mogućnost da je netko uistinu glasao za njega, ali tad bi bilo logično pretpostaviti da će se i drugima povećavati glasovi. Ali ne, već pola sata gledam u anketu i iz sekunde u sekundu netko nabiva Tomislavu ogroman broj glasova, dok se glasovi ostalih kandidata uopće nisu mijenjali (niti za jedan jedini glas). Moram priznat da mi je to vrlo čudno, jer čak i da netko briše cookiese i mijenja IP adresu (što obično zna zavarat te ankete) nemoguće je da u nekoliko sekundi da 20-30 glasova. Dakle, mora da je riječ ili o timu od barem 15-ak ljudi (u što stvarno sumnjam) ili nekoj opasnoj namještaljci s ciljem promjene rezultata ankete po kojoj zasad vodi Danijel.
Znam da zvuči suludo, ali ako još stignete pogledajte to večeras!
Jedno moguće objašnjenje bi bilo to da je RTL ipak izabrao Tomislava kao pobjednika, sad kad su vidjeli da je Yameisy razotkrivena i da sada žele promijeniti anketu kako bi se Danijelovo vodstvo smanjilo.
Stvarno ne vidim neko drugo logičnije objašnjenje. A normalno da to ne smiju učiniti prenaglo jer postoji opasnost da ih netko razotkrije pa sad iz sekunde u sekundu dodaju po nekoliko desetaka glasova misleći da se to neće primjetiti.
Nevjerojatno, koje prljave igrice.
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Old 15.12.2006., 03:00   #2
UPDATE:
Tomislav još uvijek dobiva glasove iz sekunde u sekundu, nešto manjim intenzitetom (4-5 glasova svakih 7-8 sekundi), ali proces još traje.
Ili su mu se frendovi (i to dosta njih) uhvatili glasat (makar ne znam što će točno time postići zadnji dan) ili je riječ o RTL-ovoj igri, nešto od to dvoje sigurno jest.
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Old 15.12.2006., 03:14   #3
UPDATE II:
Broj Tomislavovih glasova povećava se za negdje 70-ak svakih 5 minuta, ali sad je odjednom počeo skakati i Danijelov broj glasova koji SVAKE SEKUNDE dobiva po barem 30 glasova!
Nemoguće je da je riječ o glasačima, jer zadnjih pola sata Danijelov broj glasova se promijenio za eventualno nekoliko glasova, a sad odjednom dobiva preko 30 glasova u SVAKOM TRENUTKU.
Stvarno ne znam što se to događa, ali nije sasvim čisto definitivno.
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Old 15.12.2006., 03:26   #4
UPDATE III:
Tomislavovi još uvijek rastu ali malom brzinom, evo log Danijelovih anketnih rezultata u periodima od po nekoliko sekundi:
Danijel

46,97% (29374)

Danijel

46,96% (29374)

Danijel

46,96% (29382)

Danijel

46,97% (29398)

Danijel

46,98% (29414)

Danijel

46,98% (29417)

itd. itd.

Uglavnom, naglo raste neko vrijeme, onda kraći period odmora i onda opet raste.

Danijelov je rezultat sad neko vrijeme stao na 29417, Tomislavov sad raste brzinom 2-3 glasa po sekundi.

EDIT: Danijelov opet raste užasno brzo, Tomislavov još uvijek par glasova po sekundi. Btw, Yameisy i Tanja se ukupno nisu pomakle za više od 15-ak glasova u više od 45 minuta.

Ok, sad prestajem više s izvještajima, ali nešto tu JAAAAKO smrdi.
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Old 15.12.2006., 07:43   #5
pa gay ce pobijedit...sta je tu cudno...
nitkoiništa is offline  
Old 15.12.2006., 09:43   #6
Ti baš nemaš života?
Johny is offline  
Old 15.12.2006., 12:25   #7
odjednom je kraj Tanjinog imena na anketi počelo vrtoglavo rasti, po 100, 200 glasova u 30 sek, evo konstantno pratim, u zadnjih 20min, Tanja je za 7000 glasova skočila!!!
KOJE SU TO MULJAŽE!!!
Nightwalker is offline  
Old 15.12.2006., 12:38   #8
Sad je Yameisy dobila 70 glasova u manje od minut!

edit: Nakon 5 min i Tanja dobiva 70 glasova....
ljuba1c is offline  
Old 15.12.2006., 12:45   #9
A joj ljudi, kao da je teško nekom boljem programeru napraviti aplikaciju koja kontinuirano glasa za nekoga. Ali je li to stvarno bitno? Pa ne odlučuje se pobjednik na temelju internet ankete, nego telefonskim glasovima!
__________________
Iznajmljujem ovaj prostor...
FORUMASH78 is offline  
Old 15.12.2006., 12:53   #10
Quote:
a-a-JaNeTrebamNikoga kaže:
Naime, otišao sam na http://www.tportal.hr/bigbrother/ i glasao [...] Dakle, mora da je riječ ili o timu od barem 15-ak ljudi (u što stvarno sumnjam) ili nekoj opasnoj namještaljci s ciljem promjene rezultata ankete po kojoj zasad vodi Danijel.
A ča san ti ja reka za Internet ankete...

Inače, za ovaj delay oko prikaza nakon glasanja postoje i tehnička objašnjenja, ali... tebi je to ionako sve jasno, kao i svakom HIP-ovocu ("Hoću-Internet" pacijentu).
Popo is offline  
Old 15.12.2006., 13:20   #11
Quote:
FORUMASH78 kaže:
A joj ljudi, kao da je teško nekom boljem programeru napraviti aplikaciju koja kontinuirano glasa za nekoga. Ali je li to stvarno bitno? Pa ne odlučuje se pobjednik na temelju internet ankete, nego telefonskim glasovima!
 
Old 15.12.2006., 13:36   #12
Pa ljudi, šta je tu čudno?

T-com i rtl su jedno biće, oni znaju ko mora pobjediti. Treba im korektni pobjednik, a budući da su očito odustali od Yameysi sad su prešli na plan B. Tetkislava. To je javna tajna! I rtl-ova sramota.

Tako će se Big brother euforija na mala vrata zauvijek iseliti iz Hrvatske. Zbog nepoštovanja nas gledatelja i bez naše podrške i poziva, sljedeći big brother će biti tek još jedna od sličnih emisija koja će sama po sebi atrofirati i otići u zaborav.

Danas ćemo vjerojatno imat priliku gledati jadnog tomeka kak mu herc otkazuje od sreće. Mislit će da je pobjedio glasovima gledatelja.
motorcycleboy is offline  
Old 15.12.2006., 13:49   #13
Quote:
motorcycleboy kaže:
Pa ljudi, šta je tu čudno?

T-com i rtl su jedno biće, oni znaju ko mora pobjediti. Treba im korektni pobjednik, a budući da su očito odustali od Yameysi sad su prešli na plan B. Tetkislava. To je javna tajna! I rtl-ova sramota.

Tako će se Big brother euforija na mala vrata zauvijek iseliti iz Hrvatske. Zbog nepoštovanja nas gledatelja i bez naše podrške i poziva, sljedeći big brother će biti tek još jedna od sličnih emisija koja će sama po sebi atrofirati i otići u zaborav.

Danas ćemo vjerojatno imat priliku gledati jadnog tomeka kak mu herc otkazuje od sreće. Mislit će da je pobjedio glasovima gledatelja.
Baš ću doći čitati tvoje komentare večeras kad pobjedi Danijel.
__________________
Iznajmljujem ovaj prostor...
FORUMASH78 is offline  
Old 15.12.2006., 13:59   #14
Quote:
FORUMASH78 kaže:
Baš ću doći čitati tvoje komentare večeras kad pobjedi Danijel.
A je li? Pa baš se veselim.
Evo i mene napokon u homislavovom stožeru.
Go, go tomo gooooo, go

Jerbo, srdce nije kamen. A nije ni kuhača ni kartica. Al neka ga, zaslužio je svojim zalaganjem. U deficitu karizme. Pa barem nešto.
motorcycleboy is offline  
Old 15.12.2006., 14:30   #15
[neka mi netko odgovori na brzihen...neznam kako doći do t-portalove ankete....brzo brzo....da vidim kakvo je sada stanje i kako to rtl nabija glasove za tomislava
 
Old 15.12.2006., 14:37   #16
Quote:
lelimeri kaže:
[neka mi netko odgovori na brzihen...neznam kako doći do t-portalove ankete....brzo brzo....da vidim kakvo je sada stanje i kako to rtl nabija glasove za tomislava
Klikneš na ovaj link, glasaš u anketi "Ovogodišnji pobjednik je...?" i vidiš trenutno stanje. Koje ionako ne znači apsolutno ništa.
__________________
Iznajmljujem ovaj prostor...
FORUMASH78 is offline  
Old 15.12.2006., 14:39   #17
Pa imaš gore link.
Ma Internet ankete su nerelevantne ustvari, ali ak primjetno rade korekcije da se zadnji dan bar fiktivno ublaži golema prednost Danijela nad Tomislavom, to je onda jako znakovito. Nešče se čudne pripravla, kad vam velim.
motorcycleboy is offline  
Old 15.12.2006., 14:39   #18
Quote:
FORUMASH78 kaže:
Koje ionako ne znači apsolutno ništa.
Ali nekima se to ne može objasniti
sis is offline  
Old 15.12.2006., 14:42   #19
Quote:
motorcycleboy kaže:
T-com i rtl su jedno biće, oni znaju ko mora pobjediti. Treba im korektni pobjednik, a budući da su očito odustali od Yameysi sad su prešli na plan B. Tetkislava. To je javna tajna! I rtl-ova sramota.
Još jedna urota...

Ajde objasni ovu izjavu, ako imaš ikakvih razumnih opipljivih argumenata...
Popo is offline  
Old 15.12.2006., 14:46   #20
Quote:
Nightwalker kaže:
odjednom je kraj Tanjinog imena na anketi počelo vrtoglavo rasti, po 100, 200 glasova u 30 sek, evo konstantno pratim, u zadnjih 20min, Tanja je za 7000 glasova skočila!!! KOJE SU TO MULJAŽE!!!
Pa ovo sad već nisu muljaže, već vjerojatno domino efekt. Ljudi su se kladili, atmosfera oko finiša se zahuktala, RTL reklame za glasanje su češće, pa ljudi klikaju k'o blesavi kao da će to odrediti pobjednika, kad vide da broj glasova njihovog favorita pada onda pojačaju intenzitet, onda navijači drugog stanara uzvrate i tako u krug...

To naravno, i nema previše utjecaja ni direktne veze sa telefonskim glasanjem koje je jedino relevantno. Može se i poklopiti, ali i ne mora. Uostalom, različite ankete imaju potpuno različite rezultate, pa pogledaj malo okolo.
Popo is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.