Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Pogledaj rezultate ankete: Koliko ćete po novom plaćati jaslice/vrtić?
Manje nego do sada 28 38.36%
Isto kao i do sada 13 17.81%
Više nego do sada 29 39.73%
Plaćat ću punu cijenu (2000 kn) 3 4.11%
Glasovatelji: 73. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2011., 08:26   #1
Koliko ćete plaćati jaslice/vrtić?

Budući Bandić tvrdi kako će samo 10% obitelji plaćati vrtić skuplje nego sada zanima me kakva je situacija ovdje na forumu.
Evo i link na članak gdje se može vidjeti kako je to plaćanje po dohodovnom cenzusu zamišljeno
http://www.jutarnji.hr/milan-bandic-...vrtica/910077/

Ako netko ima neki link novijeg datuma možete ga staviti. Ovaj članak je od 9.12.2010.
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 08:33   #2
moj će tek sad u vrtić sa 2,5 godine i to u privatni, ali svejedno se mogu referirati na to bez obzira što nismo išli prošle godine.

po novom bi nas gradski vrtić koštao 200 kn (jaslice), dakle isto kao i prošle godine.

isto tako, privatni prošle godine je bio 1300 kn, ove godine plaćamo prema prihodima i to će biti 1060 kn čini mi se. u svakom slučaju 200 i nešto kuna manje.

dakle, meni paše dohodovni cenzus, bilo da je bio u pitanju gradski, bilo privatni. ili bi plaćala isto, ili plaćam manje (u slučaju privatnog).
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 09:30   #3
placat cu manje
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 09:56   #4
ove godine ništa jer sam prošlu bila na komplikacijama i porodiljnom, a sljedeću 100 kn manje
__________________
relax - nothing is in control

Zadnje uređivanje mandy : 29.06.2011. at 10:01.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 09:58   #5
ove godine 100 kn više a m ove godine ima plaću 40% manju od prošlogodišnje
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 10:29   #6
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ove godine ništa jer sam prošlu bila na komplikacijama i porodiljnom, a sljedeću 100 kn manje
Ajd mi malo ovo objasni. I ja sam bila prošle godine na komplikacijama i porodiljnom
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 10:32   #7
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
Budući Bandić tvrdi kako će samo 10% obitelji plaćati vrtić skuplje nego sada zanima me kakva je situacija ovdje na forumu.
Evo i link na članak gdje se može vidjeti kako je to plaćanje po dohodovnom cenzusu zamišljeno
http://www.jutarnji.hr/milan-bandic-...vrtica/910077/

Ako netko ima neki link novijeg datuma možete ga staviti. Ovaj članak je od 9.12.2010.

u vrtiću su mi rekli da više od pola roditelja koji su predali papire ostvaruju ili besplatni ili jeftiniji vrtić
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 10:33   #8
ja neću ništa placati
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 10:38   #9
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
u vrtiću su mi rekli da više od pola roditelja koji su predali papire ostvaruju ili besplatni ili jeftiniji vrtić
Kako to ljudi izvedu? Ja bi recepturu da prekopiram
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 10:47   #10
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
Kako to ljudi izvedu? Ja bi recepturu da prekopiram
primaju dječji doplatak
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 10:51   #11
Super za vas koje se javno deklarirate kao uspješni obrnici što ćete plaćati vrtić manje Ide u prilog "pravdenosti" ove odluke.
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 10:55   #12
Kao i do sada, najebat će pošten narod. Oni "snalažljivi" će dobiti besplatno. Tu ne ubrajam ljude koji imaju svinje od poslodavaca koji ih prijavljuju na minimalac a ostatak na ruke. Situacija je šit i ljudi su sretni kaj rade i kaj dobiju plaću. Tu mislim na vlasnike obrta i firmi ali dosta od mene. Bojim se da ću dobiti čir na želucu ak nastavim
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 11:01   #13
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
primaju dječji doplatak
Aha! To ne mogu kopirat
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 11:03   #14
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
Ajd mi malo ovo objasni. I ja sam bila prošle godine na komplikacijama i porodiljnom
nemam ni jednu plaću isplaćenu u prošloj godini i na poreznoj kartici su mi same nule...dakle računa se samo MMova primanja koja podjeljena na nas 4 iznose manje od 2000 kn

Imam potvrdu sa HZZOa (a to sam sazanal zivkajući tamo jel se može dobiti ikakva potvrda jer nisam bila bez primanja) ali u propisima o cenzusu se to nigdje ne spominje niti u vrtiću itko zna išta o tome.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 11:03   #15
Quote:
ptica_dodo7 kaže: Pogledaj post
Kao i do sada, najebat će pošten narod. Oni "snalažljivi" će dobiti besplatno. Tu ne ubrajam ljude koji imaju svinje od poslodavaca koji ih prijavljuju na minimalac a ostatak na ruke. Situacija je šit i ljudi su sretni kaj rade i kaj dobiju plaću. Tu mislim na vlasnike obrta i firmi ali dosta od mene. Bojim se da ću dobiti čir na želucu ak nastavim
Slažem se! Ekipa koja stvarno puuunoooo zarađuje nema prijavljene stvarne prihode i oni sigurno neće plaćat punu cijenu. Al to je već sve rečeno. Priča je uvijek ista
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 11:05   #16
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
nemam ni jednu plaću isplaćenu u prošloj godini i na poreznoj kartici su mi same nule...dakle računa se samo MMova primanja koja podjeljena na nas 4 iznose manje od 2000 kn

Imam potvrdu sa HZZOa (a to sam sazanal zivkajući tamo jel se može dobiti ikakva potvrda jer nisam bila bez primanja) ali u propisima o cenzusu se to nigdje ne spominje niti u vrtiću itko zna išta o tome.
Kužim! joj, hvala ti puno na ovoj informaciji!!!
Znači, oni traže poreznu karticu i drugo im ne treba?
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 11:11   #17
Necu placat nista (bez ikakvih muljaza). Da smo prisiljeni ostat u privatnom placala bi 100 kn vise.

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 11:14   #18
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
Kužim! joj, hvala ti puno na ovoj informaciji!!!
Znači, oni traže poreznu karticu i drugo im ne treba?
Trebaš porezno uvjerenje koje dižeš na općini po mjestu prebivališta.Za dići to uvjerenje trebaš OIB,možeš dići i za muža samo trebaš i njegov OIB.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 11:16   #19
plaćat ću debelo više nego do sada, ali s obzirom na cijenu koju ću plaćati jasno ću izraziti sve primjedbe koje imam. s obzirom da su do sad jaslice bile 200kn smatram da nisam imala pravo na ništa se žaliti, ali sad ću bogme imati pravo.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 11:18   #20
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
Trebaš porezno uvjerenje koje dižeš na općini po mjestu prebivališta.Za dići to uvjerenje trebaš OIB,možeš dići i za muža samo trebaš i njegov OIB.
Super! Ako to tako ide onda ću plaćati bitno manje iako, još uvijek, više nego što bi plaćali po starom režimu.
A hoće jaslice i dalje koštati manje od vrtića?
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:25.