Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2015., 16:35   #1681
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
To nije moguce buduci da je desno orjentiran, a desni (odnosno opcenito ideoloski pozicioniran) intelektualac je oksimoron. Elementarno.

Moze biti samo nesto elokventniji krkan koji bolje racionalizira svoje stavove od prosjeka, na krilima s jedne strane boljeg obrazvanja, a sa druge tradicionalnog kameno-stokavskog urodjenog lirizma i Prkacin-poze. U spoju sa medijskim skribomanskim posvudasenjem, naravno.

No ideolosko pozicioniranje nuzno reducira mentalni model svijeta kod pojedinca na odredjene crno-bijele dimenzije u skladu sa linijama ideoloskih podjela, a to smanjuje mogucnost fleksibilnog mjenjanja kuteva gledista i sagledavanja problema sa razlicitih strana i uglova, sto opet umanjuje mogucnost kritickog i analitickog stava.

A kriticki i analiticki stav cine za moje pojmove pravo intelektualca, nije dovoljna elokvencija i lijepsa prezentacija stava koji moze biti jednako krkanast kao i nekog Keruma u svojoj sustini. SToga pravi intelektualac moze biti samo onaj sa potpunim analitickim odmakom od bilo kakvog ideoloskog pozicioniranja, ostali si tim terminom tek tepaju u prazno.
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
nisu uopln druga prica. Recimo u bivsoj postavi 5 dana Srecko pozer i Cakardicka su bili gori od njega po tom pitanju. Cacinovicka je mozda rijetki primjer stava i opredjeljenja (lijevo feministicki) koji u raspravi ne dominira tolko nad intelektualnom analiticnoscu (al dominira lose izrazavanje). Ovaj desno lijevi trojac je medjutim bio ocito mentalno ogranicen, a ovo dvoje lijevih puno vise od njega.

Osoba koja laprda sa stavom i odgovornosu je politicar na javnoj funkciji. On laprda sa stavom bez odgovornosti. Stav je donekle potencijalno 'mentalno zatvaranje' no bitnije od toga je kako se do stava doslo. Je li posljedica cinjenicno-analitickog sustava i promjenjiv sa promjenama ulaznih podataka ili iracionalnih socialno-bihevioralnih mehanizama pripadnosti drustvenim skupinama i interiorizacije i fiksacije nuzno po svojoj prirodi relativnih vrijednosnih sustava. U tom slucaju uvijek zavrsi samo na nesto elokventnijoj oarani krkanizma, ali sve ru dalje tek 'geni kameni' ili 'geni urbani' , tako svje jedno, a te racionalizacije impresioniraju samo vec unapred opredjeljenu ciljanu publiku istog fiksacijskog profila, bas zato sto nisu racionalne vec racionalizirajuce (primarno iracionalnih stavova). Kako je intelekt povezan sa raciom ne smatram osobu koja ga tek prigodno sofisticko-apologetski koristi za maskiranje iracionalno-ideoloskog intelektualnom, ne koristi taj instrumentarij da bi dosla do pozicija vec samo da bi ih obranila, izvor im je temeljno krkanski.

Naravno, ako prihvacamo najcescu javnu definiciju (tjd dozivljaj) javnog intelektualca kao visoko obrazovane inteligentne osobe koja nesto elokventnije laprda o stvarima koje joj nisu struka i sa puno slabijom suvisloscu argumentacije od elokvencije kraduci javni prostor sa necim
sustnski svedenim na kafansko prepucavanje onda svakako, intelektualci
Odlični postovi moram reći. Svaka čast. Pogotovo mi je odlično ovo racionalizirajuće, a ne racionalne.

Bez obzira na to raspudića volim čitati kaj ima za reći hehe.
toto tamuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 20:16   #1682
u prilog "krkanizaciji"

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
To nije moguce buduci da je desno orjentiran, a desni (odnosno opcenito ideoloski pozicioniran) intelektualac je oksimoron. Elementarno.

Moze biti samo nesto elokventniji krkan koji bolje racionalizira svoje stavove od prosjeka, na krilima s jedne strane boljeg obrazvanja, a sa druge tradicionalnog kameno-stokavskog urodjenog lirizma i Prkacin-poze. U spoju sa medijskim skribomanskim posvudasenjem, naravno.

No ideolosko pozicioniranje nuzno reducira mentalni model svijeta kod pojedinca na odredjene crno-bijele dimenzije u skladu sa linijama ideoloskih podjela, a to smanjuje mogucnost fleksibilnog mjenjanja kuteva gledista i sagledavanja problema sa razlicitih strana i uglova, sto opet umanjuje mogucnost kritickog i analitickog stava.

A kriticki i analiticki stav cine za moje pojmove pravo intelektualca, nije dovoljna elokvencija i lijepsa prezentacija stava koji moze biti jednako krkanast kao i nekog Keruma u svojoj sustini. SToga pravi intelektualac moze biti samo onaj sa potpunim analitickim odmakom od bilo kakvog ideoloskog pozicioniranja, ostali si tim terminom tek tepaju u prazno.
ovo je razmišljanje jednog građanoida, po meni tipični "smetenjak i smušenjak".

tko uopće mari za "intelektualca" u 'elaboriranom' smislu?!!
ispada da je etiketa važnija od merituma: tko se nalazi na kojoj poziciji u određenoj situaciji.

dakle, baš ono zbog čega mi je Raspudić jedan od boljih na sceni, ti opisuješ kao nedostatke. dobra fora.
ono što je najbolje ("nuzno reducira mentalni model svijeta kod pojedinca na odredjene crno-bijele dimenzije") ti žigošeš.
jasno da se naš "mentalni model svijeta" raspada na, gotovo pa, suprotstavljene krajnosti: naime, tvoj model svijeta ja prezirem, jer je ili budalaština ili mimikrija lijevo-liberalne pozicije.

ako sad uradim analitički odmak kroz teorijski aparat, pazi sad - jednog Kangrge!!! i koristim njegovu riječ da mi ne živimo u građanskom društvu niti prakticiramo politiku, već da živimo u predpolitičkom društvu, dolazim do zanimljivog rješenja. slažem se s njime da ne živimo u građanskom društvu, još putujemo, ali iz toga izvlačim sasvim druge, konzekventnije, stavove.

ovdje opet dobro dođe teorijski aparat Ante Peterlića:

"Vestern odlikuje osebujna vestern-situacija što nastaje ... kada se stotine tisuća ljudi našlo u divljini i bespuću..."


Eto, mi se nalazimo tu - u vestern-situaciji (Kangrga se slaže, kao i banalno javno mnijenje o pustošenju, privatizaciji, tajkunizaciji itd...).

Što se događa u takvoj situaciji, predpolitičkom društvu:

"... dolazi s jedne strane do totalnog izopačavanja i negacije etičkih principa i, s druge, neminovno, do grozničavog nastojanja da se svi drevni principi što osiguravaju ljudski opstanak uspostave u punoj vrijednosti i snazi. Relacije u mnogo čemu pravog plemenskog tipa, kao i za pleme najveće vrijednosti - poštivanje roditelja, vjernost među bračnim drugovima, ljubav i sloga među braćom, pa prijateljstvo..."

"poštivanje roditelja, vjernost među bračnim drugovima, ljubav i sloga među braćom, pa prijateljstvo"

dakle, baš tim riječima, ništa "super-elokventno" ne koristi A. Peterlić

"Jednako je i sa svim ostalim činima, odnosima i njima odgovarajućim etičkim normama, pa nastaje polarizacija ne samo sila nego i svih principa, javlja se vrijednosna polarizacija na čisto dobro i čisto zlo, na CRNO i BIJELO, dakle vrednovanje koje nužno ne podnosi nijanse sivoga."

...

poželjni "intelektualac" prema gornjem citatu je onaj koji se kreće u nijansama sivoga, drugim riječima, zbunjola koja se privatnim fantazijama suprostavlja 'etapi razvoja svijesti' (vestern-situaciji hrvatskog društva), tj. puko mentalno negira zbilju.

naprotiv!
moj poželjni intelektualac je plemenski tip, gen kameni koji nastoji (čak grozničavo!) da se svi drevni principi ljudskog opstanka uspostave u punoj snazi i vrijednosti. tip koji jasno i odrješito postavlja stvari crno-bijelo te ne podnosi etički relativizam.

Raspudić je, ako ne pravi gen kameni, barem na liniji te stoga - evo mu 5 bodova!

ps - čak jedan Milanović ovo razumije bolje od tebe, građanoidnog intelektualca. to se može iščitati iz njegovog odgovora jučer u Javnoj stvari i objašnjenja zašto nije čestitao K. Grabar-Kitarović. samo što nije shvatio (ili ne shvaća) da si je upravo tim stavom zabio autogol - budući je ona druga strana, po meni bolja, etičnija, jasnija i jača, dobila opravdanje za čvrsto ustrajanje, na ukopavanje pozicije. i to one pozicije koje tvoja građanoidna hrvatska nastoji 'prosvijetliti'. Milanović čak ispada 'pošteniji', eto nije licemjer kako kaže - samo je na lošoj strani u vestern-situaciji, time dakako luzer.
Kao sunce jasan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 01:24   #1683
Ljevičari, liberali, borci za pravDu, slobodu, bi dali svima jednaka prava bez obzira na naciju,vjeru,spol,boju kože, seksualnu opredjeljenost ali samo ako su njihovi istomišljenici
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 13:35   #1684
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
To nije moguce buduci da je desno orjentiran, a desni (odnosno opcenito ideoloski pozicioniran) intelektualac je oksimoron. Elementarno.
Koje suludo bljezgarenje. Znači po tebi npr. Jorge Luis Borges nije intelektualac?

A dam se kladiti da ga nikad nisi ni čitao/la. Možda ni čuo/la za njega.

Toliko o tvojem znanju i kompetenciji.
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 14:06   #1685
huh, znači da ni slavoj žižiek nije intelektualac, jer je lijevo ideološki pozicionirani. zgodno.
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 16:43   #1686
Quote:
K-pax kaže: Pogledaj post
huh, znači da ni slavoj žižiek nije intelektualac, jer je lijevo ideološki pozicionirani. zgodno.
Ne, ne pratiš dobro...lijevo orijentirani mogu biti intelektualci a desni ne mogu

Ili zdravo seljački: pametni su svi koji razmišljaju kao ja, dok su svi ostali glupi. :klap:
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 19:32   #1687
TO je tako tipično razmišljanje opančarskog ljevičara koji se nada da će ljevičarenjem izaći iz opanaka
Neće jer isključivost i zadrtost uvijek isplivaju na površinu
deSandoval is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 00:15   #1688
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
To nije moguce buduci da je desno orjentiran, a desni (odnosno opcenito ideoloski pozicioniran) intelektualac je oksimoron. Elementarno.
...

Quote:
No ideolosko pozicioniranje nuzno reducira mentalni model svijeta kod pojedinca na odredjene crno-bijele dimenzije u skladu sa linijama ideoloskih podjela ....,
......... sto opet umanjuje mogucnost kritickog i analitickog stava.


Quote:
SToga pravi intelektualac moze biti samo onaj sa potpunim analitickim odmakom od bilo kakvog ideoloskog pozicioniranja,
sam sebi si reka da si glup :klap:
__________________
sta cemo?
tigric is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 11:44   #1689
Quote:
Blanche Dubois kaže: Pogledaj post

Ili zdravo seljački: pametni su svi koji razmišljaju kao ja, dok su svi ostali glupi. :klap:
Nije li to temelj svih međuljudskih odnosa a samim time i politike, društva, religije....?
fgzcvijetic is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 10:03   #1690
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Nije li to temelj svih međuljudskih odnosa a samim time i politike, društva, religije....?
ne bi li dijalog trebao biti taj temelj?

inače, Patrick Buchanan je dobro rekao:

"U Iowi ili Kansasu, postoje ljudi koji znaju da u San Franciscu žive ljudi koji misle drukčije od njih i oni to poštuju. Da barem u San Franciscu jednako poštuju ljude koji žive u Iowi i njihovo pravo na različitost."
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 10:56   #1691
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
inače, Patrick Buchanan je dobro rekao:

"U Iowi ili Kansasu, postoje ljudi koji znaju da u San Franciscu žive ljudi koji misle drukčije od njih i oni to poštuju. Da barem u San Franciscu jednako poštuju ljude koji žive u Iowi i njihovo pravo na različitost."
A u stvarnosti je upravo obratno. Osobno sm se uvjerio
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 22:50   #1692
Nino obrisao pod s raznoraznim NGO-cima koje se bave svime samo ne civilnim društvom, parapolitikom i ideologijom, rekao bi Nino

http://narod.hr/hrvatska/raspudic-ze...coj-oligarhiji

Ima i video iz emisije "peti dan"
__________________
Make America Great Again!
veruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 23:03   #1693
Ma ok...al vuce na desno.Ne znam zasto,nije glup...
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 15:10   #1694
Ako naginješ desnoj opciji ne možeš biti intelektualac?

Kladim se da ljudi koji tako razmišljaju nikad nisu pročitali jednog Theodorea Dalrymplea ili Thomasa Sowella.
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 15:30   #1695
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Ma ok...al vuce na desno.Ne znam zasto,nije glup...
Gledao sam tog vašeg Ninu , i činio mi se onako pljunuti Bregović iz mlađih dana da će one vaše kamenoglavce dozvati pameti jer kako kažeš nije glup , ali geni kameni ne bi bili geni kameni da čoveka ne ucene , i da na kraju krajeva uvek čoveka usmeri rodbina i crkva a ne razum i moral.

Ali kao budući političar on će biti jako dobar jer kao i svi tzv.desni i konezeravativni lakše plivaju kad izdaju svoje desne principe nego kad levičari se počnu baviti nacionalizmom i patriotizmom.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 19:38   #1696
Isti kruh jedu Raspudić i Pupovac.Meni je alarm namješten na 4.50.Svaki dan.U nekom dijelu,uzdržavam ih obojicu i vjerojatno ne bih primjetio da ih nema.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.