Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2011., 10:36   #41
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Arvena, Advocate ti je ko kamilica za jaki Demodex. Tu ništa drugo ne pomaže nego desetak kupanja u Tac-Ticu uz antibiotik, inače ode pas iza duge.

Osim toga, bez pregleda, demodeks i šuga mogu izgledati slično.
Ovo je jedino što sam ja mogla napraviti psu na cesti.
Kako da ga tretiram TacTicom kada ga nemam gdje smjestiti?
Apelirala sam na one koji imaju boxove, spašavaju pse u mom gradu da ga uzmu, da ga možemo liječiti, ali očioto ništa...

I onako je na žalost pitanje vremena kada će ga uhvatiti šintari i onda ide direktno iza duge kao bolestan pas

Ja trenutno imam zaista puno maca na oporavku od sterilizacija i liječenju, nemam ga gdje smjestiti , a i svaki dan hvatamo i steriliziramo nove mace.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 10:10   #42
Ma znam, sve mi je jasno - nije to tebe išlo kao prigovor nego samo kao informacija.

Ljudi se nažalost gade kad vide psa u takvom stanju a to doista nije ni zarazno ni prelazno ni opasno. Osim za samog oboljelog psa.

__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 23:23   #43


Bijelom miceku smo završili s terapijama protiv šuge, i turom antibiotskih injekcija i antiparazitika, tako da samo čekamo da se oporavi nakon tih agresivnih injekcija i onda idući tjedan ide na operaciju zuba i kastraciju.
On sada već puno bolje i ljepše izgleda, čak se malo i popunio (bio je sablasno i jezivo mršav).
Danas sam dobila novu informaciju da on nije stariji od 2 - 3 godine. Po prvoj informaciji je imao 12 god.
Obzirom da je poludugodlaki, ima jedno predivno plavo a drugo žuto oko, kad se oporavi od svih tih zahvata i lijepo poslika mogao bi biti udomljiv.

Nepokretni micek hoda, malo nespretno ali HODA!

Za onog jadnog labradora smo saznali da ima vlasnika, jako nemarnog vlasnika (i navodno se bolje ne kačiti sa njime) pa me je to malo utješilo, i ako ga redovito hrani jedan čovjek kojem sam kupila hranu za njega.

Ovih dana je ludnica sa pozivima za mačiće... stotine neželjenih mačića
Mislim da ću preko vikenda preplaviti Njuškalo sa oglasima.

Zovu nas puno za sterilizacije, ali ja ne mogu ljudima organizirati besplatne sterilizacije, to na žalost još nismo uspjeli izuboriti niti za ulične mace

Izborili smo se za najefitije akcijske cijene sterilizacija vlasničkih maca u Hr, ženke 190 kn, mužjaci 130 kn - i to im je previše...
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 11:39   #44
Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post
Izborili smo se za najefitije akcijske cijene sterilizacija vlasničkih maca u Hr, ženke 190 kn, mužjaci 130 kn - i to im je previše...
Što ih uzimaju uopće onda nije mi jasno... Da 100-200kn ne možeš jednokratno odvojiti za SVOJU životinju...

Krasan vam je ovaj bijeli, bude se sigurno udomio. Još će se on sam očistiti i biti snježno bijeli do udomljavanja. A mačići su tek krenuli, sad se daju relativno brzo udomiti, mene strah ljeta.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 17:06   #45
Puno im je
Ja sam za svoju mačketinu dala 300 kn, i nije mi žao para,jer sam znala da to moram napraviti.. ali da bar ima kod nas tak povoljna sterilizacija i kastracija
Nevjerojatno.. svi samo čekaju da im ti Arvena napraviš za badava s/k.. ko da ležiš na milijunima...
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 11:57   #46
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno.. svi samo čekaju da im ti Arvena napraviš za badava s/k.. ko da ležiš na milijunima...
E na žalost ot je kontinuirani mentalni sklop koji razvijaju sve udruge koje se postavljaju na ovaj način. Uključujući i ekipu koje sam član.
Ljudi su seronje.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 23:21   #47




Naš Apolon HITNO traži novi stalan ili privremeni dom.
Privremeni udomitelji su ga uzeli na besplatno čuvanje od mjesec dana. Mjesec dana je proletilo a za Apolona nije niti jednom zazvonio telefon
Danas su nas podsjetili da je mjesec dana isteklo
Ja mu cijelo vrijeme kupujem hranu i sve potrepštine, i već sam odavno prešla rub bankrota sa tolikim brojem životinja ma mojoj veterinarskoj i hranidbenoj skrbi (ali ga NEMAM kuda smjestiti uz trenutnih 8 mačaka i 4 psa u stanu).

Da podsjetim Apolon je nađen jako, jako mršav, sa dosta klimavih zubi i paradentozom. To smo uz pomoć Plavošapičara operirali i sanirali
On je inače bio kućni mačak kojeg su vlasnici kada su selili iz podstanarskog stana, jednostavno šutnuli na ulicu, na kojoj se baš i nije snašao.

Molim vas širite glas o ovom prekrasnom mačku i pomozite mi da mu nađem dom, jer na cesti baš i nema pretjerane šanse

Kontakt za njega je 091/597-0624
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 18:01   #48
Apolon je od popodne kod mene u kavezu u podrumu
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 18:02   #49
kad ga se moze pocijepit da moze k meni??
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 18:19   #50
U 19 h ga vozim vetu da mu pregleda zube, jer su mu upaljene desni (nisam mu još dala Stomorgyl ), i da mi kaže da li da krenemo sa time i da na nakon te terapije pocjepim protiv zaraznih.

Danas mi je pre-pre grozan dan što se tiče životinja
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 21:15   #51
Dobio je tablete (nešto kao Stymorgil, ali se drugačije zovu) za pet dana 2 x 1 tabletu, i uz put je kod privremenih čuvara pobrao mikrosporu

Poludit ću!!!
Sada prvo antibiotik i liječenje spore, onda čekanje do injekcije protiv zaraznih, pa dok injekcija uhvati - podivljati će siromak toliko u kavezu
Nadam se da neće puno zavijati, jer će mi susjedi praviti probleme
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 21:17   #52
znaš da antibiotici pojačavaju sporu...?
blue_rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 21:28   #53
nemoj panicarit oko spore, sigurno nije sav gol, mozes ga u isto vrijeme drzat na antibiotiku i 3 puta okupat u zonitonu, iako ja imam dobro iskustvo i s canesten otopinom i ecalin kremom i sprejom ako je lokalizirano, kupanje bas uvijek skodi macama
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 21:42   #54
Quote:
blue_rainbow kaže: Pogledaj post
znaš da antibiotici pojačavaju sporu...?
Iskreno - ne znam, prvi puta se srećem sa sporom
Nadam se samo da neću prenjeti robom na ostalih 8 maca kod sebe i na još 10 mačića koje udomljavam.

Nije sav čelav, nego nema dlake na dva mjesta ispod vrata, krugovi promjera 23 - 4 cm.

Da li mu još šta osim Oronazola mogu stavljati na to?
Vet mi je rekao kupanje u Oronazolu 1., 5., i 11. dan.
Da li je to dovoljno ili....?
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 21:47   #55
zoniton je puno bolji i jeftiniji bi trebao bit kod veta za 3 kupanja, a canesten otopina je 30 kn i stavlja se jos dodatno par puta dnevno
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 22:00   #56
zoniton, oronazol mojima nije pomogao. za jednog mačka je dost 10ml zonitona (30-40kn). razrijedi se na pol litre vode, stavi u onu bočicu s pumpicom. meni je vet rekao da ih našpricam time i da ne moram ni ispirat. špricala sam ih 4x unutar 10 dana. svaki put paralelno sa špricanjem mačka moraš dezinficirat cijelu prostoriju. zidovi i strop se špricaju - njih ne trebaš ispirat, al pod moraš i isprat (nakon što kemija odstoji par minuta, već propisano koliko) kao i sav pribor koji mačak koristi. veš i sve krpe na kojima je mačak pereš na 60 celzijevaca. dobro je za mačka da često boravi na suncu, to ubija sporu, da se prostorija što češće zrači, spora obožava vlagu.
blue_rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 14:32   #57
Obzirom da u gradu Karlovcu i među građanima i Udrugama vladaju određene zablude vezane za Udrugu za dobrobit i zaštitu životinja "Mijau -Karlovac" (očito vezane uz skraćeni naziv Udruge), moram pojasniti određene stvari:

Udruga za dobrobit i zaštitu životinja "Mijau-Karlovac" je registrirana i po Statutu djeluje za spašavanje i borbu za dobrobit mačaka, pasa i ostalih životinja - dakle NISMO resgistrirani smo za spas mačaka nego i za spas PASA u Županiji Karlovačkoj!!!
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 14:49   #58
Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post
Udruga za dobrobit i zaštitu životinja "Mijau-Karlovac" je registrirana i po Statutu djeluje za spašavanje i borbu za dobrobit mačaka, pasa i ostalih životinja - dakle NISMO resgistrirani smo za spas mačaka nego i za spas PASA u Županiji Karlovačkoj!!!
a i svih ostalih životinja, recimo zecova, srna itd... sve su to "i ostalih životinja" iz statuta

to se netko žali na volontere, previše ih je možda u Karlovcu?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 16:54   #59
Arvena, jesi sigurna da ima mikrosporozu? Dlaka može otpadat i od stresa. Gledan je na lampu?
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 17:07   #60
okupan je u zonitonu triput i dlaka raste
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.