Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2014., 12:16   #1
Arrow Outlander / Tuđinka (2014-)

Quote:
Time-travel romansa prema istoimenoj knjizi Diane Gabaldon, pisana davne 1991.


Claire Beauchamp Randall, bivša ratna bolničarka, nakon II. svjetskog rata odlazi sa suprugom Frankom na drugi medeni mjesec u škotski Highlands. Dok razgledavaju krug menhira, Claire dotakne raskoljeni kamen u središtu kruga koji ju prebaci dvjesto godina u prošlost, u 1743. godinu. Na nju nasrne časnik britanske vojske, a zatim je otme banda brdskih odmetnika, koji nisu sigurni je li ona engleska špijunka ili dama u nevolji. Što god bila, sigurnije im je da je s njima, i oni je silom nastave voditi sve dublje u Highlands i sve dalje od kamenog kruga, kojim bi se mogla vratiti u vlastito vrijeme.

Kako bi izbjegla pogibelj, ona se odluči udati za mladog brđanina Jamesa Frasera. Premda se i dalje trudi vratiti Franku u 1946., neprestano je ometaju nevolje života u osamnaestom stoljeću i vlastita unutarnja previranja – jer osjeća da polako počinje voljeti Jamieja Frasera…

Dvadeset je godina prošlo od prvog objavljivanja Tuđinke, romana kojim je Diana Gabaldon osvojila srca milijuna čitatelja i čitateljica diljem svijeta, te pokrenula serijal koji se još nastavlja, a uz romane uključuje i pripovijetke, vodiče i stripove. Algoritam i prevoditelj Predrag Mavar otvaraju vam vrata svijeta Tuđinke, znajući da ćete se bez oklijevanja odlučiti na putovanje s Claire…
Quote:

G. uloge:

Caitriona Balfe as Claire Randall
Sam Heughan as Jamie Fraser
Tobias Menzies as Frank/Jonathan Randall
Graham McTavish as Dougal MacKenzie
Gary Lewis as Colum MacKenzie
Annette Badland as Mrs Fitzgibbons
Stephen Walters as Anghus Mhor
Laura Donnelly as Janet Fraser Murray (Jenny)
Lotte Verbeek as Geillis Duncan
James Fleet as Rev. Dr. Reginald Wakefield
Duncan Lacroix as Murtagh Fraser
Roderick Gilkison as Hamish MacKenzie
Trailer:

http://youtu.be/YnaqypyJDHs

Zadnje uređivanje lie : 06.03.2015. at 22:49. Reason: poster apdejt
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 12:19   #2
A ja se ponadao da je riječ o TV inačici filma Outlander.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 15:21   #3
Kad bi ovo trebalo počet?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 15:24   #4
Ajme, pa i ovo ekranizirali?

Pročitala sam tri nastavka, dalje je Gabaldonica to odvela u neke beskonačno dosadne vode, pa mi se nije dalo više.

Prva knjiga (Outlander) je predivna. Želim samo napomenuti onima koji nisu čitali da se nadam da ih neće odbiti ovo time-travel romansa, jer ovo fakat nije neki cheesy ljubić. Štoviše, time travel mogućnosti iskorištene su za neke baš fora stvari. Inteligentno, logično i maštovito napravljene.

A to kaj se i zaljubila usput...ah, što ću joj ja.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 20:19   #5
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Kad bi ovo trebalo počet?
Ovog ljeta...

više infoa:

http://www.dianagabaldon.com/other-p...icals/minifaq/
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 00:19   #6
Outlander Tease
Outlander First Look Trailer
Outlander First Look -- Alternate Ending

[SLIKA OBRISANA]
gledam
__________________
This time next year, we'll be Millionaires

Zadnje uređivanje ellaria : 22.03.2014. at 01:14.
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 14:39   #7
Došlo u dućan.

Baš je krasno.
Na ovo će sav ženski rod past. Čak i ove kao ja, s minimalnom dozom osjećaja za romantiku.

I baš me zanima što će mužjaci reć na ovo. Jako me zanima. Ako koji uoće izdrži duže od dvadesetak minuta.

Inače, za ove koji nisu čitali: ne odustajati odmah, početak nije indikativan.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 19:10   #8
Mislila sam da ovo kreće tek 9.8.! Skida se, skida!
Pročitala sam samo prvu knjigu i tu mislim stati jer sam načula nešto od radnje u drugim knjigama pa računam da je bolje stati sad dok mi se sviđa nego kasnije žugat o nepotrebnim nastavcima i razočaranju koje će zasigurno uslijedit.

ps. TV Jaime je pravi eye candy, ne mogu prestat gledat ovaj gifić gore Mislim da sam zaljubljena! -_-
__________________
<3 "When I say run... run!"
arianne* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 19:43   #9
@arianne, dobro računaš.

Stani nakon prve, nema dalje, šlus, fajrunt, zbogom.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 12:52   #10
Prva epka završi taman kad postane zanimljivo Voljela bih da je ovo jedna od serija za koje sam saznala nakon što je već cijela sezona emitirana pa da mogu lijepo sve odgledati u komadu
Ugl, meni je neloše,serija lijepo prati knjigu, likovi su mi pogođeni, njih dvoje imaju kemije na bacanje iako je tek prva epizoda, Black Jack je na dobrom putu da ga mrzim, ma sve u svemu sviđa mi se. Samo kad bi se na epizode trebalo manje čekati
__________________
<3 "When I say run... run!"
arianne* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 22:17   #11
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Inače, za ove koji nisu čitali: ne odustajati odmah, početak nije indikativan.
znaci, bit ce i neke konkretne radnje, osim da je tip zgodan, a ona napaljena ?
http://www.imdb.com/title/tt3006802/...0?ref_=tt_bd_1




Quote:
arianne* kaže: Pogledaj post
ps. TV Jaime je pravi eye candy, ne mogu prestat gledat ovaj gifić gore Mislim da sam zaljubljena! -_-
također ok, malo me proslo nakon guglanja
__________________
This time next year, we'll be Millionaires

Zadnje uređivanje ellaria : 04.08.2014. at 22:30.
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 22:22   #12
super,baš kako i zamišljaš dok čitaš knjigu
__________________
u zalivu malom tom
sara100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 09:40   #13
Quote:
ellaria kaže: Pogledaj post
znaci, bit ce i neke konkretne radnje, osim da je tip zgodan, a ona napaljena ?
http://www.imdb.com/title/tt3006802/...0?ref_=tt_bd_1

Ja si utvaram da je bilo radnje. I da nije jeftini ljubić. Da je zgodno pratit kako se netko snalazi u prošlosti.

I tako...

Zato me i zanima hoće li itko živ ovdje pronaći išta osim Jamieja.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 19:43   #14
prijavljujem se na topić, pogledala prvu, nastavljam definitivno.

em je prica zanimljiva, em je lijepo snimljeno, em je škotska, em je scottie pravi aj kendi , em je Starz u pitanju, i iako sam tek ove godine otkrila dotičnu mrežu, Black Sails me oduševio, a i ovo je na solidnom putu.


enivej, poprilično mi sve dobro izgleda, jedino mi se Claire čini da bi me mogla živcirat ako bude pretjerivala da emancipiranim govorancijama i tako, al vidit ćemo.

kojim danom ovo izlazi uostalom?
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 20:22   #15
Meni je Claire baš simpa u knjizi, a sviđa mi se i u seriji.
__________________
u zalivu malom tom
sara100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 20:30   #16
pročitala sam radnju na wiki ipak tobias je u pitanju i kao u svemu i ovdje oduševljava
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 01:26   #17
Pogledala i ja pa se prijavljujem na topic
inače sam velika obožavateljica knjiga i bilo me, priznajem, strah kako će sve to ispasti ali jakooo sam zadovoljna

Sviđa mi se casting - posebice Jamie i Frank/Jack , Claire mi je zasad pomalo ukočena ali nadam se da će i to sjesti na mjesto...drago mi je da nisu izabrali neku mlađahnu ljepoticu da ju glumi već zrelu ženu - i iako su zapravo isto godište, Jamie zaista izgleda (kao što i treba) mlađi od nje

Jedina primjedba (zasada) mi je što su sasvim nepotreno ubacili onu scenu oralnog sexa između Franka i Claire u dvorcu...oni koji su čitali knjigu znaju zašto mi smeta - ne zbog prikaza sexa već zbog toga što se u knjizi to sasvim drugačije odigrava tj. s drugim likom

A najviše me zanima hoće li starz biti dovoljno hrabar da prikaže sve scene koje će se odigrati između Franka/Jamiea na način kako su opisane u knjizi (nisam prije gledala njihove serije) - ako da, skidam im kapu
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 17:51   #18
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post

A najviše me zanima hoće li starz biti dovoljno hrabar da prikaže sve scene koje će se odigrati između Franka/Jamiea na način kako su opisane u knjizi (nisam prije gledala njihove serije) - ako da, skidam im kapu
starz voli i krv i seks, tako da, mislim, neznam o cem se radi (nemoj spojlat ) ali nebi se cudila
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 22:00   #19
ma neću spojlati, bez brige
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 12:33   #20
uaplim torrent sva sretna, a ono pauza ovaj tjedan, pise na imdb-u 2.epizoda tek 16og
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.