Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2015., 16:06   #41
Hvala na preporukama veterinara, ali upravo smo se vratili od Šape na Trešnjevci, dr. Becky.
Odlična veterinarka i ostatak zaposlenih ostavljaju odličan dojam, ali baš smo tražili Becky.

Mačić je u jako lošem stanju.
Ostao je kod njih jer je podhlađen, 34.3 stupnjeva ima (u ponedjeljak je imao 38.8), stavit će ga pod lampe. Dobio je glukozu, još dvije injekcije nečega, fiziološku u nos da ga se malo pročisti, Dehidriran je skroz. Ima eroziju jezika, ima gnoj ispod trećeg kapka na očima.
Uglavnmo, sad je na spašavanju kod njih. Navečer moramo doći platiti za ovo danas 170 kuna i nadati se da preživi do tad i da ga malo oporave i zagriju.
Pa eto, mali drži se.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 16:25   #42
baš mi je žao...držim fige da mali nađe snage i izvuče se
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 17:53   #43
jako je siromah pothlađen. šteta što ti nitko nije savjetovao grijanje na termoforu ili toplim bocama. moždase ni ja ne bih sjetila. tek sam danas pročitala temu. drži se misu mali, a prethodni vetovi su bili koma. javi svakako novosti. i kad dođe doma, stavi ga na boce s dosta toplom vodom, preko kojih ide dekica. i mijenjaj vodu, mora biti uvijek topla. nije za preko noći jer se ohlade. ili kartuđe za frižider, mobilni, ugrij. samo da maleni preživi.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 18:11   #44
Idem u 19 sati tamo, moram i platiti.
Javim se kad se vratim što je bilo.
Ako preživi uzimam ovaj savjet za boce, a vjerovatno će i veterinarka reći što dalje. Ali sad je bitno samo da je ovog trenutka još uvijek živ.

A nisam ga grijao, jer je zadnji put u ponedjeljak imao normalnu temperaturu i kad bi ga preko dana držali u deki na nogama ili tijelu, i mi koji smo ga u šihtama držali bi se počeli znojiti koliko je prenosio toplinu.
Ali izgleda da je baš danas ili tokom noći pala temperatura.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 19:47   #45
Ja mogu donirati termofor sutra, ali ga netko mora doći pokupiti u Heinzelovu do 17 sati, dakle držite ga na toplome, možda i ispod neke lampe koja grije (samo oprezno s tim, na dovoljnoj udaljenosti), ako imate kakvu grijalicu u sobi i to upaliti.

Ja sam svojim bebama (3tjedna) složila "inkubator" i otkad su u njemu, super funkcioniraju. Kupila sam srednji transporter za pse, unutra je ogromna deka, termofor, pelena (iz DM-a), i miceki. Vani s te strane gdje je termofor grije u transporter i lampa. Ako im je prevruće mogu se povući u drugu stranu transportera. U sobi je klima uređaj podešen na 26 stupnjeva grijanja. Divno napreduju. Mislim da je to osnova za ovog miceka, jer je stvarno jako pothlađen. Ako trebate pomoć s postavljanjem takvog transportera ili donaciju hrane, pelenca, duda, mačje hrane ili mlijeka (nisam shvatila koliko je star), calopeta (vitamina), vet.troškova, javite. Može to on preživjeti, samo treba ekstra brigu.

Držim fige!
Myriad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 20:03   #46
20, 02 h a još nema vijesti. nadam se da je ok. i grizem nokte. jadni malenić, samo da preživi.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 20:25   #47
Evo nas doma, živ je još uvijek

Držali su ga u kutiji od tenisica u kojoj sam ga nosio veterinaru. Unutra su na dno stavili tri boce sa toplom vodom (kažu da bude do 40 stupnjeva voda), na to ručnik i njega zabundali u ručnik upravo kako je lily0 predložila. Tu kutiju od tenisica su još stavili u krletku za pretpostavljam male životinje poput hrčaka i sličnih da ne može pobjeć nikud.

Kad samo prije 30 minuta došli po njega izmjereno mu je 37.3 stupnja. Živahan je, htio bi izmigoljiti iz ručnika, trga se iz ruku.
Cijelu noć ćemo ga grijati u toj kutiji na isti princip, tj. mama će to obaviti (ona se strašno vezala za njega, plakala je kad su rekli da mora ostati kod njih, jer možda neće preživjeti), ja ću spavati

Myriad hvala na ponuđenoj pomoći, javim ti se ako će nam trebati termofor na posudbu.
Za ovo ostalo što nudiš, hranu za sad ne treba, jer mu je veterinarka počela davati Recovery, rekla je da može to jesti skupa sa zamjenskim mlijekom. Pa smo to uzeli tj. kupili od njih.
Za pelene nisam znao da to postoji za mačke. Mlijeko tj. praha još uvijek imam nešto u toj posudici. Vitamina nemam, ali ne znam da li je veterinarka već to dala na injekciju, sutra ću pitati.
Za troškove ne znam, velite da postoje donacije, ali prvo ću poslikati rečune pa ako netko ima nešto za uplatiti bio bi zahvalan. Sutra će isto sigurno bti trošak pošto ide opet tamo.

Račun za danas je malo ispod 190 kn, 170 kn pregled i terapija i Recovery nekih 18 kn.
Veterinarka je rekla da i sutra moramo doći, ujutro od 9 sati na dalje, ako se stanje opet pogorša da dođemo odmah ujutro.
Dobio je još neke lijekove, nije spominjala točno koje, ali da ne trebamo davati klavocin, jer mu je ona dala na injekciju dosta toga.

Nemam fotić, pa evo slika sa osrednjom kamerom na mobitelu:



Vidim i tvoju temu Myriad, svaka čast na takvoj volji i dobroti kojom obasipaš ta mala stvorenja, i svim ostalima na forumu koji brinu za životinje i zanimaju se za ovog malog crno-bijelog mačića.

E da, oči su mu dosta bolje, zagnojilo se i veterinarka mu je vjerovatno počistila koliko je mogla, puno je bolji pogled nego jučer, a pogotovo danas ujutro.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 20:28   #48
Joj baš sam sretna što je bolje, stvarno držim fige i za dalje

Toplu vodu samo mjenjajte često, iz tih boca se brzo troši, zato sam ja i kupila termofor. U njega stavim skroz vruću vodu, ali pofutran je tkaninom, i još stavim pelenu na njega, tako da se ne mogu opeći, i drži 4 sata bez beda i malci stvarno vole spavati na tome.
Myriad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 20:50   #49
Ok, sutra se javim ako će nam trebati, sad ćemo vidjeti kako će biti ovu noć.
Ali lako moguće da će nam trebati.
Uglavnom borba nije još gotova. I dalje je on ugrožen i treba se boriti i liječiti.

A koliko uopće košta taj termofor u trgovinama?
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 21:01   #50
mene je termofor kostao 60tak kn u ljekarni blizu kvatrica. stvarno preporucam.
Myriad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 05:04   #51
jako mi je drago da je malenić bolje i da su terapija, grijanje i normalan vet poboljšali stanje. bez obzira na temperaturu tako mali mačići se moraju grijati. meni su rekli da svoja 3, koji su mogli grijati jedni druge, držim na bocama preko noći usred vrućeg ljeta. zaspala sam dok sam čekala vijesti pa sam se probudila uz ove dobre. ako stigneš, javi pls ujutro stanje.

ako ikako možete, ljudi, pomozite čovjeku da spasi mačića i uplatite nešto. mlijeko nemoj mijenjati ni pod razno. nezgodno je kad dođeš u isti petshop, a nema više tog mlijeka. od promjene isto dobiju proljev, kao što sam već napisala. i svaka čast tebi i mami. pretpostavljam da ćete onda imati 4 mace kad se mama tako vezala.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 08:38   #52
Moja mama je provela cijelu noć s malim, bio je kod nje u krevetu pod dekom uz tijelo, oči su mu opet malo lošije, ali to je vjerovatno taj gnoj koji se stvara i upala oka koja ne prolazi baš najbolje. Veterinarka je to jučer očistila koliko je mogla i navečer kako je bio živahan je dosta dobro izgledalo svako oko, ali eto sad je ujutro opet bijelo i taj treći kapak je opet prevladavajući preko očiju.

Ima tog mlijeka u prahu puna polica u pet centru, njemački proizvod, pa to neće biti problem, ali još mi je ostala možda trećina od prvog kupljenog.

Nećemo imati 4 mace, to je sigurno, tražit ćemo udomitelja, znam da to teško ide, ali ako smo na ljeto jednog vanjskog iz dvorišta (iz prijašnjeg legla, samo je jedan preživio, braću mu nisam nikad vidio) udomili bez ikakvog traženja i stavljanja na internet, sasvim slučajno je mama kod doktorice pričala sa osobom koja je spomenula da bi za svojeg mačka nabavila nekog malog da mu bude društvo, onda uz internet bi ovaj mogao pronaći dobri dom, pogotovo uz ovako veliku bitku i tužnu priču u kojoj se pokušava preživjeti.

Evo i slike tog kojeg smo udomili bez uopće razmišljanja, ideja je pala na pamet kad je ta žena spomenula da bi još jednog mačića uzela (istih su boja, što sam tek vidio kad sam ga donio u njihov stan), skompali su se čim se mali priviknuo na novu okolinu, veliki ga je prihvatio super:



Eto, ako je on sasvim slučajno našao novi dom, kako nebi ovaj crno-bijeli koji prolazi veliku muku i bitku.

Idem uskoro do veterinarke, pa javim dalje sve što se bude događalo.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 09:01   #53
Evo i borca, upravo poslikan

FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 09:38   #54
Javila mi se osoba koja želi ostati anonimna i poslano je 400 kn donacije za mačića.
Vrlo velikodušna donacija i pokriva sve troškove do danas plus ostaje još koja kuna za novi tretman.

Da sve bude transparentno, evo slika računa veterinara i proizvoda koje sam kupio:

Vet Šapa - 170 kn

http://www.pohrani.com/f/3p/1k/4njs7...5091413503.jpg

Recovery - 17,80 kn

http://www.pohrani.com/f/3s/Vu/4GQrF...5091500040.jpg

Vet (neću navoditi ime, mislim da nije ok da nekoga ocrnim javno, pa sam pošarao podatke, potpis i adresu veta, a zanemarite podatke o mačku, to je moj Đuro od 11 godina koji je davno u kartonu njihovom ostao, bitno da se datum posjeta veterinaru vidi na vrhu desno) - 93 kn

http://www.pohrani.com/f/x/pE/3IGuME...9144864078.jpg

Nažalost račun Pet centra nemam, ali ovo je mlijeko u prahu, duda i pašteta pileća (a na slici je i Recovery) - koštalo je 70 kn to troje bez Recoverya

http://www.pohrani.com/f/2C/ic/4rTai...5091836976.jpg

Suma svega je 350 kn za sad, plus današnji odlazak veterinarki Becky će koštati sigurno nešto, javim taj detalj kad saznam.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 27.09.2015. at 19:26. Reason: prevelike fotografije - max. 640*480 pixela
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 09:45   #55
Bravo, baš mi je drago da si napokon našla veterinara koji se trudi i stručan je!

Držim fige malenom anđelčiću!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 09:47   #56
Našao sam

Hvala na podršci!

Btw. moji su dobili buhe, nije se moglo izbjeći
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 11:41   #57
samo da melni bude bolje. slike moraš smanjiti na 640 sa 480. inače radi problema forumu. a mogu ti i izbrisati slike zbog toga, modovi.

za oči nisi dobio terapiju? dal je kakao? temperatura, raste? a od buha nitko nije umro. budeš im stavio ampule i pošpricao stan bio kilom pa ih više neće biti.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 11:56   #58
Evo nas nazad od veterinarke.
Temperatura je 38.2 stupnja, to je dobro, pa nije trebao ostati kod njih.
Kako ovu noć i ujutro nije, moramo mu masirati trbuh i sa mokrom maramicom guzicu kako bi proradilo, ali jučer se na čuvanju kod veterinarke pokakao.
Mali ima i rane u lijevom oku, zato je to iz dana u dan tako loše, opet je počišćeno oko, namazano tobrexom, ali biti će tu još posla.
Dobio je danas 3 injekcije, antibiotik, vitamin, dok za treći ne znam točno o čemu se radi.

Ali imam jednu drugu vijest, na nogama mi je sad smireno njegov brat ili sestra, uzeo sam ga kod sebe na trenutak za slikanje. Vani je mokro i kišovito, a on je izašao iz šupe u sredinu dvorišta i pokunjeno i depresivno na miru se ušuškao u mali komadić trave. Ne znam što bi njemu moglo biti, jer je uhranjen, oči mu nisu loše, možda mrvicu malo prehlađen, ako uopće je.
Ne mogu i njega držati kod sebe, to bi preraslo u totalni cirkus.
On se jučer i prekjučer igrao sa još 2 brata ili sestre u dvorištu, ali često je došao u sredinu i mirno sjedio zato mi je nejasno što bi mu moglo biti. Morat ću ga vratiti van, imaju oni u šupi jednu košaru u kojoj mogu biti. Stvarno još i njega ne mogu držati u stanu. Njegova braća brišu u šupe čim me vide.
Ako ima netko da ga preuzme i zbrine ga neka mi se javi.

Evo njegove slike:




Evo i slika današnje terapije za crno-bijelog 40 kn:



Slike sam u ovoj poruci smanjio, a one gore sam stavio malo veće, jer nisam bio siguran da li će se vidjeti detalji sa računa.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 12:44   #59
Od kako si postavio temu stalno skicam da vidim kako je malac.
Svaka ti cast sto se tako boris za njega.
Drzim vam fige.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 12:56   #60
Hvala na podršci.
Ovaj crni je sav miran i kulturan, kiše, izgleda da je isto prehlađen.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.