Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2010., 18:05   #21
Quote:
GSM kaže: Pogledaj post
samo malo neugodno.
ništa posebno
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 12:41   #22
mama mi sutra ide na EMNG...uglavnom, već preko mjesec dana boli je stopalo (ja bi vrstu bola opisala neuropatskom) do te mjere da uopce ne spava...zadnjih dana pije zaldiar koji joj konacno pomaze..pitanje:
jel ok da uzme zaldiar prije emng? hoce to utjecat na rezultate pretrage?
__________________
'Kako je meni po tim rupama slalom vozit, u mene je Ferrari, još je teže',
teta pehta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 12:49   #23
Quote:
teta pehta kaže: Pogledaj post
jel ok da uzme zaldiar prije emng? hoce to utjecat na rezultate pretrage?
Neće, nek ga slobodno popije.
hlebinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 12:56   #24
Quote:
hlebinka kaže: Pogledaj post
Neće, nek ga slobodno popije.
Hvala hlebinka!
__________________
'Kako je meni po tim rupama slalom vozit, u mene je Ferrari, još je teže',
teta pehta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 16:54   #25
Bio sam danas na EMNG-u nogu. Boli i te kako. Ubodi ne bole (manje od injekcije), ali struja opako udara. Ali mislim da je to jako individualno...Doktorica se jako iznenadila kad sam počeo jaukati.
gcoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 12:24   #26
Sutra idem na ovu pretragu i zanima me kako to točno izgleda. U pitnju su noge. Koliko iglica se zabada? Jel tipa kao akupunktura ili su igle veće i ima ih više? Malo me panika drži!
YellowPoppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 22:12   #27
YellowPoppy, ja sam išla prošle godine u Medikol. Nije bilo bolno, ni malo, trajalo je 5-10 minuta, možda ni toliko. Nekakav aparat koji ti stave na par mjesta na nogem, kao pločice male, na par sekundi mjeri oštećenje živaca. Isto me frka bila jer sam čitala kako te bodu nekakvim iglama i kao puštaju struju kroz to, al na kraju uopće nije izgledalo tako strašno kao što zvuči.
Navodno postoji još jedna vrsta EMNG-a, malo bolnija. Al ne znam kako to izgleda i na koji način se radi.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 23:22   #28
Hvala! Valjda će mi raditi tu koja ne boli!
YellowPoppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 13:32   #29
Iiii tak! Ako neko ide u KB Dubrava na ovu pretragu samo da znate aparat im je crko. I riječima sestre "popravak? ahhh 5 dana, 15 dana, ko zna možda i koji mjesec". Tak daaaa. Čekaš mjesecima pretragu i onda im crkne aparat.
YellowPoppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 15:03   #30
Na kraju bila na Vuk Vrhovcu. Prvi dio preko kože stvarno ne boli, malo neugodno jer živci reagiraju, možda najbolje opisat s onim kad malo makneš lakat pa ona struja kad prođe. E ali onda sam morala na ovaj drugi dio gdje pikaju. To baš nije ugodno. Ne mogu reći da boli jako, al boli. Pikne te tom nekom iglicom i onda stišćeš mišiće kak ti kaže. Boli, ali vjerujem da ovisi jako i o brzini i spretnost lječnika koji izvodi pretragu. Doktorica na Vuk Vrhovcu je stvarno super, svakako preporučam, ako nekom baš treba. (ne trebalo nikom)
YellowPoppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 13:57   #31
Većina radi s tim aparatima koji koriste igle i to je neugodno i bolno. Nakon što sam EMNG radila na aparatu koji ih ne koristi, ne bih se nikad više vratila na ovaj prvi. I bez obzira na uvjeravanja kako dobiveni podaci nisu tako pouzdani, mogu reći da su sasvim zadovoljavajući
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 14:40   #32
Ja nažalost moram opet na emng inkvizicijski stol. A gdje ima taj aparat bez iglica? hahaha!
gcoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 16:59   #33
Quote:
gcoza kaže: Pogledaj post
Ja nažalost moram opet na emng inkvizicijski stol. A gdje ima taj aparat bez iglica? hahaha!
KBCSM
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 00:43   #34
Quote:
gcoza kaže: Pogledaj post
Ja nažalost moram opet na emng inkvizicijski stol. A gdje ima taj aparat bez iglica? hahaha!
Ovaj u Vuk Vrhovcu je prvi dio bez iglica i onda kad očitaju te rezultate vide jel trebaju iglica.
__________________
Don’t be afraid of wearing your heart on your sleeve
YellowPoppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 22:33   #35
Moja je rodica bila kod neurologa koji je sumnjao da je neuromisicno oboljenje i rekao da radi EMNG.Danas ga je uradila ali je samo rekao da potvrdjuje prethodnu sliku i da jeste neko oboljenje .Zar EMNG nije trebao pokazati koje je?
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 17:55   #36
Zna možda netko gdje bi se privatno mogao uraditi EMNG sa površinskim elektrodama tj bez onih igletina da ne boli?
black-rose1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 21:03   #37
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
KBCSM
Što su ga popravili? Kada sam se prije nekog vremena raspitivala za susjedu, rečeno mi je da je pokvaren i da primaju narudžbe samo za ovaj "klasični", odnosno, bolni.

Ja sam dva puta odradila bezbolni EMNG u Medikolu, dok se još moglo na uputnicu HZZO-a.

Pojma nemam koliko taj aparat stoji, ali ne mogu vjerovati da ga ne mogu imati Rebro, Sveti Duh, Merkur ... Zar se stvarno u 21. stoljeću moraju trpjeti bolovi prilikom pretraga pokraj postojećeg 'bezbolnog' aparata?
__________________

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.12.2014. at 21:41.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 23:50   #38
Moja rodica kaze da EMNG uopste nije bolan,samo malo nezgodan ali nista toliko strasno da se ne moze pretrpjeti
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 01:30   #39
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Moja je rodica bila kod neurologa koji je sumnjao da je neuromisicno oboljenje i rekao da radi EMNG.Danas ga je uradila ali je samo rekao da potvrdjuje prethodnu sliku i da jeste neko oboljenje .Zar EMNG nije trebao pokazati koje je?
Da pokusam opet.
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 16:14   #40
Quote:
black-rose1 kaže: Pogledaj post
Zna možda netko gdje bi se privatno mogao uraditi EMNG sa površinskim elektrodama tj bez onih igletina da ne boli?
Ja sam radila u poliklinici Grbavac. Cijena je 700 kn za ruke i noge. Nije bolno ali je neugodno kad puštaju onu strujicu.

Sad me čekaju ti neki evocirani potencijali a kažu da je EMNG mala beba za to.
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.