Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2010., 02:10   #181
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
pa cijene u fusu nisu neke bogznakaj nize.
pa nisu puno nize, ali ipak jesu. sve se da dogovorit, ja naprimjer kad imam stranku koja treba vise stvari (medja,pgp,iskolcenje), uvijek je nesto gratis.
malcinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 18:42   #182
Quote:
malcinho kaže: Pogledaj post
pa nisu puno nize, ali ipak jesu. sve se da dogovorit, ja naprimjer kad imam stranku koja treba vise stvari (medja,pgp,iskolcenje), uvijek je nesto gratis.
slazem se, ili spustim x %.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 09:06   #183
ajmo ljudi akcija! svi geodetski poslovi u pola cijene!!!!!!!!
malcinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 09:14   #184
Od kud si malcinho? di radis?
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 12:51   #185
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Od kud si malcinho? di radis?

iz gorice
malcinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 12:57   #186
nije to u redu kolega
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 13:16   #187
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
nije to u redu kolega

jbg, takva su vremena, vrijedi ona stara "snađi se druže"!
malcinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 13:18   #188
aj jaj jaj, ..............
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 03:16   #189
Misle li svi geodeti da su im svi klijenti "selaki" koji veze nemaju što je to Autocad i kako se u njemu radi? Svakako nije filozofija ubaciti par premjera i znajući GPS točke krenuti u posao. OK, uzimanje točaka radi visine i iskolčenje zahtijeva nešto rada na terenu.

Ipak, 3.500 kn x 4 korisnika, za 4 PGP na ukupno oko 1.900 m2? Slano je to, pozdravljam pametnog koji će raditi upola, jer točno znam koliko posla ima oko navedenog. Da je i više, koliko je sat? 800 kn? Ni vozilo, ni PC, ni GPS, a ni pretplata na SW nisu danas pretjeran trošak, da bi na to bila neka velika amortizacija. Dakle, preskupa je satnica! Ali, ide to dolje, već se lako nađe 30% niže nego prije!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 16:59   #190
cekaj malo, kaj hoces rec da bude radil za 1750 kn PGP?
ak je tak, taj covjek se ne bi trebal nazivat geodetom, točka.
ajmo svi slastičari u geodete, pa da vas vidimo kak budete dugo radili i kak bu to uopce funkcioniralo.
cijene su takve kakve jesu. pocelo je padat, al bumo vidli kaj bu sa svega. recesija cuda radi.
uglavnom, dal je normalna cijena projektanta ili arhitekta? za nekaj kaj imaju slozene sve elemente i samo slazu objekte recimo,...
ja radim geodeziju, jeftiniji sam od nekog obrtnika, ali nisam pretjerival sa spustanjem, jer ipak sve odradim puno puno brze. baziram se na jedan dva posla tak da sve odradim u 4-5 dana. i kad to nudis ljudima, tad ljudima nije problem cijena, kad dobije sve u rekordnom roku
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 21:43   #191
Ja sam platio geodetsku podlogu 3660kn (tad je pdv bio 22%)
Iskolčenje 1230 kn.
mustang11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 07:16   #192
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
cekaj malo, kaj hoces rec da bude radil za 1750 kn PGP?
Čekaj ti malo i pomnoži 3.500 sa 4!! Pola od toga je 7.000, a posao odrađuje odjednom, dijeli 1 parcelu na 4 PGP... Nije to 1 PGP, nego je to 7.000 kn love.... A znamo oboje koliko vremena za to treba!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 09:41   #193
čekajmo mi zajedno.
sad sam malo pogledal tvoj prvi post da si objasnim kaj radi tvoj kolega.
sve stima ak je njegova cijena 3500 kn za jedan pgp. svaki daljnji na istoj parceli se dize za neki %.
tak i kod nas, samo kaj mi imamo visu cijenu pgp-a, pa mi se zbog toga cinila mala cijena.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 02:49   #194
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
sve stima ak je njegova cijena 3500 kn za jedan pgp. svaki daljnji na istoj parceli se dize za neki %.
E, da. Kad na istome komadu terena radi 4 PGP, onda je to 4 x 3.500, a siguran sam i da bi i 4 x 2.000 bio dostatan honorar. Pa da je i 4 x 2.500. Nažalost, nisam u ovoj sredini našao nikoga tko bi razmišljao na taj način... Još se radi "oderi kad možeš", ali potpuno sam siguran da će se to mijenjati - jer posla NEMA.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 08:18   #195
jos se nadje takvih lihvara, ali uglavnom ljude koje ja znam rade na onaj gore princip, osnovna cijena + x %
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 09:57   #196
Vi u metropoli sve preuvelicavate, pa tako i cijene !!!

Kod nas je PGP od 2500kn na dalje !
Deoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 14:05   #197
ne kuzim kaj ste zapeli oko geodeta i geodezije, kao sto i navodite, danas svaki slasticar zna instalirati cad i slicne softvere, ali tu staje prica.
zavrsite i vi fakultet koji traje 5 godina, stazirajte 3 godine, polozite drzavni ispit, kupite stanicu, rtk, nivelir i/ili slicne instrumente, jasno morate dignuti kredit za taj instrumentarij cca 200-300 k kuna pa onda za posao racunajte 100 kuna ak hocete, pa bu te vidjeli kolko ce te dugo opstati.
cijene propisuje tj. sugerira komora tako da su to normalne europske cijene kao i sve druge, jedina porazna cinjenica je da se mi uskljadjujemo sa europom u svemu osim ne u neto placama.
Branimir_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 14:09   #198
Quote:
Branimir_ZG kaže: Pogledaj post
ne kuzim kaj ste zapeli oko geodeta i geodezije, kao sto i navodite, danas svaki slasticar zna instalirati cad i slicne softvere, ali tu staje prica.
zavrsite i vi fakultet koji traje 5 godina, stazirajte 3 godine, polozite drzavni ispit, kupite stanicu, rtk, nivelir i/ili slicne instrumente, jasno morate dignuti kredit za taj instrumentarij cca 200-300 k kuna pa onda za posao racunajte 100 kuna ak hocete, pa bu te vidjeli kolko ce te dugo opstati.
cijene propisuje tj. sugerira komora tako da su to normalne europske cijene kao i sve druge, jedina porazna cinjenica je da se mi uskljadjujemo sa europom u svemu osim ne u neto placama.
eto, kratko i jasno. potpis na sve
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 06:53   #199
Quote:
Branimir_ZG kaže: Pogledaj post
Polako! KOJE CIJENE?!? PROPISUJE?? Ma daj... možda sugerira, ali NE 3.500x4 za jednu parcelu od 2.000m2 i 4 podloge na njoj. I moje školovanje je trajalo i školovanje liječnika traje, stažiranje isto, to je najnormalniji put svakog visokoobrazovanog stručnjaka. Ali većina zato ipak ne dere nikoga. A spominjanje Europe je potpuno deplasirano.

Nemoj izmišljati bajke o stanici, rtk i slično, jer ZNAM koliko košta danas sve to, prije 10 pa čak i 5 godina bilo je drugačije. Imaš čak i na internetu cijene te opreme. Ili je GPS lokator neko sedmo čudo? Jer može raditi sa 5 satelita? Košta svakako i Acad i korištenje SW i obrada podataka GPS-a, ali ni to nije preskupo. Kakvih 2-3 stotine tisuća?!? Možda sa terencem!! Ajmo se prizemljiti! Svačija oprema za posao košta, svačije školovanje košta, samo neki misle da mogu oderati, a ostali nebi smjeli.

Vikanjem "sve je jako skupo" ne može se braniti iznos od 13.500 kn zarađen za nekoliko dana posla. Znaš vrlo dobro kao i ja koliko je vremena trebalo da se sve napravi! Na terenu 2 (dva!!) dana, ukupno oko 8, možda 9 sati. Uklop dva premjera, iscrtavanje i mjerenje u Autocadu, još neka je dan, ali 3 radna dana je teško sastaviti! Dakle mjesečni prihod (174 sata recimo) ako stalno ima posla bio bi preko 100.000 kn... Predebelo i kad se odbiju troškovi i porez!!!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 10:46   #200
dubo, neke si cul i mislis da znas svasta.
ajmo ovak,
totalka je cca 10 000 €,
rtk cca 15 000 € + pretplata 5000 kn po komadu, i nemre bas delat tocno sa 5 satelita, nije vam to obican GPS cip iz mobitela ili auto uredaja,
AC cca 30 000 kn + tolko za ostale softvere, evo te opet na skoro 10 000 €,
ostale razne pizdarije kaj ti trebaju, ali to je sve mozda do 1000 €,
komp i printeri/ploteri do 40 000 kn,
auto cca 20 000€,
ured i opremanje istog, plačanje figuranta.

eto, to sam izvadil iz glave onak na brzinu.i kolko tu imas?? nije bas tak malo penezov, jel da? a to ti prakticki sve treba da mozes otpocetka funkcionirat. ima nekih sitnica kaj se moze malo kasnije nabavit, ali uglavnom je to to.

Komora ima predlozene cijene, kojih se u biti dosta firmi drzi, al uglavnom razlike su nazalost od grada do grada.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.