Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2012., 19:38   #561
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
to ti je trenutna adresa - boravište...tvoje prebivalište je u mjestu iz kojeg dolaziš....potvrdu o boravištu ne izdaje dom, to je službeni dokument i njega izdaje MUP u petrinjskoj....isto kao što i vadiš u MUP-u svog mjesta potvrdu o prebivalištu.....

ti nisi iz zg-a i nemaš osnove za besplatni pokaz u gradu zagrebu....on je namijenjen onima čija djeca jesu iz zg-a (sukladno imovinskim prilikama), jer njihovi roditelji plaćaju prirez gradu zagrebu iz kojeg se financira i zet....

da imaš stan u zg i prijaviš prebivalište u njemu, izgubila bi pravo na dom....jer na dom imaju pravo studenti kojima je prebivalište izvan zg-a i zagrebačke županije....
+ to što studenti koji studiraju u Zagrebu i imaju prebivalište u Zagrebu imaju skoro 3 puta manje novca na iksici od onih koji su u domu.
evomene is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 19:44   #562
Što je i logično, jer više love treba nekome tko se hrani isključivo u menzi nego nekome koga doma čekaju mamine lazanje
__________________
What's goin' on?
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 00:34   #563
ovo za prehranu je logično....živiš doma i hraniš se kod roditelja...

al ovo za pokaz jednostavno nije logično....postoji besplatan pokaz (za one slabijeg imovinskog statusa) za one čiji grad taj pokaz plaća i čiji roditelji pune proračun tog istog grada....za ostale vrijedi cijena od 120 kn to je skroz ok cijena...zašto bi tebi grad zg plaćao pokaz ako nisi iz zg-a...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 00:51   #564
Pa tako i je
__________________
What's goin' on?
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 01:48   #565
Možda sam kvotao krivi post pa je moj post bio krivo shvaćen (a možda i ne).
Poanta je trebala biti da kad bi musaka imala prijavljeno prebivalište u Zagrebu, imala bi besplatan pokaz, ali zbog toga bi imala više od 500 kuna manje na iksici, nego će imati sad pa joj je puno bolje da je ovako kako je.
evomene is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 02:17   #566
izgleda da sam zaboravila i ja quotati....mislila sam da je nelogično ovo što govori musaka, da bi na temelju boravišta trebala imati besplatan pokaz....

ne može se imati sve ako si vanjski student, sve ima svoje prednosti i mane...al studentima koji nisu u zg je putem x-ice i doma znatno olakšanje studiranje....ne vidim razlog da im bude plaćen i pokaz od strane grada kojemu ničime ne doprinose...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 20:32   #567
A jesu lopovi ovi u ZET-u. Išao sam danas raditi pokaz i sad bi kao trebao tjedan dana kupovati karte dok se pokaz ne izradi. Ma malo sutra.
evomene is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 20:34   #568
Što se tiče potvrde s faksa, je li trebam pričekati da prođu upisi, ili mogu i sad?
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 20:56   #569
Jel netko vec predao papire za besplatan pokaz? Zanima me mjere li udaljenost od stana do faksa i odlucuju li na temelju tog hoce li odobriti pokaz ili ne?

i usput, kak to da na formularima vise nema HZ-a?
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 20:58   #570
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Što se tiče potvrde s faksa, je li trebam pričekati da prođu upisi, ili mogu i sad?
To i mene zanima, pogotovo jer su mi upisi tek krajem 10-og mjeseca
__________________
What's goin' on?
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 21:00   #571
Quote:
SpejsEkses kaže: Pogledaj post
To i mene zanima, pogotovo jer su mi upisi tek krajem 10-og mjeseca
Dobro, meni su krajem mjeseca, ali opet se treba brinuti oko karte i toga dok idem na ispite.

Nekako mi je logično da moramo biti upisani u novu akademsku godnu.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 02:34   #572
moraš biti upisan u novu ak.god. ako kupujes mjesečni pokaz...to znači da možeš napraviti za 9. mj, za 10.mj. ne može bez upisa...tako je bilo prošle godine..ja sam napravila ove godine godišnju, pa mi vrijedi do 31.10.
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 04:00   #573
Quote:
musaka kaže: Pogledaj post
Što je s nama studentima koji nemamo prebivalište u Zagrebu ali u njemu studiramo? Možemo mi od studentskog doma tražiti neku potvrdu da nam je trenutno prebivalište u zg-u (jer je) ? Molim Vas pomagajte
besplatni pokaz u zg-u možeš dobit jedino ako tamo imaš boravište neznam kolko godina(3 ili 5)
moraš ić na opčinu i tek ako oni potvrde da ti obitelj ima manja primanja od 500 kuna po članu onda oni šalju to u ZET da oni to potvrde i onda tek možeš ić po besplatan pokaz

a tebi je pokaz za zg 120 kn,jbg puno je al tak bi mogli svi tražit besplatan pokaz jer studentski domovi su puni ljudi ko ti
miss scream is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 13:32   #574
Znaci da imam karticu mogla bi kupovat mjesecne karte jos ova 2 mjeseca... ali s obzirom da ju nemam moram cekati kraj 10.mj?
__________________
What's goin' on?
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 23:39   #575
Malo sam zbunjena oko obnove besplatnog pokaza, pa ako mi netko može pomoći!

Dakle, za prošlu aakademsku godinu sam dobila subvencionirani prijevoz. Što moram učiniti, gdje otići i što predati da bi to pravo ostvarila i ove godine?

Iznos po članu kućanstva mi je manji od 2000 kuna.
CarlaSantini is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 01:37   #576
http://www.zet.hr/vijesti/novosti/pr...tudente-2.aspx

Quote:
miss scream kaže: Pogledaj post
besplatni pokaz u zg-u možeš dobit jedino ako tamo imaš boravište neznam kolko godina(3 ili 5)
moraš ić na opčinu i tek ako oni potvrde da ti obitelj ima manja primanja od 500 kuna po članu onda oni šalju to u ZET da oni to potvrde i onda tek možeš ić po besplatan pokaz

a tebi je pokaz za zg 120 kn,jbg puno je al tak bi mogli svi tražit besplatan pokaz jer studentski domovi su puni ljudi ko ti
nije riječ o boravištu već prebivalištu
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 01:59   #577
Hvala na linku!
CarlaSantini is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 00:17   #578
ekipa, a kakva je to potvrda o redovnom studentu?

kupim neki obrazac u narodnim novinama, ispunim ga i odnesem u referadu?
ili mi isprintaju u referadi?
Tinkach is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 17:40   #579
to imas na studomatu na faksu. odes pod potvde, izaberes koja ti treba i to ti ode na printer u referadi. tamo to potpisu i postambiljaju.

ako si na faksu na kojem to jos tkao ne funkcionira onda na faksu imas univerzalne potvrde koje kupis (50lipa ili slicna cifra po komadu), ispunis i das u referadi da ju potpisu i postambiljaju.

to sve naravno mozes tek kada si upisana u novu godinu.
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 11:17   #580
Imam pokaz za zet koji sam napravila pretprošle godine (kada je još bilo besplatno ), prošle godine nisam ga obnavljala, ali ove godine mi treba. pa me zanima da li moram raditi novi ili na onaj obrazac mogu upisati broj te pretplatne karte koju već imam?
unexplainable is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:37.